за яйцата

  • 15 304
  • 59
  •   1
Отговори
  • у нас
  • Мнения: 5 725
Как варите яйцата за Великден без да се напукат?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 26 417
на дъното на тенджерата слагам някакъв плат или кърпа,отгоре яйцата,вода да ги покрие,сол и оцет по 1 суп.л.и варя 12-13мин.,много рядко някое да се спука...

# 2
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Слагам ги в тенджерата така, че да няма много разстояние между тях и разбира се лъжица сол. Досега не съм имала проблеми. Peace

# 3
  • Мнения: 166
Слагам на дъното на тенджерата кърпа, нареждам ги на гъсто и добавям малко сол.

Включвам котлона на ниска степен, като заври дори намалявам, така че да не се счупят яйцата от силното врене на водата!

# 4
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Варя ги на пара.

# 5
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Джемма, колко време е необходимо, за да се сварят добре на пара ?

# 6
  • Мнения: 22 867
Току-що в друга тема Pety беше написала как ги вари, аз го правя по същия начин от две-три години, все си мисля, че във форума го прочетох. Не се чупят яйцата и жълтъците не позеленяват, а са сварени добре. Слагат се яйцата в тенджерка със студена вода на огъня, като заври водата, изключвате котлон/газ и оставяте така 20-25 мин. После боядисвате.

# 7
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Джемма, колко време е необходимо, за да се сварят добре на пара ?

Имам отметка на пароварката за яйца специално, мисля че беше 20 минути.

# 8
  • Мнения: 27 524
В уред за варене на яйца, стават идеално  Peace

# 9
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
В уред за варене на яйца, стават идеално  Peace


Блонди,то4но това нещо го гледах в4ера и много му се 4удих Thinking.За колко време се сваряват яйцата с него?

# 10
  • Мнения: 27 524
Зависи от бройката им - има си мярка за водата според бройката яйца, с шило на дупето да пробиеш яйцата и съответно три възможности - рохки, средно рохки и твърдо сварени. Така че зависи. Аз винаги твърдо си ги варя, не съм засичала време  Embarassed но бързо стават, около 15мин може би, много съм доволна и много си го ползвам този уред  Simple Smile

# 11
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Ммм сега ве4е няма да му се размине Blush
 Hug Hug

# 12
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
 Само това чудо нямах у нас  Laughing.

 Аз си ги сварих днес по традиционалния начин и както винаги  имаше 3-4 напукани  Confused.

# 13
  • Мнения: 202
А като се слагат в този уред не трябва ли да се дупчат?

# 14
  • варна
  • Мнения: 263
може и без да се дупчат

Общи условия

Активация на акаунт