Ставане рано, Проблем!

  • 11 073
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
От средата на следващия месец ще ми се наложи да ставам рано 5.30, защото започвам нова работа. От сега се опитвам да ставам в този час, но ми е трудно. Не успявам да си легна рано, защото детето не заспива преди 10.30 - 11.00ч , а и съм много уморена от всичко, което върша през деня и спя дълбоко и трудно се събуждам, уморена съм. Четох съвети в интернет все от сорта на "Лягайте рано" , "Не натискайте бутона снууз " И т.н , но не ги намирам за ефективни. Ако можете да ми дадете някакъв съвет , да ми препоръчате билкова добавка или какво и да е ... Все ще ми е от помощ.  bouquet

# 1
  • Мнения: 10 489
детето не заспива преди 10.30 - 11.00ч , а и съм много уморена от всичко, което върша през деня и спя дълбоко

Колко е голямо детето и какво правите толкова през деня Simple Smile
Аз ставам сутрин в 6, както и всички вкъщи .. ама децата са по леглата в 21-21:30 ..

# 2
  • Мнения: 47
Ами уморявам се и от работа (сегашната), след това домакински задължения , такива неща. Детето е малко, но не успявам да я прилъжа да легне и да заспи по - рано. Но пък дори и да успея да легна по- рано от обикновено, не заспивам дълго или се успивам сутрин. Уф...

# 3
  • Мнения: 12 473
Защо не я будиш и нея рано-рано, така ще се уморява повече и ще иска да спи по-рано? newsm78

# 4
  • Мнения: 4 569
И аз мразя да ставам рано и много добре те разбирам. Сова съм.
Когато ми се налага навивам многократни аларми и пия ударна доза нес кафе. Карам на автопилот до 10 часа и после се събуждам.
Ще свикнеш! Пренастройката е трудна.

# 5
  • Мнения: 10 489
Не става с прилъгване, а с режим и рутина.. все от някъде трябва да започнеш - не е нормално да му подскачаш до 23 часа.. ми след 1-2 години съвсем ще ти се качи на главата  Rolling Eyes
И моите не са във възторг.. мрън, бръм.. ама лягат, всичко се гаси и толкова.. Иначе сутрин в 6 са кисели лимончета, а така си стават нормално.
Ей на след малко почваме с бани, пижами и в хоризонтално положение.

Започни отнякъде Simple Smile И аз не обичам да ставам рано, ама на .. даже и събота-неделя не успявам да се наспя, защото дребната е кукуряк в 6-6:30

# 6
  • Мнения: 2 218
Чаша вода с изцеден лимон действа освежаващо сутрин.; )

Чела съм, че първата чаша кафе е хубаво да се пие между 10-12ч, тъй като тогава организмът ни се нуждае от кофеин и определено ефектът се усещал.. Въпреки че на мен ми е трудно да го спазвам.: )

# 7
  • Мнения: 686
  Променяш режима на детето и твоя и ще свикнеш някак си. Детето ако спи след обяд ми спри следобедния сън и в осем часа ще е заспало. Идва лято и ще ти е по-лесно да ставаш, защото е светло, но за зимата искрено ти съчувствам. Аз не съм ранна птица, работих две години с такава смяна и бях смазана. И дори си поспивах след обяд понякога и пак не можех да се съвзема.

# 8
  • Мнения: 46 536
Сама ли живееш?

# 9
  • Мнения: 345
Като бях последен курс студентка започнах работа в една информационна агенция и трябваше в 7 сутринта да съм на бюрото си. На всичкото отгоре работех и в събота. Ставах към 5.45, оправях се набързо и се мятах на автобуса. Изкарах така година и половина и се махнах. Просто тоя режим много натежава. Сутрин на спирката сте 2ма души в тъмницата зимно време, което е много тегаво. Отделно дори и да свършваш в 2-3 следобед смяна никога не хукваш към къщи, за да се наспиш и така умората си се натрупва. Според мен ако няма накъде започни тази работа, но иначе не бих препоръчала особено когато човек има и малки деца. Моят син ходи на градина и там спят следобед 2 часа, така че и той няма как да легне в 21ч. Просто не е изморен и няма как да го накарам. Иначе и той преди да тръгне на ясла си лягаше в 20ч., ама това мина отдавна.

# 10
  • Мнения: 8 897
Мразя да ставам рано и имам щастието да не го правя често.

Пробвай да лягаш по-рано макар и да не заспиваш веднага - чети книжка, гледай някой филм, намали осветлението. Дори да не спиш тялото постепенно минава в режим "почивка". Постепенно ще адаптираш режима си според новата ситуация - малко търпение  Wink

# 11
  • Мнения: 2 643
Kaкви деца имате , браво , че лягат толкова рано.ние до сега бяхме вън , после ядене , къпане и сега на таблета играе , ама не и се спи бе , а аз само се чудя къде да се тупна  Laughing
Иначе и аз мразя да ставам рано , обичам да спа ,ама наистина , когато почивам ставам в 11 , спа към 16 и после 23 часа пак в леглото  Mr. Green не знам как се настройва човек , но и на мен би ми било полезно

# 12
  • Мнения: 2 489
И на мен ми се налагаше 5г. да ставам в 5.30.  Еми така и не свикнах.Вечер не мога да легна преди 23ч.

Карах на автопилот,но недоспиването си е кофти. Опитвах се поне събота и неделя да си поспивам.

# 13
  • Мнения: 31 832
От средата на следващия месец ще ми се наложи да ставам рано 5.30, защото започвам нова работа. От сега се опитвам да ставам в този час, но ми е трудно. Не успявам да си легна рано, защото детето не заспива преди 10.30 - 11.00ч , а и съм много уморена от всичко, което върша през деня и спя дълбоко и трудно се събуждам, уморена съм. Четох съвети в интернет все от сорта на "Лягайте рано" , "Не натискайте бутона снууз " И т.н , но не ги намирам за ефективни. Ако можете да ми дадете някакъв съвет , да ми препоръчате билкова добавка или какво и да е ... Все ще ми е от помощ.  bouquet

И да тренираш няма да стане. Просто защото подсъзнателно знаеш, че не си на работа.
И аз не обичам ранното ставане, ама какво да се прави, налага се.
Сигурна съм, че когато ти дойде първия работен ден ще станеш навреме. Просто наистина ще бъдеш развълнувана, че почваш работа. Аз лично може да закъснявам чат пат за срещи или лекция, но за работа изключително рядко и най-много с 10 минути да закъснея.
Ще се настроиш психологически, сигурна съм.
Друга идея имам за теб. Пробвай будилника да го сложиш далеч от теб. Не до леглото близо, да можеш да се протегнеш, а на три метра от теб. Може да навиваш и две неща. Първо будилник, после GSM-а.
Имам и радио будилник. Вече не го ползвам, но ми вършеше работа, защото аз също се излюпвам много трудно. Той е далеч от леглото и не млъква ако не стана.

# 14
  • Мнения: 617
ужасно е и с това ново време ooooh! ставането за работа ми е най-трудната част от деня Close

Общи условия

Активация на акаунт