Относно нов абсорбатор...

  • 7 419
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5
3 степени има.
Ще пробвам да пържа риба на котлона отгоре и ще видим дали мирише.  А по принцип ще има някакви миризми все пак, така ли?
А има ли откъде да засмуче чист въздух? Пробвайте как работи с леко открехнат прозорец на кухнята. Казвам това защото при нас ако всички прозорци на апартамента са затворени и пусна аспиратора усещам че той почти не смуче, след известно време почва да свири въздух под вратата на кухнята който се засмуква през коридора от отдушниците в банята и тоалетната и в тях започва да мирише гадно. Просто се създава вакуум в апартамента. Това ми се получава на трета степен т.к. имаме прозоречни клапи и на 1 и 2 степен успява да вземе въздух през тях. Ако ги нямаше клапите още на 1 степен щеше да се вакуумираме. Затова когато ползвам аспиратора винаги в кухнята открехвам леко прозореца. Аспиратора ми е Eurolux А60 Х Капацитет по Европейския стандарт EN 61591 - 754 m3/h.

Винаги вратата към терасата на кухнята където е аспиратора я отваряме леко за да може да влиза въздух.
Ако сте с хубави дограми и врати и са добре уплътнени и не може да влиза въздух няма да може да работи ефективно.

# 16
  • Мнения: 9
PAV1, мерси за помоща.
1-та снимка сме го залепили със силикон, че да не се подига.  Мисля, че вътре така беше.
Да, двете гъвкави връзки така сме ги свързали както казваш.
Няма място там, където си нарисувала. Там имаме пералня и микровълнова отгоре.

Още не сме пържели, като изпържим нещо ще пиша, мерси  Simple Smile

# 17
  • Мнения: X
Няма място там, където си нарисувала. Там имаме пералня и микровълнова отгоре.
Разменете местата на уредите.
Скрит текст:
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 18 апр 2016, 16:09 от Анонимен

# 18
  • Мнения: 21
Няма място там, където си нарисувала. Там имаме пералня и микровълнова отгоре.
Разменете местата на уредите.
Скрит текст:
Скрит текст:


В момента най добри са телескопичните с два двигателя.Не остава никаква миризма в стаята.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 521
Няма място там, където си нарисувала. Там имаме пералня и микровълнова отгоре.
Разменете местата на уредите.
Скрит текст:
Скрит текст:


В момента най добри са телескопичните с два двигателя.Не остава никаква миризма в стаята.


А как се почиства тази "шейна" на телескопите, в която неминуемо се наслоява мазнина от готвенето? Това е единствената причина да избирам каминен тип, но пък не съм имала  телескопичен, та може и да не е късно за размисъл....стига да се убедя, че няма да ставам роб на някакъв си абсорбатор newsm78

# 20
  • Мнения: 712
Redmasterffx , само да уточня че в официалния сайт на Beko тоя абсорбатор го дават да е  дебит 250-365 м3/h . Явно някой търговец си е добавил още 100 м3/h за за да звучи по-добре . Но дори и 365 м3 не е малко , но не очаквай да пържиш риба и в стаята да не миреше .

# 21
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Няма място там, където си нарисувала. Там имаме пералня и микровълнова отгоре.
Разменете местата на уредите.
Скрит текст:
Скрит текст:

Най-добрият вариант. Каква е логиката да сложите под отвора за отдушник пералня?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт