На море в Турция - тема 44

  • 157 689
  • 787
  •   1
Отговори
# 630
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Карайте се в Клюкарника!
Точно си мислех, че пак ще чета постове за анулации, а то политика!  Laughing
Все пак политическата обстановка ни кара да взимаме решения за почивките ни, така че има връзка.
А за "дълбоко учудените" - няма как ИД да правят атентати в Турция при положение, че турското правителство ги подпомага или както се казва - "играят в един отбор". Ама всеки има правото да бъде манипулиран.

# 631
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Карайте се в Клюкарника!
Точно си мислех, че пак ще чета постове за анулации, а то политика!  Laughing
Все пак политическата обстановка ни кара да взимаме решения за почивките ни, така че има връзка.
А за "дълбоко учудените" - няма как ИД да правят атентати в Турция при положение, че турското правителство ги подпомага или както се казва - "играят в един отбор". Ама всеки има правото да бъде манипулиран.
Точно казано. Само не знам дали знаеш, че ИД смята турците за най-големите неверници..... Та това дето пишеш са малко теории на конспирациите..

# 632
  • Варна
  • Мнения: 10 610
Джули,не се хаби,който се интересува ще чете и ще разбере,ама друго е да си почешем езиците.

Ани-али,има полети от Варна,29.08 и 5.09 тези дати виждам аз с чартъри,иначе има полети и с Тюркиш,но са с прикачване в Истанбул,а иначе цените на билетите са едни и същи.

# 633
  • Мнения: 3 026
Сега случайно видях в Дир-а реклама на Астрал за 50 % намаление на цените за Спайс хотел, но не знам дали е нова, или е по-стара.

Отново четох във форума на "Трипадвайзър" за Анталия като цяло /предполагам, че има и форуми и за Егейските курорти/ - ами и там ситуацията е като при нас, но това е за хора, които летят днес, утре, след седмица. Отзивите са успокояващи - само преди един ден е имало нещо като митинг в центъра на самия град в поддръжка на .... По курортите - охрана, проверки....

Споделям това, защото аз също съм в положението на много от пишещите тук, но пък до средата на септември са 2 месеца - за хубаво или лошо newsm78 Явно ще сме на "изчакване" - каквото, такова.

# 634
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Цитат
П.П. Мисля, че вече за всички е ясно, че ИД няма как да прави атентати в Турция  Confused

Тая глупост как пък я измисли? Пък и на всички ни било ясно...еми на мене не ми е толкова ясно.
Ами съжалявам, че не следиш политиката, особено в страна, в която редовно почиваш.

Следя я, точно затова казвам, че са глупости...къде другаде има повече атентати.


Ъъъъмммм  Thinking Франция ? Mr. Green

# 635
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Цитат
П.П. Мисля, че вече за всички е ясно, че ИД няма как да прави атентати в Турция  Confused

Тая глупост как пък я измисли? Пък и на всички ни било ясно...еми на мене не ми е толкова ясно.
Ами съжалявам, че не следиш политиката, особено в страна, в която редовно почиваш.

Следя я, точно затова казвам, че са глупости...къде другаде има повече атентати.


Ъъъъмммм  Thinking Франция ? Mr. Green
А да бе Франция..

# 636
  • Мнения: 35
Ние също сме от средата на септември в Анталия и съм много раздвоена, какво да правя.
Нещата в Турция не ми изглеждат да отиват на добре... Shocked

# 637
  • Мнения: 55
Здравейте, на всички. Вчера се завърнахме без никакъв проблем с автобус от Анталия.

# 638
  • Мнения: 275
Здравейте, на всички. Вчера се завърнахме без никакъв проблем с автобус от Анталия.

Сега остава да ни споделиш подробни впечатления от почивката  Wink

# 639
  • Мнения: 194
Мъжа ми отиде днес до Емералд да видя какво ще стане,макар и да се съмнявам .При нас условието в договора е ,че след 60 дни преди отпътуването губим цялото капаро ,а не е никак малко 800лв.

Дали ще е удобно, след като мине разговора с Емералд да споделите какво казват от ТА? Благодаря!

# 640
  • София
  • Мнения: 1 424
Питат български турист в Турция:
- Защо не се прибирате в България, в тия смутни времена?
- Тук е слънчево, чисто, морето е прекрасно, превратът свърши. А в България - мръсотия, дъжд и превратът даже още не е почнал.

# 641
  • Мнения: 16
Ето малко информация за туристите в Турция и западни туроператори:

Повечето полети на германската авиокомпания Луфтханза (Lufthansa) до Турция вече се извършват по график, след като в деня след опита за преврат в Турция хиляди туристи останаха блокирани по летищата, предаде ДПА.

Хаосът обаче трая само броени часове, като цяло положението се нормализира, каза говорител на авиокомпанията.

Само два полета между Анкара и Мюнхен и един между Истанбул и Франкфурт бяха отменени. Нормално се извършваха полетите до Турция и на нискотарифната авиокомпания Юроуингс (Eurowings).

Спокойна остава и ситуацията в турските курортни зони, съобщиха от германския туроператор Туи (TUI) и от британския Томас Кук (Thomas Cook) днес.

Повечето от курортите са твърде далече от Истанбул и Анкара - главните арени, където се развиха драматичните събития в нощта срещу събота.

Туи в момента има около 18 000 клиенти в Турция и е получила само 30 искания за връщане у дома.

За спокойна обстановка в турските курорти съобщават и руски туроператори, чиито клиенти продължават почивката си в обичаен режим, съобщи представител на Руския съюз на туроператорите, цитиран от ТАСС и БТА.

Това са потвърдили самите туристи, намиращи се в Турция, в извършено  специално допитване, проведено от съюза.

Положението в курортите остава спокойно, работят банкоматите и магазините. За момента е в сила въведената от руската страна забрана за полети към Турция заради опита за военен преврат там.

Авиокомпаниите на двете страни обаче изпълняват извозващи рейсове от Турция към Русия. Руската авиокомпания Аерофлот започна да извозва намиращи се в Истанбул и Анталия руснаци.

# 642
  • софия
  • Мнения: 507
Мъжа ми отиде днес до Емералд да видя какво ще стане,макар и да се съмнявам .При нас условието в договора е ,че след 60 дни преди отпътуването губим цялото капаро ,а не е никак малко 800лв.

Дали ще е удобно, след като мине разговора с Емералд да споделите какво казват от ТА? Благодаря!
Няма проблем,когато разбера ще напиша резултата.

# 643
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 744
... едно от което бебе на почти годинка, ни се струва невъзможно от към пътуване. Та въпроса ми е някой има ли опит с дете на тази възраст как минава пътуването - със самолет ще ни е за 1 път на цялото семейство, каката така се е развълнувала, че само разпитва за самолетите - как изглеждали, за колко време се стигало, и тя не е хич от търпеливите  ...

Здравей  Hug
На каката ще й хареса със сигурност, а бебето трябва да суче (ако е кърмаче) или да пие вода или мляко от шише по време на излитането (съответно и на кацането). Това е заради промяната на налягането и болката в ушите. Възрастните дъвчат дъвка, ако усещат тая промяна с болка в ушите (като моя син, големия).
С такова малко бебе единствето самолет бих ти препоръчала.
А дали ще пътувате (предивд обстановката там) си е лично решение и не мога да ти влияя  Peace
Ти си преценяваш.

Мен, лично, не ме е страх, обаче едно такова многочасове висене на летище иили граница би ми разбило психиката за месеци напред, просто защото ще изпадна в нервна криза - мразя да чакам и да вися ей така, в неизвестност. Не искам да попадам в ситуация да ми отменят полета или да ми затворят летището или да ме държат на границата. Хеле те пък с малко бебе  ooooh!

Иначе от политическата обстановка не изпитвам страхове. Все още.

Като започнаха откъслечните атентати през пролетта - в Истанбул и Анкара, ние се записахме да Кападокия, за Великден точно. Всички се чудеха на акъла ми, че тръгвам. Ми тръгнах. Няамаше никакви проблеми, никъде, ама никъде. Даже в Кония имаше някакво масово поклонение, някаква молитва на центъра, имаше стотици хора. Ние с мъжа ми излязохме, дори снимахме с фотоапарата хората и молещите се.

Сега, на 5 юли, трябваше да летим за Анталия, Алания (пак с Емералд). И точно преди да тръгнем - проблема с летището в Истанбул. Не се изплашх изобщо. Отидохме. Почивката беше перфектна. Прибрахме се и веднага - военен преврат.

Сега на 30 юли сме канени на сюнет, в Турция. Единственото, което ме спира, е мисълта, че на границата биха ме държали с часове. Ако това се случи, ще полудея, ще вдигна скандал и ще ме затворят  Embarassed

# 644
  • Мнения: 4 500
Днес си взех цялото капаро от Турс. Много коректни.
След мен имаше още хора, но не знам за какво.

Общи условия

Активация на акаунт