Всякакви въпроси за хладилниците-тема 4

  • 16 460
  • 475
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 626
След час. Сега е топло времето. Оставете го да поработи през нощта и утре  започнете да зареждате малко по малко. Всичко това е описано в упътването, което може да бъде изтеглено от фирмения сайт, ако го нямате ( което ме съмнява). Прочетете го, да не питате след час ‘ ама защо е топъл отстрани”
Запознайте се един с друг 😊

# 31
  • Мнения: 534
Много благодаря. Не ми е спешно включването, мислех, че трябва да постои поне 24 часа преди да го включа. Утре сутринта тогава го включвам и чак като се прибера от работа ще прехвърля от стария. Дойде и нова печка та нейното упътване четох до сега, но просто за тази вечер съм на предела на силите и лягам. Утре ще чета и другото упътване, то няма как и без друго ще трябва някакви настройки да му задам. Благодаря още веднъж и лека вечер.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 527
Скрит текст:
Здравейте, да Ви помоля за мнение във връзка с този хладилник... Бюджетът ми е ок. 1500 лв.

За този бюджет можете да си вземете хладилник от хубава марка, малко по-горе обсъждахме такива:

...Ето модел на Бош с други дръжки:

https://www.technopolis.bg/bg/Hladilnici-s-dolen-frizer/Hladilni … GN39VLEB/p/662890

Този също е със странични дръжки, но е от истински инокс с покритие с/у отпечатъци:

https://www.technopolis.bg/bg/Hladilnici-s-dolen-frizer/Hladilni … GN392IDA/p/662824

Хладилниците на Бош са класи над тези на Уърлпул.

Последна редакция: пн, 17 юли 2023, 23:52 от Vilemina

# 33
  • Мнения: 534
Пак съм аз. Хладилника го включихме тази сутрин празен, все още нищо не сме слагали. На обяд мъжът ми се прибрал и като го отворил вътре бил целия мокър, в момента са мокри рафтовете и кошниците. Звънял на представителството и те му казали, че изобщо не трябвало да бъде така. Устройството над вратата което трябва да пуска студено (да прави някаква въздушна стена, така ни обясниха в магазина), също не работи. Не можа да се скачи и с телефона нашия хладилник.... Плюс, че при доставката пристигна натиснат леко от дясната страна. Обещаха да го сменят. Вече съжалявам за покупката.

# 34
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 743
Пак съм аз. Хладилника го включихме тази сутрин празен, все още нищо не сме слагали. На обяд мъжът ми се прибрал и като го отворил вътре бил целия мокър, в момента са мокри рафтовете и кошниците. Звънял на представителството и те му казали, че изобщо не трябвало да бъде така. Устройството над вратата което трябва да пуска студено (да прави някаква въздушна стена, така ни обясниха в магазина), също не работи. Не можа да се скачи и с телефона нашия хладилник.... Плюс, че при доставката пристигна натиснат леко от дясната страна. Обещаха да го сменят. Вече съжалявам за покупката.
Устройството духа само при затворена врата. Влагата е леко странна. Да не би да сте го оставили леко отворен? Подсушете го и го оставете още една нощ.

# 35
  • Мнения: 40 943
Щом е натиснат и са склонни да го сменят, сменяйте. Независимо дали ще се оправи и ще заработи добре.

Иначе за влагата има логично обяснение - в тази жега хладилникът е бил пълен с въздух с температура 30 градуса. Почнал е да охлажда и температурата е паднала на 5 градуса. При толкова голяма разлика хидроемкостта на въздуха намалява драстично и излишната влага няма къде да отиде, освен да кондензира по стените.

https://buildings-audit.com/%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%BE … 1%83%D1%85%D0%B0/

Подсушете бързо с швамтух и пак затворете. След време повторете, но бързо, за да не се напълни пак с топъл въздух. Мисля, че като влезе в режим няма да я има тази вода.

Последна редакция: вт, 18 юли 2023, 22:44 от Черна станция

# 36
  • Мнения: 534
Благодаря за отговорите. Не сме го оставяли отворен, хеле пък за много време. Просто включен и абсолютно празен. Имам Снайг на 20 години, определено се държи в пъти по - добре от този, въпреки че е нямам total no frost. Него често го отварям, редя, пълня, демек влиза доста топъл въздух, но сефте виждам мокри рафтове. Искахме по-голям, но не купих същата марка, понеже се съмнявам да е толкова качествен, като стария.

# 37
  • Мнения: 11 626
Продали са ви ударен/дефектен хладилник. Да не от е- маг или онлайн поръчан? Защо го приехте, като видяхте, че е ударен или дори може да е изпуснат. Явно преди да ви го дадат е бил разопакован и върнат от някой друг. Трябваше да им се обадите в момента, в който го видяхте. Дано ви го сменят.

# 38
  • Мнения: 534
Изкараха го пред нас от склада опакован, и веднага ни го докараха. Разопаковаха го вкъщи като бяха изключително внимателни при качване, и те и ние видяхме дефекта след качването. Вече сме се разбрали за подмяна. Просто ми се искаше да не се стига до там. Имаме на вилата нов хладилник купен с транспортен доста по голям дефект и работи идеално. Този е купен от физически магазин техмарт.

# 39
  • Мнения: 21
Бихте ли препоръчали хладилник за вграждане? Не знам нито на каква марка да се спра, нито какво да гледам. Какво ви е мнението за Либхер?

ПС: Някои хладилници ги рекламират като No frost, други no frost на фризерна част. Каква е разликата?

# 40
  • София
  • Мнения: 1 527
Бихте ли препоръчали хладилник за вграждане? Не знам нито на каква марка да се спра, нито какво да гледам. Какво ви е мнението за Либхер?

Мнението ми за Либхер е добро, а за вграждането - не. При еднаква височина и широчина хладилниците за вграждане са с много по-малък обем от нормалните, а в същото време са доста по-скъпи, особено при добрите марки. Ако може вграждането да се избегне, би било най-добре.

Някои хладилници ги рекламират като No frost, други no frost на фризерна част. Каква е разликата?

NoFrost на хладилната част не е нужен, защото тя така или иначе не образува лед. Комбинацията от фризер NoFrost и хладилник с класическа система обаче е по-скъпа и затова на пазара все повече се налагат уредите с NoFrost както във фризерната, така и в хладилната част. Те поддържат по-ниска влажност на въздуха и за някои потребители е проблем това, че неопакованите продукти се изсушават.

# 41
  • Мнения: 11 626
Total no Frost e нужен и на хладилна и на фризерна част, за да е надежден уредът, да се избегнат предпоставки за бърза чупливост, за да няма конденз във хладилната част.. налратко- или пълен но фрост или никакъв. На пазара има и low frost— бягайте далече от това.
Относно вградените хладилници- 90%  от тези до 2000 лв. са боклуци. . По-малки и по-скъпи са и като се счупят, следващият може да не пасне на вратите на шкафа.

# 42
  • Мнения: 21
Размерите не са ли стандартни, как така няма да пасне? Аз гледам тези, които са 177 см.

PS: При AEG TWINTECH NoFrost означава ли, че е Total No Frost или означава нещо друго?

Последна редакция: ср, 19 юли 2023, 20:24 от milkiss

# 43
  • Мнения: 11 626
Размерите не са ли стандартни, как така няма да пасне? Аз гледам тези, които са 177 см.

PS: При AEG TWINTECH NoFrost означава ли, че е Total No Frost или означава нещо друго?
Размерите на вратите не са, обаче.
Не знам, пътувам и нямам възможност дс гледам. Вижте со хо на фирмения сайт- ако е казанов хладилната част, значи не е тотал

# 44
  • Мнения: 21
Размерите не са ли стандартни, как така няма да пасне? Аз гледам тези, които са 177 см.

PS: При AEG TWINTECH NoFrost означава ли, че е Total No Frost или означава нещо друго?
Размерите на вратите не са, обаче.
Не знам, пътувам и нямам възможност дс гледам. Вижте со хо на фирмения сайт- ако е казанов хладилната част, значи не е тотал

До колкото разбрах самата технология означава, че хладилната и фризерната са две отделни системи. В официалния сайт не пише нищо повече.




Това за размера на вратите не мога да го разбера обаче. Кое може да не отговаря? Самите дупки на болтовете или какво?

Последна редакция: ср, 19 юли 2023, 21:38 от milkiss

Общи условия

Активация на акаунт