Всякакви въпроси за хладилниците-тема 4

  • 16 363
  • 475
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 621
Тук ще продължим обсъждането на всичко, свързано с хладилниците.

Предишни теми:
Тема1

Тема2

Тема3

Последна редакция: чт, 13 юли 2023, 14:35 от petiaivanov

# 1
  • Мнения: 2 214
Благодаря за темата.
Не успявам да се ориентирам отново.
LG хладилник с долен фризер, най-бюджетната версия, която отговаря на: еднокрил, възможно най-голям, широк до 62 см, с чекмеджета и за месо и риба, и за зеленчуци и плодове.

# 2
  • Мнения: 11 621
Благодаря за темата.
Не успявам да се ориентирам отново.
LG хладилник с долен фризер, най-бюджетната версия, която отговаря на: еднокрил, възможно най-голям, широк до 62 см, с чекмеджета и за месо и риба, и за зеленчуци и плодове.
https://www.technopolis.bg/bg/Hladilnici-s-dolen-frizer/Hladilni … B61PZJMN/p/660228
Бял и една идея по-тесен:
https://techmart.bg/%D0%A5%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D … 20LG%20GBB61SWGGN

# 3
  • Мнения: 2 214
Благодаря ти, Петя. Този ми е убягнал, явно защото все гледам по-голям общ обем. Ще го търся наличен, че вече на няколко места го откривам изчерпан. Ако имаш и други предложения, ще съм благодарна. Аз все около 1500 ги намирах с тези критерии.

# 4
  • Мнения: 11 621
В по-големите вериги-магазини това беше най-добрата цена, на която попаднах.
Ще го заредят пак. Може би има някоя бройка в магазин, но задължително я виж на живо да не те прецакат с някоя ожулена мостра.

В Зора:
https://zora.bg/product/gbb61bljmn

Последна редакция: чт, 13 юли 2023, 15:10 от petiaivanov

# 5
  • Мнения: 2 214
Благодаря отново!
Ей това ме обърква. На сайта на LG е описано така за този модел:


Редактирам: малък бил. Трябвало 384 да е поне.

Последна редакция: чт, 13 юли 2023, 15:42 от Grimozo

# 6
  • Мнения: 11 621
Щом има 2 чекмеджета, значи става. Едното е фреш-зона за месо и млечни, другото за плодове и зеленчуци. Те да си ги кръщават както искат Simple Smile . Има и по-големи, да.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 272
Здравейте,
Предстои ни закупуване на хладилник , спряла съм се на Самсунг, този:
https://www.technopolis.bg/bg/Hladilnici-s-dolen-frizer/Hladilni … 8?tab=description

Някой дали има наблюдения над марката?
Използвам Whirlpool от 13г и съм доволна, посочения по-горе избирах по дизайн .

# 8
  • Мнения: 11 621
Не е добър хладилник това, защото е с no frost  само във фризерната част, което си е предпоставка за повреди. Самсунг си съсипаха хладилниците през последните години. Имат добри, нови модели, но са по- скъпи.
Ако сте в България ви съветвам да гледате само две марки- LG и Bosch и то с total no Frost системи. LG всички са с пълен no Frost и линейни инверторни компресори. Бош не са и трябва да внимавате.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 272
Не е добър хладилник това, защото е с no frost  само във фризерната част, което си е предпоставка за повреди. Самсунг си съсипаха хладилниците през последните години. Имат добри, нови модели, но са по- скъпи.
Ако сте в България ви съветвам да гледате само две марки- LG и Bosch и то с total no Frost системи. LG всички са с пълен no Frost и линейни инверторни компресори. Бош не са и трябва да внимавате.

Здравейте, благодаря за отговора,
четох че е с no frost и на хладилната и на фризерната част, то май само това гледам аз , а и дизайна Simple Smile
(хладилника вкъщи ми е no frost на whirlpool и за 13 г освен да го забърсвам вътре , други грижи не съм полагала)

Бихте ли препоръчали модел на Бош?
Майка ми имаха хладилник на LG и заради проблеми с него не гледам марката, но може да и било и до модел.
Ще погледна и тях, ако имате наблюдения за добър модел в ценови диапазон до 1300лв. ще съм благодарна да споделите.

# 10
  • Мнения: 11 621
Дала съм линкове на друг потребител 2 поста по- нагоре. Темата я направих вчера, така че няма много за четене. Има и отзиви и препоръки и в края на другата тема и за двете марки.

# 11
  • Мнения: 2 214
Пак съм аз. От този магазин има ли поръчвали и съответно коректни ли са?

https://technohome.bg/product/8061/hladilnik-s-frizer-lg-gbb62pz … -frost-inoks.html

Този модел дали също е добър избор?

# 12
  • Мнения: 11 621
Аз не бих рискувала, а също така се съмнявам, че гаранцията ще е валидна.
На практика е същият като този, който ти дадох в най-първия линк.

# 13
  • Мнения: 9 018
Има ли хладилник,който може да работи,ако до него е сложена фурна?

# 14
  • София
  • Мнения: 1 527
Има ли хладилник,който може да работи,ако до него е сложена фурна?

Моят работи така от 3 години Simple Smile Фурната е вградена в шкаф-колона, а до шкафа е поставен свободностоящ хладилник.

По принцип, няма проблем, стига да се спазят изискванията и на двата уреда. В моя случай, хладилникът е модел на Либхер, който позволява поставяне плътно прилепен до стени и шкафове. Повечето хладилници обаче изискват известно отстояние от шкафа/стената.

При фурните също има различни изисквания. Бюджетните фурни изискват шкафовете да са от материал, устойчив на по-високи температури (120 градуса) и често е забранено да се поставят близо до хладилник. Причината е в по-слабата им изолация. При по-хубавите марки, дори пиролитична фурна може да стои вградена до хладилник без проблем.

В момента, всички модели хладилници Бош могат да се слагат плътно до стени и шкафове и всички фурни на марката могат да се вграждат в шкаф в съседство до хладилника. Същото важи разбира се и за Неф, Сименс и останалите марки на групата.

При другите марки хладилници трябва да се проверяват изискванията за конкретния модел - едни позволяват плътно поставяне, други изискват малък луфт от 1-2 см, а при трети е необходимо по-голямо отстояние.

Общи условия

Активация на акаунт