Сач

  • 55 503
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 262
Повдигам темата , защото моят сач така си седи още в шкафа неизползван  ooooh!

Искам да питам тези , които го ползват на газ направо върху огъня ли го слагат , защото в темата по-назад четох , че ако се готви на газова бутилка трябвало да се сложи ламарина , за да не се спука ?

Също така , чугунен сач някой виждал ли е да се продава ?

# 61
  • Мнения: 207
Нашите ми изпратиха сач преди две седмици , купили го от пазара в Раковски , но ти си доста  далеч.  Аз го слагам върху котлона , защото тук няма как. Иначе  баба  го слагаше  върху огън .  по две тухли от страни него отгоре и палеше огън от долу.  Този които ми купиха сега , не е много  добър . На майка ми е от 20 години и не е мръднал , не залепва въобще .  Наканила съм се като се прибера другия път да си го открадна.

# 62
  • София
  • Мнения: 98
Готвя предимно на газ. Сача го слагам директно, не поставям  никаква ламарина. Сачове правя с различни видове месо, режа на парченца и слагам да се изпекат , след това добавям каквото има : лук, чушка,  маслини, топено сирене...... Това са последните ми два опита  Grinning



# 63
  • Мнения: 262
Браво harma , страхотно изглеждат.

След Великденските празници вкарвам сача в действие , че ми писна само да го гледам как си седи на мястото.

# 64
  • София
  • Мнения: 98
The_Sunrise каквото и да опиташ става много вкусно. Първият път когато правих сач мислих че нищо няма да стане, удавих цялата печка в мазнина  ooooh! , но после му хванах цаката. Разкажи какво си направила като се решиш

# 65
  • Мнения: 144
Аз правя сач по няколко начина, когато нямам време вземам тиган и в него запържвам месото, слагам лук,гъби,чушки,домати и подправки исипвам в сача и запичам за 15мин след това настъргвам кашкавала става много бързо и вкусно месцето става едно сочно-чудно.
А миналата година на морето ядохме със предварително печени на скара месца/ пилешко и свинско/сача беше подреден отдолу лук върху него чушки ,гъби месото - върху месото бекон и накрая кашкавал - беше уникален бекона с който беше покрито месото придаваша невероятен вкус.

# 66
  • Мнения: 262
Аз още не съм си ползвала сача  Blush

Знам че по заведенията винаги запържват мръвките в тиган и тогава ги мятат на сача само да се поовкусят.

Колко време отнема да се сготви на сача без предварително запържване пилешко със зеленчуци ?

# 67
  • София
  • Мнения: 98
Не си спомням точно, но около 20 минути.

# 68
  • Мнения: 2 779
Аз правя сач по няколко начина, когато нямам време вземам тиган .......
Това малко обезмисля нещата....единственото което правиш е да гониш ефект в поднасянето на ястието.....
Не съкращаваш времето за готвене.....дали е в сач или в тиган времето за готвене е едно и също  Thinking
Не че на мен не ми се е случвало  Joy ,но сложих прекалено голям количество продукти ......та започнах да ги гоня из котлоните ,а още не бях разбъркала камарата от месо ,която бях трупнала .......да не говорим че за зеленчука нямаше нямаше никакво място  hahaha,та тогава прехвърлях в тиган.....готвих там....и пак в сача ..... Wink

Общи условия

Активация на акаунт