Туба Бюйюкюстюн, "Запленяваща сърцето" и проектите преди и след това - тема 224

  • 83 708
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 738
 Здравейте Hug
Мили дами Hugблагодаря Ви на всички вас за добрите пожелания,
всички пожелания изпратени на свят ден се връщат като положителна енергия
при всички Вас. Благодаря Ви още веднъж.



Линка Hug благодаря ти за цялата информация ,която ни предоставяш.На Бопай светли празници.

# 691
  • Мнения: 10 240
Здравейте!  Hug Честит Великден на всички!
Нека празникът ви донесе радост, щастие,
вяра в доброто и любовта!
Честито Възкресение Христово!  Hug





# 692
  • Мнения: 10 009
Ринка  Hug Честито Възкресение Христово и на теб!  Hug
Радост, светли мисли и любов за теб и твоето семейство!  Hug





Ферзан бей в ИГ - сета на ЧИ
https://www.instagram.com/p/BE3hI0FmIuD/

Ферзан бей по страниците на пресата... Wink


http://www.ucankus.com/detay/159878/unlu-yonetmen-ferzan-ozpetek … nin-cekimlerine-b


http://www.sehirmagazincisi.com/Hbr-1922-Ferzan-Ozpetek-Istanbul … rine-basladi.html

Стига ви толкова Ферзан бей!   Mr. Green
Малко Туба за оправяне на настроението, няма само  плешиви мъже да гледаме... Sick Mr. Green Laughing



# 693
  • AMS
  • Мнения: 6 437
Привет, момичета

и благодаря за споделеното!!!
Вичи,  здраве и късмет!!!




Весели празници!!!



# 694
  • Мнения: 41 774


Рали HugРинка HugДива Hug,светли празници! bouquet

Линка Hug,благодаря за споделените преводи! bouquet

На Бопай Hug,за преводите! bouquet

Червената къща се използва и в ''1001нощ''!Там живееше майката на Онур!Сега Халит ще си я припомни! Laughing

В момента гледам  финала на Григор в Истанбул! bg

# 695
  • Мнения: 4 233
Христос Воскресе, момичета!
Пожелавам на вас и семействата ви здраве, хармония във взаимоотношенията и много Любов! Praynig
Боби, Вичи, Цвети, Линка, Надин, Злати, Баги, Саби, Рали, Клари, Ринка, Дива,  Диди, Гуга Hug Hug Hug


Вичи, Честит Имен Ден!

Според мен най-ценното на този свят са здравето и любовта, без които не можем да виреем. Така, че ти ги пожелавам в пъти.  Peace Но е необходим и малко добър късмет, така че всичко да се случва когато и както трябва!  bowuu

Линка  bouquet и днес си на линия и си ни информирала за всичко по-съществено от соц.мрежи, което  касае Туба. Специални благодарности на Бопай  smile3525 за преводите
Гледам, че си разбрала причината за акцията в ТТ за Аси снощи. Брей, това феновете като се обединят могат да направят чудо
Това ме наведе на мисълта "Фенове от цял свят обединявайте се"за.... Wink

Нали днес е и 1 Май smile3521 А и повечето сме от онова поколение, когато на този ден ходехме на манифестации. Независимо от всичко тези спомени навяват някакваносталгия в мен. Може би е във връзка с това, че тогава  бяхме на около 20 и тези години носят своя чар.

Та като написах 20 години - вчера ми попадна информация за една българска поетеса, която е останала завинаги на 23 години - Данила Стоянова, за която не знаех  Embarassed

Дъждът

езерото

и вятъра

сънуваха красотата

на един заспал лебед.

Шумоляха перата му.

Скрил глава

той пътуваше

и сънуваше

в тишината

всичко това.


Това нейно стихотворение на български и на английски, е  изписано върху фасадата на сграда в град Лайден, Холандия Peace /много красива алегория за лебеда yes - ГБП /

http://kultura.bg/web/едно-голямо-отсъствие/#.Vx9XdkUfOLc.facebook




ПП. Злати Стискам палци на Григор за финала Но няма да гледам, че обикновено в такива моменти този на когото държа не се справя Sad

Последна редакция: нд, 01 май 2016, 20:16 от kanti

# 696
  • Мнения: 10 009
Канти  Hug много са ти хубави колажите, джанъм!  Heart Eyes
Особено Есма с яйцата, много ми хареса, и този, последния - също!  Hug

Боби  Hug Дива  Hug светли празници и на вас!  Hug

Малко Филиз




Ферзан бей днес е щедър - пуснал ни е лелите Güzin ve Betül .. Le zie .. Teyzeler.



https://www.instagram.com/p/BE3zb5EmIrM/

Джансел е поздравил в социалните мрежи за 1 -ви май!  Peace
Браво на него!  Peace
Дори, като че ли, участва в някаква демонстрация по повод празника.  Peace



А може само така да ми се иска, защото обичам социално ангажираните хора...
Не съм го прочела никъде. Снимката я взех от руския форум, където пишеше, че ДЕ поздравява за 1-ви май!  Peace

# 697
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Вечерен привет на празнуващите  Simple Smile

Благодаря на всички наминали и поздравили днес ( няма да изброявам имена за да не пропусна някой  Simple Smile)

Канти  Hug страхотен колаж, ще го повторя без цитат  Wink



Линка  Hug разсмя ме с предположението за активност на Джансел покрай тази снимка  Joy Joy Joy



Ами...  Wink ако се вгледаш внимателно ще откриеш едно много познато лице, което знаем и от Пленителката, а и сега май пак я гледаше някъде  Simple Smile

Това си е кадър от... ''Спомни си любима'', та... снимката просто допълва новината за постнат от Джани поздрав  Simple Smile

# 698
  • Мнения: 10 009
Ами така е, като не съм гледала СЛ!  ooooh!
А и много ми се искаше Джансел да участва в демонстрация не в роля, а наистина, ама не би...  ooooh!
А Айда Аксел ли трябва да позная на размазаната снимка? Е, не я познах... Crossing Arms

 А и вече не гледам ГВ. Стана типична сапунка. Очаквах да ме изненадат с решения около детето и приемането от баща му, с колебания на ГГ-ня между двама обичащи я и заслужаващи любовта й, мъже... ГГ-й пък очаквах да се бори между любовта си и лоялността към колегата си, пък то... Детето ангелче, веднага обикна всички и всички го обикнаха, сантиментално ги променя към по-добро... Единия мъж го направиха неверен, ненормално избухлив, накрая май го убиха да не пречи на любовта на ГГ. И тръгнаха по изпитаната пътека на отмъщения, мръсни минали тайни, и т.н. Сега очаквам болест на ГГ-й и детето да му спаси живота и... няма смисъл да си губиш времето с такова нещо, освен ако не играят любимите ти двама актьора, но може и само единия...
А моите любими не играят.  Peace

Един забавен диалог в туитър между Ферзан бей и Сера Й.

https://twitter.com/FerzanOzpetek/status/726842066563641344



Serra e Pera Palace..

И Серра му отговаря:

https://twitter.com/serrafine/status/726843172706488320

Вечер, след много уморителен работен ден (пригоден и авторизиран превод  на гуги  Mr. Green Mr. Green Mr. Green)

И да ви запозная с Pera Palace

Карта
https://www.google.bg/search?q=Pera%20Palace&npsic=0&rfl … &rlfi=hd:;si:

Сайт
https://www.jumeirah.com/en/hotels-resorts/istanbul/pera-palace-hotel-jumeirah/
http://www.hotels.com/ho227379/pera-palace-hotel-jumeirah-specia … FDfLdIhoCwZfw_wcB

И една снимка от интериора - като в роман на Агата Кристи  Wink


# 699
  • Мнения: 4 233
Линка, Цвети Heart Eyes Heart Eyes благодаря ви

Скрит текст:
Канти  Hug много са ти хубави колажите, джанъм!  Heart Eyes
Особено Есма с яйцата, много ми хареса, и този, последния - също!  Hug

Боби  Hug Дива  Hug светли празници и на вас!  Hug

Малко Филиз



Ферзан бей днес е щедър - пуснал ни е лелите Güzin ve Betül .. Le zie .. Teyzeler.



https://www.instagram.com/p/BE3zb5EmIrM/

Джансел е поздравил в социалните мрежи за 1 -ви май!  Peace
Браво на него!  Peace
Дори, като че ли, участва в някаква демонстрация по повод празника.  Peace



А може само така да ми се иска, защото обичам социално ангажираните хора...
Не съм го прочела никъде. Снимката я взех от руския форум, където пишеше, че ДЕ поздравява за 1-ви май!  Peace



Линка Hug и на мен ми харесва, когато някой от актьорите, които познавам покрай дизитата на Туба да е социално ангажиран yes Но ми се стори странно това поведение на Джансел с дете на раменете.  newsm78 Помислих си, че може да е от някой негов проект. Но като не съм гледала СЛ.. Rolling Eyes Но  пък Цвети Peace разпозна кадъра от дизито . А и Айда наистина си личи на предни позиции

Един Елмерски клип на фона на любима музика от любим филм от преди...години Whistling (мисля, че не е слаган тук Peace)



ПП.Линка Hug пак си открила интересни неща. А и имената на двете лели си намерила. Лели на кого? - на ГГ-рой или на ГГ-ня? newsm78

# 700
  • AMS
  • Мнения: 6 437
Скрит текст:
Канти  Hug много са ти хубави колажите, джанъм!  Heart Eyes
Особено Есма с яйцата, много ми хареса, и този, последния - също!  Hug

Боби  Hug Дива  Hug светли празници и на вас!  Hug

Малко Филиз




Ферзан бей днес е щедър - пуснал ни е лелите Güzin ve Betül .. Le zie .. Teyzeler.



https://www.instagram.com/p/BE3zb5EmIrM/
Джансел е поздравил в социалните мрежи за 1 -ви май!  Peace
Браво на него!  Peace
Дори, като че ли, участва в някаква демонстрация по повод празника.  Peace



А може само така да ми се иска, защото обичам социално ангажираните хора...
Не съм го прочела никъде. Снимката я взех от руския форум, където пишеше, че ДЕ поздравява за 1-ви май!  Peace



Линка,  Hug аз не съм фенка на ДЕ,
Но Спомни си любима е сериалът,
направил ми най-силно впечатление,
като сценарий. Peace
Няма го преведен за съжаление.
Има превод на руски, но непълен.
Не са преведени никъде тези "социално ангажиращи" монети,
направо политически, бих казала.
След тази снимка започват арестите и гоненията на "празнуващите".
Голяма мъка беше, да си го превеждам, но от инат го направих.
Този сериал не е излизал от пределите на съседите,
именно поради това, че е много "социално ангажиран".
Актьорите са също много добри
и самото им участие в сериала,
за мен, си е голям социален ангажимент!!!
Слагам хубавата музика от сериала.


Скрит текст:


Канти,  Peace благодаря ти >>>

Скрит текст:

Приятна вечер, момичета!!!

# 701
  • Сливен
  • Мнения: 3 118
           Христос воскресе! Hug

            Запленени, здраве, мир и светлина на вашите семейства! Peace

     Лина,   Hug благодаря за новините! На Бопай  Hug- за превода.
   
     Вичи,  Hug честит имен ден! Жива, здрава и все така позитивна!

                 

    Канти, Hug още снощи използвах твоя колаж с яйцата и Есма. Страхотен е! Сега ще повторя и другия  ти много хубав колаж. 
Скрит текст:
Чакам на лични да ми пишеш как ти е името по ЛК. Моля те!
             

# 702
  • Мнения: 10 009
Дива  Hug гледала съм отделни части от СЛ. Много политика, наистина...
Но времената, в които е правен сериала, не са били така мракобесни като сегашните, и съответно чак такава гражданска позиция за участие в него, не се е изисквала.  Peace То за същото време става въпрос и в сериала на Туба и Ишил - Забрадката с розичките, макар, че хората са от друга социална прослойка. Но чак за гражданска позиция... не бих определила участието им с такава силна дума. Мое мнение.  Peace
Сега вече, всеки социален проект, си е гражданска позиция. Особено по глобалните проблеми на исляма, Османската империя, арменския геноцид  и т.н. Участието на Онур в проект с прототип поет-комунист, арменец, разказващ за болното и противоречиво време на арменското унищожение, може би, би могло да се нарече "гражданска позиция".
Пак мое мнение.  Peace


# 703
  • Мнения: 2 195

Здравейте на Великден Hug На всички ви: Во истина воскресе! Мир и светлина у дома и в живота ви и много здраве, приятели Praynig  За в темата не се безпокоя - имаме си "специален човек, чието присъствие ни прави щастливи"  newsm47

Вичи, бъди жива и здрава! Много велик и свят ден имаш!

Сега съм се отнесла в спомени покрай екранна версия на любимата ми и до днес Двойна Лотхен Laughing


Линка, и аз гледам сериал само, ако играе любимата ми актриса. Любимец си нямам - едно обсебване по-малко  Peace  Онур прави изключение, но него уважавам като интересна и талантлива Личност. Установих, че или историята трябва да ми е супер интересна, или поднесена по оригинален или екзотичен начин, за да следя специално някой сериал. А това рядко става в сериалната индустрия в рамките на една страна, особено ако съм гледала  някое и друго дизи Peace

Хотелът от ТТ  може да е като в романите на Агата Кристи, но и разследването около него си  го бива - като на мосю Поаро thumbsup

Дива, и аз не съм гледала СЛ, но имам представа от историята му, както и от политическия живот по това време.. Знам, че Томрис Г прави  силни политически ангажирани проекти. Един от тях е  и Забрадката. За мене това е най-интересно изпипаният и завършен сценарий, отразяващ събития от един по-късен, но доста мътен период. А и чисто любовните истории (няколко преплетени съдби) са по-различно разрешени от стандартните сапунки, много реални и човешки пресъздадени. Знам, че гледаш и се интересуваш  от турски сериали, ако не си го гледала - препоръчвам ти го. Плюс е, че режисьорът е и сценарист и не е търпял промени заради рейтинг. И той е преведен само на руски, но е излъчван извън Турция - един от първите пробили навън турски сериали.

Линка вече е писала за Забрадката Peace Доколкото съм запозната с най-новата им история бих казала, че сега нещата са доста по-ясно очертани.
  
А 1ви май не ми навява  носталгия след последната ми първомайска манифестация отпреди 30 години Crossing Arms Peace Но вече всеки е свободен да празнува и да се умилява по различни поводи, както е днешният 1ви май - 3 в 1.  Wink

Последна редакция: нд, 01 май 2016, 23:47 от Bagi

# 704
  • AMS
  • Мнения: 6 437
Дива  Hug гледала съм отделни части от СЛ. Много политика, наистина...
Но времената, в които е правен сериала, не са били така мракобесни като сегашните, и съответно чак такава гражданска позиция за участие в него, не се е изисквала.  Peace То за същото време става въпрос и в сериала на Туба и Ишил - Забрадката с розичките, макар, че хората са от друга социална прослойка. Но чак за гражданска позиция... не бих определила участието им с такава силна дума. Мое мнение.  Peace
Сега вече, всеки социален проект, си е гражданска позиция. Особено по глобалните проблеми на исляма, Османската империя, арменския геноцид  и т.н. Участието на Онур в проект с прототип поет-комунист, арменец, разказващ за болното и противоречиво време на арменското унищожение, може би, би могло да се нарече "гражданска позиция".
Пак мое мнение.  Peace




Линка,  Hug уважавам мнението ти!!!
Времето, в което е правен СЛ е 2006-2008 и не е толкова отдавна.
Фактът, че не е показан повече също говори.
И не на последно място,
на всички участници им стои във филмографията, като печат за цял живот.
Носят си отговорността за социалната ангажираност участниците.
По въпроса за гражданската позиция в гилдията е друго.
Сценаристите, продуцентите и режисьорите показват гражданска позиция.
За СЛ това са - Ümmü Burhan, Ilgaz Giritlioğlu,
който е и на Аси заедно с Tomris Giritlioğlu.
Там излизаш само с името си пред всички.
Така вече навлизаш в политиката с гражданската си позиция.
Разбирам пристрастията към Онур и Туба, които много уважавам!!!
Но не мога да кажа, че колегите им са асоциални с ролите си, с работата си.
Самата им професия е социално ангажирана.
Това да участваш в проект, в който се показват трите преврата
от най-новата история на държавата,
които преобръщат живота на милиони,
си е от всякъде социална ангажираност.
Гражданската позиция е друго!!!
Мое мнение!!!

Последна редакция: пн, 02 май 2016, 19:35 от *** Diva ***

Общи условия

Активация на акаунт