Относно нов абсорбатор...

  • 7 424
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 9
Здравейте!
Ако мога да попитам нещо. Купихме си нов абсорбатор. С 2 мотора по 125 вата. Сами си го монтирахме и му сложихме 6 метра гъвкави връзки + 1 м. пластмаса през стената да излиза, понеже сме в къща. Около 35-45 см. над печката е.
Пускаме абсорбатора и работи уж. През въздоховодите преминава въздуха и си излиза от края извън дома.
Обаче нз, уж работи, а въобще не усещам никакво всмукване като си поставя ръката отдолу него, даже и направо залепена под него. Не трябва ли да има някаква тяга, да всмуква въздух? И едни сандвичи опекохме, то все едно няма абсорбатор, все си мирише в кухнята... Така ли трябва да е!?

# 1
  • Мнения: X
Моля да постнете снимка тук, на това, което описвате.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 308
С 2 мотора по 125 вата. Сами си го монтирахме и му сложихме 6 метра гъвкави връзки + 1 м. пластмаса през стената да излиза, понеже сме в къща. 
Малко множко идва линията, а като е и с меки връзки, ако не са и добре изпънати, съвсем. А с какъв дебит е? Колко вата е, не е толкова интересно.

# 3
  • Мнения: 28
Не е нормално. На всеки абсорбатор трябва да пише колко му е дебита - не само ватовете.
Прочети го и пиши.
И най-слабият като му сложиш лист А4 хартия би трябвало да я залепи и да я държи.
Пробвай и пиши.

# 4
  • Мнения: 9
Ето снимки: http://imgur.com/a/88da3

За 1-ви път си купуваме абсорбатор.
Моделът е Beko CFB 6434 S. 135 лв.

Да викам ли някой от гаранцията да го гледа и по принцип отдолу мислех, че ще се усеща като много слаба прахосмукачка, а то въобще нищо... И вашите ли са така?

За какви дебита говорите?
"Ниво на шум: 57 dB(A)", това ли?
450 куб.м.

Последна редакция: нд, 17 апр 2016, 17:22 от redmasterffx

# 5
  • София
  • Мнения: 6 308
На първо четене, кофти е излизането през стената. Може би не е единствена причина, но е съществена.

едит: 450м3 хич не е малко. Има нещо гнило.

# 6
  • Мнения: 28
Теста с листа направили го че ми е интересно?
Нашият е много мощен 1000 кубика на най-силна стелен и като го пуснем камината като гори зимата загасва и почва да излиза пушека през вратичката.
Този е на половината по кубици , но пак е доста мощен.

# 7
  • Мнения: 9
Сложих му 1 лист от тетрадка и уж го държи залепено на степен 1. Дърпа го от разстояние 1 см. Ама въобще не се усеща, че дърпа нещо като си сложа ръката.

# 8
  • Мнения: 28
Пробвах сега нашият как е.
Наистина не се усеща много на ръката дори на най-силна степен , но дори на най-слабата степен поглъща почти всичката миризма.
Няма ли няколко степени.?
Пробвали го на най-силната?

# 9
  • Мнения: 9
3 степени има.
Ще пробвам да пържа риба на котлона отгоре и ще видим дали мирише.  А по принцип ще има някакви миризми все пак, така ли?

# 10
  • Варна
  • Мнения: 521

Нашият е много мощен 1000 кубика на най-силна стелен и като го пуснем камината като гори зимата загасва и почва да излиза пушека през вратичката.

Аз да попитам, защото съм на етап "аспиратор", то какъв е този модел 1000 куб.? На този етап съм се спряла на каминен тип Eurolux 900 куб., защото ми е познат като качество на работа, По всяка вероятност ще  е от 800 кубика на Eurolux, защото пък е на промоция. Та, питам, защото на толкова мощен не попаднах.

 bouquet

# 11
  • Мнения: X
redmasterffx,
1. Проверете в каква посока е копчето, което съм оградила.
има две степени:
- отваряне на клапа за към въздуховода  Peace
- работа с филтър (затворен поток) духа силно на решетката отгоре
Скрит текст:
2. Много е дълго разстоянието.
Стената отзад не е ли външна, за да пробиете там отвор?
Скрит текст:
- нещо такова:
Скрит текст:

Нашият е много мощен 1000 кубика
Капацитет по EN 61591?  newsm78
Тук добре са описани нещата относно кои характеристики трябва да се съблюдават:
http://www.leksgroup.com/l_bg/?i=23&s=7

Последна редакция: нд, 17 апр 2016, 18:35 от Анонимен

# 12
  • Мнения: X
3 степени има.
Ще пробвам да пържа риба на котлона отгоре и ще видим дали мирише.  А по принцип ще има някакви миризми все пак, така ли?
А има ли откъде да засмуче чист въздух? Пробвайте как работи с леко открехнат прозорец на кухнята. Казвам това защото при нас ако всички прозорци на апартамента са затворени и пусна аспиратора усещам че той почти не смуче, след известно време почва да свири въздух под вратата на кухнята който се засмуква през коридора от отдушниците в банята и тоалетната и в тях започва да мирише гадно. Просто се създава вакуум в апартамента. Това ми се получава на трета степен т.к. имаме прозоречни клапи и на 1 и 2 степен успява да вземе въздух през тях. Ако ги нямаше клапите още на 1 степен щеше да се вакуумираме. Затова когато ползвам аспиратора винаги в кухнята открехвам леко прозореца. Аспиратора ми е Eurolux А60 Х Капацитет по Европейския стандарт EN 61591 - 754 m3/h.

# 13
  • Мнения: 9
PAV1, да, отворил съм го да всмуква, а не да вкарва въздух в кухнята за циркулация.
И не, не може да се пробие дупка там, това е най-краткото разстояние. Дърпа добре въздух и си излиза отзад, но като пържим ще се види, дали върши някаква работа Simple Smile

# 14
  • Мнения: X
redmasterffx,
Последното, за което се сещам:
1. Правилно ли, като посока сте монтирали клапата на абсорбатора?
Скрит текст:
Скрит текст:
2. Как сте снадили двете меки връзки?
Като преход предполагам,
че отвътре сте сложили PVC тръба и после сте пристегнали с водопроводните скоби.
Защо не преместите мястото на печката?
Има "играчка", понеже няма гръбче, но може да се измислят алтернативи.
Скрит текст:
Скрит текст:


Последна редакция: пн, 18 апр 2016, 09:12 от Анонимен

# 15
  • Мнения: 5
3 степени има.
Ще пробвам да пържа риба на котлона отгоре и ще видим дали мирише.  А по принцип ще има някакви миризми все пак, така ли?
А има ли откъде да засмуче чист въздух? Пробвайте как работи с леко открехнат прозорец на кухнята. Казвам това защото при нас ако всички прозорци на апартамента са затворени и пусна аспиратора усещам че той почти не смуче, след известно време почва да свири въздух под вратата на кухнята който се засмуква през коридора от отдушниците в банята и тоалетната и в тях започва да мирише гадно. Просто се създава вакуум в апартамента. Това ми се получава на трета степен т.к. имаме прозоречни клапи и на 1 и 2 степен успява да вземе въздух през тях. Ако ги нямаше клапите още на 1 степен щеше да се вакуумираме. Затова когато ползвам аспиратора винаги в кухнята открехвам леко прозореца. Аспиратора ми е Eurolux А60 Х Капацитет по Европейския стандарт EN 61591 - 754 m3/h.

Винаги вратата към терасата на кухнята където е аспиратора я отваряме леко за да може да влиза въздух.
Ако сте с хубави дограми и врати и са добре уплътнени и не може да влиза въздух няма да може да работи ефективно.

# 16
  • Мнения: 9
PAV1, мерси за помоща.
1-та снимка сме го залепили със силикон, че да не се подига.  Мисля, че вътре така беше.
Да, двете гъвкави връзки така сме ги свързали както казваш.
Няма място там, където си нарисувала. Там имаме пералня и микровълнова отгоре.

Още не сме пържели, като изпържим нещо ще пиша, мерси  Simple Smile

# 17
  • Мнения: X
Няма място там, където си нарисувала. Там имаме пералня и микровълнова отгоре.
Разменете местата на уредите.
Скрит текст:
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 18 апр 2016, 16:09 от Анонимен

# 18
  • Мнения: 21
Няма място там, където си нарисувала. Там имаме пералня и микровълнова отгоре.
Разменете местата на уредите.
Скрит текст:
Скрит текст:


В момента най добри са телескопичните с два двигателя.Не остава никаква миризма в стаята.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 521
Няма място там, където си нарисувала. Там имаме пералня и микровълнова отгоре.
Разменете местата на уредите.
Скрит текст:
Скрит текст:


В момента най добри са телескопичните с два двигателя.Не остава никаква миризма в стаята.


А как се почиства тази "шейна" на телескопите, в която неминуемо се наслоява мазнина от готвенето? Това е единствената причина да избирам каминен тип, но пък не съм имала  телескопичен, та може и да не е късно за размисъл....стига да се убедя, че няма да ставам роб на някакъв си абсорбатор newsm78

# 20
  • Мнения: 712
Redmasterffx , само да уточня че в официалния сайт на Beko тоя абсорбатор го дават да е  дебит 250-365 м3/h . Явно някой търговец си е добавил още 100 м3/h за за да звучи по-добре . Но дори и 365 м3 не е малко , но не очаквай да пържиш риба и в стаята да не миреше .

# 21
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Няма място там, където си нарисувала. Там имаме пералня и микровълнова отгоре.
Разменете местата на уредите.
Скрит текст:
Скрит текст:

Най-добрият вариант. Каква е логиката да сложите под отвора за отдушник пералня?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт