Цъфнала и вързала НЕМСКА тема- номер 192

  • 70 081
  • 752
  •   1
Отговори
# 660
  • Hamburg
  • Мнения: 124
Браво на отличниците на мама-ени и на Джей-Джей!

В детската градина, която е срещу кооперацията ни, виждам от два-три месеца мургав младеж-възпитател.
Свършиха ли се женските кандидати, та почнаха да обучават мъже за детски гледачи?


Защо? Нещо против мъже възпитатели ли имате? Според мен колкото е по-разнообразно, толкова е по-добре за децата.

# 661
  • Мнения: 316
 Йойо, стените, честно да си кажа, не ги пипах, но иначе няма никъде мухъл, само в банята над душа е имало малко, но май не са проветрявали. Иначе това е селска двуетажна къща и няма мазе. Направо сме на първия етаж, съвсем ниско до земята. Вземаме я след познат и без ремонт след него, та не са скрили нещо. Знам ли.
Явно и годината е влажна, както казва Синьо.
Мислих си за влагоуловителните машинки, дали вършат работа  newsm78

Значи, мъж при малки деца, съдете ме, но не ми харесва хич тази работа. В бг съм виждала няколко и не ми изглеждаха съвсем нормални. Имах един колега, ами той пушеше трева с учениците, говореше се, че сваля момичетата, а иначе повечето младежи го обичаха. Приятелите му бяха учениците, а все пак човек над 30-те.

Синьо, то може сигурно да се направи нещо, но може би ги е страх, да не бъдат обвинени в расизъм.

# 662
  • Мнения: X
Мухъл може да се прикрие много лесно с пръскане с препарат против мухъл - такива се продават във всички дрогерии. Маскира почти моментално петната, после след 3-4 седмици пак избиват.

Децата ми са имали стажант-мъж в градината, беше изключително интересен екземпляр и дечковците много го обичаха. Не виждам нищо лошо в това.

# 663
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Ние също имаме възпитатели , и слава Богу, защото има деца, които имат нужда от силни ръце. Едното е над 40 кг, като откаже да ходи,  възпитателят ще не ще-носи. Децата като че ли повече ги слушат от жените.

# 664
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
...
Мислих си за влагоуловителните машинки, дали вършат работа  newsm78...
Да, биха вършили ако са вкл. нонстоп. Но си сметнете какви ще са ви сметките за тока, ако ги ползвате нонстоп.

# 665
  • Мнения: 8
Благодаря за съветите Hug Започвам усилено четене на училищни теми Wink

# 666
  • Мнения: 9 052
Двама има в градината мъже възпитатели : единия е южноамериканец (забравих от къде то4но, завършил психология и още нещо си такова), а другия руснак и двамата млади  . Децата са супердобре. Няма проблем.

# 667
  • Germany
  • Мнения: 2 010
Нашата градина е заедно с хорт и има 3-4 млади мъже, които работят там. Децата много им се радват, особено момченцата, защото ритат с тях, играят разни момчешки игри  Peace

# 668
  • Мнения: X
svetlita, чак пък расизъм... Според мен още не схващат опасността. Сигурно им изглеждам много истерично. Говорила съм с други родители по темата... не се били замисляли. Rolling Eyes

И при нас в ДГ има мъж-възпитател – 26-27 годишен немец с татуировки и причудливи прически. Laughing Инициира разни "мъжки" занимания, май заради него има цяла работилница в една малка стаичка. Децата го харесват. И аз смятам, че е хубаво да има и мъже възпитатели/учители.


Мислих си за влагоуловителните машинки, дали вършат работа  newsm78
Едни познати ползваха такова чудо. Имаше някакъв ефект, но проблемът с влагата и мухъла си остана. Причината там беше лошата изолация в сравнително стара сграда. Изнесоха се.

# 669
  • Мнения: 9 052
 


Мислих си за влагоуловителните машинки, дали вършат работа  newsm78


единствено е разход на пари. ако не се санира както трябва няма полза.

# 670
  • Мнения: 1 091
Нямам нищо против възпитатели или треньори мъже. Но аз съм малко пристрастна. Мъжът ми е треньор по лека атлетика и футбол на деца от 6 до 10 г. Ами, децата го обожават. По лека атлетика замести една възрастна треньорка, на която ѝ беше вече трудно да се занимава с малките деца. Отборът се увеличи значително и децата са много щастливи и уморени след тренировка.  Wink

# 671
  • Мнения: 133
Аз също мисля, че мъже възпитатели се справят много добре. На дъщеря ми треньорите по спортна гимнастика са само мъже. Тя ги обожава. А относно тяхното отношение към децата...нямам думи просто. Без забележки. Тук в Берлин, преди месец ,станах свидетел на една детска площадка,за отношението на мъж възпитател към децата. Беше младо момче, а ги организираше с лекота. Разговаряше с тях, занимаваше ги...много приятно впечатление ми направи.
В крайна сметка ,мъж или жена възпитател,всичко е въпрос на професионализъм.

# 672
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз също нямам проблем с пола. в ДГ на Дзвер има такива дето правят Sozialjahr и са доста обичани.
иначе назначен възпитател няма.

спомням си гледах един ден едно предаване за един наемен войник, който след мисия в Ирак или Афганистан не можеше вече да работи при военните и го преквалифицирали на възпитател. един мъжага, седнал в пясъка, рови с лопатката в пясъка и казва философски: das ist der tägliche Kampf, nicht am Front, hier, hier...  hahaha
беше супер весел и децата го накачулваха като маймунки дърво...

иначе една приятелка ми разказа, че в тяхната ДГ имало възпитател-бежанец  newsm78
не говорил немски и на нейната дъщеря не й харесвало какви смешки прави.
незнам дали е вярно, не съм питала други майки, но бих имала проблем да се мота там някой, който не знае езика... може би съм предубедена и то много, но .... Crossing Arms

# 673
  • Мнения: 316
Благодаря за отговорите, момичета. Когато отидем да живеем, ще си проличи и ще се помисли за мерките срещу влагата, разходите или пък местене. Аз се надявам да е в моята глава, понеже мъж ми не усеща такова нещо.

Чудесно е, че имате положителен опит с възпитателите. Дано всички са професионалисти. Аз съм си мнителна и това е. А мъжете треньори и спортисти някак си ми се струват съвсем в реда на нещата, понеже и голяма част от спорта е известен с мъжките си успехи.

Добре де, какъв е този възпитател , и то без немски?

Синьо, много спокойни тези вашите. Ти пробвай, пък те да си мислят каквото щат. Сигурността на децата трябва да е на преден план.

# 674
  • Мнения: X
А не е ли лесно да си купите влагомер и да замерите колко баш е влагата в помещенията? Една такава джаджа струва малко, пък е от помощ в Немция.
https://www.amazon.de/NEEWER-Digitale-Temperatur-Thermometer-Feu … uchtigkeitsmesser
https://www.amazon.de/Arendo-Radio-controlled-Temperaturanzeige- … uchtigkeitsmesser
https://www.amazon.de/BuyinCoins-Thermometer-Feuchtigkeitsmesser … uchtigkeitsmesser

Общи условия

Активация на акаунт