Сач

  • 55 505
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 266
Мажа сача с олио,след това слагам месо,гъби,зеленчуци всякакви,също и сирене обвито във фолио с малко люти чушлета върху него.Става супер.

# 46
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Да се запиша да следя темата и коментарите......По-подробно ще прочета коментара на Валя...Само да питам - за какви котлони се използва - на ток, на газ, стъклокерамика?
Аз ползвам газ,майка ми ток.....никакви проблеми Wink

# 47
  • Мнения: 248
И на мен ми подариха сач, но не съм го пробвала все още, така че ще следя темата и ако можете давайте идеи за вкуснотийки ! chef

# 48
  • Мнения: 1 906
Някъде бях прочела, че преди първото готвене трябва да се накисне за 24 часа във вода. След това като изсъхне се маже с олио отвътре и се процедира, както вече по-долу е описано. Тъй като ми се стори дълга процедурата още не съм го ползвала  Blush , а бяха големи мераци за този сач.
Мисля да го сефтосам със зеле с дива патица на сач. Дали ще стане  newsm78 . Естествено, първо ще си сваря зелето и патицата отделно и след това само ще ги запека във фурната на сач  bowuu

# 49
  • Мнения: 3 861
Аз знам, че преди първото готвене трябва да се сипе олио, да го задъни хубаво и да се остави да попие. Не се мие с вода, а се бърше само, нещо, което аз не спазих защото не мога да си представя, че ще готвя в немит съд. Може би затова не го ползвах дълго, спука се за 10-на готвения, а и от наслоената мазнина в него в един момента започна да ми мирише на гранясало

# 50
  • Мнения: 2 266
Преди първото готвене се маже обилно с олио.Аз слагам чушки,лук,гъби,някакво месо,зеленчуци.Става чудесно.

# 51
  • Мнения: 90
Много интересна темичка.

# 52
# 53
  • София
  • Мнения: 8 148
Аз знам, че преди първото готвене трябва да се сипе олио, да го задъни хубаво и да се остави да попие. Не се мие с вода, а се бърше само, нещо, което аз не спазих защото не мога да си представя, че ще готвя в немит съд. Може би затова не го ползвах дълго, спука се за 10-на готвения, а и от наслоената мазнина в него в един момента започна да ми мирише на гранясало

Може би поради същата причина нашия сач го ползвахме 2 пъти и се разпадна направо и отиде на боклука естествено, а за гранясалото след първия път ми замириса още.

# 54
  • Мнения: 940
И аз много се чудех дали да си купя сач, но май ще се откажа...Но иначе имам много чуждоземски рецепти за сач--в Мексико е много разпространен метод са приготвяне на храна.

# 55
  • Мнения: 2 567
Сачът никога не се мие с вода! NaughtyПри първото ползване се сипва обилно олио и после се избърсва с хартиени кърпи. След това изтъргвам винаги с дървена лопатка остатъците и после бърша с кърпите.

# 56
  • Мнения: 11 607
Сача си го мия в миялната машина. Не е скъп, така че и да иде на вятъра от много миене - няма да ми е жал. Не го ползвам и кой знае колко често, така че дали се мие или не - ми е последната грижа. А и както пише и доня Коприва - не мога да си помисля,че от немит съд ще ям......

# 57
  • Мнения: 549
Сача си го мия в миялната машина. Не е скъп, така че и да иде на вятъра от много миене - няма да ми е жал. Не го ползвам и кой знае колко често, така че дали се мие или не - ми е последната грижа. А и както пише и доня Коприва - не мога да си помисля,че от немит съд ще ям......


В миялната машина къде го слагаш/доло или горе/?
Не му ли става нещо?След като го измиеш в миялната как процедираш при повторно готвене в него?

# 58
  • Мнения: 11 607
В миялната машина къде го слагаш/доло или горе/?
Не му ли става нещо?След като го измиеш в миялната как процедираш при повторно готвене в него?

Където има място, там го слагам......Но май долу го слагам по-често. При готвенето след това слагам олио, колкото трябва за готвенето, без да го изпичам отново с мазнина. Хартиени кърпи ползвам само да махна твърдите остатъци преди да го сложа в миялната......

# 59
  • Мнения: 549
В миялната машина къде го слагаш/доло или горе/?
Не му ли става нещо?След като го измиеш в миялната как процедираш при повторно готвене в него?

Където има място, там го слагам......Но май долу го слагам по-често. При готвенето след това слагам олио, колкото трябва за готвенето, без да го изпичам отново с мазнина. Хартиени кърпи ползвам само да махна твърдите остатъци преди да го сложа в миялната......


Благодаря ти  bouquetКато го слагаш доло,сачът не прече ли на перката?/или го слагаш легнал/.

Общи условия

Активация на акаунт