бременни въпроси

  • 2 855
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 401
Много хубава новина!  bouquet
1. Тези болки са нормални и както ги описваш и аз ги имам от началото - казаха ми, че матката се разтяга и затова придърпва така
2. В 8-9г.с.
3. Това течение трябва да го видиш какво е, защото може да са гъбички или нещо такова
4. Все още, а и дано да не , не са ми кървяли венците
5. В  17та г.с. на 3Д/4Д ехограф
6. Еми на мен от преди да си направя теста ми се гадеше, така че може да си късметлийка!а иначе ми изчезна към 12-13г.с.
Желая ти много лека бременност!

# 31
  • Мнения: 6 164
Здравей Grinning малко като лексикон стана, но:

1. От разтягането на връзките на матката - До 4-ти месец май ги имах.
2. 7г.с. - сърдечна дейност.
3. Аз си го имам цяла бременност - мени си единствено гъстотата и количеството.
4. Витамин Ц и подходяща паста за зъби.
5. Още в 13-та Mr. Green!
6. Имах много малко в начална бременност - май чак 2-ри месец за около 2 седмици и то съвсем поносимо.

Леко бременеене! Hug

# 32
  • Мнения: 429


Честито   bouquet

На въпросите ти:


1. Болките са съвсем нормални в началото, но при мен си бяха през цялата бременност. Може би ще ти предпишат Но шпа, аз пих и Магнерич.

2. Сакче видяха доста рано - някъде 2-ра, 3-та седмица от бременноста, сърдечна дейност - не помня точно кога

3. Течение имах пред цялото време, понякога доста силно. Правиха ми изследвания няколко пъти, нито веднъж не откриха инфекция. Слагала съм глобули, но трябва да ти ги предпише лекар.

4. Венците много кървяха /след раждането спряха/, а към 5-я месец стана страшно. Ходих на зъболекар и от нещата, които ми предписа кървенето спря:

Елудрил - вода за уста с обезболяващо и противовъзпалително действие, Елгидиум - паста за зъби антисептична и кръвоспираща и Елгидиум клиник 20/100 - ултрамека четка за зъби
Всичко това струва към 20 лв, ако водата е от голямата опаковка, иначе - към 12 лв

5. Полът го разбрахме към 15 седмица

6. Започна да ми се гади през втория месец и продължи до към 6-я. Много е неприятно /няма да се лъжем, я  Wink/ ... но за каузата си струва !  Laughing

Лека бременност  Hug

# 33
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
burka, къде е това, дето не гледат на видеозон бе?! Ама никак ли не гледат? И как ще хванат нещо, ако има проблем?! Леле, а тук как се шашкаме с тия видеозони: има нещо-няма нищо и сълзи ту от радост, ту от скръб. Лошото е и че понякога заради тия видеозони като не видят нищо лекарите, се почва едно бързане за махане.... baby_neutral

В Щатите, ако всичко е наред, се прави само един видеозон - диагностичен, около 16-18 седмици. Тогава ако видят пола - ок. На мен ми правиха още три - един за кървене в първите седмици (за да потвърдят, че не е извънматочна бремеността), втори - в един момент имаше съмнения за бъбречен проблем (мой), и накрая за количество вода и размер на бебето, защото имах високо кръвно.

# 34
  • Мнения: 300
добре де, ами ако няма видим проблем като кървенето, пък той все пак съществува, какво правят?! Например миседа ако е без външни притеснителни симптоми, само видеозон го лови, а ако се чака до 16 седмица, може отдавна да е настъпило натравяне на кръвта на жената и край

# 35
  • Мнения: 77
ЧЕСТИТО  bouquet  bouquet  bouquet и леко бременеене  Hug
1.за болките - това е нещо нормално получават се при разтягането ма матката
2. туптящото сърчице се вижда след 8 г.с.
3. течението от самото начало си го имам и продължавам да го имам гинеколожката ми каза че е нормално почти всяка бременна го има
4. за венците кво да ти кажа ужас но сега нещата малко се нормализираха и кървят само като ги мия Mr. Green
5. пола го разбрах в 16г.с.
6. гаденето при мен започна към 7г.с. и продължи до 14г.с.
Искам да ти пожелая успех и едно хубаво и здраво бебенце  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 36
  • София
  • Мнения: 1 272
Super e che si bremenna!!! Znam kolko mnogo go iskashe. Az systo sym bremenna malko poveche ot te v 11 sedmica. Doskoro mi se gadeshe po malko, no sega izobsto. Pola se vizda s mnogo dobyr lekar i videozon v 4- mesec. Leka bremenost!

# 37
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
добре де, ами ако няма видим проблем като кървенето, пък той все пак съществува, какво правят?! Например миседа ако е без външни притеснителни симптоми, само видеозон го лови, а ако се чака до 16 седмица, може отдавна да е настъпило натравяне на кръвта на жената и край

Е нали нещо ще се изхвърли все пак newsm78. Не знам точно какъв е мисловния процес, но е факт, че много малко гледат на видеозон.  Peace 

Лека бременност на всички очакващи!

# 38
  • Мнения: 2 723
1.Имам болки от самото на4ало в яй4ниците,понякога в ляво,друг път в дясно,а дори и по средата..Като проряЗва6а болка е,която държи няколко секунди и после иЗ4еzва.До кой месец по принцип ги има теЗи болки?
Нормално е да имаш болки, нали всичко ти се разтяга за да направи място на растящата матка, мен ме подръпваше от тук от там почти до края
2. При мене все о6е не се е видяла то4ка,но другата седмица съм на преглед и се надяваме да се види ве4е.Кога се видя при вас,а туптя6ото сърце кога?
Точка видяхме в 5 гс, а сърчицето в 7гс
3. Имам zасилено бяло те4ение.ПреЗ цялата ли бременност го има,или след време иЗ4еЗва?
Аз нямах, появи ми се малко преди да родя
4. Какво помага против кървя6и венци?
Паста за зъби лакалут и парадонтакс, също и вода за уста
5. В коя седмица се видя пола при вас?
В 16 гс, казаха момче и познаха
6. Гаденето кога се появява?АЗ zа сега не усе6ам ни6о и се надявам да е така до края.
Не ми се е гадило изобщо, имах неприятно усещане от силни парфюми

Желая ти лека бременност и прекрасен бебок след 8 месеца  bouquet

# 39
  • Мнения: 300
burka, точно това му е особеното на миседа - нищо не се изхвърля - той и затова означава "задържан аборт"

# 40
  • Мнения: 348
Мен ме прегледаха със екограф в 10 с.г. и сърчицето му се чуваше идеално, иначе болки в яйчниците или по скоро придърпване и напрежение имах до към 8 с.г. Интересното е че чак след тази седмица почна гаденето и то не само сутрин а по всяко време и все още съм така, поне по 2 пъти на ден - няма средно положение или съм гладна или ми се гади  Grinning, но това да е проблема...

Общи условия

Активация на акаунт