С какво ви дразнят свекървите?- 63

  • 65 353
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 97
Боже, доживях да скоча срещу собственото си мнение, в случая мнението на Мама, да си уважаваме свекървата и да имаме хубави отношения.
За по цветно ще ви разкажа разговор:
Първо е дзън-дзън, ако до третото позвъняване кажи-речи не вдигне е Ох, защо не вдигаш, притесних се! Като звънне, всичко се оставя, което е първото дразнещо, ама не може да не й вдигнем, ще се притесни.
Как сте? Какво правите? Малкият как спа, как се събуди? С желание ли тръгна на градина? Днес е студено, дано сте го облякли. Какво ще ядете? А, боб, ама как го направихте, по-гъст или по-чорба? Аз по-рядък го правя, на другия ден е поел водата. Ама кой го прави? А, ти, ами Зои какво прави? А малкият какво ще яде, той не яде боб? Може яйца да му направите, ако няма ядене за него, е ще взема да му пратя нещо да има за ядене, аз нали за закуска му направих кифлички. Малката как е? Добре ли спа? Яде ли? А през нощта? А плаче ли? А ака ли? Да, колки пъти? Браво на нея, цяла е на теб, а леля ти каза, че на мен прилича, ама има на дядо си очите! Дано няма много колики, а пръцка ли, а свива ли се?
Ами хубаво пак ще звънна после!

После се звъни да се проследи как е минал обяда и кой колко филии е ял.
Подчертавам, че сега мм си е вкъщи и повече ги чувам, преди говореше вечер на дивана, но му обясних, че не го чакам да се върне, за да си дрънка половин час и говореше от работа.
И ето голям човек е, но не споделя, а докладва.
Докладва според него или според теб? А заради това "не го чакам да се върне, за да си дрънка половин час" ми се струва, че просто ревнуваш. Майка му явно просто е загрижена и се вълнува, а и има много свободно време. Нищо лошо няма. Щом на него не му пречи да си говори с нея наистина не виждам как това е проблем в отношенията ви. Просто много хора са си близки и си говорят много и с друг човек извън семейството, майка, баща, приятел. Или имат хоби, или вниманието им е заето от друго. Наистина ли очакваш само с теб да говори, когато сте вкъщи и да не се разсейва от нищо или само разговорите със свеки те дразнят? 

# 46
  • Мнения: 4 292
Когато се прибере имам нужда от помощ с децата, този половин час в разговори на мен ми е нужен. Това е оправано.
Ти наистина ли не виждаш проблем в същността на разговора?! Бре, ще взема да си помисля, че аз не съм наред, но с майка ми такъв разговор никога не може да се случи, ще съм я спряла от тоя разпит.

# 47
  • Мнения: 3 228
Да си говорят, човекът е в къщи предполагам 3-4 часа преди да си легнат. не е много трудно през това време да види семейството си. Има обедна почивка, има друго време през деня/не вярвам да не може да отдели два пъти по десетина минути докато е на работа да си говори с майка си, ама сигурно го е срам от колегите.
И аз да съм, и аз ще се дразня, ако цял ден съм стояла сама с бебето и вечерта вместо да се видим, почва да обяснява на мама какво ще ядем кой точно го е сготвил и как е било сготвено.
И аз говоря с родителите си /почти/ всеки ден, включително с майка ми обсъждаме манджи, но не чакам да се приберем и да зарежа всичко, за да водим такива разговори.
намирам време през деня да и отделя десетина минути. това е разликата

# 48
  • Мнения: 22 036
Понеже съм водила такива разговори с майка ми разговорът ми се струва напълно нормален. За вечерта съм съгласна със Зои. Когато си бил в къщи с две деца цял ден ти се ще да починеш малко и да ги оставиш на баща им.

# 49
  • София
  • Мнения: 28 648
Даже не знам мъжът ми кога, дали и по колко пъти се чува с роднините си, но на мястото на Зои и аз щях да се дразня. И не, на майка ми не давам и не съм давала такива отчети.


ПП Зои, бих направила следното:

Абсолютно всеки ден ще започна да записвам какво правя с най-малките подробности. От сорта на: станах от леглото; обух си чехлите; отидох до тоалетната; измих си зъбите.... Това ще го разпечатвам със заглавие "Ежедневен отчет" и ще го връчвам на мъжа ми като се прибере. За да го улесня.

# 50
  • Мнения: 97
Когато се прибере имам нужда от помощ с децата, този половин час в разговори на мен ми е нужен. Това е оправано.
Ти наистина ли не виждаш проблем в същността на разговора?! Бре, ще взема да си помисля, че аз не съм наред, но с майка ми такъв разговор никога не може да се случи, ще съм я спряла от тоя разпит.
Хората са различни. За теб разпит, за него внимание. Така са си свикнали, сигурно не е от днес това и не му прави впечатление. Понеже е мъж няма да обърне внимание и да се потресе, че ти не говориш с майка си така както той и да се пита защо, пък и проблем да прави от това.
Щом ти трябва на прибиране кажи му точно тогава да не говори, а по-късно. Да каже на мама, че е ок да не се тревожи и ще и се обади по-късно. Като са си свикнали нон стоп да се чуват тя наистина ще се притесни много ако не и вдигне и ще му звъни, докато отговори. Или може да и обясни, че има работа като се прибере и ще и звънне той като я свърши. Има си такива хора, тревожат се кой как се е прибрал от работа, как е отишъл. Не е от лошо и щом мъжът ти не реагира лошо на това явно майка му е от тях и така са си свикнали. Трудно ще промениш навици на толкова години и у двамата. Не се дразни просто щом другите неща си ги решавате двамата. Пък и ако е свестен мъж това да му е кусура, какво толкова. Можеше вместо да говори с майка си да виси някъде и да пие бира след работа и да се прибере като са си легнали децата. Или нещо друго да прави и пак да не ти е на разположение, пък и да те дразни наистина много и основателно.
Не казвам, че не си добре да се дразниш. Като не харесваш майка му всеки негов контакт с нея може да ти е противен до втрисане, ама човека не е виновен, тя си му е майка, на теб нищо не ти прави.

# 51
  • при късмета
  • Мнения: 24 014
mama 123, четеш избирателно и си ги интерпретираш както ти е удобно. Никой не е казал да не си обсъжда нищо с майка си, както и, че трябва да ги забрави. Но когато обсъждаш бъдещи планове с някого, се очаква да чуеш неговата гледна точка, одобрение или не или съвет. А всички тези неща, отнасящи се до твоето семейство, ги обсъждаш със семейството си, не с друг.
Ако просто някой уведомява родител какво са правили в минало време е общ разговор. Ако обсъжда бъдещи постъпки/планове се очакват горните неща. Това е разликата и тя е огромна
Защо да не си ги обсъжда и с родителите си? Ако не деяни на чуждо мнение най-малкият проблем е с кого обсъжда нещата. Днес жената му диктува, утре ще е любовницата... Щом човекът не е самостоятелен и не може да не се влияе силно от всяко мнение говоренето с мама е малка беда.
Има си хора близки със семействата, говорят си обсъждат си, други с приятели го правят. Какво им слухтите докато говорят, че и се ядосвате на кой какво казал? Нали двамата в семейството решавате после заедно каквото трябва да се реши. Пораснал човек не докладва, споделя си просто. 
Изобщо не е задължително да слуша някого, не съм написала това.
Ако например трябва да обсъди кога и къде децата ще тръгват на ясла/градина го обсъжда с жена си.
Ако събира мнения за места за почивка например, разбира се може и с майка си да го обсъди.
Нали намираш разликата м/у двете?
Никой не е казал изобщо да не говори човек с родителите си, а въпроса е там за какво говорят. Т.е. чисто семейните въпроси ги обсъжда само с жена си. Другото с когото си иска. И това не значи, че няма мнение и слуша някого.

# 52
  • Мнения: 4 292
Бахтън, днес ще имам за задача да разсъждавам върху думите ти. Учудвам се наистина, че жена може да го приеме това положение. Това казва и той, така са свикнали, на мен защо да ми пречи, защо искам да го променям.
Не ми пречи да си говорят, просто естеството и честотата са извън моите разбирания.
Миленака, това започна малко след сватбата и с първото съм му пращала списък по скайп, той много се е обиждал и наранявал, но всеки въпрос: Как сте? Каке малкия? - имах чувството, че пита, за да има инфо да предаде.
Другият й син живее над нея и бяга, не може да му види очите, какво остава за разпит ще я отсвири веднага. Как там не си вре любопитния нос в сина си, намира си други канали на инфо, най-често детето, а моя е такъв послушен! Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 28 648
От какво да се обижда? Твоите действия са огледало на неговите. Нека да се огледа.

По-горе като написах "дразня" имах предвид, че това ще бъде само в началото. Ако това продължи, щях да се вбеся и да реагирам наистина остро, защото нито съм малоумна, нито съм на 5, нито съм престъпник, че ежедневието ми да бъде гледано под лупа.

# 54
  • Мнения: 97

Изобщо не е задължително да слуша някого, не съм написала това.
Ако например трябва да обсъди кога и къде децата ще тръгват на ясла/градина го обсъжда с жена си.
Ако събира мнения за места за почивка например, разбира се може и с майка си да го обсъди.
Нали намираш разликата м/у двете?
Никой не е казал изобщо да не говори човек с родителите си, а въпроса е там за какво говорят. Т.е. чисто семейните въпроси ги обсъжда само с жена си. Другото с когото си иска. И това не значи, че няма мнение и слуша някого.

Ама защо да не обсъжда такива неща с родителите си? Все пак с тях нормално да е на една вълна на тия теми, нали те са го отгледали. А и да не е поне те са хора, които му мислят доброто и да не са прави няма да кажат нещо от лошо. После двамата си решавате нали? То и ти четеш тук, обсъждат майките постоянно кое какво и защо на теми свързани с деца, после не трябвало извън семейството... Ако беше така тоя форум нямаше изобщо да го има.
Пак не разбирам щом не прави каквото му казват те или друг и не е с психика на 5 годишно дете, какво значение има с кого обсъжда такива неща?! Да са тайни лични, да ви разказва сексуалните подвизи или нещо такова разбирам да се дразниш, но ясли, градини, деца хората обсъждат постоянно с кого ли не, та с родителите си не можело...

ZoιИ мъже, и жени има свикнали така. Познавам и такива родители, наистина се тревожат цял живот даже за времето от излизането от вкъщи до стигането да работа и обратно на дърти деца. За чужд човек може да е досадно, за детето на такива хора е нормално, то си е свикнало и сигурно ако никой не му звънне ще му е гадно. Нали майка му не се налага, не ви командва, вие сте си отделно, явно и мъжа ти е свестен, а и тя не е нещо злонамерена. Навици само. Наистина не го намирам за ненормално, ще ме дразни ако не понасям майката, защото самата тя ме дразни , иначе го приемам, не виждам с какво би ми пречило повече от един мач, компютърна игра или някаква друга мъжка занимавка

# 55
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Интересно ми е, като майка на 2 момчета, каво се очаква,като пораснат децата? Трябва да забравим за тях и да не се обаждаме и те да не се обаждат,докато жените им не позволят?
Мама 123, наистина четеш избирателно. В този цитат на Зои:
Цитат
"че моята свекърва от мерак да си чува сина ще ни докара до развод"
ключовия момент е "от мерак да се чува със сина си по няколко пъти на ден за дълги и напоителни обяснения". Това го няма точно в това изречение, защото се подразбира от останалия пост, но така цитирано ти го използваш, за да преиначиш нещата. Ще ти отговоря на притеснението за бъдещето с пример от нашето семейство. ММ се чува с майка си редовно явно. Разбирам по това, че вечер подхвърля реплики от сорта "на село е валяло днес, пък тук и капка не падна", "на майка пак й се счупил зъб и се вайка, че трябвало да ходи пак на зъболекар".... общо взето ей такива нормални неща. Явно си се чуват редовно и аз не намирам абсолютно нищо нередно и лошо в това. Обаче ако го прави, когато се прибере в къщи след 12 часов работен ден и аз го чакам с нетърпение, за да си поиграе с дъщеря си, докато аз се изкъпя например, или пък за да седнем да вечеряме и си поговорим, или пък да погледаме заедно филм дори, е ми и аз ще се дразня. А ако го прави по няколко пъти, ей тогава направо ще избеснея...
Аз също си говоря с майка си почти всеки ден. Но го правя, когато времето е подходящо. Говоря за по-дълъг, чисто непринуден разговор, не за важни неща. Не е вярно и заключението ти, че за момичетата е нормално, а за момчетата - не. Разковничето е в мярката. И в начина... Wink
ПП Зои, бих направила следното:

Абсолютно всеки ден ще започна да записвам какво правя с най-малките подробности. От сорта на: станах от леглото; обух си чехлите; отидох до тоалетната; измих си зъбите.... Това ще го разпечатвам със заглавие "Ежедневен отчет" и ще го връчвам на мъжа ми като се прибере. За да го улесня.
Добра идея.
Другото, за което се сетих, е да направиш същото с твоята майка. "Гледай децата, че мама звъни и няма как да не й вдигна, че ще се притесни." И започваш 15 минути да обясняваш на майка си колко пъти се е оригнало бебето през деня и с какво смяташ да нахраниш баткото след малко. Да видим няма ли да се подразни ТМ. Аз залагам на една седмица, максимум 10 дни такива ежедневни разговори и ще "подскочи"...Wink

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Зои, предполагам си говорила с него, но ако трябва пак говори. Обясни му, че имаш нужда от помощта му и че вместо да води безсмислени разговори, може да обърне внимание на децата си. Ако трябва му намекни, че ги пренебрегва. Вкарай малко психоатаки  Wink. Ако трябва карай баткото докато той плещи тъпотии по телефона, да ходи да го закача да играят/правят нещо заедно (този номер го прави свекървата на една приятелка - когато остави детето при свеки, последната бързо се отегчава и кара малката да звъни на майка си да я пита кога ще се прибере, че й липсва и пр. манипулации, за да се върне майка й по-бързо).
На мен ми е много странно, особено като знам колко мразят мъжете да говорят /камо ли пък безсмислици/ по телефона, как самия той не е предприел нещо, че да ограничи времетраенето на разговорите. На него реално приятно ли му е да се обяснява като ученичка всеки ден. Ако не - измислете заедно как да процедирате. Ако пък му е приятно - кажи му, че не си се омъжила за мамино синче, което си пренебрегва семейството, за да дърдори тъпотии с мама всеки ден по сто часа.

Мога да разбера всекидневното чуване с мама, ако тя живее сама и/или има някакви здравословни проблеми. И то пак чуването да е в рамките на нормалното времетраене.

# 57
  • Мнения: 4 292
Абе, дразни си ме свекърва ми, как да не, иначе нямаше да съм в темата Simple Smile
Кали, мислила съм това с майка ми, да започна за й обяснявам за него нещо, а също и такова посробности, но нито аз, нито тя ще издържи Simple Smile
Важното наистина е, че мм е много свестен и добър човек, а тя преиграва и  спекулира с него.
Джули, не му пречи на него, за него е задължение, което трябва да се отчете. Казвала съм за маминото синче, карала съм се, няма ефект. Нали това казвам, че са единствените ни проблеми, покрай нея, но той ги прави, аз пък не мога да отстъпя и така. Вечер не говори вече вкъщи, просто сега си е у дома и колкото и да се крие и двамата викат като говорят, трябва аз да се скрия, за да не слушам Simple Smile

# 58
  • София
  • Мнения: 28 648
Ако ставаше въпрос само за децата, бих го преглътала в някаква степен. Но Зои е писала и: "Какво ще ядете? А, боб, ама как го направихте, по-гъст или по-чорба?... Ама кой го прави? А, ти, ами Зои какво прави?... После се звъни да се проследи как е минал обяда и кой колко филии е ял." Това, вече, няма да преглътна. Отчети от "кухнята" ни – не.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 36 630
Зои, просто сложи номера на някоя приятелка, така по-приказлива, под името "мама" в телефона си и си говори с нея. Или пък само се прави, че говориш, все тая.

Общи условия

Активация на акаунт