Как спасихте брака си

  • 58 490
  • 340
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 300
Хайде и аз да се впиша. С моя мъж сме 9 години заедно. Чувствам се спокойна с него, знам, че ще е прекрасен баща. Не сме женени, защото за нас сватбата е разправия и цирк и няма да станем нито по-близки, нито нищо. По-скоро аз така го възприемам.
Не знам, от известно време няма тръпка, няма и много секс(въпреки че той постоянно иска, аз не искам) Не искам и не мога да си тръгна, той е много мил и добър с мен, по-свесетн няма да намеря, но грешката ми беше, че от 19 годишна съм с него, рпеди това имах още една 2 годишна връзка и никога не съм живяла. Сега съм на 28. Не ме разбирайте погрешно, просто ми липсва да съм влюбена. Искам да имам детенце от него и много искам това да спаси връзката ни, но ме е страх да не стане обратното. Не знам какво да правя.

# 301
  • Мнения: 17 407
Оставаш на съквартирантски начала и доколкото можеш се натискаш до него. Това си избрала, погрешно тръгвайки с мислене в посока - друг няма да намеря.

# 302
  • Мнения: 35 983
децата не спасяват връзките при такива липси
мислиш ли, че нааканите памперси ще заменят тръпката от влюбването?
майчината обич и привъзраността към партньора са съвсем друг тип емоции, нямат нищо общо с пеперудите в стомаха, разтреперването на коленете и желанието да правиш секс с конкретен мъж денонощно

# 303
  • Мнения: 17 407
Защо желанието за секс излиза извън представите за удовлетворяващи отношения по семеен модел?

# 304
  • Мнения: 35 983
мен ли питаш?

от известно време няма тръпка, няма и много секс (въпреки че той постоянно иска, аз не искам)
...
Не ме разбирайте погрешно, просто ми липсва да съм влюбена.

# 305
  • Мнения: 17 407
Tеб, и други с нагласи, описани от теб. Привързаност към партньора vs нестихващи желания за секс с мъж ли?

# 306
  • Мнения: 35 983
коментирам изцяло поста на авторката

вкл. и
Цитат
... той е много мил и добър с мен, по-свесетн няма да намеря ...

виждам привързаност - тя търси влюбване, а не друга привързаност
и смята да "спасява връзка" с дете

"нестихващи желания за секс с мъж" - когато си влюбен - да
ако и тогава не го иска една жена мъжа, то кога?!?

# 307
  • Мнения: X
Хайде и аз да се впиша. С моя мъж сме 9 години заедно. Чувствам се спокойна с него, знам, че ще е прекрасен баща. Не сме женени, защото за нас сватбата е разправия и цирк и няма да станем нито по-близки, нито нищо. По-скоро аз така го възприемам.
Не знам, от известно време няма тръпка, няма и много секс(въпреки че той постоянно иска, аз не искам) Не искам и не мога да си тръгна, той е много мил и добър с мен, по-свесетн няма да намеря, но грешката ми беше, че от 19 годишна съм с него, рпеди това имах още една 2 годишна връзка и никога не съм живяла. Сега съм на 28. Не ме разбирайте погрешно, просто ми липсва да съм влюбена. Искам да имам детенце от него и много искам това да спаси връзката ни, но ме е страх да не стане обратното. Не знам какво да правя.

Ако искаш постоянно пеперуди в корема като през първите месеци, няма да ги намериш в 9-годишна връзка. Ще се наложи да ги търсш в друг, и в следващ, и в по-следващ, защото пеперудите със сигурност ще отминават и с падането на розовите очила ще започваш да виждаш мъжете такива, каквито са - хора с недостатъците им. Често не особено заинтересовани да се товарят с твоите недостатъци извън малко неангажиращо забавление.

И след време откриваш, че пеперудите са нещо прекрасно, но още по-прекрасно е да можеш да разчиташ на човека до себе си и да му се доверяваш. Переруди човек получава от много хора. Достатъчен е един по-така поглед или специфичен аромат. Виж, доверието е рядка стока.

Ти сега се жалваш, че не си се наживяла. Ами наживей се, опари се няколко пъти с мъже, които не са нито мили, нито добри (съответно скучни) като настоящия ти, за сметка на това ти създават постоянно адреналин с несигурност и различен по интензитет тормоз. Такива връзки са много експлозивни и тръпка има, не ще и дума.

На теория е възможно да върнеш тръпката към партньор, който някога те е вълнувал, но вече ти е омръзнал. Обаче трябва да си пренастроиш ценностите. Да не тръпнеш от новото и непознатото, а от удобното и сигурното, от милото и нежно отношение, от увереността в бъдещето.

Детето никога не решава проблемите в една връзка, а само ги задълбочава. Много връзки се разпадат 1-2 години след раждането, защото излизат наяве всички слабости в отношенията.

Последна редакция: пн, 24 дек 2018, 21:00 от Анонимен

# 308
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
... желанието да правиш секс с конкретен мъж денонощно

Ле-ле, никога не съм "страдала" от подобни желания. Сигурно съм асексуална. Simple Smile

# 309
  • Мнения: 97
Нормално е в дълга връзка в дадени моменти да има съмнения породена от скука и сивото ежедневие. Какво означава обаче, че не си се наживяла, живей сега, включи и партньора си в това. Направете неща които не сте правили, а искаш. По въпроса за сексуалното желание, говорете за фантазии които имаш, пробвайте различни неща, секс на обществено място Joy , ролеви игри. Винаги може пак да се влюбиш в партньорът си и да върнеш тръпката, само да имаш желание и малко въображение Stuck Out Tongue Winking Eye
А това с детето за оправяне на връзката е грешна тактика, това още повече задълбочава проблемите.
Разнообразете ежедневието си, разнообразете и секса ( за мен сексът е едно от най-важните неща в една връзка), тази тръпка която търсиш е именно сексуалното привличане.
Весели празници и успех!

# 310
  • Мнения: 17 407
Затова е добре мъжете да се възприемат с все недостатъците им, вместо да ги тикаме в рамките на обещания за щастие и потенциал за промяна чрез външни въздействия. Ако така ни харесва, и при това положение, пеперудите са си там,
отегчението и апатията по-трудно биха отместили тръпката, по която, както виждам и от една друга тема - немслко жени се тръшкат до зряла възраст.

# 311
  • Мнения: 2 127
На теория добре, на практика хората, в началото на едни отношения, се показват в най-добрата си светлина. Гарнирано с пеперудите от новото, ето ти предпоставка в един момент да има "Изненадааааа".

# 312
  • Мнения: 4 611
Във връзка с последния пост на Seerose. се сетих за нещо, което бях чела.
Първоначално всеки иска да се представи в най-добрата си светлина - като човека, който им се иска да бъдат. Това нещо попринцип е нормално. Но след няколко месеца недостатъците се появяват и следва нещо като разочарование, че човекът не е толкова перфектен, за какъвто се е представял. И след това идва важен момент - да решим дали приемаме тези недостатъци или не. И от там нататък любовта става съзнателен избор - всеки ден се будиш и избираш дали да останеш с половинката си или не. С времето се превръща в съзнателен избор, а не в сляпа любов или силна влюбеност някаква.
Затова в началото е много лесно човек да се излъже, че е намерил НЕГО или НЕЯ както и аз съм се залъгвала много пъти.
Обикновено на 6тия месец лъсва всичко.

# 313
  • Мнения: 18 575
Aко сега не искаш секс с мъжа си, и то при положение, че той постоянно иска, след детето съвсем няма да искаш. Мога да дам и гаранция за това Simple Smile Според мен вече не го обичаш, но не ти се търси нов от мързел и удобство. Може да си родите дете, ти му мисли ще издържиш ли без да се метнеш на някой друг Simple Smile Детето няма да спаси връзката ви, а сериозно ще я поразклати.

# 314
  • Мнения: 3 129
Мери, за теб може би връзката вече се е изчерпала. Но за твоя приятел, не е. Сигурно вече очаква да минете на следващото ниво с детенце и да сте истинско семейство. Мисля, че сериозно трябва да поговорите и да обсъдите кой как се чувства и какви са ви очакванията за в бъдеще. не правете дете, преди това. не разбрах твоя мъж на колко години е?

Общи условия

Активация на акаунт