Цъфнала и вързала НЕМСКА тема- номер 192

  • 70 082
  • 752
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 9 052
уф, това с влагата ще ми стане нова професия тук!
Просто са ужасни. Влажен им е климата и не могат да съхнат. Да не говорим, 4е слагат под подовите настилки и под замазките разни ватени и стиропорени слоеве ... които после си сушат, да не говорим, 4е се изолират и отвънка ... докато вдене 4овек откъде му влажни и може да подлудее. Като сложиш 4е може да е влажно от конденз и можеш съвсем да не го откриеш.
При стара къща на кота 0 и неизолирана бетонна пло4а и последните дъждове ... хм. Да не питам знае ли се на каква дълбо4ина по принцип е подпо4вената вода . Ако не е на наклон къщата де. Също се разкарват всякакви зеленяци от двора, които хвърлят сянка ...


# 676
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
При влажен климат, каквито и неща човек да измисля, е трудно да се контролира влагата. При сух, контрола е супер лесен.

# 677
  • Мнения: 316
СБЪДВАЩА, мерси за идеята. Всъщност и в бг си имахме такава джаджа, но там никога не гледах влажността . Определено ще си вземем.
 Bandiera rossa, не ме питай, идея нямам за подпочвените води. Не е на наклон. Колкото до треволяцире-има 3 огромни дървета в близост, чиито клони хвърлят голяма сянка. Обаче едва ли може да се пипат, като знам, всичко как е по точки и служби тук.

Baby*, което си е така, така си е.

Аз обаче нали обичам да планувам, та си занимавам и съзнанието с нещо друго, да не мисля за другите проблеми толкова.
Мисля си че ми трябва нова фурна и котлони, че тези в къщата са мн зле. Абе много неща трябват още, голямо търсене ще е.

# 678
  • Мнения: 9 052
при големи дървета трябва мин. всяка пролет да4истите улуци. ако хвърлят сякнка не е много добре.

# 679
  • Мнения: 316
Охо хвърлят, и то каква! Едното е в двора и е огромно, прави сянка над половината къща, и най-вече над нашата половина. Единственото нещо, което не ми харесва е, че всекидневната така е сенчеста и тъмна за моите нужди.

# 680
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Дано не съм лош предсказател, но ако още от сега не ти харесва стаята в която ще прекарвате най-много време, може би ще е по добре да си потърсите нещо друго. Иначе с времето все повече и повече няма да ти харесва.
В берлин пак са пуснали канализационни води в каналите на Шпреа, и е ужасен смрад! Така вони, и се чудя с кой акъл го правят това! почти всеки път когато има обилни дъждове, Шпреа е смрад!!. Минахме покрай един от каналите, а водата беше с цвят на сива боя и огромни черни петна. Явно няма никакви закони тук за замърсяването на водите в тези канали. Горките посетители дето са си взели билети да се возят на кораб, и горките хорица живеещи покрай тези канали… Имам усещането, че още ми мирише в носа… а беше преди час поне да сме минали от там, за има няма 5 минути и то с колелетата…  Sick

# 681
  • Мнения: 9 052
Baby* в новото строителство делят дъждовна от канализационна вода, за да има по-малко коли4ество вода за пре4истване, което е скъпо. Но при стари сгради не е така. Дъждовна и канализационна вода се събират отделно, но се смесват в канализацията. Сгради със смесено отводняване имат по-висока такса за абвасер.
При големи дъждове , не продължителни, ами силни (големи коли4ества на кв. м . за време) тръбите събират и по едно време ако не могат да поемат се полу4ава рюкщау и запо4ват да връщат. Тогава цялата вода излиза от тоалетните , ваните и пр. сифони на партерните жилища или мазета и те се наводняват със смесена вода. Много е гадно. Мога да си представя , 4е в Берлин има механизъм за такъв слу4ай. Изсипват някъде водата в нотфал за да не напълнят на хората жилищата ... е, или смърди шпреа или партерните апартаменти ... все при природни бедствия има бедствия Simple Smile

svetlita питате наемодателя и след октомври до февфуари или март беше ... проверете си в общината може да хващате реза4ката и да действате по клонака, който ви пре4и  Peace Има телескоп реза4ки ...

# 682
  • Мнения: 221
Здравейте момичета, сега ме засилиха с нова стресираща информация и в нета не намирам нищо по темата. Някоя от вас знае ли дали се изисква минимална възраст на бебе, за да му се издаде паспорт? Сто пъти ходих да питам за процедури и срокове и никой не ми е споменавал за подибно играничвние, а сега позната, бивша скужителка в паспортна служба ми каза, че трябва да е минимум на 40 дена, при компромис на 30 дена, освен ако медицинско свидетелство не удостоверява неотложна операция или друго в чужбина. Ние няма да имаме толкова възраст, а вече и билети за самолета са купени.

# 683
  • Мнения: 1 468
Здравейте!Тези дни съм се размечтала за някакво пътуване до Италия-отдавна не съм ходила,а и все съм била по работа!  Crazy Имате ли любима дестинация там?Мислим да пътуваме с кола...  car003

# 684
  • Мнения: 9 364


иначе една приятелка ми разказа, че в тяхната ДГ имало възпитател-бежанец  newsm78
не говорил немски и на нейната дъщеря не й харесвало какви смешки прави.
незнам дали е вярно, не съм питала други майки, но бих имала проблем да се мота там някой, който не знае езика... може би съм предубедена и то много, но .... Crossing Arms

Здравейте отново. Аз се прибрах в България за 2 седмици и пак съм тук.
Цитираното не го вярвам много, защото при нас една позната рускиня започна аусбилдунг като възпитателка и ѝ казаха, че без поне B2-C1 няма право да завърши и да стане възпитател. Въобще не говорещи добре немски хора поне при нас не взимат, казано ми е от кандидатстващи за такава работа. Все пак децата трябва да се научат да говорят правилно. И аз съм съгласна с това.

Pipi7777,
най-добре си питай в паспортния отдел при вас. Иначе един казал това, друг онова.

# 685
  • Мнения: 221
Deni-meni, аз утре ще си питам, но до утре ще се побъркам.
Току виж взема, че родя и си реша проблема  Simple Smile

# 686
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Скрит текст:
Baby* в новото строителство делят дъждовна от канализационна вода, за да има по-малко коли4ество вода за пре4истване, което е скъпо. Но при стари сгради не е така. Дъждовна и канализационна вода се събират отделно, но се смесват в канализацията. Сгради със смесено отводняване имат по-висока такса за абвасер.
При големи дъждове , не продължителни, ами силни (големи коли4ества на кв. м . за време) тръбите събират и по едно време ако не могат да поемат се полу4ава рюкщау и запо4ват да връщат. Тогава цялата вода излиза от тоалетните , ваните и пр. сифони на партерните жилища или мазета и те се наводняват със смесена вода. Много е гадно. Мога да си представя , 4е в Берлин има механизъм за такъв слу4ай. Изсипват някъде водата в нотфал за да не напълнят на хората жилищата ... е, или смърди шпреа или партерните апартаменти ... все при природни бедствия има бедствия Simple Smile
...
Да абс. си права!  bouquet по добре шпреа от партерните/1те етажи, но е невероятен смрад! И днес минах по този мост (от там ми е пътя с колелото), не можеше да се диша!  Sick

# 687
  • Мнения: 9 364
Pipi7777,
не те е срам. Стискай кълките и ела да раждаш направо в Германия, какво чакаш? Laughing Всичко хубаво ти желая.

# 688
  • Мнения: 5 366
Здравейте момичета, сега ме засилиха с нова стресираща информация и в нета не намирам нищо по темата. Някоя от вас знае ли дали се изисква минимална възраст на бебе, за да му се издаде паспорт? Сто пъти ходих да питам за процедури и срокове и никой не ми е споменавал за подибно играничвние, а сега позната, бивша скужителка в паспортна служба ми каза, че трябва да е минимум на 40 дена, при компромис на 30 дена, освен ако медицинско свидетелство не удостоверява неотложна операция или друго в чужбина. Ние няма да имаме толкова възраст, а вече и билети за самолета са купени.
Пълни глупости. Лично съм снимала бебе на 8 дена за паспорт . Голям зор беше, но стана.

# 689
  • Мнения: 221
" Пълни глупости. Лично съм снимала бебе на 8 дена за паспорт . Голям зор беше, но стана."

Лято, успокояваш ме  Hug
Явно е защото не им се занимава. Но да видим какви са в нашата паспортна.
Deni-meni, честно, страх ме е да дойда да родя в Германия. Мъжът му отдавна искаше така да направим

Общи условия

Активация на акаунт