Относно нов абсорбатор...

  • 7 421
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте!
Ако мога да попитам нещо. Купихме си нов абсорбатор. С 2 мотора по 125 вата. Сами си го монтирахме и му сложихме 6 метра гъвкави връзки + 1 м. пластмаса през стената да излиза, понеже сме в къща. Около 35-45 см. над печката е.
Пускаме абсорбатора и работи уж. През въздоховодите преминава въздуха и си излиза от края извън дома.
Обаче нз, уж работи, а въобще не усещам никакво всмукване като си поставя ръката отдолу него, даже и направо залепена под него. Не трябва ли да има някаква тяга, да всмуква въздух? И едни сандвичи опекохме, то все едно няма абсорбатор, все си мирише в кухнята... Така ли трябва да е!?

# 1
  • Мнения: X
Моля да постнете снимка тук, на това, което описвате.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 308
С 2 мотора по 125 вата. Сами си го монтирахме и му сложихме 6 метра гъвкави връзки + 1 м. пластмаса през стената да излиза, понеже сме в къща. 
Малко множко идва линията, а като е и с меки връзки, ако не са и добре изпънати, съвсем. А с какъв дебит е? Колко вата е, не е толкова интересно.

# 3
  • Мнения: 28
Не е нормално. На всеки абсорбатор трябва да пише колко му е дебита - не само ватовете.
Прочети го и пиши.
И най-слабият като му сложиш лист А4 хартия би трябвало да я залепи и да я държи.
Пробвай и пиши.

# 4
  • Мнения: 9
Ето снимки: http://imgur.com/a/88da3

За 1-ви път си купуваме абсорбатор.
Моделът е Beko CFB 6434 S. 135 лв.

Да викам ли някой от гаранцията да го гледа и по принцип отдолу мислех, че ще се усеща като много слаба прахосмукачка, а то въобще нищо... И вашите ли са така?

За какви дебита говорите?
"Ниво на шум: 57 dB(A)", това ли?
450 куб.м.

Последна редакция: нд, 17 апр 2016, 17:22 от redmasterffx

# 5
  • София
  • Мнения: 6 308
На първо четене, кофти е излизането през стената. Може би не е единствена причина, но е съществена.

едит: 450м3 хич не е малко. Има нещо гнило.

# 6
  • Мнения: 28
Теста с листа направили го че ми е интересно?
Нашият е много мощен 1000 кубика на най-силна стелен и като го пуснем камината като гори зимата загасва и почва да излиза пушека през вратичката.
Този е на половината по кубици , но пак е доста мощен.

# 7
  • Мнения: 9
Сложих му 1 лист от тетрадка и уж го държи залепено на степен 1. Дърпа го от разстояние 1 см. Ама въобще не се усеща, че дърпа нещо като си сложа ръката.

# 8
  • Мнения: 28
Пробвах сега нашият как е.
Наистина не се усеща много на ръката дори на най-силна степен , но дори на най-слабата степен поглъща почти всичката миризма.
Няма ли няколко степени.?
Пробвали го на най-силната?

# 9
  • Мнения: 9
3 степени има.
Ще пробвам да пържа риба на котлона отгоре и ще видим дали мирише.  А по принцип ще има някакви миризми все пак, така ли?

# 10
  • Варна
  • Мнения: 521

Нашият е много мощен 1000 кубика на най-силна стелен и като го пуснем камината като гори зимата загасва и почва да излиза пушека през вратичката.

Аз да попитам, защото съм на етап "аспиратор", то какъв е този модел 1000 куб.? На този етап съм се спряла на каминен тип Eurolux 900 куб., защото ми е познат като качество на работа, По всяка вероятност ще  е от 800 кубика на Eurolux, защото пък е на промоция. Та, питам, защото на толкова мощен не попаднах.

 bouquet

# 11
  • Мнения: X
redmasterffx,
1. Проверете в каква посока е копчето, което съм оградила.
има две степени:
- отваряне на клапа за към въздуховода  Peace
- работа с филтър (затворен поток) духа силно на решетката отгоре
Скрит текст:
2. Много е дълго разстоянието.
Стената отзад не е ли външна, за да пробиете там отвор?
Скрит текст:
- нещо такова:
Скрит текст:

Нашият е много мощен 1000 кубика
Капацитет по EN 61591?  newsm78
Тук добре са описани нещата относно кои характеристики трябва да се съблюдават:
http://www.leksgroup.com/l_bg/?i=23&s=7

Последна редакция: нд, 17 апр 2016, 18:35 от Анонимен

# 12
  • Мнения: X
3 степени има.
Ще пробвам да пържа риба на котлона отгоре и ще видим дали мирише.  А по принцип ще има някакви миризми все пак, така ли?
А има ли откъде да засмуче чист въздух? Пробвайте как работи с леко открехнат прозорец на кухнята. Казвам това защото при нас ако всички прозорци на апартамента са затворени и пусна аспиратора усещам че той почти не смуче, след известно време почва да свири въздух под вратата на кухнята който се засмуква през коридора от отдушниците в банята и тоалетната и в тях започва да мирише гадно. Просто се създава вакуум в апартамента. Това ми се получава на трета степен т.к. имаме прозоречни клапи и на 1 и 2 степен успява да вземе въздух през тях. Ако ги нямаше клапите още на 1 степен щеше да се вакуумираме. Затова когато ползвам аспиратора винаги в кухнята открехвам леко прозореца. Аспиратора ми е Eurolux А60 Х Капацитет по Европейския стандарт EN 61591 - 754 m3/h.

# 13
  • Мнения: 9
PAV1, да, отворил съм го да всмуква, а не да вкарва въздух в кухнята за циркулация.
И не, не може да се пробие дупка там, това е най-краткото разстояние. Дърпа добре въздух и си излиза отзад, но като пържим ще се види, дали върши някаква работа Simple Smile

# 14
  • Мнения: X
redmasterffx,
Последното, за което се сещам:
1. Правилно ли, като посока сте монтирали клапата на абсорбатора?
Скрит текст:
Скрит текст:
2. Как сте снадили двете меки връзки?
Като преход предполагам,
че отвътре сте сложили PVC тръба и после сте пристегнали с водопроводните скоби.
Защо не преместите мястото на печката?
Има "играчка", понеже няма гръбче, но може да се измислят алтернативи.
Скрит текст:
Скрит текст:


Последна редакция: пн, 18 апр 2016, 09:12 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт