Парфюмни размисли и страсти - 197

  • 127 819
  • 733
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31 179
Musk




Харесвате ли муск? Носите ли парфюми с тази интересна нотка и как се развиват на кожата ви те? Кои са любимите ви аромати с муск?

Въпроси за мнения и пазаруване от сайтове, моля, тук: Изпитани сайтове за парфюми

ВНИМАНИЕ!
Ако искаш да спестиш пари не е препоръчително да четеш тук!
Тази тема води до сериозно пристрастяване към придобиването на парфюми и до много високи, често непредвидени разходи!

Парфюмен пътеводител

Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

лекция 1
лекция 2

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

"Номинации на Мадам Оче - 2012 г."

"Номинации на Мадам Оче - 2011 г."

Предишната тема.

Последна редакция: пт, 18 мар 2016, 23:44 от densi

# 1
  • София
  • Мнения: 5 656
Благодаря за темата, Денси!  bouquet

Не, никак не харесвам муск. Познавам го в двете му крайни превъплъщения - натурален, във вид на масло, като съставка за парфюмни композиции и крайно рафиниран, вече втъкан в парфюма, с излъчване на ефирност и чистота. Мога спокойно да преценя за себе си, че в нито един от двата варианта не ме устройва. В първото състояние мирише на нещо, което изобщо не може да се нарече парфюм, а по-скоро напомня за уханието на най-южните части на разгонен бизон сред влажна жега. Във второто е наистина много нежен и елегантен, но твърде безобиден за моя вкус, прилича на стая, боядисана в бяло и обзаведена с бели мебели. Безобиден до степен на безличност. Пък аз някакси обичам да има драма и та-дам  Party

# 2
  • Мнения: 17 546
Харесвам муск. Когато го усещам, обаче... Тази съставка е странна за моето обоняние и аз я усещам или много, или никак. В зависимост от това с какви съставки е комбиниран, мускът прави парфюма без никакъв аромат като Непарфюма на ДХАГ или с прекрасен аромат като Есенс НР. Двата парфюма си приличат, но единия го усещам 3 минути, а другият цял ден. Има, обаче и един такъв, който мирише на прани във вряла вода розови, бабешки, ватени гащи.  Laughing Такъв е Белият Муск на Монтал. Та, мускове най-разни...

Благодаря за темата!  baloni

# 3
  • София
  • Мнения: 1 002
Не харесвам и в общия случай не регистрирам муска.
А снимката на Том Форд е страхотна...такъв красив мъж  Crazy

# 4
  • София
  • Мнения: 10 309
С моя уклон към розите, муск-а ми е тотално непонятен  Mr. Green

Моята 6 годишна парфюмна апатия премина и не минава ден в който да не си харесам нов парфюм  Joy Joy Joy

Какво ви е мнението за този  newsm78



Много ми хареса в магазина, но ме спря очевадната прилика с Клое, преди малко обаче, като видях цената в Ягодка и го отнесох  ooooh!
http://bg.strawberrynet.com/perfume/lanvin/me-l-absolu-eau-de-pa … ay/199218/#DETAIL

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 835
Харесвам парфюми с муск, затова и доста от ароматите на Нарцизо Родригес са ми любими, като мускът в повечето от тях е много добре съчетан с другите съставки и придава една лекота, чистота и топлота на парфюма. Но в случая с NR for Her EDT, въпреки, че много го харесвам, много бързо спирам да го усещам- подозирам, че е от комбинацията на муска с конкретните съставки. Белият Ароматикс Еликсир също ми е доста мускусен, като тук на преден план излизат розата в комбинация с пачули и виолетки и това придава една леко ретро нотка, но не в неприятния (за мен) смисъл, а по един елегантен и класен начин, в базата остава пудрен муск, даващ усещането за чистота и дълбочина. Като цяло аромата стои близо до кожата. В Теракотата на Герлен също усещам муск, но някак по-различен, като нещо животинско, на фона на всичките бели цветя.
Като споменах Белия Ароматикс Еликсир, някой с отзиви за Черния, има ли?

# 6
  • Мнения: 7 049
Харесвам муск, любимата ми група аромати са цветно - дървесно - мускусни и повечето аромати, които притежавам, са от нея. Последната ми любов е http://www.fragrantica.com/perfume/Mancera/Wave-Musk-15207.html

# 7
  • Мнения: 813
Муска ми е крайно неприятна съставка.

ЧРД на Ковачева!  bouquet

Последна редакция: сб, 19 мар 2016, 09:13 от raznejena*

# 8
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
Това с пристрастяването е абсолютно вярно!  Joy

Муска много го обичам като съставка, най-вече в мъжките парфюми.

Какво ви е мнението за този  newsm78
Скрит текст:

Много ми хареса в магазина, но ме спря очевадната прилика с Клое, преди малко обаче, като видях цената в Ягодка и го отнесох  ooooh!

Сдобих се и аз наскоро с него (и по същата причина  Mr. Green ), харесва ми свежото и позитивно начало (носи ми асоциация за водопад в горещ летен следобед), но базата нещо не ми е толкова "уау". Ама съм си капризна по начало, така че не съм ориентир.
Надявам се на теб да ти хареса, за тази цена си е просто отличен - свеж, лек и приятен.

# 9
  • Мнения: 8 462
Мерси за темата! Hug bouquet
Харесвам муск, но не винаги го идентифицирам, освен ако не е в най-чист вид като на Боди шоп. Той пък ми е любим за преди лягане, защото ми създава усещане за спокойствие и чистота.
В Нарцисо ми е доста слаб, както и в новия Булгари ЕДП, там най-после успях да го усетя, но си напрягам обонянието, защото изчезва доста бързо.

# 10
# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 5 936
Не съм носила много парфюми с муск, но установих, че не харесвам тази съставка. Най-много ме дразни в парфюмите на NR.

Благодаря за новата тема  Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 1 481
Това е една от най-любимите ми съставки, за мен мускът придава чувственост, уют, нежност и "гушливост".
Любимци: http://www.fragrantica.com/perfume/Narciso-Rodriguez/Narciso-Rod … Intense-6575.html
и
http://www.fragrantica.com/perfume/Korres/Iris-Lily-of-the-Valle … Cotton-12670.html , който оприличават на Essence Narciso Rodriguez, но парфюма на Корес е лишен от остротата и е по-красив и шлейфов за моите възприятия.
Харесвам и ползвам и парфюмната вода на Омниа Кристалин, но в нея усещам предимно лавандула (която също ми е любима съставка).

# 13
  • Мнения: 558
Не съм носила много парфюми с муск, но установих, че не харесвам тази съставка. Най-много ме дразни в парфюмите на NR.

Благодаря за новата тема  Simple Smile
И аз така!  Peace
Скоропостижно се раздилих с Essence на NR, подарен ми като особена ценност ...
Благодаря за новата тема!!
Ако следващата е за УД, бих се включила с по-жизнерадостни коментари  Sunglasses

# 14
  • на терасата
  • Мнения: 660
Благодаря за темата  bouquet
Денси, уцели ме в сърцето с муска  Laughing

Любима съставка в парфюми ми е мускът. Дълго време не знаех, че точно това е съставката, която ме кара да се чувствам щастлива и влюбена. Докато не открих Le Parfum Max Mara. Тогава дойде прозрението, че мускът, в съчетание с подходящи цветя, в случая фрезии, е това, което ме кара да вдишвам аромата и да не мога да се наситя.
Както се случва с повечето хубави парфюми, го спряха от производство.

Но пък открих ароматите на Нарцисо Родригез, сякаш правени точно за мен  Heart Eyes
И все пак тъгувам за добре направена композиция от фрезии и муск.
Помагайте, ако сте открили нещо подобно  Peace

Относно мускът в по-чист вид, мога да кажа, че мирише на нещо чисто, но, ако няма добавени цветя, ми е бабешки и не ми харесва.

Последна редакция: сб, 19 мар 2016, 11:13 от рак-щрак

Общи условия

Активация на акаунт