Всякакви въпроси за хладилниците-тема 4

  • 16 460
  • 475
  •   2
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 527
...До колкото разбрах самата технология означава, че хладилната и фризерната са две отделни системи. В официалния сайт не пише нищо повече.

Да, това е от т.нар. „хибридни“ уреди - фризер със система НоФрост и нормален хладилник със саморазмразяваща се система. В рекламата дори са подчертали предимството на хибридната система пред Тотал НоФрост, че хладилната част не изсушава продуктите.

Хибридната система е добра, въпреки че Петя е на друго мнение, но към хладилниците на Електролукс и АЕГ имам резерви, защото съм виждала доста такива в ужасно състояние. Либхер и Бош са по-добрите марки.

Това за размера на вратите не мога да го разбера обаче. Кое може да не отговаря? Самите дупки на болтовете или какво?

Има два вида монтаж на вратите - едните се монтират върху вратите на хладилника и ползват техните панти, а другите се монтират като нормални врати на шкаф със собствени панти. Вторият вид се „закопчават“ за вратите на хладилника с едни механизми, които осигуряват приплъзване между двете врати, заради различния център на въртене.

При първоначалната покупка на вграден хладилник няма проблем, защото мебелистите ще се съобразят с модела, който сте купили. Когато някога се наложи смяна на уреда, при покупката на новия трябва да се има предвид начина на монтаж.

# 46
  • Мнения: 10 428
Не знам какви са предимствата не НЕ-ноуфроста, за мен е точно обратното. От 94та ползвам такъв хладилник (вече с 3 поне имам опит, не само вкъщи) и другите със стандартните системи са ми гнусни леко - всичко е едно такова влажно като отвориш вратата някакви тръбички, стичаща се вода по гърба на хладилника, чета някакви запушвания, излизат разни гадости от тях.. абееее не благодаря! Храната си я покривам винаги, иначе е още по-гадно ми изглежда. Та нищо никак не изсъхва.

# 47
  • Мнения: 316
Здравейте, изчетох тази и предните 2 теми, горе долу се ориентирах. Търсим хладилник side by side, черен, с диспенсър за вода и лед, вързан към водопровод, голяма хладилна част, тих, фреш зона. Та... двоумя се между ЛГ и Самсунг, моля за мнение:
ЛГ https://www.lg.com/bg/hladilnitzi/lg-gsxv90mcde
Самсунг https://www.samsung.com/bg/refrigerators/side-by-side/rs8000nc-- … k-rs68a8842b1-ef/

# 48
  • Мнения: 21
...До колкото разбрах самата технология означава, че хладилната и фризерната са две отделни системи. В официалния сайт не пише нищо повече.

Да, това е от т.нар. „хибридни“ уреди - фризер със система НоФрост и нормален хладилник със саморазмразяваща се система. В рекламата дори са подчертали предимството на хибридната система пред Тотал НоФрост, че хладилната част не изсушава продуктите.

Хибридната система е добра, въпреки че Петя е на друго мнение, но към хладилниците на Електролукс и АЕГ имам резерви, защото съм виждала доста такива в ужасно състояние. Либхер и Бош са по-добрите марки.

Това за размера на вратите не мога да го разбера обаче. Кое може да не отговаря? Самите дупки на болтовете или какво?

Има два вида монтаж на вратите - едните се монтират върху вратите на хладилника и ползват техните панти, а другите се монтират като нормални врати на шкаф със собствени панти. Вторият вид се „закопчават“ за вратите на хладилника с едни механизми, които осигуряват приплъзване между двете врати, заради различния център на въртене.

При първоначалната покупка на вграден хладилник няма проблем, защото мебелистите ще се съобразят с модела, който сте купили. Когато някога се наложи смяна на уреда, при покупката на новия трябва да се има предвид начина на монтаж.

Ясно. Благодаря за отговора. В такъв случай кой метод на захващане на вратите е по-добър и универсален?

# 49
  • Мнения: 1
Моля за мнение и съвет за избор между тези хладилници:

1.  Hitachi
https://www.homeappliances.hitachi.eu/eu/eng/products/refrigerat … pan/r-x670gm.html
2. Samsung
https://www.samsung.com/uk/refrigerators/french-door/rf9000ac-bs … k-rf65a967fb1-eu/
3. LG
https://www.lg.com/bg/hladilnitzi/lg-gmx945mc9f
4. Liebherr
https://home.liebherr.com/bg/bgr/products/%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0% … ls/ecbn-6256.html
Или подобно по-добро предложение до 92см широчина

# 50
  • София
  • Мнения: 1 527
Моля за мнение и съвет за избор между тези хладилници:


За мен Либхер-ът и Хитачи-то са фаворити, но вероятно са и по-скъпи. Това са премиум модели, с отлично качество и техническо изпълнение. Обърнете внимание обаче, че този Либхер е за вграждане.

По принцип е добре да се избягват разните диспенсъри, защото отнемат от полезния обем, усложняват устройството на уреда и често дефектират. На фона на тези минуси, единственият им плюс е удобството, от което могат да се възползват само хората, пристрастени към леденостудени напитки.


Ясно. Благодаря за отговора. В такъв случай кой метод на захващане на вратите е по-добър и универсален?

Не мисля, че единият е по-добър, а и не знам кой е по-разпространеният. Изберете хладилника и се съобразете с него, а смяната не е нужно да я мислите отсега. Когато дойде моментът, тогава ще трябва да търсите модел, който да пасне. В краен случай, става и с преправяне на вратите.

Хубавите хладилници могат да изкарат доста дълго, така че не се знае кога ще дойде този момент. Имам един вграден Бош, който е на 23 години и работи без проблем. Дори все още се намират аксесоари за него - наскоро трябваше да му сменя една от пластмасовите кутии за зеленчуци.

Обърнете внимание и на размерите на хладилника, защото не всички са стандартни. Стандартните  височини за хладилници са 87 см и 122 см, а за комбинирани хладилници с фризер - най-често 177-178 см. Напоследък има и по-високи, но все още няма единен стандарт и впоследствие замяната може да се окаже трудна.

Последна редакция: пт, 21 юли 2023, 14:10 от Vilemina

# 51
  • Мнения: 42
Здравейте . По назад в темата се споменава ,че Samsung са си развалили качеството за хладиълните... Бих искал да попитам , ако се избере Samsung с Total No Fros , пак ли ще е кофти избор? Изобщо , какви са им недостатъците? Прави ми впечатление ,че дават най- дълга гаранция на компресора  20 години!

# 52
  • Мнения: 12
Здравейте, след 15 години работа Фагора се развали, опитахме ремонт, но 5 месеца по-късно пак същия проблем. Образува лед в no frost системата и спира да охлажда хладилната част.

Търсим нов хладилник с долен фризер, 60 см ширина и максимална височина. Нещо до 2000 макс, но може и по малко. Гледахме LG, Samsung, Liebherr,  но не можем да решим.

Например този : https://www.technomarket.bg/hladilnitzi/samsung-bespoke-rb38a7b6 … f-silver-09188206
или https://www.technomarket.bg/hladilnitzi/lg-gbb72nsucn-09199723

Отворени сме за всякакви предложения в посочения бюджет?

Последна редакция: пн, 24 юли 2023, 17:42 от krassendeltchev

# 53
  • Мнения: 10 428
И аз с въпрос за един Индезит - фризерът работи, хладилната част си спира както си иска. След рестарт (изключване от контакта) тръгва. Ама така постоянно прави, на нерегулярни интервали. Каква може да е драмата?
Засега сме го вдигнали на вилата ММ да го човърка като има време, ама ако някой има опит може да каже какво се сменя, че да го сменяме направо - датчик ли, що ли...

# 54
  • Мнения: 534
Изкараха го пред нас от склада опакован, и веднага ни го докараха. Разопаковаха го вкъщи като бяха изключително внимателни при качване, и те и ние видяхме дефекта след качването. Вече сме се разбрали за подмяна. Просто ми се искаше да не се стига до там. Имаме на вилата нов хладилник купен с транспортен доста по голям дефект и работи идеално. Този е купен от физически магазин техмарт.
Сагата при нас продължава. Смениха ни хладилника вчера следобяд. Тази сутрин го включихме и сега се прибирам от работа. Отварям, вътре няма влага и конденз, но има вода под хладилника. Този си е здрав, без удари. Водата не е много, но не ми се струва нормално. То и под онзи удареният, който ни смениха, освен мокри вътрешни стени имаше пак същото количество вода на пода. После не е текъл. От магазина казаха, че при тях са го включвали и работел вече няколко дни без проблем. Не знам какво да правя. Това нормално ли е?

# 55
  • Мнения: 40 943
Избърши я и изчакай. Ако продължи, може би имаш проблем, ако не се появи повече - нямаш. Все пак хладилникът е тестван (тоест охлаждан), после е изключен (затоплян), после пак е охлаждан... Ми то всеки климатик капе, нали? След всички тези дейности, силно влияещи на  на количеството вода, което въздухът може да поеме (и да отдели, когато не може), е нормално да има подобни явления. не се вкарвай във филми, забърши и изчакай (ако водата е някъде вътре може и още малко да прокапе). Убедена съм, че ще спре и ще се радваш на уреда много години. 

# 56
  • Мнения: 534
Благодаря, много ми се иска просто да си заработи нормално и толкоз.

# 57
  • Мнения: 12
Ние бяхме на зор и взехме това LG
https://www.lg.com/bg/hladilnitzi/lg-gbb92mcacp1

Дано е сполучлив!

# 58
  • Мнения: 1 041
На какви градуси настройвате през това горещо лято хладилниците и фризерите?
Фризерът на комбиниран Бош/лоу фрост/ беше на -16 и  беше започнал да се размразява/през нощта не е работил климатик в стаята/. Хладилната част си работеше. Мислехме, че има повреда. Сега го настроих на -20 градуса и започна да замразява.  Късно се сетихме, че същият модел Бош преди години в другото ни жилище през лятото имаше този проблем и го оправихме с четене на упътването т.е. сменихме градусите. Нямаме навик да променяме градусите според сезона. Другият Бош и LG -то си стоят на -18 /фризер/ и 4 градуса на хладилната част.

# 59
  • Мнения: 11 626
Аз съм с LG  -та и нямам проблеми на каквито и градуси да  са настроени. Минус 20 не са ми били нужни.

Общи условия

Активация на акаунт