Италия 150

  • 71 085
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Италия
  • Мнения: 490
Здравейте от Пулия! Една седмица вече сме тук - удави ни от дъжд, не се трае вече  Sick #Cussing out Да му се не види и късмета тази година. А сме си подали носовете навън, а е заплющяло като за последно. Такава ваканция не бях карала досега  Whistling

# 691
  • IT
  • Мнения: 3 704
Мирена мн гадно Sad И тук вали всеки ден.

# 692
  • Мнения: 6 305
Ооо, колко кофти! Отнесли сме хубавото време. Embarassed Тук на север продължава лятото.
Стискам палци за по-хубаво време и при вас!

# 693
  • MI
  • Мнения: 11 803
Мирена, съжалявам  Hug И свекърва ми се оплаква че всеки ден вали, тук пък една жега - като че е началото на август, а не средата на септември....

# 694
  • IT
  • Мнения: 3 704
Снощи валя брутално тук, днес е ужасно топло. Не знам как да се обличам. Освен да си нося гардероба

# 695
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 745
А ние се молим за дъжд. Но вали НАОКОЛО  #2gunfire Няма угодия  Wink
Още сме по сандали и презрамки  grinning039

# 696
  • Мнения: 6
Здравейте, момичета  Simple Smile

Предстои ми пътуване до Рим с дъщеричката ми, която е на година и половина. Бихте ли споделили каква вода давате на бебоците си (доколкото знам, всичката бутилирана вода е минерална).
Интересуват ме също фермерски пазари за пресни плодове и зеленчуци в централната част на града. Апартаментът, в който ще отседнем, се намира близо до Колизеума. Открих в Интернет този пазар:
Circus Maximus Farmers Market - Via di S. Teodoro, 74
Някой има ли впечатления?
Благодаря предварително  bouquet

# 697
  • IT
  • Мнения: 3 704
Пазарът е съботно-неделен, през седмицата не е отворен. Впечетления нямам.
Етърва ми дава на племеника ми,той е на година и четири месеца минерална водя.

# 698
  • Мнения: 2 603
Вода с розов етикет, мисля, че и тук има, a със сигурност има поне такава със снимка на бебе на етикета. Ще се ориентираш лесно според мен.

# 699
  • Мнения: 1 545
Навсякъде в Италия водата е питейна,  ако те притеснява с нещо минералната,  можеш спокойно вода от чешмата.

# 700
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 745
Навсякъде в Италия водата е питейна,  ако те притеснява с нещо минералната,  можеш спокойно вода от чешмата.
Аз не бих пила чешма на вода.  Поне не тук. Сицилия имам предвид. Бих пила само в места близо до Етна, или Неброди.
Иначе бутилките с розов етикет и снимка на бебе.

# 701
  • Мнения: 1 545
Не знам какво й е на водата в Сицилия,  аз лично имам повече доверие в чешмяната,  отколкото в бутилираната. То е и въпрос на гледна точка де.  

# 702
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 745
Не знам какво й е на водата в Сицилия,  аз лично имам повече доверие в чешмяната,  отколкото в бутилираната. То е и въпрос на гледна точка де.  
Варовикова и не много сигурна откъм бактериален аспект. Това го знам от собствен опит,когато дойде представител на система за пречистване на чешмяна вода чрез осмоза.  Това, което остана след пречистването ми се запечата трайно Sick.

# 703
  • MI
  • Мнения: 11 803
Аз съм чела, че наистина е става за пиене, но с една подробност - до където е общински тръбопровода. За състоянието на тръбите вътре в сградата очевидно никой не ти гарантира нищо. Ако е нова е ОК, но ако е коопрация от 70те като нашата малко ме е страх. То и лесно се вижда разликата, пробвайте водата от общинските чешми (поне тук има) и тази вкъщи... А и мъжа ми е имал проблеми с бъбреците преди време и лекарят му е забранил вода от чешмата заради варовика, който и тук, и при родителите му е страшно много.

# 704
  • Мнения: 2 603
Аз дори не кучето не давам чиста чешмяна заради варовика. Ползваме си кана брита, която маха доста голяма част от варовика и водата става много по-вкусна.

Общи условия

Активация на акаунт