Зимата полека отминава, Юнчето пълзи и се изправя.

  • 81 134
  • 732
  •   1
Отговори
# 285
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Ellle, честит рожден ден на малкото Мише!  party041  smile3501
Желая й да расте здраво, спокойно, усмихнато и игриво дете, заобиколена от вашата обич и грижи!  newsm67
И, разбира се, честит празник и на теб, мамо Ellle Wink  baloni  newsm51

aYnaT, радвам се да те "видя". Надявам се, че вече всичко лошо е зад гърба ви и сте по-добре, особено ТМ.

Връщане на работа обмислям есента, преди НГ, може и след...подала съм и аз документи за ясла, но засега не се очертава да я приемат. Ще търся частна градина и двете заедно да поемаме - всяка по нейното си направление.

Гери, днес за обяд приготвих цвеклото по същия начин, както сподели. Е, разбира се, купичката се облиза  eat Много благодаря!  Wink

Маги днес е по-добре със сополите, вече значително намаляха. Слагам Коларгол и промивам с физ.разтвор, но според мен най-големия ефект е от аспиратора за нос. Взехме такъв за прахосмукачката и просто няма такова перфектно чистене. Изсмуква всичко и не остава нищо вътре, което да се задържа. Мисля, че точно затлачването на носа и застояването на сектретите вътре усложнява хремите при бебетата.

Ние сме тук за празниците. Яйцата мисля да боядисвам утре, а в събота да правя козунаците  Sunglasses

# 286
  • Мнения: 309
Ел, честита ти рожденичка!!!  bouquet Да е много здрава, засмяна, обичана и винаги заобиколена само от хубави хора!  Heart Eyes Сякаш вчера прочетох голямата новина за малкото Мише. Толкова се развълнувах! Помня, че веднага уведомих ММ, че имаме вече бебенце във форума  Hug Hug Hug Откъде да знам, че само 2 седмици по-късно и ние вече ще сме четирима  Wink

Хей, момичета, стига с тези болести! Лято идва  Simple Smile Много бързо оздравяване на всички!  Hug

aYnaT, браво, че вече са се понаредили нещата, а даже и пътуване по празниците организирате!  Simple Smile Да си отпочинете добре и ти не се претоварвай с багажа!  Hug

Емили, честито второ момиченце!  Heart Eyes От опит мога да ти кажа, че с две момиченца е прекрасно!  Heart Eyes (сигурно и с две момченца е така, но аз го нямам този опит  Wink).

За връщането на работа - аз го планирам от към средата на септември. Надявам се да приемат Сиси на ясла. Да видим... Тя тогава ще бъде на 1 год. 4 месеца. Рая беше на 1 год. и 7 месеца когато тръгна на ясла и беше много добре. Сега да видим малката буболечка, защото по-голяма глезанка ми се струва, че е  Laughing

Много весели празници, момичета!  Simple Smile И ние ще излезем малко извън София. Дано не ни вали много  Wink

# 287
  • Мнения: 955
Много ви благодаря за милите пожелания, момичета и за това, че не сте ни забравили! Днес беше вълнуващ ден, но утре ще се постарая да се включа с подробности Simple Smile.
Спокойна вечер на всички!

# 288
  • athina
  • Мнения: 524
ДОБРО УТРООООО!!!

Тъкмо приключихме с боядисването на яйцата.Направих "грешката" да дам едно Никола да го подържи и сега той иска всички странни шарени "неща"- само към тях гледа и ги сочи с ръчичка hahaha

Струва ми се момичета,че скоро ще трябва да правим прощапулник-вчера на няколко пъти се отпуска и прави по 2-3 крачки сам.Ще изчакам да проходи стабилно разбира се,но мисля,че първо ще е прощапулника и после рожденият ден-или най-много 2в1.Освен ЕЛЛЕ някой друг правил ли е,и какво точно правихте.Гости-колко,почерпка-каква?Или само питката и наречените предмети?

ПРИЯТЕН ДЕН НА ВСИЧКИ!!!

# 289
  • София
  • Мнения: 2 674
Добро утро,
И аз боядисах 6 яйца сутринта - едно червено за къщата и по едно за всеки от нас. Повече след обяд след училище - да се забавляват големите. Замесих тесто за курабиики и ще творим довечера. Козунаци в събота.
За прощапулник - Лери още е много далече от идеята за ходене, но съм правила два други - меся питка в сряда - голяма и малка, голямата носих в яслите, за да раздадат лелите на децата и да потичат. Малката след работа в къщи - търкул по бяло платно и да си избере детето предмет. Не съм канила специално гости и нещо такова. Единият път се случи братовчедка ми у нас, карах я да поскача.
Весели празници, момичета!

# 290
  • Мнения: 410
Ние в събота с козунаците и яйцата Simple Smile

За връщането на работа-вече съм намерила ясла, говрих с директорката. Мисля да го пусна Ноември,а аз на работа Януари (физически). Ще видя колко отпуска имам,че преди да изляза в майчинство имах повече от 20 дни и сега от тази година. Като ходя Юни да подавам документи за удължаване на майчинство ще се разберем реално как ще станат нещата Simple Smile

# 291
  • Мнения: 410
момичета колко често чистите нослето с аспиратора с прахосмукачка?

# 292
  • Мнения: 1 700
Ел и тук да ви поздравява за празника!

относно работата най-вероятно ще ме пратят на борсата за лятото ще си търся работа през това време ,за да пусна Бу на ясли

# 293
  • Мнения: 309
Гаргамелка, чистиш колкото често е необходимо, за да може да диша, папка и спинка детенце. Първо пръскаш в нослето с физиологичен разтвор. После запушваш едната ноздра и слагаш аспиратора в другата ноздра. След това сменяш. На бебчовците не им харесва, но после дишат доста по-добре  Wink Бързо оздравяване!  Praynig

# 294
  • Мнения: 401
Добро утро момичета.
Това моето звере ме побърква. Вече не знам как да й погодя. Сама не си играе въобще. Това добре. Примирявам се, но тя въобще не ме оставя да спя. По цяла нощ се събужда...стенка, търси си бибата иска да спи в ръцете ми...вече не издържам. В началото си мислех, че е някое зъбче, но НЕ...това продължава всяка нощ...върти се в леглото, плаче, удри си главичката в решетките и започва още по-силно да плаче и така цяла нощ! Опитах да спи до мен на спалнята-пак същата работа. Сега мисля да я отуча от бибата...може тя да е проблема-знам ли!!!! Дайте ми вие идея...има ли и други такива кисели дечица? Как се справяте?
Оплаках ви се хубаво...ама то не се издържа.
Лек ден мами.

# 295
  • athina
  • Мнения: 524
ДОБРО УТРО!!!
ГАРГАМЕЛКА-за близо 11м. точно 3-4 пъти съм чистила нослето с аспиратор,и то беше когато избиваше първото зъбче.Никога не съм "чистила" превантивно нослето.КАТЕРИЧЕ е описала процедурата,разликата при мен е че нашия аспиратор не е за прахосмукачка.

КОКОНКА-ние бяхме така,докато не установих,че на Никола му е горещо.Откакто го разсъблякох и смених завивката се буди най-много два пъти през нощта въпреки,че в момента поне 4 зъба се опитват да излязат.Спасяваме се с ДЕНТОКИНД и едно гелче.Не знам какво да те посъветвам,ти познаваш детето си най-добре.Пробвай всякакви варианти.Ако смяташ,че бибата е проблемът махай я,но пък с какво ще я заместиш,пак с цицка ли?ДАНО бързо премине този период,че да се наспите-и двете!!! Hug

Приятен ден!!!

# 296
  • Мнения: 43
Честит празник на всички новородени бебковци и пораснали вече дечица (първи рожден ден). Леле как си минава времето,аз не мога да й се нарадвам на Васи  Heart Eyes
За аспиратора и нашият не е за прахосмукачката- беше ми неестествено и си взехме такъв аз да й ги засмуквам и съм го ползвала само като ни избиваше едно зъбче и имахме страшно много сополи и след като издърпвах сополите й слагах по две капки сребърна вода, три пъти на ден така, сутрин като стане, на обяд преди съм и вечер преди сън да може да спинка спокойно.
А за нощните терзания, честно казано никога не сме имали проблеми (никога и не засмука бибка, спи си без нищо), но е сега от променливото време и ние бяхме няколко нощи кисели и аз й смених юргана с по-тъничък и вече се успокои. Аз се завивам с три одеяла тя милата с едно тънко юрганче и все викам на ММ че й е студено, но милото явно е по-топлокръвно от мен и си й е екстра.
Нас от около месец като че ли ни мъчи кучешко зъбче и много се лигави, ама ще видим.
Светли празници майчета и живи и здрави бебковци.  Hug

# 297
  • Мнения: 410
Катериче и Geri ATHINA  благодаря за инфото.

Влизам да се оплача Sad моето момченце е с температура от вчера. Вдигна вечерта 39, дадох панадол и моята свекърва го намаза със смес от белтък и оцет (тя е бившо медицинско лице в детски ясли). Веднага подейства и свали температурата. Днес ходихме на лекар-хрема,зачервено гърло.Изписаха ни сумати неща и сега се лекуваме...милото,много го мъчи температурата  Sad най-ме е яд, че аз бях болна преди седмица и може би от мен се е заразил.

# 298
  • athina
  • Мнения: 524
ГАРГАМЕЛКА-не се обвинявай излишно!ВАЖНОТО е малкият да се подобрява бързо и всички неразположения да изчезнат.Няма как да държим децата в" стъклен буркан" и да ги предпазим от вируси и настинки-колкото и голямо да е майчиното ни желание. Hug Hug Hug КУРАЖ!

# 299
  • Мнения: 410
Благодаря Гери...толкова ми е жален милия...до сега не е изпитвал такива неприятности и му е мн лошичко Sad пълни очички и си бърбори нещо...направоооо...късаа ми се сърцето. Знам,че с времето ще свикна с тези боледувания, ама като за първи път ми е кофти Cry

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт