На каква възраст сте дали първия антибиотик?

  • 5 209
  • 97
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 645
На 10 месеца.
И то 2 антибиотика един след друг.
Първият път имаше възпаление и на двете уши,а вторият път имаше някакво възпаление на носа,което беше по страшно от ушите.
От тогава не е боледувал.

# 76
  • София
  • Мнения: 529
На 4 месеца  #Cussing out за първи път. Заради Т, хрема и кашлица. Още съжалявам, че го дадох!!!!
Миналата седмица (на 8 месеца сме) пак ни изписаха за същите симптоми - този път не го дадох, а се лекуваме с хомеопатия. Засега много успешно.

# 77
  • Мнения: 1 072
Та той, за моя изненада, вместо да анатемоса антибиотиците ми каза, че новите били толкова пречистени, че били безвредни и че единствения проблем възниквал с унищожаването на флората в стомаха, която обаче се възстановявала за 3 - 4 дни след края на антибиотика.
...което на мен не ми прилича на малка вреда, така че "единствената", не я прави незначителна.

Вие мами давате ли антибиотиците винаги, когато ги предпишат? Колко време изчаквате?
Този тип въпроси ме учудват. Естествено, че ще давам, нали доктор ми е казал. Коя съм аз, че да взимам решение да или не. Защо да изчаквам? Ако трябва да се изчаква докторът ще каже "Ще изчакаме още един ден и ако еди какво си - ще дадем антибиотик". Но аз сама да реша...

# 78
  • Мнения: 2 556
Ами аз ако трбваше да давам всички изписани на сина ми антибиотици, значи повече от 10 пъти щеше да е пил досега. А той е пил общо 3 пъти (две гнойни ангини и скарлатина). Първия път беше на 3 год. - лепна първата ангина като започна на ходи на градина. Иначе първия АБ му го изписаха като бебе на 4 месеца, купих го, но не го дадох. Права съм била, както се оказа. Но аз съм склонна да върша такива неща на своя глава (не подтиквам никого към това, просто аз така действам Simple Smile). Е, при сериозни случаи нямам колебания и съмнения, това е.

# 79
  • Мнения: 817
Оф ,за огромно мое съжалени ние ще сме първенци в класацията май.
Големия на 20тия ден разви пневмония  ,която много бързо се усложни.Беше на два венозни антибиотика и един през остата като опашка на другите два.Около 1 месец миличкия ги пи.Добре ,че наша много близка позната е завеждаща на детска гръдна хирургия и със сто оговорки не ни остави в болница.Ами я водихме по два пъти на ден в нас да му поставя антибиотика.......На всичкото отгоре от притеснение  ли или и аз не знам от какво кърматат ми почти беше спряла......... направо не ми се припомня онзи период.
Сега с второто толкова съм трепира , такъв страх да не се повторят нещатат.......И тя милатат на 40 тия ден развистефилокова инфекция , която прерастна в бронихиалит.Но слава на бога се оправи бързо.
Какво им има ,че са такива болнави мойте - незнам. Thinking

# 80
  • Мнения: 5 393
За мое най-голямо съжаление-на 5месеца Sad

# 81
  • Мнения: 6 472
Все още не съм давала нито на едната, нито на другата Praynig Hug

# 82
  • Мнения: 2 609
На 5 месеца Rolling Eyes.
След това, малко преди да стане на годинка, започна да се разболява всеки месец и педито лекуваше постоянно с АБ Close, затова и минахме на хомеопатия Peace.

# 83
  • Мнения: 142
На 11 месеца. Ужасен грип.

# 84
  • Мнения: 1 237
На 5 мес. Weary

# 85
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 375
НА 5 месеца пи Аугментин...
После за два месеца изпи цели 3 АБ...

# 86
  • Мнения: 1 883
Каката беше на 4месеца , а Алекс на 1г и то се оказа , че е можело да мине и без него  #Cussing out
От месец съм се ориентирала към хомеопат  newsm78 пък ще видим

# 87
  • Мнения: 5 500
Никога.
От раждането само с хомеопатия.
Не, че е боледувал кой знае колко де, даже скарлатината с хомеопатия.
Тако нещо като: амиии тоз път без АБ няма да стане не мога да приема!!!

# 88
  • София
  • Мнения: 13 206
Година и 2-3 седмици... Не е ходила на ясла тогава! До това време дори Т не беше вдигала  Wink

# 89
  • Мнения: 2 255
Големия - на 3 мес.  #Crazy той миличкия много боледуваше до към 3 год. заради гадни стафилококови бактерии в носоглътката  Rolling Eyes после ги преборихме

Малкия - на 1г.4м. .. пръв и засега последен ... надявам се след тръгването ни днес на ясла да не "овапцаме" положението  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт