На море в Турция - тема 44

  • 157 716
  • 787
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 408
Аз пък си мечтая за почивка в Турция, но пусто финансите все не стигат. Имам възможност да отделя 1000- 1200 лв. за почивка и то веднъж в годината и ако ей сега някой ми даде оферта на тази цена , тръгвам без да му мисля. Убедена съм, че в курортите е спокойно , а пък така ще ми се сбъдне мечтата. Ще съм като уцелила шестица от тотото  Grinning
Зависи за колко човека става въпрос. В един от сайтовете за колективно пазаруване има 38 активни оферти за почивка в Турция като за всеки джоб. Прегледала ли си ги? След последните събития очаквам цените още да намалеят. Оглеждай се и ако наистина имаш желание, ще намериш нещо в рамките на твоя бюджет.

# 616
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
То като се замислите ако не в Турция, къде другаде ще се чувствате в безопасност. Лично за мен няма такова място.
П.П. Мисля, че вече за всички е ясно, че ИД няма как да прави атентати в Турция  Confused

# 617
  • Мнения: 3 038
Тази година, преди разните ни различни резервации, мъжът ми мислеше да се организираме за Френската Ривиера - той е бил многократно и искаше да ми покаже и Ница, и Антиб, и Монте Карло.... Но, решихме, че може да го отложим за догодина /щеше да ни излезе доста скъпо/, та хайде пак в Турция. А сега.... За сега май само Испания остана като дестинация, а, и Кипър Sunglasses

# 618
  • Мнения: 408
Някой завърнал се от Мармарис ще сподели ли впечатления?

# 619
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Аз пък си мечтая за почивка в Турция, но пусто финансите все не стигат. Имам възможност да отделя 1000- 1200 лв. за почивка и то веднъж в годината и ако ей сега някой ми даде оферта на тази цена , тръгвам без да му мисля.





Ходили сме за толкова и то на 5* , но октомври

# 620
  • София
  • Мнения: 1 427
Цитат
П.П. Мисля, че вече за всички е ясно, че ИД няма как да прави атентати в Турция  Confused

Тая глупост как пък я измисли? Пък и на всички ни било ясно...еми на мене не ми е толкова ясно.

# 621
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Цитат
П.П. Мисля, че вече за всички е ясно, че ИД няма как да прави атентати в Турция  Confused

Тая глупост как пък я измисли? Пък и на всички ни било ясно...еми на мене не ми е толкова ясно.
Ами съжалявам, че не следиш политиката, особено в страна, в която редовно почиваш.

# 622
  • София
  • Мнения: 1 427
Цитат
П.П. Мисля, че вече за всички е ясно, че ИД няма как да прави атентати в Турция  Confused

Тая глупост как пък я измисли? Пък и на всички ни било ясно...еми на мене не ми е толкова ясно.
Ами съжалявам, че не следиш политиката, особено в страна, в която редовно почиваш.

Следя я, точно затова казвам, че са глупости...къде другаде има повече атентати.

# 623
  • София, България
  • Мнения: 5 602
Карайте се в Клюкарника!
Точно си мислех, че пак ще чета постове за анулации, а то политика!  Laughing

Татяна, да си изкараш страхотно!

# 624
  • Мнения: 7 605
За сега май само Испания остана като дестинация, а, и Кипър Sunglasses

Пролетта бяха арестували предполагаем терорист на ИС на остров Майорка, готвил атентат там. А преди години имаше голям атентат на Ал Кайда в Мадрид. Няма сигурно място, а в Турция със засиленото присъствие на полицаи и военни, според мен сега е по-сигурно даже.

Струва ми се, че нашите ТА все още не са "стигнали американците", защото ако има т.нар. форсмажорни обстоятелства, те не възстановяват сумата по почивката. Възможностите са описани в договорите- при отказ от пътуване от страна на Потребителя, Туроператорът задържа следните неустойки. Цитирам нашата ТА.
1.До 40 дни преди отпътуване-без неустойка
2.от 39 до 20 дни преди отпътуване - 30% от общата стойност
3.от 19 до 14 дни преди датата на пътуване-50"%от общата стойност
4. по-малко от 14 дни преди датата на отпътуване-100% от общата стойност.
Това го пиша по повод написаното от Татяна,че в Германия нещата стоят по друг начин при "непреодолима сила или събитие".

При нас неустойките са:
от деня на записването до 31 дена преди отпътуване - 25%
от 30тия ден преди отпътуване - 40%
от 24тия ден преди отпътуване - 50%
от 17тия ден преди отпътуване - 60%
от 10тия ден преди отпътуване - 80%
от 3тия ден - 90%

Снощи разбрах, че нашият хотел бил на 40% зает - иначе по това време на годината винаги е имало заетост над 90%.  Sad

# 625
  • Мнения: 7 605

Татяна, да си изкараш страхотно!

Благодаря, това е планът!  Sunglasses  Живот и здраве, след 2 седмици и няколко дена сме там.

# 626
  • Мнения: 1 555
При нас до
-60 дни преди пътуване- такса резервация 40лв.
след това губим цялата сума по депозита...при нас 700лв,ако решим да се откажем.

# 627
  • Пловдив
  • Мнения: 1 905
Аз също искам да отменя моята резервация и ако има някой желаещ който иска да се възползва от нея нека ми пише. Става дума за Кушадасъ от 19 август.
Нашата и тя е тогава и е за кушадасъ .

# 628
  • софия
  • Мнения: 507
Мъжа ми отиде днес до Емералд да видя какво ще стане,макар и да се съмнявам .При нас условието в договора е ,че след 60 дни преди отпътуването губим цялото капаро ,а не е никак малко 800лв.

# 629
  • Мнения: 2 888
Здравейте на всички!
 
Извинявам се че нахълтвам така в темата ви, но нямам много време, наистина, опитвам се да ви чета когато мога, но имате доста информация, а аз искам да задам 1-2 конкретни въпроса и ако някой може и знае моля да отговори  Hug

От миналото лято си мечтая за почивка в Турция, но бях в напреднала бременност и нямаше как да мърдаме. Сега имаме долу-горе финансова възможност но с 2 деца, едно от което бебе на почти годинка, ни се струва невъзможно от към пътуване. Та въпроса ми е някой има ли опит с дете на тази възраст как минава пътуването - със самолет ще ни е за 1 път на цялото семейство, каката така се е развълнувала, че само разпитва за самолетите - как изглеждали, за колко време се стигало, и тя не е хич от търпеливите  ooooh!

Гледам оферти в сайта на Всички оферти, вие къде търсите, има много хубави, но повечето са без транспорт или с автобус, а тези със самолет са от Сф, а ние сме в Североизточна Б-я и предпочитаме от Варна  Simple Smile
Коя по-близка дестинация бихте ми препоръчали - искаме ОИ и за 7 нощувки , мисля началото на септември, че на 15ти сме и ученички  Grinning Mr. Green Hug
 
 bouquet bouquet bouquet

Общи условия

Активация на акаунт