Любители на кучета - 65 тема

  • 53 043
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 224
Благодаря за новата тема! bouquet
Маша, най-трудното вече е минало! Остава да се възстановите и да се радвате на пълно здраве!
Мики още се бори. Sad Раните му зарастват нопрмално, обаче му се поду лимфен възел от едната страна на муцунката. Сега предстои 5-дневен курс антибиотици. Ако не се повлияе, следва пункция. ooooh! Дано да се повлияе. Praynig Иначе ще ми се наложи да търся второ мнение, да правим пълна кръвна картина, за да видим състоянието на левкоцитите, да вземам решение къде да направим пункцията...Дано не се стига до там. Praynig
На всички кученца желая само здраве!
Пращайте морски снимки, ако може. Ще се радвам да видя плуващи кучета.

# 16
  • София
  • Мнения: 9 850
жгмъц, не знам... Мен не ме е щипала, като съм имала рани, но все пак при вас е друго нещо, питай вет за всеки случай.
Марта, ех значи, този Мики ще го шляпна по дупето! Кажи му бързо да се оправя, че тука всички му стискаме палци Hug
Биляна, и моите са с езици до земята, даже мога да ги ползвам да мият вкъщи пода, вместо аз да се потя Joy Налягали са под прозорци, пред врати, кой където свари и само поглеждат с едно око, като минава някой покрай тях. Ако се шумне, бавно-бавно идват да проверят какво е, а преди скачаха да не пропуснат нещо. Горещо им е...

# 17
  • Мнения: X
Всичко ще е наред с Мики, ще се оправи и ще щурее на воля!
  Praynig Hug

# 18
  • Мнения: 1 307
Момичета , нахлувам при вас с въпрос .
Имам кокер , на 6 години е. Вчера , като се прибрах от работа ( 4 часа , след сутрешната му разходка , на която всичко беше наред ) видчхме , че едната му предна лапа е подута и болезнена . Също кучо куцаше. Аз разбира се , реших , че е осил , ама веднага го заведохме н а ветеринар , където беше напълно отречено да има осил. вета каза , че е травма , пита дали сме го настъпвали или затискали някъде лапичката .. Ми не , не сме. Оглеждахме у дома , да не би нещо да му е паднло на лапичката - тц. Вета му постави инжекция , противовъзпалителна и да нямал оток и за да не го боли и ни даде  две таблетки , за вечерта и за следващата вечер ( за днес)
Снощи не куцаше , отока намаля , но не изчезна напълно
ала днес отново куца , пак му е болезнена лапата .

Моля ви , ако някой се е сблъсквал с подобни симптоми , дайте ми някаква идея какво да изследваме ...

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 163
Привет!  bouquet

Първо да пожелая скорошно възстановяване на всички болни душички  Heart Eyes
Маша, не се обвинявай, всичко ще е наред - ще видиш!

При нас има затишие в здравословните проблеми, чак не смея да го напиша, но от последното ходене на Вет не са й излизали петна, не я тъпча с лекарства и не я мажа с мазила за сега....ще почакам да видя какво ще стане  Thinking
Ние с прасето току-що се връщаме от кратка почивка. Ходихме дружно на СПА в Банско  Flutter Много съм доволна -  Реа ме слуша,а Банско е празно и спокойно. Бяхме в един хотел с външен басейн точно до реката, срещу еднократна такса от 10лв. приемат кучета(всякакъв калибър) - супер беше! Освен нас, имаше още едни хора с куче - голдън ретривър на име Рей  Crazy Нещо обаче не хареса адашката си и не сме ги събирали...

А за море - аз съм водила Реа в Китен, в един затворен комплекс с къщички(климатизирани - на мен това ми е важно, че тя трудно диша и се охлажда в жегите). Пускаха кучета без проблем, ако някой го интересува ще поровя да намеря, че не помня името...

А сега представям на вашето внимание прасенцето на басейн(изведох я чак към 18ч., че иначе нямаше да оцелее - там беше 34 градуса вчера)



# 20
  • Мнения: 406
Миналата година бяхме в Кранево с двата звяра в бунгало бийч, на 20 метра от плажа са, хареса ни и тази година пак ще сме там през август.Бунгалата са климатизирани, с хладилник, телевизор, WI-FI, тераска и не са ни искали такса за кучетата.
http://www.beachhouse-bg.com/galeriya

# 21
  • София
  • Мнения: 11 121
Здравейте!
Как са Маша и Мики ?  Hug

Ние вчера бяхме при док, махна конците на Бианка. Остава още малко да зарасне дупката, няма проблем да поплува в морето.

# 22
  • София
  • Мнения: 9 850
А какви са цените? В сайта пише само "изгодни цени" Simple Smile

Serendipity*, заведете кучето на друг вет за второ мнение. За изследванията - рентген може би, но най-добре вет да препоръча. Добре ще е да споменете и какво е бил предния вет и какви хапчета е дал на кучето.

жгмъци, супер новини! Hug

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Да се запиша и аз в новата тема.
Бързо оздравяване на всички болни и контузени!
Стич е на антибиотици вече 4 дни, остават още 3- кашля и му тече носа потресаващо, като кихне и цялата къща е опръскана, само вървя с кърпички да му бърша носа  Mr. Green, той пък прави всичко възможно да не го докопам. Лакаря каза че е вирус, сега и с кучета не го събирам и съвсем няма къде да изразходи разрушителната си енергия на едногодишен френски булдог, само глупости му ражада главата. Но се потресох от безхаберието на др.собственици, разхождам го на каишка винаги, приближава се куче казвам "болен е, моля да си приберете кучето" отговор който получавам "а, нищо те тук /на една полянка зад блока/ всички кашлят"  ooooh!
Снимки скоро, че сега хич не е фотогеничен с този течащ нос  Laughing

# 24
  • Мнения: 8 961
Привет!
Бързо оздравяване на всички и никакво боледуване повече!  Naughty

В почивните дни бяхме на къщата на село. Едно мъничко кученце, което съсед си взе преди 2 седмици, направо се пресели да живее при нас. Сто пъти го връщахме в неговия двор - промушва се през някакви дупки в оградата и след 3 минути пак е при нас.

Притеснявах се Бела да не го повреди нещо, защото е тежка и доста щура. Но тъй като не успяхме да го изгоним по никакъв начин, нямаше какво друго да направим освен да проверим как ще се разбират. Е, разбраха се! Даже спаха заедно едната нощ, а на другия ден цял ден играха.

Ето го и малкото досадниче!!!

Скрит текст:

# 25
  • Мнения: 622
Жгмъце, страхотни новини!

Машка мисля е по-добре. Става, но и е някак странно, явно и опъва и я боли и пак ляга. Давам и вода направо пред муцуната и така пие.Тази сутрин хапна малко гранули от ръката ми.

Всички болни кученца да се оправят!  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 11 121
Маша, не я ли обезболяваш с нещо ? Горкичката душичка...  Hug

# 27
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Нашия дрисльо ходи на Кранево, страх го е от водата и вълните, но той е малък - беше много бурно морето:
 https://www.facebook.com/pavletamaslarska/posts/10205520345842711
Другия месец ще ходим на почивка по НОИ, на Люляците. Искат ни 10 лв. на вечер - май пак ще го взимаме с нас. Удари джакпота май с нас.

# 28
  • Мнения: 224
Здравейте!
Как са Маша и Мики ?  Hug

Ние вчера бяхме при док, махна конците на Бианка. Остава още малко да зарасне дупката, няма проблем да поплува в морето.

Браво на храбрите Машка и на Бианка! Heart Eyes Все по-добре да се чувствате! Hug
Благодаря за подкрепата! Мики е все така. Но мен не ми дават мира тези пет дни на антибиотици без направена кръвна картина. Май ще търся второ мнение по-скоро, отколкото си мислех...

# 29
  • Мнения: 2 920
Благодаря за новата темичка!
Бързам да се запиша, за да не ви изпусна  Crazy
Mushmoranka, как е е Фродо? Какво каза ветеринара за състоянието му? Успява ли да се изходи сам?
Радвам се, че операцията на Маша е минала и дано бързо се възстанови.
жгмъц и за вас с Бианка се радвам, че вече мястото заздравява.
marta1 за твое спокойствие потърси второ мнение и дано бързо да се възстановите. От тук нататък ще трябва да внимавате на разходките, защото Мики си е малък на размер и по-големите зверчета могат без да искат да му навредят. Аз отдавна спрях игрите на моя Макс с малките породи, защото той е 35 кила и понякога са му малко грубите игрите и минава като товарен влак през всички. Ама едно е да скочи/бутне/легне върху 35+ кила, а съвсем друго върху някое дребно зверче и за да съм спокойна и аз и стопаните на малките кучета не го оставям да си играе с тях, а само с такива от неговия калибър.
sadeyes а твоят сладур как се е излегнал на втората снимка. Иде ми да го намачкам целия.  Crazy
utro77 супер е, че Бела се е спогодила с малкия натрапник. Ама той е много сладичък този малък юнак! Съседа ти не се ли чуди къде му зачезва кучето? Не се ли притеснява, че може да не бъде приет и нахапан?  Thinking
Maslarska куч изглежда доволен на морето. Пък и явно пак ще го огрее да се излежава в пясъка.

Общи условия

Активация на акаунт