КГБ = Клуб на Готините Баби - 168.

  • 68 176
  • 723
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 563
Чак сега влезнах в темата от лаптопа и изчетох спокойно копираният пост на Хули и сама си се смях с глас на грешките ми hahaha Направо съм за рекордите на Гинес ,по пет грешки на дума.
Хули Hug защо бе мила ти ще се срамуваш , напротив благодарна съм ти, че ме накара да си изчета писаното  hahaha, благодарна съм ти ,че си искрена. Я не се крий  и все така ни направлявай по правилният път hahaha
Борянка четох за борбата ти с граха. Никога не съм готвила сух грах , а ММ купил един пакет и така си стои. С една дума въобще да не го започвам , а да му покажа пътя към контейнера.
Фло при теб наистина е веселба. В крайна сметка малкото чаве отиде ли на градинка ? Laughing
Айша, ще питам децата за гласовото набиране,не съм знаела,че има такава функция.
Маринка , смях се на шедьоврите ,успокоих се че има и по зле от мен hahaha

Хайде лека и спокойна нощ милчки !

До утре здраве и живот !

 smile3524 smile3524 smile3524 smile3524 Kissing Heart Kissing Heart Kissing Heart Kissing Heart

КАГ  Hug кайсиите и аз за първи път така ги правя. Ами става приятно и за пиене ,за коктейл ,за гарниране на сладкиши, кремчета.. За каквото се сетиш. Аз не съм го ползувала на практика. Само го опитах на вкус,сокчето става приятно за пиене,като ликьорче и плода за хапване. Спомням си преди години на младини ,кампари ни сервираха с праскова, с черешка... За вишните какво да ти кажа , при нас  узряха преди седмица ги обрахме , направих няколко бурканчета сладко , 20 буркана компот ,малко за хапване и другите в бидона за ракия.  Може да си правите натурален сок със сокоизтисквачката. Може и с вишни да пробваш рецептата за кайсиите. Ще стане като вишновка.

Лека  нощ , КАГ ! Hug love001

# 661
  • Мнения: 1 043
Добра вечер или лека нощ от една баба-сова. Или по-точно - кукумявка hahaha
Много имаше за четене и минах по диагонал.
На всички празнували пожелавам много здраве и късмет!



Ха сега и лека нощ с картинка smile3507

# 662
  • Мнения: 1 082


  Хайде на кафето! Фло-радвам ти се на детския смях около теб. Кари-ти се баба героиня-страшна подготовка му дърпаш-от любов е.
  Луска, че хубава сватба сте си изкарали-аз мечтая ли мечтая за такова събитие-кажи речи 20 години не сме присъствали а преди ми беше омръзнало-лятото само тоалети сменях-сватби и кръщенета-повечето на Албена-а сега-затишие.
  Иха-направих сироп от смокинови листа-стана. Сладкото ми от ягоди-нещо побелява на места-захаросва ли се-май ще трябва да го мятаме...
   За всички мили дружки слънчев и усмихнат ден!

# 663
  • Мнения: 1 334
Добро утро ! Прекрасен ден!


/Да дублирам на Дидимити - кафето с мляко /

Радвам ви се на всичките и на всичко писано  Hug Hug Hug– животът тече и продължава. Дано все да е поне така , макар и еднообразно и може би на моменти скучно , но да не е по-лошо

# 664
  • Мнения: 1 250
Приевет девойки:)
Май днес ще поскучая, поне така ми се иска, но да вивдим, деня е пред нас Joy
Люси, що се притесняваш бе девойко.ми то си е ясно че са печатни грешки. Малки буквички една до друга, натиснеш уж "и "пък цъфнало "ш"и така "на всеки километър". Айде моля ти се. Hug
Грети, ние сме 6 човека в къщи Mr. Green Живеем уж в големия град. но във вилните му квартали.Е понятието вила не е като в Бг.де Тук ти е дома, не мястото "да отмаряш "със лудо бачкане в" почивните дни" Двуфамилни къщи на малки стройни улички със до 20 номера (пет къщи от едната страна и пет от другата). Пазаруваме с пътуване до близките вериги,Случайно, до нас точно е единствения "бакалия", но той е SOS, и стока и цени Mr. Green Като се има предвид че аз съм основния снабдител,(мамка им вече в 6.30 сутрин пътува за работа и два пъти в седмицата работи от 7 до 7, таткото почти всеки ден се връща най рано в 6) някак си не ги виждам да хукнат и по магаззините. Когато ме няма Макдоналдс и пицериите с доставка в къщи удвояват оборота си. Joy Ето за днес вече ми е казано от малкия че иска за обяд хамбургер ( естествено от новоприготвените). Средният се връща от училище и от вратата пита има ли месо ( спагети болонез не е месо Joy) Та да се върнем на думата, какви ти запаси, какви 5 лева Joy Да са ми живи и здрави само, нищо друго не искам. А аз правя доколкото и докогато мога, защото знам какво е да отглеждаш деца и да работиш без абсолютно никаква помощ от където и от когото да е. SadЕ и си вземам "отпуск" всяка година за по месец.  Mr. Green
Днес пак ще е жега, нищо ново под слънцето. От сега нататък та до ноември, едиствено това може да се очаква, само мир да е и да сме здрави Praynig Praynig Praynig
Получихте поредната порция драсканици, приятно четене Mr. Green и деня ви да се нареди така, както си го пожелавате

# 665
  • София
  • Мнения: 2 672

Привет, работливи и отмарящи момичета!

Момичета, дето почивка не знаете по градини и ливади и онези, дето си отмаряте, защото сте си го заслужили (отмора, де).  Laughing

Аз днес си стягам багажа, че утре пътуваме, трябва да дооправя някои нещица у дома и себе си и готово. Колко му е!  bowuu

Айша, дъгата се е появила доста по-късно. Ние я дирихме тъкмо 15.30 ч. Е, нямаше я тогава. Друг път!

На вас, хубав ден, поне в София денят си личи, че ще е такъв, а дано! На всички, които имат нужда силно стиснати палчета!!!  Hug


Скрит текст:
Елена Денева

И приземявам детските си устни
на топлото ти от умора чело...
Не вярвам от очи да те изпусне
сърцето ми - по заешки несмело;
не вярвам, че ще слушам как си тръгваш
и как затваряш в тъмното вратата
без зад зениците ми да е мъртво
и без да те последвам като вятър
не ми е романтично. и не плача
кората на душата ми дълбае
на твоето отсъствие кълвачът
обичам те
по простичко

това е

Попътен вятър, мечтателки!


# 666
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 311
 Добро утро и от мен!
До сега четох вчерашното писано - радвам се, че имаше толкова маТриал за четене!
При мен също нищо интересно, ама така - да не ви пропусна сутринта.
Маринка, при същите обяви имаше още една, която много ми хареса: ДНЕС ПЪРЖЕНАТА РИБА НЯМА ДА РАБОТИ  Joy Сега не мога да я намеря..
Кари, аз не се учудих на количеството, което приготвяш, а на времето - не е ли много рано newsm78 нали чак на 29ти ще пътуваш!
 Днес - пазарен ден! Ще отида да видя хора и те - маймун  hahaha

 Бре, не мога да публикувам!

# 667
  • София
  • Мнения: 8 420
Добро утро, красавици.
Продължавам да не мога да слагам картинки.Като се върне зетко от командировка, може и да успее да ми помогне.
За сега ще си пийвам от нашенското кафе. Благодаря на ДИДИМИТИ и ИХА. Simple Smile
Мисля си за вас.
Живи и здрави, бачкайте, коя на който фронт си избере - а фронтове по избор. Кеф ви агрофитнес, кеф ви КПП
МАРИНКА, пътешественичке, лек път и после да разказваш. travel photo
ТАНУ, радвам се на появата ти Hug
БОРЯНЧЕ, мисля си за твоя стар грах, дето не увира. Може би затова на нашата възраст главите ни не увират. Wink
КАРИ, не случайно казвам, че цяла къща в малкото си джобче слагаш.
Иска ми се още да пиша, да ви спомена всички, но трябва да отивам в КПП-то. Ще готвя пилешка супичка и пиле с ориз. По заявка на внучетата.
Гушкам ви всички. По-късно пак ще се включа.
Желая един много успешен ден. Всичко което се случва да бъде най-доброто.  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 668
  • София
  • Мнения: 2 672

В памет на един любим поет! Светлина на душата му!  Flowers Rose Flowers Rose

Евтим Евтимов

И ВСИЧКО ПАК Е ВЕЧНО

Голямото е в малките ни дни,
понякога съвсем обикновени.
Една тревичка, спряла отстрани,
улавя думите като антена.

Една калинка с шарени крила,
застанала на белия прозорец,
донася от далечните поля
забравения дъх на прясна оран.

Едно покрито кладенче със лист,
намерено сред камъните тежки,
подсказва, че животът пак е чист,
макар понякога да правим грешки.

Една светулка, влязла у дома,
от мислите за мрака ни спасява.
Една пътека, слязла под земя,
усещането за смъртта създава.

И всичко пак е вечно. Под звезди,
застанал прав, един човек се смее :
едно дърво на хълма посади
и векове в листата му живее.


# 669
  • Мнения: 18 669
Сега виждам във фейса ,голям ,любим ,от нашето време.Влюбен винаги.Поклон!

# 670
  • София
  • Мнения: 2 672

Влюбен и с преклонение към Жената! Какъв човек, какъв добряк беше! Да му е светло по пътя!

Ето го -  излъчва доброта и любов! И жена му до него - Романьола Мирославова



# 671
  • Мнения: 1 334
Любим поет , докосващ душата ! ПОКЛОН пред паметта му !

]ПОЗДРАВИТЕЛЕН АДРЕС
Поклонници на нежните куплети,
на спиращ дъх изящен словоред,
четете го,
четете го,
четете
най-истинския български поет!
Разчупвайте студените решетки,
издигнати пред вашите сърца.
Наместо да я пазите във клетка,
от свойта обич раждайте деца.
И нека всеки мъж да възвестява
със звън камбанен от зори до здрач
как вино и жена се покоряват
единствено на истински пияч.
В самотни или споделени нощи
в душите ви да няма пустослов:
Евтим Евтимов обикаля още
и проверява с вино и любов!
28.09.2008 г.

М.Петкова

Последна редакция: ср, 08 юни 2016, 14:57 от Iha

# 672
  • Мнения: 894
Сбогом на големия поет, сбогом на прекрасния човек смело вървял към любовта,ще остане незабравим с прекрасната си поезия!Поклон!
ОБИЧ ЗА ОБИЧ

от Евтим Евтимов

Аз назаем не съм те прегръщал

и назаем не съм те мечтал,

всяка ласка под брой да ми връщаш.

Мен ми стига, че нещо съм дал.

Може днес да не дойдеш на среща

но след ден,

но след два,

но след три

да потрепне в душата ти нещо

и за мен да преминеш гори,

над които небето поклаща

обгорено от бури платно.

Може дълго писма да не пращаш,

но да сложиш две думи в едно

то за двеста писма да вълнува

и за двеста да има цена.

Може само веднъж да целуваш,

ала тази целувка една

до последния дъх да гори,

до последния дъх...

и до гроба.

Стига заеми!

Стига везни!

Искам

обич за обич.

# 673
  • Мнения: 2 099
Внимание, докато преглеждахте тази тема, в нея бяха публикувани 9 нови отговора.

Йеее!  newsm44
Има да се четеее...
Щото и аз, да не остана назад от други някои дружки, старателно чета. Ама йок време за писане.
И аз като чукча - "...не писатель, а читатель."

 smile3529 tongue reverance

Щото, нали, таковата  clock clock clock atwork

# 674
  • Мнения: 2 099
Ох, поразплакахте ме със стиховете на Евтим Евтимов. Ето това е то разликата между наистина прекрасната поезия и много добрата поезия - даже и аз го разбирам.
ПОКЛОН!
 Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

Общи условия

Активация на акаунт