ВЕЛИКДЕНСКАТА ТРАПЕЗА

  • 2 455
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Djemma страшни са ти желираните ти яйца,но как ги изрязваш отгоре черупките така?Мойто великденско меню ще е :печено ягне,пресни картофки с копър,зелена салата,таратор,домашен козунак,тирамису-но още не съм решила,а може и друг десерт.Ще имам гости и искам някакъв такъв ордьовер да направя като желираните яйца Crazy

Ами с малко остро ножче леко почуквам отгоре,откъм тъпата страна на яйцето,пробива се лесно, после с ножчето, внимателно изчовърквам Joy наоколо черупката.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 019
Момичета, мъжът ми е купил едно агне и ми се иска да го напълня, но нямам толкова голяма тава. Ако го сложа в една по-плитка и го завия с фолио, ще се опече ли добре? По някое време разбира се ще го обърна, но ме притеснява, че няма да мога да сипя много вода.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 671
Момичета, мъжът ми е купил едно агне и ми се иска да го напълня, но нямам толкова голяма тава. Ако го сложа в една по-плитка и го завия с фолио, ще се опече ли добре? По някое време разбира се ще го обърна, но ме притеснява, че няма да мога да сипя много вода.
Shoshi, не ти трябва да сипваш много вода или да го обръщаш - намажи го добре с масълце и подправки и добре го завий с фолио. Печи на много слаба фурна - 100-150 градуса, която обаче е предварителни загрята, за 3-5 часа /в зависимост от големината/. За аромат може на нахврляш няколко лукчета, гъбки и моркови на дъното на тавата.

# 18
  • Мнения: 1 113
Аз не обичам много да се въртя в кухнята, затова няма да ви занимавам с моите бързи ястия. Само ще ви дам една идея (не че е велика, пък може и вие да я знаете). Обикновенно на Великден начупваме доста яйца и ги оползотворявам така - намачквам ги с вилица, наразвам пресен лук, сол на вкус и всичко това омесвам с майонеза. Става страхотно мезе!
И не ми се смейте на простите манджи!
ПП Джема, какъв е този шоколадов заек?

Общи условия

Активация на акаунт