С какво ви дразнят свекървите?- 63

  • 65 361
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 28 785
Скрит текст:
f_f има пари - плаща ги. Не мисля, че са грешни. Много на правилно са си.
Ти с това мислене скоро не те виждам по-далеко от мама.

Ако кажеш, че и мама е касата  ooooh!

Жармен    Wink и аз това щях да пиша...
Сори скъпа ,греда. Не съм от мамините синчета който си отглеждате. Майка ми не ми е фактор в живота сигурно от 15 години.
Между другото никога не съм наричал майка си "мама" ,дори като бях на 5. Далечни са ми тези лиготии и бъди сигурна че още след няколко месеца ,няма и година ще съм в отделно жилище и ще плащам ипотека,а не наем.
"Мама" няма как да ми е каса ,щото е с много широки пръсти ,ако разчитам на нея да ми е каса ми е е*ана мамата Grinning

Не ми е фактор в живота значи - не ме интересува, не ми пука, не се съобразявам.
Надявам се съм възпитала добре синът си, за да не употребява подобни думи като теб!

А ти, си много далеч от "самостоятелен"! Когато живееш сам, в жилище, за което ти плащаш сметките и се издържаш без ничия помощ, едва тогава ще станеш самостоятелен.
В момента, ти си просто един от многото наперени мачовци, дето са голямата работа, но в къщата при мама - същата тази, дето не ти е фактор в живота, но пък живееш при нея, че и жена си довел с теб!

Язък, че си на 30!
Минал е покрай мачо. Мачовците не прекарват толкова време във форум за майки. Има няколко бащи, които са изключение, но той и това не е. Петленце.

# 706
  • Мнения: X
Начи темата е на снахите да се оплачат от свекървите и евентуално свекитата да се защитят .
 Мъже в темата не виждам какво правят .
  

# 707
  • Мнения: 195
Аз съм просто едно име във форума .Нито можете да добивете представа за живота ми ,нито за възпитанието ми от 10 поста . Всичко е много относително .
Не съмобидил никого ,напротив откакто споделих историята си ,се почна едно търсене на теле под вола и анализ на живота ми до 9-то коляно .
Исках да споделя мъжката гледна точка . Това е цялата ви чуденка какво вися във форума . Останалото е че отговарях на тъпитв ви заяждания. Пост по пост . Голяма грешка .
Както казах ,продължавайте да се упражнявате на мой гръб ,аз съм само едно има във форум на отчаяни съпруги . Няма проблем .

# 708
  • Мнения: X
 Значи мъжка гледна точка може да има някоя снаха от еднополов брак например .
  Инак твоето компетентно мнение няма място тук.

# 709
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Жармен, ще ме извиниш, но не си права. Щом е мнение, форум, места трудно се определят. Не малко от пишещите тук даже нямат свекърви.

# 710
  • Мнения: X
 Не съм ,ама хич даже .

# 711
  • Варна
  • Мнения: 36 744
Тя темата може да е за свекървите ама доста често забива и в други направления. Така че не виждам какво толкова като се включи и някой мъж. Изказването му дразни понякога /за конкретния мъж в темата говоря/, но какво толкова. Нека си пише. Който не иска, нека му прескача постовете.

# 712
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Така е, но има потребители, които като видят мъж в тоя форум, трябва да задължително да го пляснат с дряновица по петите. Оставете го човека, да си пише, да се оправя - щом има жена и майка да го търпят, нас какво ни бърка толкова.

# 713
  • Мнения: 195
Така е, но има потребители, които като видят мъж в тоя форум, трябва да задължително да го пляснат с дряновица по петите. Оставете го човека, да си пише, да се оправя - щом има жена и майка да го търпят, нас какво ни бърка толкова.
Какво точно ми търпят ? Че бачкам ,че преди работа мога да си сготвя ,да се нахраня ,не чакам някой да ми сложи и да ми дигне ,да пусна една прахосмукачка и да си изгладя дрехите ?
Скъпи дами ,съществуват и друг тип мъже ,не са смао вашите .
Айде че трябва да бягам на работа . Ще ви избавя от присъствието си .

# 714
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Спокойно, еф, дишай, не си единствен на светЪт. Опитах/ме/ се някои да погледнем и от твоята гледна точка, но ти явно си наострен. Хайде, със здраве  Peace

# 715
  • Мнения: 195
Спокойно, еф, дишай, не си единствен на светЪт. Опитах/ме/ се някои да погледнем и от твоята гледна точка, но ти явно си наострен. Хайде, със здраве  Peace
Благодаря за подкрепата , но като кажеш че някой ме търпи ,се чувствам длъжен да се защитя . Звучи обидно ,признай .

# 716
  • София
  • Мнения: 24 839
Принципно съм съгласна с написаното, но не мисля, че детето има някакви дефицити във възпитанието. Преди съм писала, че свекървата обясняваше колко грозни и били зъбите (на внучката). Ами на мен ми е пък грозно това поведение. Колко от бабите в темата ще тръгнат да обясняват колко са грозни зъбите на внучето им? И то извън контекст на зъболекар или каквото и да било...
Пак не виждам къде е проблема?
Ако зъбите ѝ са грозно разположени като на баща ѝ, къде е обидата за детето, не се сещам?
Двете баби са си споделили впечатленията и това е.
Дай да не смеем да си кажем когато нещо не ни харесва, щото веднага някой трети ще се обиди.

# 717
  • Мнения: 3 228
 f_f , според мен сте направили не малко грешки до тук с бъдещата ти съпруга/нанасянето ви в дома на родителите ти и влагане на не малка сума пари там, както и това твоите родители изцяло да поемат сватбата ви/, но нещата не са непоправими.
Ако работите в посока изнасяне и самостоятелност в кратки срокове, има шанс нещата да се наредят

# 718
  • Мнения: X
Спокойно, еф, дишай, не си единствен на светЪт. Опитах/ме/ се някои да погледнем и от твоята гледна точка, но ти явно си наострен. Хайде, със здраве  Peace
Затова говоря .

# 719
  • София
  • Мнения: 1 898
f-f и с какво си по- различен от муньовците?
За това, че си се погрижил да сложиш мама на място? За това, че инвестираш пари в дома на родителите си, не с цел да помогнеш, а за да се нанесеш там? Защото там, във Варненско, било прието някой друг да ти плаща сватбата, а друг да ти дава пари на ръка? Защото не би "инвестирал" пари в жилището на бъдещата си половинка (щото видиш ли, то щяло да е на брат ѝ?), но очакваш тя да е доволна, че ти го правиш?
И ти имаш претенциите да се провъзгласиш за "мъж на място"?
От прочетеното в темата, мога да напиша следното- почти няма мъж, който да споделя терзанията на жена си, относно мама му, поради простата причина, че те са отраснали с тази жена и "тя си е такава". За повечето мъже, проблемите с майката са незначителни, което обаче не е валидно за жените им. И "хапчето" за добри взаимоотношения е самостоятелност (жилищна, най-вече) и ненамеса от страна на свекървата в новото семейство. Ей това, ако успееш да постигнеш, тогава ще си "поставил мама на мястото ѝ", а не като ѝ кажеш- не стъпвай в стаята ми, тя си е моя ( а още по- гадно ще да е било, ако и по- строги ограничения си поставил в нейния ѝ дом)

KAG, приветствам добрите взаимоотношения между поколенията, но не вярвам, че те се градят върху прикрита търпимост, маскирани зад фалшиви усмивки. И ти, включително, вярваш, че е добре да има отделни кухни и бани Simple Smile, за да се чувстват обитателите ок, та макар и делейки един двор Simple Smile

Последна редакция: ср, 25 май 2016, 17:07 от molive

Общи условия

Активация на акаунт