Как да разчупим еднообразието?

  • 15 942
  • 157
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 46 543
Аз лично яко бих ошамарила мъж, който си набие спирачки на кариерата, за да бърше дупета наравно в бързо отминаващите, банални ранни години.
Едното не пречи на другото.
По-скоро заради забавленията не разбирам хората, които правят толкова рано деца, а после реват, че им се живее.

# 151
  • Мнения: 373
Всъщност това еднообразие,за което говорите е предимство.Спокойствие,домошарство,да не трябва да се доказваш-направо рай за мен например.Зависи какъв типаж си.

# 152
  • Мнения: 1 540
Всъщност това еднообразие,за което говорите е предимство.Спокойствие,домошарство,да не трябва да се доказваш-направо рай за мен например.Зависи какъв типаж си.
У аз за това се замислих вчера.Спомних си преди какъв ми е бил живота и,че си мечтаех за този скучен и спокоен живот.Казах си: Трябва ли да хо изгубя,за да ми залипсва отново??? Мисля,че това е период,скоро бебка като порасне ще  започна работа и всичко ще влезе в релси.😊

# 153
  • Мнения: X
Оф, много е гадно, да не ти обръща внимание, а да не иска и децата.
Много му е дошъл семейния живот на твоичкия. Може да е период, може и да си е такъв и нещата да стават и по-зле. Не съм чела темата, на колко е голямото дете? Ако си на 24, и си родила на 18, значи е на 6 годинки. Извинявай, ако е питано.
Аз мъж с кариера не искам, нито съм искала, нито някога ще искам, за мен това е велика глупост. Притеснителното ми е, че не му се занимава с теб. Защо сте си омръзнали? Та от колко време сте заедно, че вече да не те иска и да сяда на компа...
А съветите за самодостатъчността ще ги пропусна с усмивка. Ако човек е екстроверт и мечтае да си говори, общува и да прави някакви неща с други хора, иди му кажи да стане интроверт. Щото, видиш ли, те си били по-добре. По-добре са, през периода на майчинство, но когато детето стане на 10-15 и има нужда от общуване, правене на нещо с майка си, изобщо АКТИВНИ ДЕЙНОСТИ с родителя, а на него му се стои сам, и става една....... Живяла съм с майка интроверт, хайде нЕма нужда, не ме е погледнала, щото тя си била такава, самодостатъчна. Мерси.
Авторката, съвсем нормално е да търсиш общуване с други хора. Труден ти е периода, приятелките са ти на друга вълна, с първото дете и аз бях така. Много ми беше трудно, съвсем разбираемо е, докато те си шматкат д... напред назад, както казваш и се чудят на коя дискотека да ходят да се напият и кой да свалят, ти вече си в реалния живот, нямате допирни точки.

Последна редакция: пн, 27 юни 2016, 10:45 от Анонимен

# 154
  • Мнения: 46 543
Всъщност това еднообразие,за което говорите е предимство.Спокойствие,домошарство,да не трябва да се доказваш-направо рай за мен например.Зависи какъв типаж си.
Тя иска разнообразие в отношенията м/у тях или наличие на каквито и да е отношения. Нали се сещаш, че отиване на работа, прибиране и сядане пред компютъра, и никакво поглеждане дори на децата не е никакъв рай. Ти как би се почувствал, ако двете деца и дома са на  твоите ръце 24/7? И жена ти след работа не иска дори да говори с теб?

# 155
  • Мнения: X
Много сте се фокусирали в темата върху образованието и кариерата. А според мен /да кажа, имам и двете/, това не е толкова важно. Не може всички да са с образование и кариера. Не е и нужно, има хора всякакви и за всичко.
Не виждам връзка освен това между горните две и общуването и домашния уют /състоящ се пак казвам в общуване, близост, разбиране, съпричастност, подкрепа и т.н. неща, не само в сготвеното и домакинството/. Пък това ако го има, може да стигне и до образование момичето. Изобщо не виждам как едното пречи на другото и какво общо имат. Едното е в професионален и, общо взето, материален план, другото - в емоционално отношение. Тези два свята съществуват паралелно винаги и при всички хора.

# 156
  • Мнения: 46 543
Университетът е още едно място, на което имаш изобилие от хора, а колкото повече, толкова по-голяма вероятност да намериш някой, с когото си пасвате. Съответно да поддържаш връзка и занапред, да ви идват на гости, вие у тях, ако сте в различни градове е свързано с пътувания, нови места, ще идват идеи за съботно-неделни екскурзии, ако и те имат деца ще си играят и ето ти го разнообразието, което ще ги извади от дупката.
Естествено не е единственият начин, но е един от тях, и предвид, че тя самата писа, че й се учи, затова започнаха такива съвети.

# 157
  • Мнения: 7 690
А съветите за самодостатъчността ще ги пропусна с усмивка. Ако човек е екстроверт и мечтае да си говори, общува и да прави някакви неща с други хора, иди му кажи да стане интроверт. Щото, видиш ли, те си били по-добре. По-добре са, през периода на майчинство, но когато детето стане на 10-15 и има нужда от общуване, правене на нещо с майка си, изобщо АКТИВНИ ДЕЙНОСТИ с родителя, а на него му се стои сам, и става една....... Живяла съм с майка интроверт, хайде нЕма нужда, не ме е погледнала, щото тя си била такава, самодостатъчна. Мерси.

Майка ти може и да е била интроверт, но като те чета май й е бил последният проблем. Не можеш да твърдиш, че интровертите са лоши и незаинтересовани родители неглижиращи децата си.

Понятието "самодостатъчност" е на принципа "направи си сам" - ако ти е скучно престани да бъдеш скучен, измисли си занимание, хоби, създай нови приятелства, смени средата със старите, но не очаквай някой да дойде и да те забавлява.

Общи условия

Активация на акаунт