Второ дете

  • 65 511
  • 1 088
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: 30 802
Ами какво да кажа, има умни хора, които са толкова умни, че чак тъпи...

# 916
  • Мнения: X
Ами какво да кажа, има умни хора, които са толкова умни, че чак тъпи...
It takes one to know one.  Pot calling the kettle black Simple Smile

Разчитаме на по-умните да се размножават, защото нашите гени не са нещо специално.

# 917
  • Мнения: 30 802
Говорим за западняци, толкова дълго живяли в система, че са забравили здравия разум...те са като в парник. И си имат virtue signalling, като част от това е грижа за природата и имането на едно дете.

# 918
  • Мнения: X
Говорим за западняци, толкова дълго живяли в система, че са забравили здравия разум...те са като в парник. И си имат virtue signalling, като част от това е грижа за природата и имането на едно дете.
ОК.

А българите в каква система са живели, че отново масово имат по едно дете от над 50 години? И те ли имат вграден Virtue signalling?!

# 919
  • Мнения: 30 802
Комунизъм.

# 920
  • Мнения: X
Общо взето все в система и все с друго мислене. И западняци и не-западняци.
А ти на коя система си продукт?

Последна редакция: вт, 25 юли 2017, 00:40 от Анонимен

# 921
  • Мнения: 690
Как така от темата дали да имаме второ дете или не ние отлитнахме на глобалните въпроси за изчезването на цивилизацията или изчерпването на природните ресурси. Ние като нация сме не какпка в океана, а прашинка във вселената. И по 5 деца да имаме в световен мащаб на фона на Китай и Индия едва ли бихме променил нещо.

# 922
  • София
  • Мнения: 24 839

Точно днес и говорех  с моята приятелка адвокат, която е родила първото на 38г. и второто на 43г. и тя сподели, че се е чувствала страшно виновна за искането на още едно дете, и че в образованите среди на преподаватели, научни работници, лекари и адвокати имането на едно дете е превалентно, защото ги е грижа в какъв свят оставят децата си.


Също както не е било важно да си в тренда от предишните 10 години и не е било модерно  да имаш деца през 60тте, така е и сега. Но поради различни причини. И мислещите хора се замислят, а не карат първосигнално.


Боже, да каква степен сме се изкривили и отдалечили от природата!
Та, като роди 1 дете само, го оставя в света на 10- 20 илитератчета, родени от родители- илитерати, чакащи на помощи,изработени от единственото дете на адвокатката.
И с всяка измината година, данъците на това дете ще растат, за да задоволяват нуждите на неработещите и необразованите, които се размножават в геометрична прогресия.
 

# 923
  • Мнения: 30 802
Общо взето все в система и все с друго мислене. И запандяци и не-западняжци.
А ти на коя система си продукт?

Аз съм от поколението Х. Има някакъв шанс за лек рестарт на цивилизацията, но може и да сме го изпуснали вече.

Иначе човек може всичко да измисли и да рационализира, въпросът е да се огледа извън балончето си и да види голямата картинка.

Пък и хората не се мерят в количество, а в качества. Всеки човек е важен.

В крайна сметка при едно малко поколение от единствени деца има по-малък избор кои ще са бъдещите лекари примерно. Количеството понякога означава и качество- ако има двойно повече, цедката ще е по-сериозна и ще се подберат по-добрите. Ако не- каквото има родено, за да се запълнят позициите.

# 924
  • Мнения: 1 782
Общо взето все в система и все с друго мислене. И запандяци и не-западняжци.
А ти на коя система си продукт?

....
В крайна сметка при едно малко поколение от единствени деца има по-малък избор кои ще са бъдещите лекари примерно. Количеството понякога означава и качество- ако има двойно повече, цедката ще е по-сериозна и ще се подберат по-добрите. Ако не- каквото има родено, за да се запълнят позициите.
Много правилно. Това вече се усеща в Германия и Австрия. Малко качествени лекари, мед. сестри и квалифициран персонал, изнервен от многобройните си пациенти, чакащи по 3-5 часа за преглед или цял месец, че да си запишат час при специалист.

# 925
  • Мнения: 30 802
Всъщност нежеланието за повече от 1 дете си е чисто краткосрочно мислене. Мислиш си колко ще ти е гадно в първите 5 години примерно. Обаче картинката след 20 или 30 години вече е друга. И картинката е друга, ако след теб има голямо поколение, а не опоскано такова, натоварено с двойно повече старци. Кой изобщо ще иска да става лекар, вместо да щрака с пръсти и да доизпие наследството...

А иначе може да си вкараш лекари от чужди страни, но и това е временно решение.

# 926
  • Мнения: 1 782
А пък може и да победи сценарият "Новия смел свят" и да си произвеждаме хора в изкуствени утроби за каквито цели са ни нужни. Аз лично стискам палци този сценарий да не се осъществи - тотално бездушен е и само разни откачалки му се кефят.

# 927
  • Мнения: 30 802
То това и сега се случва, макар и не в изкуствени утроби. С малко социален инженеринг различните групи от алфа до делта сами се вписват в квотата за раждаемост.

# 928
  • Мнения: 10 998
Аз имам две деца, но идеята за много деца въобще не ми харесва.  За мен нормално е хората желаещи деца да се ограничат в порядъка 1-3 деца.
Имането на второ дете не е кои знае колко трудно от към финанси, но е доста трудно от към внимание. Поне за мен. Аз работя и вечер ми е трудно да обърна качествено внимание на две деца с разлика от седем години, които нямат нищо общо по между си.
Но като цяло не мисля, че две деца са нещо супер изключително и че е чак такава дилема да се решиш ако искаш. Но личното време изчезва, докато с едно дете все пак можеш да намериш минутка за себе си.
Бих била щастлива да си имам детегледачка, но понеже няма как да намеря такава за малко пари, живея и без тази услуга. Но си признавам, че чакам с нетърпение децата да пораснат и аз да поостарея, та да си почина малко. Надявам се децата ми да нямат нужда от мен. Да са успешни и да се оправят сами.

# 929
  • София
  • Мнения: 24 839

Но като цяло не мисля, че две деца са нещо супер изключително и че е чак такава дилема да се решиш ако искаш. Но личното време изчезва, докато с едно дете все пак можеш да намериш минутка за себе си.
Бих била щастлива да си имам детегледачка, но понеже няма как да намеря такава за малко пари, живея и без тази услуга. Но си признавам, че чакам с нетърпение децата да пораснат и аз да поостарея, та да си почина малко. Надявам се децата ми да нямат нужда от мен. Да са успешни и да се оправят сами.

Личното ти време изчезва, защото предпочиташ да ходиш на работа, където си признаваш, че всъщност го имаш- флиртуваш, клюкарстваш, почиваш си от натоварването вкъщи.
Свекърва ти ти гледа малкото, а ти само вечер трябва да се лишиш от 1 час, че да им обърнеш внимание.
Комай, егоизмът ти е в повече, а не децата да са ти пречка. Peace

Общи условия

Активация на акаунт