Кървене извън цикъла

  • 45 609
  • 142
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 119
Ето как са при мен нещата - след преглед при друг гинеколог-онколог, заключението беше, че имам раничка, предположение, че хормонален дисбаланс, предписаха ми Оргаметрил, който трябвая да пия от 15 ден на началото на цикъла, /но не разбрах за кървенето или зараничката, утре ще питам/10 дена и така 3 месеца подред, освен това и Лецивит и вит С.Цитонамазка 2ра група, уж било добър резултат, утре ще го нося да го види.
Как първата гинеколожка не видя раничката не знам.
Ще искам и хормонално изследване, но те пък всички хормони май по нразлично време от цикъла се правят.
На практика, този месец се оказа, че само 6 дена не кървя, от тази вечер пак се започна и като ви чета постовете си мислч,я, че 4 години няма да го изтрая това нещо , ако ще и да съм без яйчници.Това лято ми писна и започвам да откачам.

# 121
  • Мнения: 119
Току-що се връщам от лекарката - от днес ще пия Оргаметрил 10 дена и след това ще чакам да ми дойде, като през това време трябвало да ми спре кървенето.Ако станело така, значи било на хормонална основа/интересно, освен прогестиронен дисбаланс, не може ли и друг хормон да е проблема/,ако не спре, тогава за полипи и възелчета щяла да ми изследва матката.Малко имам чувството, че си играем на тука има, тука нема.
Някой знае ли
1.Мога ли да си изследвам прогестирона, докато пия Оргаметрил 1 таб дневно 5 мг
2.Полипи на матката как се установяват?

# 122
  • Мнения: 4 308
Току-що се връщам от лекарката - от днес ще пия Оргаметрил 10 дена и след това ще чакам да ми дойде, като през това време трябвало да ми спре кървенето.Ако станело така, значи било на хормонална основа/интересно, освен прогестиронен дисбаланс, не може ли и друг хормон да е проблема/,ако не спре, тогава за полипи и възелчета щяла да ми изследва матката.Малко имам чувството, че си играем на тука има, тука нема.
Някой знае ли
1.Мога ли да си изследвам прогестирона, докато пия Оргаметрил 1 таб дневно 5 мг
2.Полипи на матката как се установяват?
Няма начин, няколко са вероятните причини за такива кървенета.
1. Няма смисъл да изследваш прогестерон, докато пиеш оргаметрила /оргаметрилът е синтетичен аналог на прогестерона/; 
Прогестерон се изследва 7 дни, след доказана овулация. При стандартен цикъл от 28 дни,  това се предполага, че е 21-вия ден;
2. Освен прогестерон не е лошо да си пуснеш и пролактин, понякога и от висок такъв се получава кървене;
3. Правила ли си изследване за хламидии?
4. Полипите в матката се установяват, чрез хистероскопия. Това е манипулация, която се прави с лека упойка, тип "сладки сънища". Вкарва се микрокамера в матката, през влагалището и се оглеждат добре стените й. Също така някои полипи могат да се видят на УЗ в предовулаторна фаза на цикъла. Но това зависи както от качеството на апарата, от специалиста, а също и от вида на полипа.
Дори да се окаже, че имаш такъв - не е страшно!

# 123
Полипи на матката може да се "опипат" или видях на ехограф.
Чрез хистероскопия се отстраняват такива, хубаво е след това да бъде направена хистологично изследване.
Чувала съм, че някои полипи изчезват при хормонално лечение.

Успех с оргаметрила!

# 124
  • Мнения: 2 755
Моя близка е с подобенпроблем и и помогна не гинеколог, а ендокринолог. Гоещо ти препоръчвам доктор Катя Тодорова, тя е репродуктивен ендокринолог и, ако още не си се оправила мисля, че може да помогне.

# 125
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Моя близка е с подобенпроблем и и помогна не гинеколог, а ендокринолог. Гоещо ти препоръчвам доктор Катя Тодорова, тя е репродуктивен ендокринолог и, ако още не си се оправила мисля, че може да помогне.
Драсни координати.

# 126
  • Мнения: 4 308
Д-р Катя Тодорова - Ананиева
Консултант-ендокринолог, Зав. кабинет Диабет и бременност, СБАЛАГ "Майчин дом",
Телефони за контакт: 9 52 36 00, мобилен 0 888 40 82 03.

А относно хистероскопията - има два вида диагностична и оперативна. На мен лично са ми правили диагностична, не се откри полип, съответно нямаше какво да се отстранява.

# 127
  • Linz
  • Мнения: 11 619
*vera, мерси. А диагностичната хистероскопия с упойка ли се прави?

# 128
  • Мнения: 4 308
Да, но е лека. Слагат ти абокатче, през него ти слагат нещо готино. Спиш около час. После малко те наболява корема като при цикъл, но минава още същия ден. Има кървене след процедурата 4-6 дни, но е нормално. Отиваш си от клиниката, веднага след като се наспиш.
Аз я правих в клиника "Малинов".

# 129
За хистероскопията докторът ми обясни, че не трябва да имам кървене...
Целта е да се вземе материал за хистологично изследване.
Не вярвам да се прави "просто ей така, защото искам", преди това трябва да е имало съмнения за нещо, различно от бременност.
Значително по-щадящо е от абразиото, но не мисля че става за големи повърхности. Така че Рени, навий се - или абразио, или хистероскопия, но недей да отлагаш още. Всъщност колко време отлагаш вече?

# 130
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Отлагам, защото мисля, че е безпредметно. Започнах да пия противозачатъчни и нещата с този проблем заспаха. Но се задълбочи друг проблем- съдови спазми. Тази седмица ще отида пак да се жалвам на гинеколога.

# 131
Тъй като знам, че не си хипохондрик, ще те информирам, че понякога тези полипи може да имат и клетъчни изменения. Затова хистологията не е безпредметна - най-малкото ще знаеш какви всъщност клетки са тези полипи. Ако кажат "доброкачествени" - дишаш спокойно още дълги-дълги години и се притесняваш само от старческото слабоумие, което евентуално ще те хване на 95г.  Mr. Green
Така че за свое спокойствие - направи го.

# 132
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Госте, къде четеш?! ooooh!
А цитонамазката не е ли достатъчна?... Ще говоря пак с лекаря.

# 133
  • Мнения: 4 308
При мен кървенето, след процедурата може и да е било от това, че едновременно са ми правили и дилатация на цервикалния канал.
Отлагам, защото мисля, че е безпредметно. Започнах да пия противозачатъчни и нещата с този проблем заспаха. Но се задълбочи друг проблем- съдови спазми. Тази седмица ще отида пак да се жалвам на гинеколога.

Рени, най-вероятно ще ти сменят противозачатъчните  Mr. Green Докторите така лекуват най-често.

# 134
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени, най-вероятно ще ти сменят противозачатъчните  Mr. Green
Предпочитам този вариант, само че се съмнявам, че ще ми се случи. Противозачатъчните са по мое усмотрение, гинеколога не искаше да ми изпише Tired

Общи условия

Активация на акаунт