Основен ремонт на баня.

  • 72 825
  • 165
  •   2
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 3 708
Здравейте, искам да попитам по-опитните, които вече са преминали ремонта колко процента в повече плочки за стените и пода се взимат? Размерите на плочките още не са уточнени със сигурност, но вероятно ще бъдат нещо от сорта 35x35 или 30x60 за стенните. Подовите вероятно ще бъдат големи. Благодаря предварително!

# 106
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 333
На нас в 3 магазина ни казаха да предвидим 10% повече плочки и ги послушахме. Още не са налепени, за да кажа дали са достатъчно. Но си зависи много и от майстора - ако много чупи, може и да не стигнат Simple Smile

# 107
  • София
  • Мнения: 3 708
Надявам се да се включи и някой, който вече е приключил с ремонта и да сподели колко фира отива.

# 108
  • София
  • Мнения: 1 742
За пода 0,5кв повече а за стените си ги смятайте на бройка.Примерно ако ви трябва парче 10см смятайте си една плочка.

# 109
  • Мнения: 41 019
Мен ако питате вземете си повече, отколкото ви казва майсторът, защото плочките не струват кой знае колко пари. Да са 30, 40, 50 лева на квадрат, в сравнение с другото не е кой знае колко да си вземете няколко плочки отгоре, че не се знае в бъдеще дали няма да се счупи някоя плочка, да протекат тръби и да се наложи къртене и какво ли не. Тогава същите плочки вече няма да ги има на пазара и затова един резерв от няколко плочки в мазето си е добра подсигуровка. Може и никога да не потрябват, ама и не заемат много място, не гният, не се развалят и не искат храна и отопление Grinning

# 110
  • София
  • Мнения: 3 708
Да, и това също ще го предвидим, но първо да изчислим колко ще са нужни, пък накрая ще добавим няколко за резерв.
Иначе чета темата и сте много полезни.

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
За стените в банята взехме около 1,5 квадрата в повече - останаха повечето, за пода взехме 1 кв в повече - останаха няколко плочки. За тоалетната за стените взехме 1 кв в повече - останаха повечето, а за пода не ни стигна 1 плочка, защото майсторът беше забравил да сметне още нещо и ходихме допълнително до магазина.
Плочките за пода са с размери 33,3х33,3, а на стените са 15х20 мисля.

# 112
  • София
  • Мнения: 3 708
За стените в банята взехме около 1,5 квадрата в повече - останаха повечето, за пода взехме 1 кв в повече - останаха няколко плочки. За тоалетната за стените взехме 1 кв в повече - останаха повечето, а за пода не ни стигна 1 плочка, защото майсторът беше забравил да сметне още нещо и ходихме допълнително до магазина.
Плочките за пода са с размери 33,3х33,3, а на стените са 15х20 мисля.
Мерси!

# 113
  • Мнения: 680
За да не пускам нова тема - какъв тип врати са удачни за баня?
Плануваме цялостен ремонт скоро и тепърва се ориентираме за повечето неща  Simple Smile

# 114
  • Мнения: 41 019
За да не пускам нова тема - какъв тип врати са удачни за баня?
Плануваме цялостен ремонт скоро и тепърва се ориентираме за повечето неща  Simple Smile

Зависи. Ако банята е малка и вратите се мокрят от душа или най-малкото се покриват с конденз от парата най-добре е да са алуминиеви или ПВЦ. Вече има цветни такива за да няма голяма разлика с останалите врати в къщата. Но въпреки всичко разлика във външния вид има и затова ако си с голяма баня, където душкабината (затворена) е от едната страна, а вратата е от другата страна, спокойно можеш да си сложиш и врати от МДФ или дърво като останалите в жилището. Така естетиката е много по-добра.

# 115
  • Мнения: 680
Благодаря ти, Черна станция  Hug
Директно мокрене няма да има, защото, да, душ-кабината ще е в другия край, но конденз ще има. Много ми се иска МДФ, ако е ОК с конденза  newsm78

# 116
  • Мнения: 41 019
Благодаря ти, Черна станция  Hug
Директно мокрене няма да има, защото, да, душ-кабината ще е в другия край, но конденз ще има. Много ми се иска МДФ, ако е ОК с конденза  newsm78

Аз съм изцяло на МДФ и ако си с отделна душкабина (не параван) и ако имаш вентилация няма как да има чак па толкоз конденз. Освен това дървото все пак е слаботоплоотнемащо вещество и по него ще се образува по-малко конденз, отколкото върху плочките или огледалото. Мисля, че няма проблем, ако не се мокри, а контактува само с пара за кратко време.

# 117
  • Мнения: 680
Да, има логика наистина. Още веднъж ти благодаря  bouquet Ще действаме в тази посока  Peace

# 118
  • Мнения: 3
На нашите бани вратите са алуминиеви със стъклопакет от огледало от вътрешната страна и релефно стъкло от вън. Дъщерята е много доволна от огледалото... Wink

# 119
  • Мнения: X
Здравейте,
Ако  имате нужда от направа на вътрешен ремонт мога са препоръчам майстор

Общи условия

Активация на акаунт