Пазаруване от Aliexpress.com 49

  • 103 140
  • 725
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 156
Здравей!
Предполагам, че си получила известие от Централна поща.
Не знам какво си поръчвала, но попитай китайчето каква цена е декларирало на етикета на пакета; дали има снимка на пакета ... обикновено не декларират реалната стойност.
Поискай му да ти изпрати фактура /invoice/ на английски в който да фигурират твоите данни, тракинг номера на поръчката, артикула и стойността на която го е декларирал на етикета на пакета.
С писмото и тази фактура отиваш в старата поща... /само следобед работят с граждани/
Отварят пратката пред теб и гледат дали стоката отговаря на написаното във фактурата и етикета...
Аз имах един Samsung деклариран за $30 ... нямаше проблеми... ако искаш го стартираш за да се увериш, че всичко е наред...
Дават ти разписка и плащаш на отсрещното гише мисля, че беше 3.50 за уведомителното писмо и 20% ДДС ... те ти го изчисляват.
Не съм им носила нито извлечения от банка нито снимки от сайта... не са ми и искали.

# 31
  • Мнения: 679
Биси, нищо не съм поръчвала все още. Имам желание, защото видях стар модел телефон, който много харесвам. А също и разни дреболии. Оглеждам се засега, малко ме е страх да започна. Снимането на личната карта ми звучи като незаконно.
Благодаря ти за обясненията!  Hug Значи не е сложно това с митниците.

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Свежина
 ЛК,изискват мн. рядко,при съмнения за нередности.
Митницата,не е сложно, тегаво е чакането,разкарването,попълването...
Срока се гледа,защото изтече ли,не можеш да имаш претенции към поръчката (неполучена / неизрядна )

# 33
  • Мнения: 679
Благодаря, момичета!  bouquet Като си направя виртуална карта в ДСК, ще се наложи сигурно да ви питам още едно - две неща, докато направя първата покупка. А, ако намеря отговори на въпросите, които предполагам, ще изникнат, направо ще ви се похваля Simple Smile

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
някой да си е поръчвал естествени камъни - сапфир, корал .... да препепоръча търговец  bouquet

# 35
  • Мнения: 51
Здравейте момичета,дъщеря ми е поръчала някакво калъфче за телефон и протектор .Днес и свършва времето и отвори диспут,но аз искам да помоля някой от вас ако има възможност и желание да ми помогне.АЗ имам програма за проследяване и съм работила с нея ,но сега дали има нещо различно или съм забравила- не мога да ги проследя,дава ми до китай и толкова....ако може да ми проследите номерата и да ми кажете дали и на вас това ви дава,ще бъда много благодарна bouquet
ето номерата 02714906730,70472911458
и преди имаше букви на латиница отпред а сега няма...явно аз съм позабравила нещата
Благодаря ако някой ми отговори!

Последна редакция: вт, 12 апр 2016, 18:10 от neli672

# 36
  • Мнения: 1 177
Здравейте момичета,дъщеря ми е поръчала някакво калъфче за телефон и протектор .Днес и свършва времето и отвори диспут,но аз искам да помоля някой от вас ако има възможност и желание да ми помогне.АЗ имам програма за проследяване и съм работила с нея ,но сега дали има нещо различно или съм забравила- не мога да ги проследя,дава ми до китай и толкова....ако може да ми проследите номерата и да ми кажете дали и на вас това ви дава,ще бъда много благодарна bouquet
ето номерата 02714906730,70472911458
и преди имаше букви на латиница отпред а сега няма...явно аз съм позабравила нещата
Благодаря ако някой ми отговори!
Непроследими са номерата, тези с букви отпред с Р са проследими, а само цифри са точно проследими само в границите на Китай.

# 37
  • Мнения: 634
Здравейте, днес поръчах по грешка един телефон-след няколко часа канселирах поръчката. Нужно ли е одобрение от продавача, за да се канселира или да смятам казуса за приключен?

# 38
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Ну Заяц плати ли го, ако да,чака се съгласие на продавача,да.Може и да прати въпреки това.

# 39
  • Мнения: 143
При спечелен диспут директно на картата, от която съм пазарувала ли ми връщат парите или задължително изискват paypal?

# 40
  • Мнения: 51
мен са ми връщали директно на картата

# 41
  • Мнения: 51
Здравейте момичета,дъщеря ми е поръчала някакво калъфче за телефон и протектор .Днес и свършва времето и отвори диспут,но аз искам да помоля някой от вас ако има възможност и желание да ми помогне.АЗ имам програма за проследяване и съм работила с нея ,но сега дали има нещо различно или съм забравила- не мога да ги проследя,дава ми до китай и толкова....ако може да ми проследите номерата и да ми кажете дали и на вас това ви дава,ще бъда много благодарна bouquet
ето номерата 02714906730,70472911458
и преди имаше букви на латиница отпред а сега няма...явно аз съм позабравила нещата
Благодаря ако някой ми отговори!
Непроследими са номерата, тези с букви отпред с Р са проследими, а само цифри са точно проследими само в границите на Китай.
благодаря ти за пояснението,а аз се чудех защо така,не могат да се проследят и с бг.пощи

# 42
  • Мнения: 634
Ну Заяц плати ли го, ако да,чака се съгласие на продавача,да.Може и да прати въпреки това.
Аз канселирах  няколко часа след поръчката, не бяха изтеглени парите дотогава. Офффф много  се ядосвам, глупава работа, освен да ходя да си изтегля всички пари от картата newsm78?

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 9 730
Те не са ли блокирани вече?

# 44
  • Мнения: 634
не, поне не виждам  такова нещо през онлайн банкирането.....

Общи условия

Активация на акаунт