Италия 150

  • 71 090
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • MI
  • Мнения: 11 803
Аз не мога да се преборя за кана Брита, колко пробвах но не та не  ooooh! Не му харесвал вкуса и това е. И си мъкнем касите с вода и това е. Всъщност той си ги мъкне от колата нагоре  Laughing

# 706
  • Мнения: 1 545
Варовика е проблем само ако бъбреците не са наред,  не е Причина да се появи проблем с бъбреците.  Нашата вода е много варовикова и е най-вкусната,  която съм опитвала. А кооперацията ни е на 300 години и не знам кога за последно са сменяли тръбите,  но пък те са външни,  та може би са ги сменяли някога....? И пак имам повече доверие на тази вода,  бутилираната в пластмаса никак не ме привлича,  купувам заради мъжа ми,  който обича газирана. На децата винаги съм давала нормална вода от чешмата,  и не се имам за ненормална. 

# 707
  • MI
  • Мнения: 11 803
Десита, защо ненормална?  Laughing В София пиех и аз вода от чешмата, но тук наистина не смея освен заради мъжа ми и защото и майка ми имаше сериозни проблеми с бъбреците, и сестра ми и съответно съм много предпазлива. Веднъж съм правила криза, много боли. От тогава пия повече вода и съм ОК, но се пазя малко повече. Виж каната ми се струва добро решение за варовика, но не би...

# 708
  • IT
  • Мнения: 3 704
Ние наливаме от машинката, слабогазирана и нормална в стъклени шишета. Иначе и аз пия от чешмата, ако се е свършила.
Момичета, в лека депресия съм. Страх ме е да шофирам тук и това е, много са ми джигити, като ги гледам как от дясно изпреварават и как не спират на стопове, на знак без предимство и  профучават ми спират тока. Мисля да изкарам няколко часа с инструктор в квартала, поне като вали до училището да водя детето. Препотявам се, ако седна да карам, буквално ми се свива сърцето. А в София карах всеки ден.
Искам и до работа да стигам с кола, транспорта тук продължава да е повече от ужасен.

# 709
  • Мнения: 6 305
Алекса, изпреварването отдясно е позволено на магистрала (многолентов път), ако не сменяш платното...
Казвам, за да не се плашиш от тази ситуация, съвсем закономерна е, не е джигитска.
Обаче не си е работа да караш и да те е страх, хубаво си решила за инструктора, успех! Hug

# 710
  • MI
  • Мнения: 11 803
Че карат като джигити е вярно, остави откъде изпреварват, проблемът е че масово не се дават мигачи. Още ми е смешно, като се сетя ужаса на сестра ми като беше тук от тези им внезапни изпреварвания.  Laughing А тя не е като да не шофира ежедневно и то в град с доста трафик... Да не говорим за тези с моторите, тук на няколко пъти сме имали инфарктни ситуации с изпреварващи отвсякъде и дори каращ в насрещното веднъж, добре че мъжът ми е с бързи реакции. Че и без каски половината, за разкош. И според мен си решила правилно за инструктора, Алекса.

# 711
  • IT
  • Мнения: 3 704
 Hug
Барб, за градско, за градско пиша и то не като карам аз, защото примерно, ако съм аз и се мотая ок, че изнервам някой отзад, но го виждам като се возия и в автобус и като кара мъжа ми.
 Най-плашещото ми е, че не се оглеждат изобщо, все едно са сами на пътя.  To навсякъде има такива елементи, ясно е, може би не съм свикнала с движението тук все още, аз обичам да шофирам и то много. Нооо научих мъжа ми да намалява  на знак без предимство и да дава мигач  Mr. Green
Долу по селата си карах без проблем това лято, макар че е тясно, но някак при тясното участниците в движението се съобразяват.
Една колежка си е взела хибридна кола много ми хареса.
благодарение на една съфорумка почнахме с малкия да четем Дино Будзати La famosa invasione degli orsi in Sicilia, голямо забавление става.

# 712
  • Мнения: 2 603
На мен вкуса не ми харесва на тази вода, а като престои няколко часа съвсем не става за пиене. С бритата си решихме този проблем, вкуса определено се промени. Аз нямам против чешмяната вода, винаги съм пила и като бърках формула за катето също нея си ползвах.

# 713
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 745
Дессита, ами пий вода от чешмата. Аз няма,защото макар че живеем в къща и имаме три външни филтри, прозрачни,та виждам какво филтрират и ги сменяме на 2 месеца. И макар че къщата ни е с нови тръби, цистерната се зарежда и с дъждовна вода,т. е.без соли и минерали,та не става за пиене. В Пловдив и аз пиех  вода от чешмата.

# 714
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
От Севера до Юга - и аз като Десита само вода от чешмата след като спрях да кърмя. даже и не помня имаше ли някаква специална вода за бебета   newsm78
повече доверие имам на проверките на водопроводите, отколкото на "изворите", от които бутилират.

Това го знам от собствен опит,когато дойде представител на система за пречистване на чешмяна вода чрез осмоза.  Това, което остана след пречистването ми се запечата трайно Sick.


Данилу, ми на тях т'ва им е работата, инак как ще си продадат стоката?  Laughing
като онези, другите, с Фолето, дето ти вадят какво ли не от дивана (примерно)

Брита няма как да ми влезе в къщата, но като ходя в Париж се примирих да пия от тази безвкусица, там моят приятел е някакъв маниак на темата и се сърди, ако си сипя от чешмата  Shocked
редовно си спорим за "за" и "против", добре че наблягаме на виното, та отпада проблемът  Laughing

(за чешмяната вода в Италия има десетки блогове, всеки си решава коя теза му е най-близка до светоусещането  Peace)

Алекса, разбирам те за карането. аз съм с почти 30-годишен стаж и винаги съм релаксирала карайки, но напоследък взе да ми става неприятно, много безумства виждам по улиците, а мотопеди и мотори просто бих ги забранила. обаче ми е странно, за които сте отскоро тук.. в България, според мен, е много по-хаотично и опасно  Rolling Eyes

хубав уикенд, дами!  bouquet

Последна редакция: сб, 17 сеп 2016, 04:24 от feiam

# 715
  • Мнения: 1 545
Фей, и аз имам такова усещане за движението в София,  по ме е страх там да карам,  а всъщност кола карам само там,  тук не слиза от скутери,  и отдавна свикнах,  че никой не дава мигачи,  и намалявам пред кръстовище с предимство. С всичко се свиква.
А и аз не понасям вкуса на вода от Брита, но все пак водата от чешмата има различен вкус на различните места,  и всеки си решава да я пие ли,  или не,  само много се дразня,  като се започне да се осъжда който мисли различно . Аз лично вече не си губя времето да отговарям на провокации или да убеждавам някой и инакомислещ.

# 716
  • Мнения: 2 603
Хм, на мен вкуса от бритата ми се струва по-сладък от тази от чешмата. Може би зависи от самата вода. Между другото вкуса на водата от чешмата в банята и в кухнята е различен. Много странно. Аз минерална почти не купувам, винаги имам шише и го пълня от градските чешми, тук поне има много.
Фейам, а какъв е проблемът с кърменето и чешмяната?

За карането на автомобили да кажа, че и мен ме е страх нещо. Нещо от няколко години ме хвана такава фобия и не карам. А матео и той не иска да шофира. Много се дразни и изнвервя, а каза, че едно време му е било приятно. Това е проблем защото колата си е удобство в някои ситуации в които напоследък попадам.

# 717
  • MI
  • Мнения: 11 803
В София дават мигач и няма толкова луди с мотори. В България проблемът е повече в извънградското, виж там е страшно. Аз не шофирсм де, но винаги съм навигатор, и нс мъжа ми, и на баща ми. Там те засичат много лошо, тук пък не знаеш ще изпреварва ли и има едни нагли без каски дето аха да ги уцелиш и бягат  Twisted Evil един едва не се заби в нас, бвгаше от карабинерите, да съм доволна ли? Голям проблем са напоследък,надявам се скоро да сменим зоната. Жалко щото е синьориле, но като има казе пополари наблизо е така.
За водата, всеки си има неговите доводи. Тук един приятел се опитва да ме убеди да пия чешмя.а, иди та обяснявай за наследствен с обремененост. Като си предразположен да правиш ка.ъни и водата е варовита не е препоръчително.

# 718
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 745
 newsm78Аз ли криво се изразих,вие ли криво ме разбрахте? Не налагам мнението си на никого. Не ме цитирате, моля за водата bouquet
Не съществува повече закони за движение по пътищата. В България не знам, не си ходим често,но не ми се видя много хаотично. Тук обаче  #Crazy

# 719
  • IT
  • Мнения: 3 704
Леко глупост написах с изпреварването от дясно, ще ме прощавате. Отдайте го на фебрилният ми мозък, от вчера съм с температура и подути сливици, да не говорим за хремата. То няма от къде да те изпреварят освен от дясно, другото е престрояване Wink . Но ме се е запечатало в мозъка как един профуча от дясно, мина през ограничителните бабунки за автобусното платно.В България засичат много гадно, факт е, преди две седмици ни засече един отвратително и после гледам нашенска регистрация. А тук пък навлизат в главното платно без да гледат. Може би още не съм свикнала с начина на каране знам ли. Но като се возихме на колежката на хибрида, еми тя кара супер рисково, само да се покаже, че е по-добра от мъж.
А по вашите ширини няма ли такива машинки-фонтанчета за вода? Аз първо бях видяла долу. Сега и до нас има. Не газираната вода е същата като чешмяната само без варовика. Колегите ми от Салерно са маняци на тема вода, ако им дам вода от чешмата ще си помислят, че искам да ги трова.
И за колите-догодина мисля да си подаря за р.д. един смарт, ужасно грозни са, обаче с тяхната големина са най-практични за паркинг. Нашата е градски тип, не е голяма, но си е трудно с намирането на места

Общи условия

Активация на акаунт