Модни тенденции в прическите и всичко за косата – Тема 5

  • 69 659
  • 737
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 436
Чаровна в боята, която си посочила се съдържа къна (на 2ро място, т.е. в не малък %) Има ли къна, винаги има поне лек червеникав оттенък на слънце. Съдя по приятелки ползващи био/натурални бои. Убедена съм, че са по-щадящи за косата, но ако си твърдо против червените оттенъци не знам дали са за теб. Друг важен момент е, че напласти ли се веднъж хубаво, косата потъмнява. Процесът по изсветляване и най-вече премахване на червеното от къната е с доста неизвестни и мн малко хора са се похвалили с успех. Доста съм се интересувала от темата, а и имам 7 год личен опит с натурална къна, за това си позволих да пиша. Плюсовете и минусите ще претеглиш сама за себе си Peace иначе ефектът от натуралната къна в/у косата е рядко прекрасен, както не веднъж съм споделяла

# 661
  • Мнения: X
DqVoLsKi_ChArOvNa не бих рискувала. Ти имаш достатъчно хубава коса, има достатъчно хубави бои, не рискувай, косата ти е много хубав студено кафяв цвят и ще те ядоса и най малкия рижав отенък, а знаеш проклетника колко трудно се маха после.


Figs защо не пробваш Макадамията с добавен зелен мат? Според мен многооо сериозно притъпява червените отенъци. Моята беше искрящо оранжева в края, но я оправи доста.

# 662
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
*Мила*, благодаря ти за подробното ревю bouquet Аз се боядисах; моята е перманентна амонячна, такава съм взела  Crazy Не знам защо, но бях абсолютно убедена, че това ще е моята боя и ще спра с търсенията, нооо златното кафяво (5G medium golden brown) стана почти топлото-огнево-червено-каквото-Deatcrush-иска  Shocked Вярно, че отдолу беше силно рижаво от 6.00 на Lakme Chroma, но не е само от това. Бях намазала и кичур от небоядисаната ми коса и той също е бляскаво червеникав..Пффф.. аз се отказах от идеята за студено кафяво, ама чак пък толкова червено Tired Naughty
Все повече се навивам за зелен коректор, но не съм убедена, че е ОК да се ползва такъв предназначен за друга боя и марка.
------
Edit:
Блу благодаря ти за включването и на теб Simple Smile Така е, боята е изключително лесна и приятна за употреба + се отмива без следа от кожата (ако попадне в/у нея) с едно движение. Сложих от балсама им, но и аз не останах впечатлена, можеби защото имам нужда от мн силна хидратация. Btw имат телефон, на който да се обадиш и да те посъветват кой точно цвят би бил подходящ за теб, изкушаващо звучи (с всичката условност на подобна "консултация от далече" разбира се) Едно е сигурно, всичко е създадено с мисъл за клиента  Flutter
Може ли да те помоля за снимка, за да видя цвета на косата? Моята коса е червена отдолу и се чудя как да омекотя червеното, това ми е много силно? Ако не искаш да пускаш в темата, може ли на лични някакси? Praynig

Чаровна в боята, която си посочила се съдържа къна (на 2ро място, т.е. в не малък %) Има ли къна, винаги има поне лек червеникав оттенък на слънце. Съдя по приятелки ползващи био/натурални бои. Убедена съм, че са по-щадящи за косата, но ако си твърдо против червените оттенъци не знам дали са за теб.<...>Процесът по изсветляване и най-вече премахване на червеното от къната е с доста неизвестни и мн малко хора са се похвалили с успех. Доста съм се интересувала от темата, а и имам 7 год личен опит с натурална къна, за това си позволих да пиша. Плюсовете и минусите ще претеглиш сама за себе си Peace иначе ефектът от натуралната къна в/у косата е рядко прекрасен, както не веднъж съм споделяла
Аз имам опит с къна преди доста години, косата ми стана много по-червена, отколкото очаквах и отидох да приплача на фризьорката ми и тя ми каза със съжаление - трябваше да дойдеш да ме питаш, преди да сложиш къната... Не може да се коригира, трябва просто да изчакаш да падне или да израсне, защото върху къна боя не хваща.

# 663
  • Мнения: 336
Лелеее... момичена влюбена съм!


кажете как да постигна този цвят- от месеци гледам каталози и все не улучвам правилния  цвят- сега си взех поредната , която беше 8/34 на Вела колстон и пак не е това което искам... исках медно с повече принос към червеното - то стана предимно златно  кестенняво ! като не искам нито да е ярко червено нито нещо друго което седи неестествено.
това също ми харесва но не знам какъв е цвета :

https://dam.loreal-paris.co.uk/ressources/afile/35051-9b0e2-pict … re-excellence.jpg

но не толкова колкото първата снимка...

 направо не знам вече къде да търся- предложете ми точен цвят и боя ,  че вече ми писна от безмислено лутане и безкрайно търсене!
Такъв цвят се правя от половин година с тази боя http://shik.bg/index.php/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%81%D0 … 1%D0%B0%20O%20WAY
Цвета е 7,44. Смесвам два окислителя по съвет на фризьорката ми, 6 и 9 %.  С тази боя цвета ми става най - наситено медно и има доста добра трайност. Преди се правех с Лакме, но не ми покриваше добре белите коси. Проблема при мен  е, че повече от 20 години бях черна и още не мога да свикна с новия си цвят въпреки, че много ми харесва.

# 664
  • Мнения: 1 436
Mother of Princess, за Macadamia бях чела противоречиви мнения (повечето, че изсушава/е агресивна и не особено трайна) и за това не съм я обмисляла. Иначе имам 2 бои, които са почти пълни и ми се искаше да ги използвам в случай, че както Чаровна твърди е ОК да се ползва зелен коректор от една марка и боя в друга марка и боя. Лично ме съмнява, така че ще потърся повече информация (все пак различните бои са с различен състав и идеята за непредвидена/непредсказуема химична реакция в/у главата ми Crazy никак не ме ентусиазира да експериментирам фриволно Laughing Stop)
----
*Мила* може и да съм попреувеличила  Blush , но си е кафяво със силно подчертан червен(рижавеещ) нюанс  Tired особено изразено на слънце/лампа както се гледах вчера. Ще направя опит за снимка утре и ако излезе реален цветът, ще ти я изпратя.
Не зная къде си, но ако си в UK /USA или Австралия, марката има безплатна телефонна линия специално създадена, за да консултират клиентите си предвид конкретната им ситуация, кой цвят би бил най-подходящ. В предишния ми пост бях дала линк към UK или Австралия, не помня. Струва си да използваш възможността според мен  Peace аз бих.

# 665
  • Мнения: X
Никога не съм твърдяла ,че е о.к да се се смесват бои различна марка(дори съм подчертавала),че не е редно.Може да се смесват ,но една и съща марка  Peace .Имах в предвид да се рискува с коректор но от същата марка не и различна  Naughty

# 666
  • Мнения: 828
Lirena  bouquet ,тъмния цвят е на Гарние Олиа Deep Violet  Heart Eyes

# 667
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
*Мила* може и да съм попреувеличила  Blush , но си е кафяво със силно подчертан червен(рижавеещ) нюанс  Tired особено изразено на слънце/лампа както се гледах вчера. Ще направя опит за снимка утре и ако излезе реален цветът, ще ти я изпратя.
Не зная къде си, но ако си в UK /USA или Австралия, марката има безплатна телефонна линия специално създадена, за да консултират клиентите си предвид конкретната им ситуация, кой цвят би бил най-подходящ. В предишния ми пост бях дала линк към UK или Австралия, не помня. Струва си да използваш възможността според мен  Peace аз бих.
Благодаря ти, Figs, да, в UK съм и видях поста с линка, който си предложила и обмислям да се обадя, макар че ми се струва трудновато да обясня какво искам, при положение, че не ме виждат и трябва да описвам цветове с думи... Аз не съм убедена, че искам да се връщам към тази боя, макар че действително е по-лесна за нанасяне сякаш. Wella-та, която сега опитвам, обаче, ми се струва с повече възможности за смесване и нагласяне на цвят - стига да го открия, де...  С тази wella косата ми е значително по-малко суха, затова ще й дам шанс още няколко пъти, си мисля. Ще видя, имам още 3 седмици поне, преди да мога да се боядисам отново. Hug Всъщност, май трябва да си мина през експериментирането, за да установя на практика кой цвят ми харесва и не ме дразни. Преди да почна да опитвам червените нюанси, бях убедена, че ще е добре, но сега, като ги носих вече няколко месеца, ми се струва, че са прекалено силни - особено на слънце, просто става жестоко огнено-червено, а аз не съм тип жена, която иска да е в центъра на вниманието. Повече ми се иска сега да постигна моя си цвят, само с червеникав оттенък, за да "стопля", топлите цветове ми отиват.

# 668
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 397
Коректор на една марка спокойно може да се ползва с боя на друга, но две бои да се смесват от различни марки - не е добре.

# 669
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Как беше-по-високият процент оксидант изсветлява косата, нали?

# 670
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Лелеее изпуснала съм ви колко сте изписали Shocked
Аз последно се боядисах с Garnier Olia 6.66 и съм доволна. Малко по-наситено червено го очаквах ама е ок.
Deathchurch точно този цвят, който си постнала целях преди време и аз. На моята коса се получи с Prodidy 6.41 http://www.lorealparisbulgaria.com/haircolor/colour/prodigy5/6-41-fawn.aspx но се изми за отрицателно време  Sad
Lirena  bouquet ,тъмния цвят е на Гарние Олиа Deep Violet  Heart Eyes
Не можах да видя снимката с тази боя. Много ми се иска на живо да видя как става. от телефона съм и не намирам пост на такъв потребител

# 671
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 107
NoshtenYastreb, а ти с каква коса си ? Flutter

 сега ме зариби с тази Продиджи Whistling Crazy - защото хем е безамонячна, хем ако стане фал бързо ще падне и няма много да му мисля и да се ядосвам. харесва ми цвета - може да си я взема докато чакам да пристигне другата , която си е амонячна и с нея няма да се боядисвам близкия един месец, за да не си скапвам тотално косата. Ноо пък ако се боядисам с безамонячна няма да стане кой знае какво нали така. а и чакането ме убива и в същото време ще се разоря тоя месец заради купуване на сто вида боя за коса !  Grinning
 Joy hahaha

# 672
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Deathcrush ето с такъв цвят бях когато се боядисах с нея. Това си е моят естествен цвят.
Скрит текст:
Аз в предният пост съм те пreкръстила Hug ще ти купувам риза да ти ставам форумна кръстница
И аз като ти писах сега се сетих да им разгледам цветовете и се влюбих в 6.60  Heart Eyes май следващият път ще съм с нея  Joy ако се oтмие здраве да е.

Edit: през РСто успях да я кача.

Последна редакция: ср, 04 май 2016, 09:28 от NoshtenYastreb

# 673
  • Мнения: 828
Ястребче за цвета на майка ми ставаше въпрос - тъмния , не светло червения  bouquet
Снимка пак да не търсиш :
Скрит текст:

# 674
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
..Луничка.. много ти благодаря. Hug прическата на майка ти е невероятна просто. Още тогава го казах, а тъмният цвят наистина стои много красиво  Heart Eyes но на мен няма да ми отива май.

Общи условия

Активация на акаунт