Как сваляте висока 40 градуса примерно температура?

  • 19 972
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 332
Не съм се засегнала та нали за това е форума да си помагаме колкото можем и ако не с друго поне с идеи от собствен опит и преживяване.Благодаря ти и аз за бързия отговор. Попитах за това с ваните защото не съм го правила до сега и като си мисля как трепери само от компресите,  не ми беше ясно как тогава ще реагира на цяла баня.
Радвам се Simple Smile. По този начин е голям кеф за дечко - сравнявам примерно с чорапките, напоени с ледена вода - слагаш го в коритото, даваш му играчки и ела да гледаш каква игра пада...

# 46
  • София
  • Мнения: 53
Не бих искала да ми се налага да го пробвам , но ако пак ми се наложи ще пробвам и това. Благодая ти.

# 47
  • Мнения: 2 332
Не бих искала да ми се налага да го пробвам , но ако пак ми се наложи ще пробвам и това. Благодая ти.
Пак заповядай   bouquet.

# 48
  • Мнения: 3 042
Свещичките ефералган се оказаха най-ползотворни и бързодействащи.


Да но на моят син те не му действат. Най добре му действа Нурофен сироп /най-бързо му сваля Т/.

# 49
  • София
  • Мнения: 3 421
Не съм се засегнала та нали за това е форума да си помагаме колкото можем и ако не с друго поне с идеи от собствен опит и преживяване.Благодаря ти и аз за бързия отговор. Попитах за това с ваните защото не съм го правила до сега и като си мисля как трепери само от компресите,  не ми беше ясно как тогава ще реагира на цяла баня.
Радвам се Simple Smile. По този начин е голям кеф за дечко - сравнявам примерно с чорапките, напоени с ледена вода - слагаш го в коритото, даваш му играчки и ела да гледаш каква игра пада...

Каква игра бе хора? Моите играят до към 38, 5 -после отпадат и направо полудявам като ги видя така да ми "висят".

# 50
  • Мнения: 181
С течен аналгин. Давала съм 2-3 пъти досега. Панадолът при нас действа някъде до 38 гр., Нурофена до 39 и след това само течния аналгин. А докато подейства заголвам ръчичките и крачетата, сядаме в банята и започвам да ги мажа с топличка водичка. Като изсъхнат пак. Лицето също. Така няма стрес от студената вода.

Последна редакция: пн, 10 апр 2006, 18:46 от Даниелка

# 51
  • Мнения: 3 042
А докато подейства заголвам ръчичките и крачетата, сядаме в банята и започвам да ги мажа с топличка водичка. Като изсъхнат пак. Лицето също. Така няма срес от студената вода.

 newsm78

# 52
  • Мнения: 181
А докато подейства заголвам ръчичките и крачетата, сядаме в банята и започвам да ги мажа с топличка водичка. Като изсъхнат пак. Лицето също. Така няма сТрес от студената вода.

 newsm78

мокря ги. поправих си грешката

# 53
  • Мнения: 2 237

  Когато Калина вдигна 40 градуса я увихме в чаршаф напоен със смес от оцет,ракия и сода за хляб.Температурата спадна за около 15 минути.Незнам това дали е "бабешки" метод,на нас ни го препоръча педиатърката

# 54
  • Мнения: 7 640
всеки да постъпва както намери за добре. Обаче Панадол не сваля 40 градуса, със сигурност.
А къде сте го прочели това, че хладните компреси са опасни, не знам. По болниците ползват лед в тобрички, ако е толково страшно, едва ли ще го изберат като вариант.
А какво толково се плашите от аналгина, не знам.
Синдром на Лайл и алергиченв шок от всеки медикамент могат да станат.

# 55
  • Мнения: 1 942

А какво толково се плашите от аналгина, не знам.


Ето ти нещо - "Да умреш от аналгинче"

http://rozali.com/health.php?l=a&p=63

Може би в болноците избират по-малкото зло  newsm78 и все пак те могат да противодействат на шока...

# 56
  • Мнения: 3 042
всеки да постъпва както намери за добре. Обаче Панадол не сваля 40 градуса, със сигурност.
А къде сте го прочели това, че хладните компреси са опасни, не знам. По болниците ползват лед в тобрички, ако е толково страшно, едва ли ще го изберат като вариант.
  smile3501 newsm10

# 57
  • Мнения: 7 640
Може би в болноците избират по-малкото зло  newsm78 и все пак те могат да противодействат на шока...
точно в болниците се прави масава аналгин.
Но в статията пише, че в БГ чувствителните на аналгин са малко, нали? И препоръчват потапяне в студена вода Wink
А анафилактичен шок може да направиш от всичко- от ягоди, риба, ужилване.

# 58
  • Мнения: 6 206
Уф, страшно бе....
И аз не давам нищо до 38,5, но мине ли 40 тогава се шашкам много
Вече е добре малкия, да чукам на дърво
За другия път съм по-подготвена, поне теоретично
Иначе как ми миришеше на оцет момченцето, като салатка от краставичка ми беше
Да е жива и здрава свекърва ми, че беше до мен и ме успокояваше, че много се бях притеснила

# 59
  • Мнения: 6 315
Радвам се, че е по-добре Спасчо! То паниката, която понякога ни обзема е безумна. Веднъж до такава степен се шашнах, че не знаех какво да правя ама ИЗОБЩО.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт