С какво ви дразнят свекървите?- 63

  • 65 359
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • при късмета
  • Мнения: 24 060
Интересно ми е, като майка на 2 момчета, каво се очаква,като пораснат децата? Трябва да забравим за тях и да не се обаждаме и те да не се обаждат,докато жените им не позволят? Защо за жените е нормално да говорят с майките си , а за мъжете не? Децата ми са малки още ,но си разсъждавам за годините напред  Thinking Когато се роди малкият ми син ,майка ми ми каза -Нямаше късмет,да си имаш момиченце. Явно е била права ,че дъщерята е винаги покрай родителите си ,а сина трябва да ги забрави.
От хора с такива предубеждения идват всички проблеми.
Къде точно прочете, че трябва сина да забрави родителите си? Ще цитираш ли? До сега не съм видяла някоя да го иска по презумция.
Но макар и да са ти синове, има решения в които родителя няма право на намеса и такива, в които трябва да се съобразява с жена си, а не с родителите си. С две думи, граници трябва да има в намесата на младите. Толкова е просто. Зачиташ границите - живеете си добре, не ги зачиташ - рано или късно пак излизаш от картинката по някакъв начин

# 31
  • Мнения: 824
 "че моята свекърва от мерак да си чува сина ще ни докара до развод"
Какъв е и проблема за какво си говорят? Майка и дете ще си говорят за каквото си искат. Когато съпругът ми си говори с майка си,изобщо не се стремя да слушам разговора

# 32
  • Мнения: 4 292
Е, в тоя цитат къде видя да забрави майка си?! Ако на теб ти се струва нормално звънене всеки ден по няколко пъти на семеен мъж, не е дете все пак, за мен не е нормално. Ако си говореха нещо тяхно нямаше да реагирам, но ежедневието ни ме изкарва на показ, а аз си ценя личното пространство.

# 33
  • Мнения: 824
Дали пред теб или когато са насаме, ще обсъждат ежедневието ви,е все тая Simple Smile
С майка си не говориш и не обсъждаш нищо ли?
Ясно е, че не е нужно да сме на едно мнение,но ми е интересна и друга гледна точка.

# 34
  • при късмета
  • Мнения: 24 060
mama 123, четеш избирателно и си ги интерпретираш както ти е удобно. Никой не е казал да не си обсъжда нищо с майка си, както и, че трябва да ги забрави. Но когато обсъждаш бъдещи планове с някого, се очаква да чуеш неговата гледна точка, одобрение или не или съвет. А всички тези неща, отнасящи се до твоето семейство, ги обсъждаш със семейството си, не с друг.
Ако просто някой уведомява родител какво са правили в минало време е общ разговор. Ако обсъжда бъдещи постъпки/планове се очакват горните неща. Това е разликата и тя е огромна

# 35
  • Мнения: 824
Всеки ден се обаждам на свекърва си ,не за да се бъркам в живота и ,а за да разбера как е,дали има нужда от нещо,обсъждаме какво правим ние и т.н.
Дано не го смята за вмешателство в живота и Simple Smile
Каквото и да ми каже и тя и майка ми,ние си правим това,което ние смятаме за правилно.

# 36
  • Мнения: 3 228
Всеки ден се обаждам на свекърва си

Това изречение е като балсам за душите на свекървите в темата Laughing

А сега сериозно. Нямам никаква представа колко често се чуват мъжа ми и майка му, но подозирам, че тя му звъни често/да кажем всеки ден/. Какво си говорят също не ме интересува. Подробността е, че си говорят през деня, през обедната почивка и т.н.
Ако като се приберем, вместо да се видим ние, той седне на дивана с телефон в ръка и с мама обсъждат какво ще ядем, и това всяка вечер, ами ще се дразня

# 37
  • Мнения: 407
А, балсам. Моята ако прочете това ще каже: Видиш ли другите как снахи как се обаждат! В началото  имаше такива наченки - не съм се обаждала, не съм се интересувала. Така като ми кажат какво трябва и издивявам. Сега си се чуват със синковеца и'.

# 38
  • Мнения: 1 909
Много добре разбирам какво имате предвид като се дразните за свеки и разговорите. И аз се дразнех преди, може би вече свикнах или скоро не съм чувала такъв разговор  Simple Smile
Да си говорят, важното е аз да не присъствам на подобни разговори или да не ми се обажда на мен  Whistling

# 39
  • Мнения: 824
Не винаги е била така,разбира се .Като всяка млада булка Simple Smile и аз в началото се борех за някаква самостоятелност,за доказване,че съм по-по-най,но с годините човек помъдрява.Кому е нужно това съревнование,колко по-добре е да живеем в хармония и да имаме нормални ,роднински взаимоотношения.А  и колко щастлива е свекърва ми,че е съпричастна с нашия живот,колко радости има един възрастен човек,който  е живял за децата си ,живота му е покрай деца и внуци.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 36 741
mama 123, явно визираш на Зои случая. Само че няма нищо общо с твоя пример. И в нейния случай тя си има пълното право да откача, защото там става дума за наистина прекалени разговори и кажи-речи пълен отчет. Ами и ти да си на нейно място, и ти ще се дразниш. Тя даже е прекалено толерантна.

# 41
  • Мнения: 3 228
Аз се чудя в случая на Зои, какво пречи мъжът и мама да се чуват през деня и необходимо ли е мама да го чака да се прибере при семейството си и тогава да започнат напоителните разговори? Иначе няма лошо в комуникацията

# 42
  • Мнения: 97
mama 123, четеш избирателно и си ги интерпретираш както ти е удобно. Никой не е казал да не си обсъжда нищо с майка си, както и, че трябва да ги забрави. Но когато обсъждаш бъдещи планове с някого, се очаква да чуеш неговата гледна точка, одобрение или не или съвет. А всички тези неща, отнасящи се до твоето семейство, ги обсъждаш със семейството си, не с друг.
Ако просто някой уведомява родител какво са правили в минало време е общ разговор. Ако обсъжда бъдещи постъпки/планове се очакват горните неща. Това е разликата и тя е огромна
Защо да не си ги обсъжда и с родителите си? Ако не деяни на чуждо мнение най-малкият проблем е с кого обсъжда нещата. Днес жената му диктува, утре ще е любовницата... Щом човекът не е самостоятелен и не може да не се влияе силно от всяко мнение говоренето с мама е малка беда.
Има си хора близки със семействата, говорят си обсъждат си, други с приятели го правят. Какво им слухтите докато говорят, че и се ядосвате на кой какво казал? Нали двамата в семейството решавате после заедно каквото трябва да се реши. Пораснал човек не докладва, споделя си просто. 

# 43
  • София
  • Мнения: 28 782
Не винаги е била така,разбира се .Като всяка млада булка Simple Smile и аз в началото се борех за някаква самостоятелност,за доказване,че съм по-по-най,но с годините човек помъдрява.Кому е нужно това съревнование,колко по-добре е да живеем в хармония и да имаме нормални ,роднински взаимоотношения.А  и колко щастлива е свекърва ми,че е съпричастна с нашия живот,колко радости има един възрастен човек,който  е живял за децата си ,живота му е покрай деца и внуци.

Няколко въпроса:
1. Казваш, че в началото си се борила за самостоятелност. Самостоятелността на едно семейство не би ли трябвало да е естествено състояние? Кой те е поставил в позиция да се бориш за нещо напълно нормално и естествено?
2. Какво общо имат самостоятелността и съревнованието? Да си самостоятелен не означава, че се състезаваш с някого. Защо слагаш знак за равенство между "борех се да сме самостоятелни" и "състезавах се"?
3. По какъв начин самостоятелността пречи или изключва хармонията? Аз например, ако някой ми се завира непрекъснато, няма да се чувствам никак настроена хармонично. Какво общо има всекидневният отчет с нормалните отношения?
4. Само ще отбележа пак, без да коментирам дълго, колко е вредно и погрешно зрял човек да свежда живота и интересите си само и основно до децата и внуците си. Погрешен избор, но не ваш, а на свекърва ти. Тя носи отговорността за него, не вие.

# 44
  • Мнения: 4 292
Боже, доживях да скоча срещу собственото си мнение, в случая мнението на Мама, да си уважаваме свекървата и да имаме хубави отношения.
За по цветно ще ви разкажа разговор:
Първо е дзън-дзън, ако до третото позвъняване кажи-речи не вдигне е Ох, защо не вдигаш, притесних се! Като звънне, всичко се оставя, което е първото дразнещо, ама не може да не й вдигнем, ще се притесни.
Как сте? Какво правите? Малкият как спа, как се събуди? С желание ли тръгна на градина? Днес е студено, дано сте го облякли. Какво ще ядете? А, боб, ама как го направихте, по-гъст или по-чорба? Аз по-рядък го правя, на другия ден е поел водата. Ама кой го прави? А, ти, ами Зои какво прави? А малкият какво ще яде, той не яде боб? Може яйца да му направите, ако няма ядене за него, е ще взема да му пратя нещо да има за ядене, аз нали за закуска му направих кифлички. Малката как е? Добре ли спа? Яде ли? А през нощта? А плаче ли? А ака ли? Да, колки пъти? Браво на нея, цяла е на теб, а леля ти каза, че на мен прилича, ама има на дядо си очите! Дано няма много колики, а пръцка ли, а свива ли се?
Ами хубаво пак ще звънна после!

После се звъни да се проследи как е минал обяда и кой колко филии е ял.
Подчертавам, че сега мм си е вкъщи и повече ги чувам, преди говореше вечер на дивана, но му обясних, че не го чакам да се върне, за да си дрънка половин час и говореше от работа.
И ето голям човек е, но не споделя, а докладва.

Общи условия

Активация на акаунт