Второ дете

  • 65 489
  • 1 088
  •   1
Отговори
# 900
  • София
  • Мнения: 24 839

Но в случая не трябва ти да ги износваш и раждаш. Ако това се отнасяше и до жените, тогава и те биха искали доста повече деца.



Жените са създадени да износят и родят, та не виждам защо този акт се героизира толкова? newsm78
И да, бременността и раждането са само началото- да смириш егоизма си и да отделиш време и обич, и търпение на малкото човече, е много по- трудно.

# 901
  • Пловдив
  • Мнения: 14 506
Мамасито, щях да ти сложа "+1" за доста неща, ако не омазваше картината с тези писания за ордите и гените. Омазани са на два етажа: първо, спекулативни и изсмукани от пръстите са за мен тези тези Wink за ордите и добрите генетични линии; второ и главно - винаги съм смятала за много сбъркана разпространената наивна представа, че хората се размножавали, щото, видите ли, искали да направят добро на света, като му оставят гените си. Заради това генерално разминаване няма да ти сложа плюс и за другото. Wink

-----
И малко офтопик: жененето на първи братовчеди, почти съм сигурна, че знаеш, щото е популярно като знание, не разваля наличните в популацията гени, а съчетава еднакви, поради родството, негативни рецесивни гени, каквито, едни или други, се предполага, че носим всички, но родството ги съчетава еднакви, така че да се проявят у поколението. С това е прието да се обяснява рискът от увреждания при родство. Казвам го, щото в една заключена вече тема беше писала, че ако се размножиш с афганистанец ли беше, къф беше, ще развалиш собственото си - неродствено с него - поколение не за друго, ми щото онея там години наред се били женили за братовчеди. Явно няма как да стане точно това.

# 902
  • Мнения: 46 531
Жените са създадени да износят и родят, та не виждам защо този акт се героизира толкова? newsm78
И да, бременността и раждането са само началото- да смириш егоизма си и да отделиш време и обич, и търпение на малкото човече, е много по- трудно.

Никакъв героизъм не е. Но е свързан с много болка и последствия след това, не малко и губят живота си.
Разбира се това не е причина да не се раждат деца, просто му казвам, че ако той трябваше да ги ражда нямаше да е така убеден.
За останалото не съм усетила трудности, така че не мога да коментирам.

# 903
  • Мнения: 1 782

А дори човек да няма претенции за гениалност и че има кой знае какви гени, като погледне какви орди прииждат, направо сме си расови в сравнение и е срамота да се погубваме генетично.

Ох, Сирен Laughing  ама как ги измисляш такива !
Съгласна !!!

# 904
  • Мнения: X
"На поразия" е 10 и отгоре. Две-три е нормално, пет значи витално общество с вяра в бъдещето. Едно е цивилизационно самоубийство.

Права си, но идеята на либерализма съвсем не е да запази цивилизацията, за съжаление.
Идеите са много, но е факт, че светът е пренаселен, нуждите увеличаващи се, а ресурсите намаляващи и изчезващи. Ако наистина ви е важно да има цивилизация, то е важно и да има и останала природа за да живеят добре тези деца.

На чисто практично ниво пък е хубаво да имаш избор!

# 905
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Идеите са много, но е факт, че светът е пренаселен, нуждите увеличаващи се, а ресурсите намаляващи и изчезващи.
Ти пренаселената част от света не я мисли!

Тъпо е да се въздържаш от деца за да има повече място за индийчетам китайчета и арабчета.

# 906
  • Мнения: X
]Ти пренаселената част от света не я мисли!

Тъпо е да се въздържаш от деца за да има повече място за индийчетам китайчета и арабчета.
Нима ми каза за какво да се тревожа или не? И обясни лично  решение за тъпо?
Виждам защо ти се реагира..

# 907
  • София
  • Мнения: 24 839
Идеите са много, но е факт, че светът е пренаселен, нуждите увеличаващи се, а ресурсите намаляващи и изчезващи. Ако наистина ви е важно да има цивилизация, то е важно и да има и останала природа за да живеят добре тези деца.

На чисто практично ниво пък е хубаво да имаш избор!

Проблемът е, че колкото по- цивилизована е една страна, толкова по- малко се възпроизвеждат жителите ѝ.
И ордите затова ще ни погълнат- хем раждат много, хем са съгласни да живеят с малко и без излишни луксове.

# 908
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
]Ти пренаселената част от света не я мисли!

Тъпо е да се въздържаш от деца за да има повече място за индийчетам китайчета и арабчета.
Нима ми каза за какво да се тревожа или не? И обясни лично  решение за тъпо?
Виждам защо ти се реагира..
В интерес на истината тази ти реакция беше заслужена.
Извинявам се за грубостта.

Относно грижата за пренаселеността на света...

# 909
  • Мнения: X
Благодаря!

]Ти пренаселената част от света не я мисли!

Тъпо е да се въздържаш от деца за да има повече място за индийчетам китайчета и арабчета.
Нима ми каза за какво да се тревожа или не? И обясни лично  решение за тъпо?
Виждам защо ти се реагира..
В интерес на истината тази ти реакция беше заслужена.
Извинявам се за грубостта.

Относно грижата за пренаселеността на света...
Искаш да кажеш, че реакцията ми беше оправдана или заслужена?

Тенденциите в света са тревожни, планетата ни изнемогва.
Не че Канада не може да поеме още 30 млн жители.  Moже.

Има място за всички тук, но ресурсите се изчерпват и това няма как да се пренебрегва ако се мисли за бъдещето на децата ни.

Последна редакция: пн, 24 юли 2017, 21:27 от Анонимен

# 910
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Искаш да кажеш, че реакцията ми беше оправдана или заслужена?
Това поведение се нарича "Да риташ падналия."

Аз и се извинявам, а тя ми прави забележки за терминологията!?!

# 911
  • София
  • Мнения: 24 839

Тенденциите в света са тревожни, планетата ни изнемогва.
Не че Канада не може да поеме още 30 млн жители. Има място за всички тук, но ресурсите се изчерпват и това няма как да се пренебрегват ако се мисли за бъдещето на децата ни.



За съжаление, с ограничаване на населението, ресурсите няма да се възстановят, защото живеем все по- разточително.
Купуваме коли всяка година, всичките техники се хвърлят на боклука след срока на годност, който е максимум 5 години.

Спомням си, че първата автоматична пералня, която си купих, изкара 20 години само с един ремонт и переше идеално....

# 912
  • Мнения: X
Абсурд, права си, че разхищаваме повече от неоходимото. Особено с 2-3те коли на семейство, ненужните екрани навсякъде, отровните емисии и консуматорството като маркетингов подход.

Малко хора го осъзнават напълно, но е тенденция от над 50 години и сега е в пика си. Никой не е преполагал, че земята ще има население от 7млрд за 100 години. Никога човечеството не е нараствало толкова много, не е живяло толкова дълго без войни и катаклизми и не е унищожило толкова много природа..

Дано внуците ни поне имат възможността да видят природа и да им завещаем нещо смислено, а не пропаганда.

Земонти, държиш се като дете в градинска възраст. Get a grip!  

Последна редакция: пн, 24 юли 2017, 21:39 от Анонимен

# 913
  • Мнения: 46 531
Кой говори за въздържане от деца? Имаме предвид, че се считаме за свободни да определим бройката. Всеки според физическите и психическите си възможности.

# 914
  • Мнения: X
Кой говори за въздържане от деца? Имаме предвид, че се считаме за свободни да определим бройката. Всеки според физическите и психическите си възможности.
Това е първото, което писах. Правото на избор!

Незаменимо право, което жените са извоювали след векове неразполагане с тялото, имуществото и поведението си.

Другите аспекти за егозима с имането на повече от едно дете в такова положение по света е не по-маловажен.

Точно днес и говорех  с моята приятелка адвокат, която е родила първото на 38г. и второто на 43г. и тя сподели, че се е чувствала страшно виновна за искането на още едно дете, и че в образованите среди на преподаватели, научни работници, лекари и адвокати имането на едно дете е превалентно, защото ги е грижа в какъв свят оставят децата си.


Също както не е било важно да си в тренда от предишните 10 години и не е било модерно  да имаш деца през 60тте, така е и сега. Но поради различни причини. И мислещите хора се замислят, а не карат първосигнално.

Общи условия

Активация на акаунт