Положителен тест, завишени нива на ЧХГ, но няма плоден сак?

  • 5 152
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Здравейте, момичета!
 Нова съм във форума и на първо място искам да се извиня за грешките, които ще допусна, докато свикна с правилата, моля ви, прощавайте и помагайте  Confused

Аз самата съм бременна в 8 г.с. и се надявам всичко да е наред до края на бременността, защото много искам бебче. Въпроса ми е свързан с най-добрата ми приятелка. По някакво щастливо стечение на обстоятелствата, след като разбра, че съм бременна нейния тест също беше положителен с много бледа втора черта. С приятеля и правят опити от 3 години, но не се получаваше, въпреки пълни изследвания и уверенията на лекарите, че и двамата са добре и да не спират с опитите. Та на въпроса, който я мъчи - на 5-ти ден от закъснението-положителен тест с много бледа втора черта, преглед при лекар, заради кафеникаво зацапване, нищо на ехограф и ниво на ЧХГ-107. Изписаха и дуфастон за зацапването и и каза след седмица отново при него. Днес на 12 ден след закъснението, доктора отново не е видял нищо, а кръвния е показал ЧХГ-452. Тя е ужасно изплашена и не спира да плаче. Доктора я е посъветвал да изчака до петък и ако тогава още не няма плоден сак (точица), ще констатира извън маточна бременност. Моля ви, ако някой е минал по този или подобен път да изкаже мнение. Благодаря Ви, предварително и се извинявам за дългия пост  bouquet

# 1
  • Мнения: 403
Плоден сак се вижда при ЧХГ над 1000 ед. Стойността се удвоява от 48-72 часа. Според мен да се изчака още.

# 2
  • Мнения: X
И според мен , ако пусне още веднъж ЧХГ със сигурност ще е минало 1000, и много зависи от техниката на лекаря, при добра техника ще се види и при по ниско ЧХГ Hug

# 3
  • Мнения: 144
Благодаря Ви, момичета!

Тя ходи при специалист с много добра техника и точно това много я притеснява, а надеждата и беше голяма, освен това доктора и е казал, че ЧХГ не нараства достатъчно, тоест за 7 дни от 107 до 452, което също го навело на мисълта, че нещо не е наред. Тя ще изчака със сигурност, но времето, в което чака ще е много мъчително.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 301
Твоята приятелка е с късна овулация - тоест относително по-късно е станало оплождането в сравнение с някоя друга със същия цикъл примерно (ех,4е "обясних")  Wink Сак4ето се вижда най-добре с вагинален ехограф,ако все още не може да се визуализира с коремен,нормално - 4хг още не е над 1000 единици и затова е много рано.Тези дни ще се види,спокойно!Дано не е извънмато4на и хормона нараства съразмерно следващите дни Wink Успех и пиши ако има новини!

 bouquet

# 5
  • Мнения: 144
Твоята приятелка е с късна овулация - тоест относително по-късно е станало оплождането в сравнение с някоя друга със същия цикъл примерно (ех,4е "обясних")  Wink Сак4ето се вижда най-добре с вагинален ехограф,ако все още не може да се визуализира с коремен,нормално - 4хг още не е над 1000 единици и затова е много рано.Тези дни ще се види,спокойно!Дано не е извънмато4на и хормона нараства съразмерно следващите дни Wink Успех и пиши ако има новини!

 bouquet

Благодаря  bouquet Нея са я гледали и двата пъти само с вагинален, дано всичко е наред. Ще ви разкажа как са се развили нещата.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 301
п.с Аз не мога да ги разбера докторята като не се вижда сак,защо не преглеждат тръбите - няма ли на4ин с ехографа? А тази цветна снимка кога я правят?Тогава ли 4ак разбират и виждат "цветно на бяло",4е е в тръбите,а не в матката? Ако се съмняват по ехографа,защо не назна4ават цветната снимка тогава.

 newsm78

п.с. имам слу4ай на позната,отива 2 пъти-няма сак,оная й изписва нещо си за задържане и инжекции с 4хг да го "засили"...хормона се пока4ва невъобразимо, а накрая се оказва излишната извънмато4на понеже все още не се вижда на ехо и 4ак тогава назна4ава цветна снимка
Ох,сега виждам,4е и двата пъти е било с вагинален.....дано е където трябва!Стискаме палци! bouquet

# 7
  • Мнения: 144
За цветна снимка нищо не са и казали, а и аз да си призная не знаех, че има такова нещо. Ще и кажа да попита на прегледа, иначе и в тръбите нищо не се е видяло, но до колкото изчетох възможо е да не се види.  newsm78 На мен ми е мъчно за нея, защото това е голям стрес и ако (Господ да е с нея) все пак има нормална бременност, определено притеснението сега не е в плюс. Чакаме и дано новините са добри.

# 8
  • Мнения: 2 309
Представям си колко е нескопосан лекаря, след като преглежда два пъти с толкова ниско ЧХГ  ooooh!

# 9
  • Мнения: 83
Задължително да я види втори лекар, ако този каже извънматочна. Мен така един ме прати по спешност в болница заради извънматочна бременност, защото не виждаше плоден сак, а в едната тръба имало някакво петънце. Ами добре че мъжа ми ме заведе при друга лекарка, оказа се, че петънцето било жълтото тяло и си има плоден сак и всичко си е наред. В някоя болница със стара техника можеше още дни да ме мотаят и съвсем да се побъркам от притеснение. Ако помня правилно и на мен ЧХГ ми беше около 450, около 1 седмица закъснение.
Дано всичко е наред!

# 10
  • Мнения: 379
Може и химическа бременност да бъде.

# 11
  • Мнения: 144
Задължително да я види втори лекар, ако този каже извънматочна. Мен така един ме прати по спешност в болница заради извънматочна бременност, защото не виждаше плоден сак, а в едната тръба имало някакво петънце. Ами добре че мъжа ми ме заведе при друга лекарка, оказа се, че петънцето било жълтото тяло и си има плоден сак и всичко си е наред. В някоя болница със стара техника можеше още дни да ме мотаят и съвсем да се побъркам от притеснение. Ако помня правилно и на мен ЧХГ ми беше около 450, около 1 седмица закъснение.
Дано всичко е наред!

Благодаря за отговора, наистина утре е на второ мнение, лошото е, че тя ходи в една от най-добрите клиники в Пловдив, с най-новата и модерна апаратура и потвърдено добри лекари. Стискайте палци всичко да е наред и утре да видят точица  Hug

# 12
  • Мнения: 39 307
Ми не расте добре ЧХГ-то.

# 13
  • Мнения: 144
Здравейте, отново!

След днешния преглед при друг доктор в друга болница, категорично са и казали, че в матката няма нищо, в тръбите също не се виждало, но на по-късен етап вероятно щяло да е точно там. Утре пак я викат за ЧХГ и чакане...и то, за да се появи в тръбата за установяване на извънматочна бременност. Как се преминава през такова нещо?  Sad

# 14
  • Мнения: 413
Задължително консултация с поне още един лекар. Аз така си загубих едната тръба, когато бях 19 години. Положителен тест ме завеждат на лекар и той ми изписа хапчета за задържане! След 10 дни се появиха болки и реших да отида при друг лекар - извънматочна, цветна бременност в 4-ти месец, а оня ме гледа сто пъти и не го е видял, че даже хапове за задържане ми изписал.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Ми не расте добре ЧХГ-то.
Точно това щях да напиша. За 1 седмица се е утроило, това не е добър растеж изобщо. Или расте прекалено бавно, или е било по-високо и сега намалява. Ново ЧХГ ще даде отговор, ако намалява може и нищо никъде да не се появи, а да приключат нещата от само себе си.

# 16
  • Мнения: 144
Благодаря ви, момичета.

Лошото е, че и двете мнения са еднакви, завишени нива на ЧХГ, удебелена лигавица, липса на цикъл, положителен тест за бременност, а нито в тръбата, нито в матката нещо налично. Единия преглед е в АГ"Селена", другия при завеждащ отделение във ВМИ в Пловдив. И двамата казват, че трябва да се чака, докато се появи нещо, а това чакане е толкова мъчително, особено, когато знаеш, че не следва нищо добро. Знам ли и аз, какво да и кажа и как да я успокоя.  newsm78

# 17
  • Мнения: 403
А колко е ЧХГ при последния преглед, в една и съща лаборатория ли ги пускате?

# 18
  • Мнения: 144
А колко е ЧХГ при последния преглед, в една и съща лаборатория ли ги пускате?

Първото беше 107, вчера беше 452 и утре ще пуснат трето, за да са минали 48 часа, в лабораторията на Селена, всички са в една и съща.

# 19
  • Мнения: 403
Ясно.. Според мен е безотговорно да се търси нещо при толкова ниски нива на хормона.
Ето част от зачатие
Чрез трансвагиналния ултразвук може да се види най-рано гестационен сак, когато ЧХГ нивата достигнат 1000 - 2000mIU/ml. Тъй като нивата могат да варират много и не може да бъде установена с точност датата на зачеване, то диагностицирането с ултразвук не може да бъде направено докато нивата на ЧХГ не достигнат поне 2000.

Когато разбрах че съм бременна ЧХГ 236. Чак след 10 дни ме извикаха на преглед за да търсим сак, смятай какви са били стойностите на хормона за да се види сакче от 4-5 мм.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Абсолютно несериозно е... Ако утре нивата са спаднали пак ли ще чакат да се появи някъде нещо? Виж ако се качват може да е тревожно...

# 21
  • Мнения: 144
Ясно.. Според мен е безотговорно да се търси нещо при толкова ниски нива на хормона.
Ето част от зачатие
Чрез трансвагиналния ултразвук може да се види най-рано гестационен сак, когато ЧХГ нивата достигнат 1000 - 2000mIU/ml. Тъй като нивата могат да варират много и не може да бъде установена с точност датата на зачеване, то диагностицирането с ултразвук не може да бъде направено докато нивата на ЧХГ не достигнат поне 2000.


Да, разбира се, напълно съм съгласна, но е много страшно, когато незнаеш, какво се случва. На нея цикъла и закъснява 13 дни, положителен тест, при 3 годишно чакане, нетърпението и вълнението е голямо, вярно, че и донесе много притеснения, но все пак тя искаше да направи всичко възможно , дори при минимална възможност за нормална бременност да я задържи. Освен това, нали при ниво над 50mIU/ml има налчие на бременност. Сложно е наистина, молим се вече да не е бременна просто или да се разпадне от самосебе си, каквото и да е имало.

# 22
  • Мнения: X
На мен ми звучи като биохимична бременност, имало е нещо,покачило се е ЧХГ до някъде и после е започнало да пада. Няма какво да се види, но все пак като е отишла да я прегледат, нормално е да я прегледат и това са направили. Няма нужда да се плюе по лекарите и колко нескопосани били, че я прегледали при толкова ниско ЧХГ  Rolling Eyes. А това, че 3 години не ставало, ама всичко им било наред...

# 23
  • Мнения: 144
На мен ми звучи като биохимична бременност, имало е нещо,покачило се е ЧХГ до някъде и после е започнало да пада. Няма какво да се види, но все пак като е отишла да я прегледат, нормално е да я прегледат и това са направили. Няма нужда да се плюе по лекарите и колко нескопосани били, че я прегледали при толкова ниско ЧХГ  Rolling Eyes. А това, че 3 години не ставало, ама всичко им било наред...

Чакаме да видим как ще се развият нещата. А за трите години-пълни изследвания и за двамата, спермограми в различни болници, тя прегледи на тръбите, цветна снимка, хормонални изследвания, щитовидна жлеза и още какво ли не и им казват-нямате проблем, млади сте, мъчете се, ако не осеменяване. Какво да ви кажа повече и аз незнам, не сме се сблъсквали с такива неща, нямаме опит и се надяваш, че хората, които имат ще ти помогнат.

# 24
  • Мнения: 1 052
Аз знам, че при повечето жени ЧХГ се удвоява през 48 часа, но може и през 72 часа. Ако при нея се удвоява на 72 часа, то нещата изглеждат нормални.
Стискам палци всичко да е наред, бебчо да си е на мястото и просто още да е много рано за преглед Simple Smile

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Е очевидно не се удвоява на 72 часа...

# 26
  • Мнения: 1 052
Явно не мога да смятам... Къде греша?

# 27
  • Варна
  • Мнения: 25 241
ден 5 - 107
ден 12 - 452
удвоява се на 81 часа (ако приемем, че през цялото време расте, един трети тест ще покаже дали се покачва все още или по някое време е започнал да спада).

# 28
  • Мнения: 1 052
Да, разбира се, че третият тест е решаващ, но ако се удвоява на 72 часа, според мен нещата се връзват, а именно:
ден 5 - 107
ден 8 - 214
ден 11 - 428
Та логично на 12-ти ден да не се е удвоило все още... Би трябвало да се удвои на 14-ти ден.
Може и да греша, не споря Simple Smile

# 29
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Има калкулатори в нета, напр. в зачатие - въвеждаш първа и втора стойност, както и дните между тях и изчисляват автоматично на колко време се удвоява. Според този калкулатор се удвоява на 81 часа, т.е. на 12-ти ден стойността със сигурност трябваше да е повече от 452, ако се удвояваше на 72 часа. Но няма смисъл да философстваме, да видим какво ще покаже следващото изследване.

# 30
  • Мнения: 144
Момичета, в момента чакаме резултатите от 3-то ЧХГ и веднага като ги научим ще пиша. Моля се с цялото си сърце, бебето да се появи и да е на мястото си, всичко да е наред, никой не заслужава такива притеснения  Sad Благодаря ви, че пишете, за нас и това е подкрепа!

# 31
  • Мнения: 1 052
Да, разбира се, но аз на такива калкулатори не вярвам Simple Smile
Забременях в месец, в който според разните му там сайтове беше ановулаторен...
И аз съм ползвала въпросния калкулатор за ЧХГ и стигнах до извода, че е удобна програма за някакви си там зададени изчисления Simple Smile
Както и да е, дано третото ЧХГ нараства Simple Smile
Днес кой ден закъснение е? Мисълта ми е колко дни са минали след предния тест?

# 32
  • Мнения: 144
Да, разбира се, но аз на такива калкулатори не вярвам Simple Smile
Забременях в месец, в който според разните му там сайтове беше ановулаторен...
И аз съм ползвала въпросния калкулатор за ЧХГ и стигнах до извода, че е удобна програма за някакви си там зададени изчисления Simple Smile
Както и да е, дано третото ЧХГ нараства Simple Smile
Днес кой ден закъснение е? Мисълта ми е колко дни са минали след предния тест?

Минали са 48 часа и вече е 15 ден от закъснението. Лекарите не дават никаква надежда за нещо нормално, казват чакаме го в тръбата  Cry

# 33
  • Мнения: 1 052
Ох, едва ли знаем повече от тях, но надеждата умира последна...

# 34
  • Мнения: 144
Така, момичета, голям шок. Резултатите от ЧХГ не са готови още, до минути ги чакаме, но на вагиналния ехограф днес се видя "нещо" в матката, много трудно. Доктора каза, че може да е разпадащо се или да е много мъничко, та всичко е в Божиите ръце. Моля се ЧХГ да се е вдигнало, той каза, че ако днес е над 650 може да се надяваме на чудо. Та това е за сега, дават ти и ти взимат надеждата на всеки 24 часа и всеки нов преглед Sad

# 35
  • Мнения: 403
Е как разпадащо се?? Тя нали няма кървене. То се изхвърля, а не се разпада, до колкото знам.

# 36
  • Мнения: 1 052
Ох, нови термини сега, "разпадащо се"...

# 37
  • Мнения: 144
Стойностите и падат днес след 48 часа са 417 Sad Както тя каза поне малко успокоение, че не е извънматочна, ако въобще и това е сигурно. Голямо ходене по мъките, ако първия лекар не и беше изписал дуфастон, сигурно до сега да го е "изхвърлила", каквото и да е било. Иначе за термина "разпадащо се" и мен ме втрещи. Вторник пак на преглед и така.

# 38
  • Мнения: 1 052
Ако нещо е тръгнало да се случва, то Дуфастонът няма да го спре...
Щом ЧХГ не се покачва, не е добре. Дори и да е в матката, то явно не се развива.
Дано греша!

# 39
  • Мнения: 403
Дам, пада ЧХГ. Ако спре хапчетата може и сама да се изчисти, без да се наложи абразио.

# 40
  • Мнения: 220
Извиявайте, но разпадащо се означава точно разпадащо се! Нали се сещате, че това е процес и понякога не става за ден! Ноември миналата година правих абразио, по мед. причини. Е, на 24 ноември се видя, че плодния сак вече не е с онази правилната кръгла форма и матката е започнала да го приплесква, така да се каже и той вече е леко овален. А ембриончето вътре вече бе като правоъгълниче. На 26.11 процеса се бе засилил, а аз още не се чистех сама и доки ми предложи избора - абразио или да чакам, като ми обясни ползите и негативите и на едното, и на другото. Аз избрах абразио. Та пак да се върна на разпадащо се - това  е процес, а не еднократно действие и са си съвсем прави докторите. Както се казва лично го изпитах и видях.

# 41
  • Мнения: 144
Извиявайте, но разпадащо се означава точно разпадащо се! Нали се сещате, че това е процес и понякога не става за ден! Ноември миналата година правих абразио, по мед. причини. Е, на 24 ноември се видя, че плодния сак вече не е с онази правилната кръгла форма и матката е започнала да го приплесква, така да се каже и той вече е леко овален. А ембриончето вътре вече бе като правоъгълниче. На 26.11 процеса се бе засилил, а аз още не се чистех сама и доки ми предложи избора - абразио или да чакам, като ми обясни ползите и негативите и на едното, и на другото. Аз избрах абразио. Та пак да се върна на разпадащо се - това  е процес, а не еднократно действие и са си съвсем прави докторите. Както се казва лично го изпитах и видях.


Благодаря ти, Тони.

При нея още няма "разпад" , имаш ли идея до колко време трябва да се случи? Стойностите падат, но ако мога така да се изразя (извинявам се за невежеството) нищо не излиза.

# 42
  • Мнения: 220
Ачи трудно е да ти отговоря точно. На 18 ноември се видя вече ембриончето, но учудващо още нямаше сърдечен пулс и всъшност изоставаше в развитието си. Още тогава се притесних и споделих с доки, но тя каза че плодния сек е с перфектна форма и изоставането може да се дължи на късна овулация. Опонирах й че точно знам кога ми е била овулацията, защото се следях с тест и закъснението не е нормално - цяла седмица на толкоз ранен етап. Както и да е, тя каза да дойда около 25 ноември и тогава да чуем сърчице. Е, отидохме на 24 и още като видях, че сака вече въобще не е кръгъл, а нещо като елипса и все едно нещо натиска ембриончето, което и то не беше толкова ясно, колкото на 18 - ти, то даже не бе необходимо доки да ми казва каквото и да било. Развитието на емриончето бе спряло на 5с.и 4 дни, толкова, колкото си бе  и на 18, въпреки че и тогава вече изоставяше. Тя бе по-ентусиазирана от мен даже да изчакаме още малко. Изчакахме още два дни, даже ме накара да ида и на друг доктор, за всеки случай, защото знаеше че искаме това бебе. Отидох заради нея на второ мнение, въпреки че й вярвам на 100 процента и естествено и другия лекар каза същото. Та на 27 сутринта правихме абразиото и всичко свърши. Най-трудното в цялата история бе да обясним на детенцето ни /момиченце/, че бебето си е отишло. То бе рев, то бе мъка. И си обещахме едно - ако се случи и вярвам, че ще стане, то няма да я уведомявам веднага че ще става кака, че драмата наистина бе силничка.  Та по въпроса - вероятно около 10 дни емриончето вече е било умряло в мен, но все още нямаше процес на самоизчистване при мен. 

# 43
  • Мнения: 1 052
Извиявайте, но разпадащо се означава точно разпадащо се! Нали се сещате, че това е процес и понякога не става за ден! Ноември миналата година правих абразио, по мед. причини. Е, на 24 ноември се видя, че плодния сак вече не е с онази правилната кръгла форма и матката е започнала да го приплесква, така да се каже и той вече е леко овален. А ембриончето вътре вече бе като правоъгълниче. На 26.11 процеса се бе засилил, а аз още не се чистех сама и доки ми предложи избора - абразио или да чакам, като ми обясни ползите и негативите и на едното, и на другото. Аз избрах абразио. Та пак да се върна на разпадащо се - това  е процес, а не еднократно действие и са си съвсем прави докторите. Както се казва лично го изпитах и видях.


Е ще поспоря малко Simple Smile
Няма такъв термин "разпадащо се" Simple Smile Елипсовидната форма на сакчето идва оттам, че ако всичко е наред, то е идеално залепено за матката / една част, де /. Когато има проблем, сакът е започнал да се отлепва и съответно не е опънат, а на видеозон се вижда сплескан и елипсовиден. Няма как да се разпада, просто е започнал да се отлепва, но не докрай. Ембрионът е в мехурче и всичко пада заедно.
Надявам се обясних що годе нормално Simple Smile
Информацията ми е от моя АГ Simple Smile
Поздрави!

# 44
  • Мнения: 144
Няма нищо, понякога термините не са толкова важни, нека всичко друго да е наред. Тони, съжалявам за бебчето ти, дано и на каката да и е минало и скоро да имате ново щастие. На моята приятелка днес и е "дошъл цикъла" два дни след като спря дуфастона и колкото и да и е мъчно малко се облекчи, защото НЕ Е извънматочна и може да мине, дори без абразио. Понякога се радваме на малкото зло... В крайна сметка след този неуспешен опит май ще опитат осеменяване, пък дано Господ е с тях.

# 45
  • Мнения: 1 052
Наистина е добре, че е малкото зло Simple Smile
Случват се такива неща много по-често отколкото предполагаме и когато е веднъж се смята за нормално. Най-вероятно хромозомна грешка. Всяко зло за добро. Вярвам, че съвсем скоро, ще е отново бременна и тогава всичко ще е наред. Искрено стиснати палци от мен за това Simple Smile
Слънчев и усмихнат ден!

Общи условия

Активация на акаунт