Боядисване на яйца

  • 27 986
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10 874
От боите обикновено ползвам тези на „Метма“ или „Pet“ и съм доволна. Peace

Тези дни попаднах на техника за боядисване на яйца с пяна за бръснене и смятам да пробвам. Mr. Green Ето тук видях идеята.

Иначе досега не съм правила нещо особено - едноцветни с лепенки или шарени по технологията с памука. А на напуканите им слагах такива бандероли и пак ги боядисвах. Свекърите бяха много впечатлени, но защото не са виждали такива неща, иначе не е нещо особено.

# 46
  • София
  • Мнения: 4 397
А някаква техника за варене на яйце без да се напукат  newsm78

# 47
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
А някаква техника за варене на яйце без да се напукат  newsm78

Всяка година ми се пукат много яйца. Една колежка ми каза нейният си метод на сваряване при който нито едно спукано яйце нямало години наред. Тази година реших да пробвам:

От предната вечер в тенджера се подреждат яйцата върху парче плат, заливат се с вода колкото да ги покрие и се слага оцет 2-3 с.л, слага се една чиния върху тях, за да ги натиска при варенето. На следващият ден сутринта се варят на слаб огън. Аз смятам да ги пусна, като за начало на степен 4 до завиране и после малко да усиля котлона. Колежката ми гарантира, че няма да има счупено яйце... Simple Smile

п.п Важно е яйцата да бъдат със стайна температура преди варенето, да не са извадени от хладилника

Последна редакция: пт, 29 апр 2016, 19:02 от doniboni

# 48
  • Мнения: 10 874
От няколко места чувам, че този метод е много ефективен, но не съм го пробвала. В самата тема има и други идеи, дано все някоя се окаже подходяща. Peace
Мен не ме бъркат спуканите и затова не мога да дам съвет от личен опит. Blush

# 49
  • Мнения: X
Извадих яйцата от хладилника, за да ги оставя да се темперират, а утре сутрин рано да ги варя.
А мм минал и ги прибрал обратно в хладилника. ooooh! Joy
Добре, че навреме се разбрахме, че утре нямаше да ни остане борец.

# 50
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Ето идея как бежовите яйца да станат бели. Понеже пак не си намерих директно бели, утре ще тествам този начин.

# 51
  • Мнения: X
В Кауфланд намерих бели яйца.

# 52
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
В Кауфланд намерих бели яйца.

Нито имам Кауфланд, нито друг свестен магазин наоколо. Само едно Пикадили и едно никому неизвестно квартално супермаркетче. Даже шефа ангажирах да ми купи от Фантастико, 'щот има, ама за мен и там свършиха  Laughing Ще си ги избелвам сама или пак ще са бежови - както дойде.

# 53
  • Мнения: X
Не ги избелвай, тези яйца хващат много по-хуббаво цвят,стават по-наситени отколкото белите.

# 54
  • Мнения: 6 938
Някой похвали боите от Джъмбо и реших да ги пробваме, в магазина и една жена сподели, че гръцките бои били мн добри, а вчера разглеждам опаковката и пише  „Метма“ - Пазарджик, минали покрай гръките  Laughing

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Пълно разочарование от боите на капсули на Илиана

Яйцата бяха бели и след потапянето в боята, по тях остават бели петна, все ено или олио в боята  #Cussing out
Такова нещо досега не е било #2gunfire

# 56
  • Мнения: 466
Пълно разочарование от боите на капсули на Илиана

Яйцата бяха бели и след потапянето в боята, по тях остават бели петна, все ено или олио в боята  #Cussing out
Такова нещо досега не е било #2gunfire

при нас също, яйцата станаха просто ужасни, бледи  #Cussing out

# 57
  • Мнения: X
И моите яйца станаха много бледи. А слагах по 4-5 бои в бурканче. ooooh!

# 58
  • Мнения: 5 289
Взех капсули "Метма". Чудни яйчица се получиха (яйцата бяха бели).

# 59
  • Мнения: 10 874
За поредна година оставам доволна от боите на „Метма“ (на прах). Heart Eyes
Късно се събудих днес, при това с главоболие и честно казано изобщо не ми се занимаваше, та ги направих набързо както предишни години (едноцветни и шарени с памук). Исках да опитам с пяната за бръснене, но ще е догодина. Sad
Весели светли празници на всички! bouquet

Общи условия

Активация на акаунт