Априлски мами 2016 - Тема 1

  • 38 258
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 262
И нашата бебка от скоро започна да търка очички, когато й се доспи. Което пък ме подсеща за друго - как се справяте с изрязването на ноктите? В чудо съм се видяла - дърпа се, плаче...а гледам да не ги изпускам, защото с това търкане постоянно е одрана   #Crazy
Маги, да не би да се е уплашила от нещо, докато е била в количката? Казват, че помага ако сложиш нещо познато от кошарката в количка - някоя играчка примерно

# 721
  • Мнения: 2 532
И нашата бебка търка очи вече. Нокти не съм и рязала още, но трябва да го направя скоро, че взеха да растат. Може да пробвате като спи през нощта. Понеже синът ми е голям инат и не дава да му режем ноктите, така действам с него.

# 722
  • Мнения: 2 379
За ноктите, ушите и носа от ден първи, спокойно и бавно. Няма натискане и държане, гледам да е нахранен и да не е фаза игра или превъзбудем. Толкова е свикнал с чистенето на носа с клечка, че чак му е кеф.Нито му държа главата, нито челото както са приомите. Ноктите ги режа и с нокторезачка и с ножица( бебешки). Малък и свива рязко пръстечетата, за да не го травмирам със "сила"  извършвам процедурата, докато кърмя- оставям го на краката си, докато суче и когато се отпусне, към края на сукането ги режа, Е налага се да го завъртя и на другата гърда после Wink И когато сме навън в количката и се унася също. Всяка седмица му ги режа, до сега никакъв проблем.
Забравих да се запиша и аз с резултатите от прегледа:6200, 61см, глава 41, гърди 42.

# 723
  • Мнения: 118
Днес бяхме  при педито ...сложиха ни свещичка  уж да се изходи, но  за сега няма резултат!каза ,че няма нищо тревожно и е моментно неразположение!Да продължа с свещичките до изхождане и пробиотик ни изписа!Инак ни измери пораснали сме 3см на височина и вече сме 7 кг ,с след 9 дни правим 3месеца! Peace HugВечер не става да хапва ,с това приключихме още първата седмица!
Но не иска да стои в количката докато сме на разходка -иска на ръце да го нося!Опитва се да се обръща ,набира се на пети и прави мостче и така се завърта!
Ноктите ги режем по два пъти в седмицата!Много бързо ни растат!Правим го след хранене обикновенно когато не е раздразнителен!

# 724
  • Мнения: 3 331
Веднъж ми се е случвало да реве в количката...ужасно е. Представям си какво е всеки път да е така Stop Моя плаче, когато се събуди в ерго раница Laughing затова напоследък излизаме с количката.
Хариста, не се е запичал, но предполагам, че докато се е напъвал, е спукал капилярчета. И ние през нощта сме като вас - като го усетя, че се събужда, му давам да суче и заспива бързичко, без оригане.
Ноктите ги режа, когато не е много превъзбуден. Вариант е и докато го кърмя (първият път таткото така му изряза ноктите).
Иванче, много сте големи! Браво. Щом свещичката не дава резултат, може просто да не е запечен.

# 725
  • Мнения: 2 379
 LaughingАми с тези 7 кг си усвоява всичко детето, за това няма излишък на митницата.

# 726
  • Мнения: 3 331
Вие продължавате ли да давате вит. Д сега през лятото?

# 727
  • Мнения: 94
Здравейте мамита,

скоро не съм писала, но нямах време пкрай малката, имахме и празници и разни излизания и задължения. Ние вече сме на 3 месеца и половина. Биха ни и двете ваксини наведнъж, защото не си представям 2 пъти да я мъчат. Вдигна на обяд температура малко и се оправи след това. Минахме само с един път даване на Панадол. Иначе този път и се позачерви и поду на едното крае, но вече мина. Ние вече си търкаме очичките като ни се спи, говорим си с играчките, смеем се на всички и хващаме играчките. Даже миналия ден като се бях навела над нея ми хваща носа и ми пипаше бузите Simple Smile. Много е сладка, всеки ден има нови номерца. Много и харесва на активната гимнастика ( аз я слагам още от 1-вия месец) и в шезлонга, защото много се радва на играчките. Много обича да й пея и да й говоря, а като се прибере татко й от работа направо полудява Simple Smile голяма любов е  Grinning Ние сме на 2 капки витамин Д, педиатърката каза да си продължаваме и да си я изкаравам по-честичко, само да не е на пряка слънчева светлина. Ние сме на село(близо до Пловдив) и нещо не мога да се приобщя към майките, та си излизам сама или с моята баба, която живее с нас. Ако не ми се излиза по слънцето си слага малката в количката под дърветата в двора, на шарена сянка и аз си й плета разни неща, тя си спинка или си играе с играчките в количката и се чувстваме супер. Вече я водихме на минерални бани и много и хареса и педиатърката ни похвали, мислим пак да я водим скоро, а в края на Август живот и здраве и на море може би ще ходим Simple Smile
Извинявайте за дългия пост, но не съм се включвала скоро Simple Smile

# 728
  • Мнения: 76
Слинг не съм пробвала, пробвах кенгуру и двете умряхме от жега.... Ноктите ги режа докато спи, иначе няма вариант, ако не ги режа се дере ужасно много..
Иначе консултация втори месец - 5700гр, 55см., доволно общо взето Simple Smile

# 729
  • Мнения: 2 532
На мен ми казаха, че вит. Д се дава задължително и през лятото на толкова малки бебета, защото все пак не се излагат много на пряка слънчева светлина.

# 730
  • Мнения: 118
Добро утро момичета!Най-после разтоварихме стомахчето хахаха Hug PraynigНо не се беше запекъл!  Явно наистина всичко си усвоява ,колкото и притеснително да е на пръв поглед..
Витамин Д  продължаваме да даваме ,но го намалиха на 1капка/две му били много според  педито/!
 Hug


# 731
  • Мнения: 2 379
Добро утро момичета!Най-после разтоварихме стомахчето хахаха Hug Praynig

bigdance2
За капките- на 2. Излагам го умерено на слънце по разходките....то е индивидуално и заради това колко е затворена фонтанелата.

# 732
  • Мнения: 3 331
Аз да си призная забравям да слагам понякога Embarassed А когато не забравя, слагам, но и аз не знам колко - толкова неудобно е направено шишенцето на Вигантола, тъкмо за мърдащо или ревящо бебе. Все ще го прехвърлям в друго шишенце с капкомер или направо с пипетата ще капвам...
Днес моя беб се напъва много, още не е акал и пръцкал тази сутрин. Плаче, нервен е, нищо не го успокоява. Коликите май се завръщат, ако са колики това.

# 733
  • Мнения: 2 532
Аз го давам с лъжичка. Изцеждам с ръка малко кърма, капя вигантола и давам. Хем да свиква с лъжичката

# 734
  • Мнения: 2 379
Оффф....а аз останах без бойлер днес  cry И така поне до събота. Май ще нареждам шишета за слънчева вода и Тервел ще мине на водни бани по-рано  bath

Общи условия

Активация на акаунт