Еднократната помощ от 200 лева

  • 1 530
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 695
ами всички са ти каzали, че не е свърzана с дохода. всички я вzимат, кво повече  newsm78
иска се лична карта и акт zа раждане оригинал, в общината по местоживеене
по точно от това здраве му кажи smile3521

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз пък искам да попитам какво е това  Удостоверение за родствени връзки, което се издава от служба "Грао" в общината и за какво го искат ?

И аз това щях да попитам  newsm78
За да докажеш че ти си майката на детето.Голяма идиотщина #Cussing out

# 17
  • Мнения: 903
Ясно значи напълно излишни разправий, а къде се прави това Удостоверение в общината където сме по адресна регистрация ли?
Благодаря Ви за инфото   bouquet

# 18
  • Мнения: 1 059
Аз пък искам да попитам какво е това  Удостоверение за родствени връзки, което се издава от служба "Грао" в общината и за какво го искат ?
Това е удостоверение за семейно положение. Точно това една приятелка ще си вади ътре за еднократната помощ. Доколкото си спомням вътре пише женена ли си не си ли и колко деца имаш, ако имаш. И се иска копие от акта за раждане на друго дете ако има такова

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Абе, хора, бележката от общината за семейно положение не се иска, за да видят дали си женена или не- това няма значение за еднократната помощ.
Изисква се това удостоверение, за да се видят всички деца на майката. Защото за първо и второ дете еднократната е 200 лв., за следващите май по 150. Но със сигурност е под 200. Ето за това искат този документ. а актовете на другите деца в семейството няма за какво да ги изискват...

# 20
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Мен ме интересува пък следното нещо. Аз съм от София, а таткото от Варна. Живеем във Варна и тук ще родя живот и здраве. Нямаме брак с таткото. Интересува ме дали таткото може да получи тази помощ тук във Варна или аз ще трябва да си ходя до София за тези 200 лв. Дано има майки с подобен случай и да споделят опита си. Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 535
Извода е, че май навсякъде искат кавото си искат  Laughing Laughing Laughing

Явно всеки ще трябва да си гледа в местната община какво им е хрумнало по въпроса!

# 22
  • Мнения: 535
Мен ме интересува пък следното нещо. Аз съм от София, а таткото от Варна. Живеем във Варна и тук ще родя живот и здраве. Нямаме брак с таткото. Интересува ме дали таткото може да получи тази помощ тук във Варна или аз ще трябва да си ходя до София за тези 200 лв. Дано има майки с подобен случай и да споделят опита си. Rolling Eyes

Аз нямам опит, ама по логиката ако адреса на личната ти карта е в София и нямаш отделно регистрация във Варна, май ще трябва да се разходиш. А пък щом и брак нямате с таткото, забрави да я вземе той!

Но пък може нещо пълномощно да му направиш сигурно  newsm78

Абе каквото и да си разсъждавам, най-добре се увери лично в общината си, че виж, че те нещата от община до община са различни, а камо ли пък от град до град...

# 23
  • Мнения: 147
Ако постоянният ти адрес(в личната карта) е в София имаш точно два варианта:или си сменяш личната карта, в която адреса ти да е варненски или се отправяш към софийската община по адрес в нея(картата).
Документите ги подаваш ти и пак ти взимаш тези 200 лв.Само при невъзможност от твоя страна,каквото и да значи това,може да ги вземе друг законен представител на детето.Което предполага пълномощно.Все пак питай в социално подпомагане във Варна,че лелките които работят там изобщо не знаят защо получават заплати.Всеки си тълкува закона както си иска и си прави каквото си иска.Малко в стил параграф 22 или царя дава пъдаря не. #Cussing out
Успех и се въоръжи с биволско търпение,защото общо взето ще ти се скъсат нервите. Grinning

# 24
  • Мнения: 1 059
Мен ме интересува пък следното нещо. Аз съм от София, а таткото от Варна. Живеем във Варна и тук ще родя живот и здраве. Нямаме брак с таткото. Интересува ме дали таткото може да получи тази помощ тук във Варна или аз ще трябва да си ходя до София за тези 200 лв. Дано има майки с подобен случай и да споделят опита си. Rolling Eyes
доколкото ио аз знам еднократната помощ се взема от майката по постоянен адрес. Или ще трябва да се разходиш до София или да си извадиш нова лична карта. И детските също се подават по постоянен адрес

# 25
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Вече се иска доход 1 година назад. Сумата на член от семейството не трябва да надвишава 200лв. за месец. Само тогава ще вземаш прословутите 18 лв. детски надбавки.
Може ли и аз да попитам нещо- ако таткото е бил без работа или пък не са го водили въобще на договор, но не е регистриран като безработен какво трябва да се направи? newsm78

# 26
  • Мнения: 959
Вече се иска доход 1 година назад. Сумата на член от семейството не трябва да надвишава 200лв. за месец. Само тогава ще вземаш прословутите 18 лв. детски надбавки.
Може ли и аз да попитам нещо- ако таткото е бил без работа или пък не са го водили въобще на договор, но не е регистриран като безработен какво трябва да се направи? newsm78

Носи за справка трудовата книжка и попълва декларация,че не е работил-съответно,че няма доходи.

# 27
  • Мнения: 147
Попълва декларация по образец,че за дадения период(1 год.назад или колкото време е безработен в тази година)не е получавал никакви доходи.
Питай предварително обаче,защото всеки път искат още нещо и накрая такъв скандал спретнах и отнесоха 10000000 майни #2gunfire........приготви се за адско късане на нервите.Аз се отказах-като ми мине беса след известно време тогава ще стартирам битката с тях отново.Страшно кухи лейки работят в тези служби и докато не пребием някоя няма да се оправят. #Cussing out

# 28
  • Мнения: 1 666
Мен ме интересува пък следното нещо. Аз съм от София, а таткото от Варна. Живеем във Варна и тук ще родя живот и здраве. Нямаме брак с таткото. Интересува ме дали таткото може да получи тази помощ тук във Варна или аз ще трябва да си ходя до София за тези 200 лв. Дано има майки с подобен случай и да споделят опита си. Rolling Eyes

Постоянния ти адрес е в София, така ли?
Ако да, най-лесно ще ти е следното - вземаш си от варненските Социални бланката, попълваш си я, правиш едно пълномощно на някой в София (майка, брат, сестра или др. твой близък, който ще свърши работа) с изрично упоменаване в него да подаде от твое име Молба-декларацията и да получи парите(това ако нямаш банкова сметка, по която да ти ги преведат), въпросния човек, който ще върши работата, вади за теб от общината по пост. ти адрес (служба ГРАО) Удостоверение за родените от майката деца, прилага го към Молба-декларацията и я подава в местното Социално подпомагане.
Ако нещо не си разбрала - питай! Мисля, че този вариант ще ти е най-удобен и евтин.

# 29
  • Мнения: 428
Мен ме интересува пък следното нещо. Аз съм от София, а таткото от Варна. Живеем във Варна и тук ще родя живот и здраве. Нямаме брак с таткото. Интересува ме дали таткото може да получи тази помощ тук във Варна или аз ще трябва да си ходя до София за тези 200 лв. Дано има майки с подобен случай и да споделят опита си. Rolling Eyes
[/quote
И нашия случай е подобен,само че аз съм от Варна,а таткото от София.И ние живеем  без брак,но дъщеря ни носи неговата фамилия(с две думи-припозната Rolling Eyes)Та аз още не мога да си взема въпросната сума,понеже само майката я получава и то от община Варна(въпреки ,че живеем в София и детето е родено тук).Отново поредната простотия,съпроводена с хиляди упражнения....... #Cussing out

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт