Положителен тест, завишени нива на ЧХГ, но няма плоден сак?

  • 5 150
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 144
Момичета, в момента чакаме резултатите от 3-то ЧХГ и веднага като ги научим ще пиша. Моля се с цялото си сърце, бебето да се появи и да е на мястото си, всичко да е наред, никой не заслужава такива притеснения  Sad Благодаря ви, че пишете, за нас и това е подкрепа!

# 31
  • Мнения: 1 052
Да, разбира се, но аз на такива калкулатори не вярвам Simple Smile
Забременях в месец, в който според разните му там сайтове беше ановулаторен...
И аз съм ползвала въпросния калкулатор за ЧХГ и стигнах до извода, че е удобна програма за някакви си там зададени изчисления Simple Smile
Както и да е, дано третото ЧХГ нараства Simple Smile
Днес кой ден закъснение е? Мисълта ми е колко дни са минали след предния тест?

# 32
  • Мнения: 144
Да, разбира се, но аз на такива калкулатори не вярвам Simple Smile
Забременях в месец, в който според разните му там сайтове беше ановулаторен...
И аз съм ползвала въпросния калкулатор за ЧХГ и стигнах до извода, че е удобна програма за някакви си там зададени изчисления Simple Smile
Както и да е, дано третото ЧХГ нараства Simple Smile
Днес кой ден закъснение е? Мисълта ми е колко дни са минали след предния тест?

Минали са 48 часа и вече е 15 ден от закъснението. Лекарите не дават никаква надежда за нещо нормално, казват чакаме го в тръбата  Cry

# 33
  • Мнения: 1 052
Ох, едва ли знаем повече от тях, но надеждата умира последна...

# 34
  • Мнения: 144
Така, момичета, голям шок. Резултатите от ЧХГ не са готови още, до минути ги чакаме, но на вагиналния ехограф днес се видя "нещо" в матката, много трудно. Доктора каза, че може да е разпадащо се или да е много мъничко, та всичко е в Божиите ръце. Моля се ЧХГ да се е вдигнало, той каза, че ако днес е над 650 може да се надяваме на чудо. Та това е за сега, дават ти и ти взимат надеждата на всеки 24 часа и всеки нов преглед Sad

# 35
  • Мнения: 403
Е как разпадащо се?? Тя нали няма кървене. То се изхвърля, а не се разпада, до колкото знам.

# 36
  • Мнения: 1 052
Ох, нови термини сега, "разпадащо се"...

# 37
  • Мнения: 144
Стойностите и падат днес след 48 часа са 417 Sad Както тя каза поне малко успокоение, че не е извънматочна, ако въобще и това е сигурно. Голямо ходене по мъките, ако първия лекар не и беше изписал дуфастон, сигурно до сега да го е "изхвърлила", каквото и да е било. Иначе за термина "разпадащо се" и мен ме втрещи. Вторник пак на преглед и така.

# 38
  • Мнения: 1 052
Ако нещо е тръгнало да се случва, то Дуфастонът няма да го спре...
Щом ЧХГ не се покачва, не е добре. Дори и да е в матката, то явно не се развива.
Дано греша!

# 39
  • Мнения: 403
Дам, пада ЧХГ. Ако спре хапчетата може и сама да се изчисти, без да се наложи абразио.

# 40
  • Мнения: 220
Извиявайте, но разпадащо се означава точно разпадащо се! Нали се сещате, че това е процес и понякога не става за ден! Ноември миналата година правих абразио, по мед. причини. Е, на 24 ноември се видя, че плодния сак вече не е с онази правилната кръгла форма и матката е започнала да го приплесква, така да се каже и той вече е леко овален. А ембриончето вътре вече бе като правоъгълниче. На 26.11 процеса се бе засилил, а аз още не се чистех сама и доки ми предложи избора - абразио или да чакам, като ми обясни ползите и негативите и на едното, и на другото. Аз избрах абразио. Та пак да се върна на разпадащо се - това  е процес, а не еднократно действие и са си съвсем прави докторите. Както се казва лично го изпитах и видях.

# 41
  • Мнения: 144
Извиявайте, но разпадащо се означава точно разпадащо се! Нали се сещате, че това е процес и понякога не става за ден! Ноември миналата година правих абразио, по мед. причини. Е, на 24 ноември се видя, че плодния сак вече не е с онази правилната кръгла форма и матката е започнала да го приплесква, така да се каже и той вече е леко овален. А ембриончето вътре вече бе като правоъгълниче. На 26.11 процеса се бе засилил, а аз още не се чистех сама и доки ми предложи избора - абразио или да чакам, като ми обясни ползите и негативите и на едното, и на другото. Аз избрах абразио. Та пак да се върна на разпадащо се - това  е процес, а не еднократно действие и са си съвсем прави докторите. Както се казва лично го изпитах и видях.


Благодаря ти, Тони.

При нея още няма "разпад" , имаш ли идея до колко време трябва да се случи? Стойностите падат, но ако мога така да се изразя (извинявам се за невежеството) нищо не излиза.

# 42
  • Мнения: 220
Ачи трудно е да ти отговоря точно. На 18 ноември се видя вече ембриончето, но учудващо още нямаше сърдечен пулс и всъшност изоставаше в развитието си. Още тогава се притесних и споделих с доки, но тя каза че плодния сек е с перфектна форма и изоставането може да се дължи на късна овулация. Опонирах й че точно знам кога ми е била овулацията, защото се следях с тест и закъснението не е нормално - цяла седмица на толкоз ранен етап. Както и да е, тя каза да дойда около 25 ноември и тогава да чуем сърчице. Е, отидохме на 24 и още като видях, че сака вече въобще не е кръгъл, а нещо като елипса и все едно нещо натиска ембриончето, което и то не беше толкова ясно, колкото на 18 - ти, то даже не бе необходимо доки да ми казва каквото и да било. Развитието на емриончето бе спряло на 5с.и 4 дни, толкова, колкото си бе  и на 18, въпреки че и тогава вече изоставяше. Тя бе по-ентусиазирана от мен даже да изчакаме още малко. Изчакахме още два дни, даже ме накара да ида и на друг доктор, за всеки случай, защото знаеше че искаме това бебе. Отидох заради нея на второ мнение, въпреки че й вярвам на 100 процента и естествено и другия лекар каза същото. Та на 27 сутринта правихме абразиото и всичко свърши. Най-трудното в цялата история бе да обясним на детенцето ни /момиченце/, че бебето си е отишло. То бе рев, то бе мъка. И си обещахме едно - ако се случи и вярвам, че ще стане, то няма да я уведомявам веднага че ще става кака, че драмата наистина бе силничка.  Та по въпроса - вероятно около 10 дни емриончето вече е било умряло в мен, но все още нямаше процес на самоизчистване при мен. 

# 43
  • Мнения: 1 052
Извиявайте, но разпадащо се означава точно разпадащо се! Нали се сещате, че това е процес и понякога не става за ден! Ноември миналата година правих абразио, по мед. причини. Е, на 24 ноември се видя, че плодния сак вече не е с онази правилната кръгла форма и матката е започнала да го приплесква, така да се каже и той вече е леко овален. А ембриончето вътре вече бе като правоъгълниче. На 26.11 процеса се бе засилил, а аз още не се чистех сама и доки ми предложи избора - абразио или да чакам, като ми обясни ползите и негативите и на едното, и на другото. Аз избрах абразио. Та пак да се върна на разпадащо се - това  е процес, а не еднократно действие и са си съвсем прави докторите. Както се казва лично го изпитах и видях.


Е ще поспоря малко Simple Smile
Няма такъв термин "разпадащо се" Simple Smile Елипсовидната форма на сакчето идва оттам, че ако всичко е наред, то е идеално залепено за матката / една част, де /. Когато има проблем, сакът е започнал да се отлепва и съответно не е опънат, а на видеозон се вижда сплескан и елипсовиден. Няма как да се разпада, просто е започнал да се отлепва, но не докрай. Ембрионът е в мехурче и всичко пада заедно.
Надявам се обясних що годе нормално Simple Smile
Информацията ми е от моя АГ Simple Smile
Поздрави!

# 44
  • Мнения: 144
Няма нищо, понякога термините не са толкова важни, нека всичко друго да е наред. Тони, съжалявам за бебчето ти, дано и на каката да и е минало и скоро да имате ново щастие. На моята приятелка днес и е "дошъл цикъла" два дни след като спря дуфастона и колкото и да и е мъчно малко се облекчи, защото НЕ Е извънматочна и може да мине, дори без абразио. Понякога се радваме на малкото зло... В крайна сметка след този неуспешен опит май ще опитат осеменяване, пък дано Господ е с тях.

Общи условия

Активация на акаунт