Хипохондрия - за хипохондрички по цвички и техните горкички близки

  • 65 290
  • 762
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 193
Да се запиша и аз. Поднових психотерапията, само дето специалистът е много скъп. Пия и 3-те си вида АД + успокоителни по нареждане на психиатъра  Embarassed

На моменти съм хипохондричка, да. Кофти ми е, когато близките ми ми казват, че съм луда. Онзи ден пак се изследвах на своя глава за онова нещо... В тези моменти осъзнавам, че имам някакъв проблем. Обаче при мен драмата е, че на куп със страховете си, имам и реални проблем със здравето. И не броя в това число двете си пломби от днес (въпреки, че това беше своеобразното ми отхвълряне на лекар за тази седмица).

Проблем 1) Преди 20-на дни ми излезе микробиология с Клебсиела. Отидох на изследването след като ме "засърбя" и си сложих глобулка Клотримазол както по принцип, тъй като съм имала гъбички. Отсърбя ме, но отидох на микробиологията. От 12-те глобулки Макмирор, ползвах 7 и после 7 Лактажина. 2-3 дни след Лактажина ми дойде и ме засърбя зверски пак. Направо не мога да ходя от дизкомфорт. Намазах се външно с Клотримазол крем и ми олеква. Сега се чудя да ходя ли пак на преглед или да довърша 5-те глобулки Макмирор и пак Лактажина.  Cry

Проблем 2) Който ме стряска зверски. След като ми излезе някакво гнойно образувание на гърлото, което с помощта на дамите тук махнах, се появи друго. Направиха ми ПКК на 3-ти, в норма. Няколко дни след това се увеличиха тонзилите на езика (отзад). Ходих в лицево-челюстна хирургия, прегледа ме специалист за 2 минути и каза "Това са нормални неща" и ме прати да си ходя. Обаче те не изчезват вече 10 дни, а за капак гърлото не е спряло от 3-ти насам да ме боли. Днес видях подобна подутина и от едната страна на сливицата си, на гърлото. Прилича на тези на езика Вече се плаша много.

Намалих цигарите много, ще ги спирам. Освен това за капак днес ми е разстроен стомаха... И сега какво? Хипохондричка...обаче пак трябва да ходя на 2-3 различни доктора за тия неща по-горе...Не знам какво става с мен. От страх ли ми избиват и как да се лекувам...не знам..

Голямо мъчение.  Close

# 46
  • Мнения: 1 037
Али, на лични мога да ти пратя тел на доцента, завеждащ УНГ в онкологията. 30 лв е прегледа, но аз след прегледа при него се успокоих. Разбира си от работата.
И не се ръчкай и чекни пред огледалото езика и гърлото, от това също може да те боли. Направи си гаргара с вода и лимонтузу.
За гъбите, намери си читав гинеколог и не позволявай да ти пада имунитета.

Аз пак съм с Т, боли ме и от двете страни под езика. Леко, ама го усещам.
Уморих се вече да се притеснявам, честно.
Иде ми въпреки АБ да се напия и да изпуша една кутия с цигари.

# 47
  • Мнения: 193
Писах ти на лично.

Иначе ми е читав гинекологът, много внимателна жена...сега да й се обадя ще разговаря с мен. Омръзна ми да ходя по доктори Просто имам чувството, че съм отслабнала от стрес и ме удря по слабите места Sad

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Аз съм в черна серия ,след " менингита " онзи ден ...вчера си премазах пръста на врата на колата.Тук вече не е хипохондрия,струва ми се че е счупен ,шинирах го и утре като се прибера във Варна ще хо снимам.Ама много боли да знаете,а нокът ...той е зел дал до месец ще падне .

# 49
  • Мнения: 4 500
Алина, и аз имах сърбеж от Лактажина. Според мен си сложи Макмирора, а Лактажина питай АГ да го смени с нещо друго  Hug
Но при всички случай си питай доктора. Това е реален проблем все пак.

# 50
  • Мнения: 193
Алина, и аз имах сърбеж от Лактажина. Според мен си сложи Макмирора, а Лактажина питай АГ да го смени с нещо друго  Hug
Но при всички случай си питай доктора. Това е реален проблем все пак.

Хей, здрасти! Не виня Лактажина тук, защото тя ми каза да се лекувам 12 дни с Макмирора, аз се лекувах 7. После другите 7 дни, докато бях с Лактажина бях добре. В момента, я който спрях всичко и стана така. Сега се събудих, след първа нощ от 5-те с Макмирора и сърбежа е намалял.

Аз се замислих дали не съм предизвикала сърбежа...онзи ден като бях на работа и нали знаете усещането като сте неразположени...имаш нужда да се почистиш. И аз се почистих с мокра кърпичка, но не интимна, а обикновена и после се почна с това...Може и от това да е станало, знам ли  Rolling Eyes

Мен сега гърлото и езика са ме спекли. Долу ме е сърбяло и друг път.

# 51
  • Мнения: 11 337
Аз се замислих дали не съм предизвикала сърбежа...онзи ден като бях на работа и нали знаете усещането като сте неразположени...имаш нужда да се почистиш. И аз се почистих с мокра кърпичка, но не интимна, а обикновена и после се почна с това...Може и от това да е станало, знам ли  Rolling Eyes

Мен сега гърлото и езика са ме спекли. Долу ме е сърбяло и друг път.

Не прави никога повече това с кърпичките. То е като да се полееш с ракия.  Peace

Какво значи са се спекли? Всъщност защо продължаваш да си ровиш в гърлото? Мисля, че няколко доста вещи лекари ти казаха, че всичко ти е ок. Това, което си имала на гърлото е нормално - на сливиците има малки дупчици, които се пълнят с храна и периодично сами се почистват. Наличието на бели налепчета по сливиците само по себе си НИЩО не означава и е напълно безопасно. Ако сливижите ти станат двойни и лимфни възли отзад и до ключиците реагират тогава значи има защо да идеш на лекар. Но подчертавам, че малките деца честичко са така.
Увеличените "луковички" също нищо не означават. Няма заболяване и опасно състояние, което да започва или протича с тяхното увеличаване. Ако една от тях стане голяма колкото бобово зърно то тогава може да се предположи, че има нещо сериозно.
Убедена съм, че дискомгорта в гърлото ти е от хипохондрията. Опитай се да ми отговориш от какво те е страх, че става в гърлото ти? Какво си мислиш, че лекарите не виждат?

Виж повтаряй си "В момента всичко изглежда нормално! В момента всичко е под контрол. Ще се притеснявам ако се появи нещо сериозно!"

# 52
  • Мнения: 1 037
Сутринта си изпих последния АБ, имах 36,8, сега докато обядвах 37,1 пак. Много добре се чувствам, даже и ухото не ме боли. Ще видя утре как ще съм, но не ми се пие още АБ заради това дето някои казват че не е и температура.
Съвети всякакви приемам, адски объркана съм.

# 53
  • Мнения: 174
Благодаря за темата  bouquet
Имунитета ми рязко спадна след като родих преди близо 3 години.
Ако някой се изкиха аз съм следващата,не ме подмина никой вирус,то не бяха повръщане,разстройство,температури ,хреми,кашлици и т.н.
След като изкарах обаче няколко бронхита и две пневмонии се "сдобих" с бронхиална астма и съм на помпичка от 1 месец,получавам пристъпи не мога да дишам и странното е ,че майка ми ми даде веднъж да смуча валидол,пристъпа изчезваше .Като споделих с ЛЛ и пулмолога от какво ми минава пристъпа,казаха,че е на психическа основа.
Аз също съм на мнение ,че повечето от физическите ни болки са предизвикани от психологични сътресения .
Книгата на Луиз Хей много ми е помагала ,държа си я в къщи като библия.
Ще следа темата с интерес поздрави на всички ,здрави да сме  bouquet

# 54
  • Мнения: 193
Аз се замислих дали не съм предизвикала сърбежа...онзи ден като бях на работа и нали знаете усещането като сте неразположени...имаш нужда да се почистиш. И аз се почистих с мокра кърпичка, но не интимна, а обикновена и после се почна с това...Може и от това да е станало, знам ли  Rolling Eyes

Мен сега гърлото и езика са ме спекли. Долу ме е сърбяло и друг път.

Не прави никога повече това с кърпичките. То е като да се полееш с ракия.  Peace

Какво значи са се спекли? Всъщност защо продължаваш да си ровиш в гърлото? Мисля, че няколко доста вещи лекари ти казаха, че всичко ти е ок. Това, което си имала на гърлото е нормално - на сливиците има малки дупчици, които се пълнят с храна и периодично сами се почистват. Наличието на бели налепчета по сливиците само по себе си НИЩО не означава и е напълно безопасно. Ако сливижите ти станат двойни и лимфни възли отзад и до ключиците реагират тогава значи има защо да идеш на лекар. Но подчертавам, че малките деца честичко са така.
Увеличените "луковички" също нищо не означават. Няма заболяване и опасно състояние, което да започва или протича с тяхното увеличаване. Ако една от тях стане голяма колкото бобово зърно то тогава може да се предположи, че има нещо сериозно.
Убедена съм, че дискомгорта в гърлото ти е от хипохондрията. Опитай се да ми отговориш от какво те е страх, че става в гърлото ти? Какво си мислиш, че лекарите не виждат?

Виж повтаряй си "В момента всичко изглежда нормално! В момента всичко е под контрол. Ще се притеснявам ако се появи нещо сериозно!"



Добре казано. Точно почна да пари, все едно със спирт се полях. Голяма съм патка.

А иначе се плаша, че заради дългото боледуване и самолекуване зимата съм си направила хроничен проблем с гърлото и сливиците. Само на 1 доктор съм ходила за това. Сега мисля да потърся второ мнение и да приключа.

Дорис, златна си. Ти си като разумът, който често нямам!  Hug

# 55
  • Мнения: 4 170
Сутринта си изпих последния АБ, имах 36,8, сега докато обядвах 37,1 пак. Много добре се чувствам, даже и ухото не ме боли. Ще видя утре как ще съм, но не ми се пие още АБ заради това дето някои казват че не е и температура.
Съвети всякакви приемам, адски объркана съм.
Нормално е след като си се нахранила температурата леко да се повиши. 37.1 не е температура, спри да я мериш. Ако ти в наистина зле, втриса те, усещаш, че имаш инфекция в тялото, тогава се мери.

# 56
  • Мнения: 1 037
Сега ми е топло, мерих я, 37,5.
Четох че при някои видове рак може да има такава Т.
Утре пак ще ида до лекаря да видя той какво ще каже и ще поискам пак да ми вземат кръв и урина.

# 57
  • Мнения: 4 170
Проблем 1) Преди 20-на дни ми излезе микробиология с Клебсиела. Отидох на изследването след като ме "засърбя" и си сложих глобулка Клотримазол както по принцип, тъй като съм имала гъбички. Отсърбя ме, но отидох на микробиологията. От 12-те глобулки Макмирор, ползвах 7 и после 7 Лактажина. 2-3 дни след Лактажина ми дойде и ме засърбя зверски пак. Направо не мога да ходя от дизкомфорт. Намазах се външно с Клотримазол крем и ми олеква. Сега се чудя да ходя ли пак на преглед или да довърша 5-те глобулки Макмирор и пак Лактажина.  Cry
Тук малко с риск да ти засиля хипохондризма - не е ли добре да  си направиш микробиология пак, защото така, както го описваш, много ми прилича на гъбички. Имай предвид, че не са опасни, само причиняват дискомфорт, а и често рецидивират.

# 58
  • Мнения: 4 170
Сега ми е топло, мерих я, 37,5.
Четох че при някои видове рак може да има такава Т.
Утре пак ще ида до лекаря да видя той какво ще каже и ще поискам пак да ми вземат кръв и урина.

Глупости, сигурно още не се е изчистила инфекцията напълно и затова сега си я вдигнала пак. Не се панирай.

# 59
  • Мнения: 1 037
Сега ми е топло, мерих я, 37,5.
Четох че при някои видове рак може да има такава Т.
Утре пак ще ида до лекаря да видя той какво ще каже и ще поискам пак да ми вземат кръв и урина.

Глупости, сигурно още не се е изчистила инфекцията напълно и затова сега си я вдигнала пак. Не се панирай.
Ама като ме болеше ухото не вдигах толкова...

Общи условия

Активация на акаунт