5 секунди добре, на 6тата?

  • 2 538
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 179
Напоследък съм с наблюдения,че жените около мен не правят много забележки на децата си,дори и когато се държат грубо и арогантно.Преди няколко години синът ми беше почти редовно малтретиран от якото момиченце на иначе близка моя приятелка.При опитите ми да обясня на майката,че това не е нормално,тя само свиваше рамене.В крайна сметка детето и започна и по мен да плюе(както и по майка си),да ме рита(тогава беше на 5),да говори предизвикателно на възрастната ми свекърва.Наложи се да се разделим за известно време.Сега не се виждаме често и нещата са по-добре.Мисля,че повечето родители се обиждат,когато критикуваме децата им,дори и основателно.

# 16
  • Мнения: 249
Напоследък съм с наблюдения,че жените около мен не правят много забележки на децата си,дори и когато се държат грубо и арогантно.Преди няколко години синът ми беше почти редовно малтретиран от якото момиченце на иначе близка моя приятелка.При опитите ми да обясня на майката,че това не е нормално,тя само свиваше рамене.В крайна сметка детето и започна и по мен да плюе(както и по майка си),да ме рита(тогава беше на 5),да говори предизвикателно на възрастната ми свекърва.Наложи се да се разделим за известно време.Сега не се виждаме често и нещата са по-добре.Мисля,че повечето родители се обиждат,когато критикуваме децата им,дори и основателно.
И аз съм със същите наблюдения и затова пуснах темата-да се уверя,че не се случва само на мен и да разбера как реагират родителите на "лошото" дете в случая.Съвсем пресен случай-вчера водя децата на танци и там две по-едри момченца решават да си пробват силите в/у сина ми/на 7г/.Едното го хваща за ръцете и го дърпа на пред,а другото за качулката на грейката и го дърпа на зад.Ципът на грейката се забива във гушата му и виждам как сина ми се дави.Аз естествено повиших тон на децата,а те ме изгледаха с пренебрежение.Майката на едното,която беше там се обръща към мен със думите:Защо говориш така на детето ми,не виждаш ли че си играят,голяма работа като са се сдърпали малко и т.н.Еми идваше ми да и залепя един шамар,ама съм си казала,че пред децата не трябва.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 421
  За съжаление и аз установявам, че повечето родители не правят забележки на децата си и аз се чувствам като някаква ненормална, дето все прави забележка на  детето си. На чуждите не правя забележка, защото знам, че ще е неприятно на родителите дори да е основателно(може би в краен случай). А да ударя чуждо дете просто е немислимо и няма да приема факта друг да бие моето.
  На една приятелка детенцето е много буйно(не, че моята щерка не е, де Wink), но поотделно положението се издържа. Съберем ли ги двамата заедно обаче настава някакъв ад - не че се карат, ами стават неконтролируеми и никой не слушат. Спряхме да ги събираме колкото и да не ми се искаше, в крайна сметка не съм звероукротител. Наскоро пак се срещахме и установих, че децата са порастнали и са се поуспокоили - ще си правим пак сбирки Grinning

# 18
  • Мнения: 2 732
Офф и моята дъщеря все я бият -но ако майката на другото дете не му прави забележка , аз му правя .Ето оня ден едно по -голямо детенце я блъсна на пързалката #Crazy  и никой не реагира  ooooh!.Направих му забележка и баба му така ме изгледа Shocked.Е аз не мога да  оставя пред очите ми да я бият Cry Confused

# 19
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Има една "кукувица" на нашата детска площадка, която не знае как да си контролира детето, което иначе си е отявлен побойник, агресивен и при това много силен. Няма дете, което поне веднъж да не е пострадало от него. Иначе готино хлапе, умно, будно, но....без възпитание. Познайте обаче след като на косъм не счупи зъбите на сина ми след като го блъсна силно заради една играчка какво направих аз. Игнор. Спрях да разговарям с майката, да я поздравявам и дори да сме само двете на площадката с децата сядах на другия край. Тя взе да се поусеща, но така или иначе не знае жената какво да си прави детето. Сега след зимата пак се срещаме - в един квартал сме и и граем на едни и същи места, но ако видя нейния хубусник в опасна близост до сина ми скачам и започвам да го навиквам  Naughty В прав текст съм казала, че само ако нещо му направи без значение какво мисли майка му ще си го отнесе лично от мен.  Crossing ArmsМисля, че вече го респектирах достатъчно и сега даже позволявам общи игри, но винаги съм нащрек и скачам веднага - тук става въпрос за целостта и здравето на детето ми. Другата майка продължава да си е все така безхаберна и клюките са винаги по-интересни от детето и  #Cussing out

# 20
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
На никого не правя забележка, из4аквам да видя как 6те се развият не6тата и се намесвам само в краен слу4ай. Тогава забележката си я отнася виновният или този, когото сме хванали в гаф.


Такава е процедурата и при мен.

# 21
  • Мнения: 436
Ето нещо смешно за английско-говорящите
GOD CREATED CHILDREN
Whenever your children are out of control,
you can take comfort from the thought that
even God's omnipotence did not extend
to His own children.
After creating heaven and earth,
God created Adam and Eve.
And the first thing he said was
"DON'T!"
"Don't what?"
Adam replied.
"Don't eat the forbidden fruit."
God said.
"Forbidden fruit ?
We have forbidden fruit?
Hey Eve..we have forbidden fruit!"
"No Way! "
"Yes way ! "
"Do NOT eat the fruit ! "
said God.
"Why? "
"Because I am your Father and I said so ! "
God replied,
wondering why He hadn't stopped
creation after making the elephants.
A few minutes later,
God saw His children having an apple break
and He was ticked !
"Didn't I tell you not to eat the fruit? "
God asked.
"Uh huh,"
Adam replied.
"Then why did you? "
said the Father.
"I don't know,"
said Eve.
"She started it ! "
Adam said.
"Did not! "
"Did too! "
"DID NOT! "
Having had it with the two of them,
God's punishment was that Ada m and Eve
should have children of their own.
Thus the pattern was set and it has never changed.

BUT THERE IS REASSURANCE IN THE STORY!

If you have persistently and lovingly tried to give
your children wisdom and they haven't taken it,
don't be hard o n yourself.
If God had trouble raising children,
what makes you think it would be
a piece of cake for you?

THINGS TO THINK ABOUT!
1. You spend the first two years of their life
teaching them to walk and talk. Then you spend
the next sixteen telling them to sit down and shut up.

2. Grandchildren are God's reward
for not killing your own children.

3. Mothers of teens now know why
some animals eat their young.

4. Children seldom misquote you.

In fact,
they usually repeat word for word
what you shouldn't have said.

5. The main purpose of holding children's parties
is to remind yourself that there are children
more awful than your own.

6. We childproofed our home,
but they still get back in.

ADVICE FOR THE DAY:
Be nice to your kids.
They will cho ose your
nursing home some day.

AND FINALLY:

IF YOU HAVE A LOT OF TENSION
AND YOU GET A HEADACHE,
DO WHAT IT SAYS
ON THE ASPIRIN BOTTLE:
"TAKE TWO ASPIRIN"
AND "KEEP AWAY FROM CHILDREN"!!!!!
 hahaha

# 22
  • Мнения: 811
Старая се да не правя забележки - и на моите, и на чуждите. Децата сами се оправят.
Намесвам се, ако ситуацията излиза извън контрол - хвърляне на камъни, ритане или пясък в очите... Тогава стрелям наред  #2gunfire мои, чужди няма значение. Важното е да оцелеят  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 952
Ами майката сама трябва да каже на детето си, че това, което прави не е правилно. Моя син понеже е терминатор и дори братовчед му, който е на 4 години го е страх, вече съм си изградила тактика - правя му това, което той прави на детето.
Но пък Габи на БУБА веднага прихвана лошите навици от моя син и накрая гостуването ни беше ад в това отношение Laughing
До сега не съм изпадала в обратната ситуация(моя да е потърпевш), но мисля, че ще обясня, че така не се прави(зависи колко разбира мъника, де)


Ааа, Пепи, няма равен просто..още не мога да ти намеря лосиона...  Crazy

Хахаха аз мислех да ви кажа да се разходите до  Русе ама май е добре че съм пропуснала Mr. Green Mr. Green, познай какъв екшън щеше да се заформи с три деца на 3 различни възрасти и три подлудели вече майки Mr. Green

# 24
  • Мнения: 249
Аз ако чакам някоя заспала майка да направи забележка на детето си,моите сигурно ще са #Crazy

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Аз винаги гледам да съм справедлива.Ако моето дете дърпа чужда играчка, му казвам да я остави.Ако някой иска негова играчка - защитавам своето дете.Ако сме с някой, с когото сме много близки, и децата се скарат по-продължително просто взимам играчката ,и никой не грае с нея.

# 26
  • Мнения: 544
Аз чакам известно време Тони да реагира, ако не може да се справи се намесвам и правя забележка на дивака. Говорим ако майката не обръща внимание. Ако се продължи -просто ИГНОР и това е.
Ние си имаме една такава, но на нея трябва да и се посвети цяла тема. Е такава мърла нема!
Да не споменавам, че си води детето при нашите на пясъчника и с усмивка на уста ни казва, че е с 40 градуса заради вирусна инфекция, или варицела например!

# 27
  • София
  • Мнения: 2 958
Точно днес ми стана малко кофти, че се скара хна две деца. Едното удари шамар на джуджето, а другото я прасна с една топка по главата (нарочно). В единия случай и майката се развика на немирника, а в другия бях поущрена да навикам гаменчето. Майката на второто дете сеоплакваше, че много се бие и тя самата не може да го усмири.  Confused

# 28
  • Мнения: 46 511
Карам се само, ако удрят някое друго или моето дете или чупят нещо.
За пясък не, моята се зарива цялата  Crazy

# 29
  • Мнения: 2 195
То това у дома непрекъснато(не живеем сами,а със семейство с две деца),даже се и бият.Направо ми е писнало вече.Забележки,какво ли не...На площадката е супер,ама в къщата ти... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт