Храни, които да се избягват в менюто на бебето

  • 28 932
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 385
Цитат на: Anonymous
Shanya съм
Не може да ме убедите, че дългото кърмене и късното захранване са свързани с алергиите.  Та в дирския клуб нещо зачестиха постингите за алергични бебета,и то точно тези, които са още на кърма? Нещо не се връзва с вашата теория нали?А имам и много познати американци, страдащи от куп алергии - деца и възрастни - при тях кърменето за съжаление не е помогнало!!!
АЛЕРГИИТЕ не са свързани с КЪРМЕНЕТО.
Пак ви казвам , кърменето е най-добрата и удобна храна за едно бебе, но не бива да се стига до ексцесии като кърмене на всяка цена, при условие, че има достатъчно проблеми и се създава ужасен дискомфорт за майката! Не съм съгласна и със смехотворните твърдения, че кърмените бебета били по-умни, а още по-голям майтап, скоро ми казаха, че от кърменето и прохождали по-рано!!!!

Колкото до това дали да се вярва на всичко писано. Ами ето преди нова година четох за майка, която иска да съди ЛаЛече Лигата, защото са я пристрастили към кърменето и не може да отбие дъщеря си вече 3 години. Наложило й се да е напусне и добре платена работа и прочие. В статията пишеше, че как учените проучили, че кърменето наистина можело да доведе до пристрастяване, защото се отделяли вещества в организма, подобни на тези при приемане на наркотици.  Хм, ще повярвате ли на това? За мен това са глупости, но ето - сериозна статия в известно списание за американски бебета!
Какво четохме с една приятелка в едно друго списание - продължително кърмените бебета били склонни към сърдечно съдови заболявания и преживяване на инфакт в ранна възраст около 40 години- това най новите проучвания... Пак се цитираха някакъв мастит учен от университетска болница в Бостън....
Пак повтарям: кърменето и захранването са строго индивидуален процес и са си изцяло приоритет на майката!!!


А boo така й не написа колко е бил хемоглобина на нейното бебе на 6 месеца. Убедена съм, че не е бил толкова колкото на моите деца на същата възраст!!! Grinning



Има много верни неща тук горе, като това, че как ще се храни бебето зависи от майката. Напълно разбираемо е, че ако тя предпочете да не кърми или не може да го прави повече от няколко месеца детето ще яде, каквото му се даде.

Съмнявам се, зачестилите постинги за алергични бебета са въпреки факта, че майките кърмят. От доста години насам аз не съм срещнала жена в България, която да е хранила детето си само с кърма до края на 9-я месец. Това се препоръчва при фамилна история на екзема или алергия. Сигурно кърмят, но и отбиват през това време. Просто тук съветът е да се дават сокчета още след първия месец.

# 31
Shanya

Нещо не разбрах какво означава да кърмиш и да отбиваш през това време? Или кърмиш или не. Може би имаш предвид броя на кърменията?
Аз пък имам 3 български приятелки, които кърмиха до около година (едната още кърми- 2 г и 8 месеца), едната даже захрани детето си късно, уж да избегне алергия, но не успя. Имам и големи приятели- българи, кърмени до късно.
Индиректно познавам още доста българки, които кърмят до късно и захранват късно. Така че това не е феномен за БГ.

Колкото за кърменето и сърдечносъдовите заболявания  - нямам мнение, само казах, че цитират мастит учен, който години наред с това се е занимавал. Щом казва, че проучвал, може би трябва да му се вярва, освен съдбата да си е изиграла лоша шега и той все на такива случаи да е попадъл и да му се е изкривил статистическия %.  Ако все пак е вярно, никак не е приятно:(.
На мен ми звучи много по-невероятна историята с кърменето като пристрастяване, но знам ли какво може да се измисли след някоя и друга година.
Като се има предвид купищата инфо, които се бълват ежедневно и то взаимоизключваща се!!!! Някоя майка с по-лабилна психика може да полудее направо. Затова моя съвет е - осланяй се на инстинкта си  Grinning

# 32
Цитат на: Liorena
Цитат на: Anonymous
Shanya съм
 
Какво четохме с една приятелка в едно друго списание - продължително кърмените бебета били склонни към сърдечно съдови заболявания и преживяване на инфакт в ранна възраст около 40 години- това най новите проучвания... Пак се цитираха някакъв мастит учен от университетска болница в Бостън....


Това е абсолютно вярно!!!!
Страшно много материали съм чела от източници на френски за кърменето и сърдечно съдовите заболявания и инфарктите при млади хора, кърмени продължително.
Това е самата истина!!!!


summer съм. Моля, посочете източниците си. Сега търсих информация по въпроса, и попадам на точно обратното, че кърменето понижава риска от сърдечно съдови заболявания. Например това

http://www.cbsnews.com/stories/2002/02/04/health/main328189.shtml

и това

http://www.askdrsears.com/html/2/T020500.asp

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/scotland/1141261.stm

А, ето, сега попадам и на това, където става дума за въпросните изследвания

http://www.ibfan.org/german/news/press/press22march01-de.html

и ще си позволя да цитирам част от статията
Although valid research should never be suppressed, the high profile launch of such an inconclusive study, just a couple months before a crucial debate in the World Health Assembly about exclusive breastfeeding and marketing (2) raises important questions about how health research is funded, designed and disseminated and how corporations use "science" in pursuit of global marketing strategies. While this particular study was funded by the Medical Research Council, the authors admitted a "competing interest" of collaboration with the infant food industry on previous studies.  
Prof. Alan Lucas has done extensive research which has demonstrated the clear advantages of breastfeeding, but at the same time is a well-known advocate of industry funding of research. His views, alongside those of Baby Milk Action were published in the British Medical Journal in 1998. (3)  

Only last month, Prof. Lucas published a randomised control which showed that premature breastfed babies are likely to have lower blood pressure and less risk of heart disease.(4) Other studies have shown the risks of too early introduction of complementary foods and that breastfeeding is likely to decrease the incidence of obesity in childhood - a major cause of heart disease. (5).

# 33
източникът на приятелката ми беше на хартия - брой на Parents или Parenting от миналата година.  Ще питам за по-точна инфо - списанието не остана у мен.
Все пак щом има съмнения по въпроса за сърдечните болешки и кърменето може би има нещо вярно. Нали знаеш че няма дим без огън Simple Smile. Но не бих се и изнендала много, ако светилото от Бостън е било спонсорирано от някой гигиантски произоводител на формула и бебешки храни  Wink

# 34
  • Мнения: 277
Имам въпрос: от кой месец мога да давам сок от ананас-от консерва(пише че е без захар и консерванти). Thinking Thinking Thinking

Общи условия

Активация на акаунт