Обезкосмяване при момиче?

  • 37 841
  • 147
  •   2
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 462
ООО, аз чакам детето да стане на 10 и я почвам по козметиците. Сега е на 6 и е доста космата.
Как ще оставя детето с чорапогащник в тязи жета!?  ooooh!

# 61
  • Мнения: 382
Да, но ако подигравките продължат до приемливия момент за обезкосмяване (примерно 13г.), нали психиката и самочувствието на детето ще страдат през тези години. Не е ли по-добре да се пощади психиката на детето? Но и същевременно момиченцето е малко. Има ли вариант да опитате с кола маска? Така може да правите процедури само за през топлите месеци, което е  4-5 пъти годишно, а и вероятно ще оредеят в бъдеще, което е в полза на детето.
Точно това си мислех и аз.Най-вероятно ще и направя кола маска само за лятото.В крайна сметка за мен е важно самочувствието на детето да не пострада.Виждам,че не е прищявка,а наистина се притеснява.Дали ще е година,две по-рано от приетото не мисля,че е фатално.
От кислородната вода космите растат повече.Тя вече има някакъв тен от слънцето,но космите са много и са доста дълги и не се замазва особено положението.

п.с....направихме кола маска.Тя е щастлива,много щастлива.Дано съм взела правилното решение!

Последна редакция: чт, 23 юни 2016, 19:40 от ladybg

# 62
  • Мнения: 39 532
Кажи как я понесе. При козметик или у дома? И ми е интересно баща й как реагира.
Дали да й мажеш крачетата с нещо, за да не се обрине Thinking?

# 63
  • Мнения: 6 417
Колко ли деца се комплексират заради майки с предразсъдъци?!

# 64
  • Мнения: 382
mariat заведох я на козметик.Козметичката беше изключително внимателна с детето,но си я болеше.Дъщеря ми е с много бяла кожа и се обрина на места.Козметичката я намаза с някакво масло за успокоение на кожата,после в къщи я минах с домашна ракия и намазах краката с крем на д-Тайс(това имах подръка).Баща и не е в момента вкъщи,той е международен шофьор.По телефона каза:"...ми добре,щом така си решила.." и точка. PartyС детето по принцип се оправям аз-лекари,частни уроци,училище и прочие ,така че не това ме притесняваше,а възрастта на детето.

Шушон ако визираш мен-аз нямам предразсъдъци,но света в който живеем е пълен с такива.Все пак не аз съм тази,която е обърнала внимание на космите,а момчетата от класа и.Няма нужда да и се подиграват за неща,които са поправими. Peace

Последна редакция: пт, 24 юни 2016, 00:01 от ladybg

# 65
  • Мнения: 66
Дали да й мажеш крачетата с нещо, за да не се обрине Thinking?
после в къщи я минах с домашна ракия и намазах краката с крем на д-Тайс
Crazy
Нужно ли е всичко това? Нормално е, като махнеш косъмчетата, да се обрине, тоест зачерви всяка една точка, от която е бил махнат косъм. Минава за половин ден. Какви са тия мазаници с ракия, др. Тайс, да няма алергия някаква?

# 66
  • Мнения: 39 532
Приятелката ми си махна космите на ръцете 2 дни преди сватбата.
Зачерви се и получи обрив.
За това питах как се процедира. Аз кола маска не ползвам и не знам  как се процедира, та за да се
обогатя и да съм подготвена за щерката след време.

# 67
  • Мнения: 2 850
Не мажете с ракия и спирт чувствителната кожа! Това не е рана, да дезинфекцирате.  ooooh! Защо не питате козметика за подходящ крем след кола маска? Аз съм ползвала след епилация, но отдавна вече не ми е толкова чувствителна кожата и съм забравила какъв беше.

# 68
  • Мнения: 104
Ами мен като в 9ти клас ме бъзикаха че не съм се прое*ала  newsm78 ама дай да сме модерни та вече за това поколение е нормално на 10, да знаете да сложите в чантите на дъщерите си презервативи  Peace

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 2 402
Аз за облекчаване на кожата ползвам термална вода,казвали са ми и за розова вода.

Тоблеронка, нещата са коренно различни, така че не преувеличавай. Това е малко дете,отсега ли да расте с ниско самочувствие и да се срамува от крачетата? Ако пък е по-чувствително, още по-добре е направила майката.

# 70
  • Мнения: 104
Аз за облекчаване на кожата ползвам термална вода,казвали са ми и за розова вода.

Тоблеронка, нещата са коренно различни, така че не преувеличавай. Това е малко дете,отсега ли да расте с ниско самочувствие и да се срамува от крачетата? Ако пък е по-чувствително, още по-добре е направила майката.

И аз ползвам розова вода- най приятна ми е

Не, не преувеличавам, всяка майка си знае кое е най добре. Аз съпоставям нещата, казвам при мен преди 8-10г какво беше, в клас от 19 момичета бяхме само 3 девствени и нас ни наричаха 'смотанячки'- ама това не ми е било причина да тръгна да търся някои само за да се впиша в класа. Случката е в София

# 71
  • Мнения: 382
Нека не изпадаме в крайности.Дъщеря ми е от притеснителните деца и за моя радост не се увлича да общува с "вървежните",а с деца с нормални за възрастта разбирания.
Относно окосмяването-има два пъти по-дълги и черни косми от мен,а е много бяла.Така че,за да взема това решение доста съм го мислила.Като цяло съм за естествената красота,нямам "тунинги"и   възпитавам детето си в същото,но съм категорично против нещо,което създава психологически дискомфорт да бъде пренебрегвано.Това си е моя гледна точка,не ангажирам никой.
Споделих,за да може и други майки,които четат да вземат възможно най-правилното решение за децата си. Peace
 Тоблеронка и аз свърших тази "работа" в 10клас,така че и аз съм от "смотаните". Wink
 

# 72
  • Мнения: 66
Тоблеронка и аз свърших тази "работа" в 10клас,така че и аз съм от "смотаните". Wink
 
Това в елитна гимназия ли е било или в обикновено СОУ, или СПТУ? Защото за 5-те ми години гимназия нито веднъж не сме обсъдили с момичетата коя дали е девствена. Дори най-"простите" от класа ми се вълнуваха от теми над тази. Явно все пак има значение в какво училище е човек и с какви ментални усилия и способности се влиза в него.
Имахме си двойки гаджета в класовете и никога не са(сме) били повод за обсъждане от тази гледна точка - дали правят (правим) секс, дали не знам си какво. Цареше едно приятно уважение към двойките.

# 73
  • Мнения: 382
Тоблеронка и аз свърших тази "работа" в 10клас,така че и аз съм от "смотаните". Wink
 
Това в елитна гимназия ли е било или в обикновено СОУ, или СПТУ? Защото за 5-те ми години гимназия нито веднъж не сме обсъдили с момичетата коя дали е девствена. Дори най-"простите" от класа ми се вълнуваха от теми над тази. Явно все пак има значение в какво училище е човек и с какви ментални усилия и способности се влиза в него.
Имахме си двойки гаджета в класовете и никога не са(сме) били повод за обсъждане от тази гледна точка - дали правят (правим) секс, дали не знам си какво. Цареше едно приятно уважение към двойките.
Има ли значение какво е училището?Никога никой не ме е питал такова нещо,аз-също.Времената бяха други.Сега може и клипчета да си правят,знам ли? newsm78

# 74
  • Мнения: 148
И аз не виждам връзка със секса. Хората сме различни, някои имат тъмни видими косми, други едва забележими фини косъмчета. Естествено е, че ако си от късметлиите, трудно ще разбереш защо не мога да си чакам космите до следващата кола маска например. Обаче като възрастен човек съм по-закоравяла и не могат да ме впечатлят подобни обиди. Но едно дете има крехка психика и особено ако е по-чувствително, подобни неща го нараняват, карат го да се чувства непълноценно. И за да не страда самочувствието му, да не прави тайни опити за самопомощ, то е споделило, майка му го е разбрала и е избрала добър метод.

А относно секса и аз почнах по-късно, никой не ме е разпитвал и не ми е натрапвал сексуалния си живот, камо ли да се е смятал за нещо повече именно заради това. Водили сме разговори за секс и всякакви женски теми в съблекалнята, хилели сме се до припадък на подобни неща. Който има за споделяне, споделя, който не иска или няма какво да сподели не значи, че е изолиран от групата. Но е факт, че бях с хора с интереси и извън секса и теми за разговор е имало много. (завърших преди 3 години, скоро беше)

Общи условия

Активация на акаунт