Част от мен - тема 5

  • 30 522
  • 189
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 2 092
Ето това ме е яд на сериалите, били те турски, руски, латиноамерикански или каквито и да било. Когато сценаристите пресъздават характера на положителен герой, те го правят добър до глупост, а когато описват отрицателен герой - те му придават гениални, макар и злодейски черти. Находчивост, комбинативност, решителност в действията. Защо трябва добрите герои да бъдат оприличавани на шарани, дето само да им размахаш под носа въдица, те си чупят краците да я налапат...Аз мога да кажа за себе си, че съм добра по душа, но в никакъв  случай не съм наивна. Не се хващам на всякакви уловки, а когато гадняр ми спретне гадост, му връщам с връх, така че да не посмее втори път. Разликата е, че аз първа не посягам. А тук и Елиф, и Кахраман са представени така, че да те е срам да се оприличиш на някого от тях, докато Дафа си вършеше делата напълно успешно, и само случайността помогна тя да бъде разобличена. А вие, дами, какво мислите?

# 166
  • Мнения: 1 056
Мисля, че ако Елиф си беше вряла по-малко носа където не й е работа, щеше да е по-добре за всички. Бременна, с рискова бременност, тръгнала да бъде опора на мъжа си. Той за нея ли да мисли или как да спасява детето си. Не знам с каква цел дадоха какви лекарства пие Сонер - Елиф чу какви лекарства пие от лекарката. Не е станала още медик, за да разбира от опаковките. Като знам, че у нас и в аптеките понякога не знаят някои по-рядко изписвани лекарства за какво са. Кахраман наистина си е мамино синче - без приятеля си е за никъде. А Джелял е на всяко гърне мерудия. Не мисля, че лошите в сериала са гениални. Ако бяха, нямаше да са в затвора. И Сонер допусна грешки.

# 167
  • Мнения: 4 795
Ето това ме е яд на сериалите, били те турски, руски, латиноамерикански или каквито и да било. Когато сценаристите пресъздават характера на положителен герой, те го правят добър до глупост, а когато описват отрицателен герой - те му придават гениални, макар и злодейски черти. Находчивост, комбинативност, решителност в действията. Защо трябва добрите герои да бъдат оприличавани на шарани, дето само да им размахаш под носа въдица, те си чупят краците да я налапат...Аз мога да кажа за себе си, че съм добра по душа, но в никакъв  случай не съм наивна. Не се хващам на всякакви уловки, а когато гадняр ми спретне гадост, му връщам с връх, така че да не посмее втори път. Разликата е, че аз първа не посягам. А тук и Елиф, и Кахраман са представени така, че да те е срам да се оприличиш на някого от тях, докато Дафа си вършеше делата напълно успешно, и само случайността помогна тя да бъде разобличена. А вие, дами, какво мислите?
В случая не ми се налага да мисля, защото ти прекрасно си изразила и моето мнение, Четирилинка  Hug. И изобщо такъв тип овча доброта, като Елифкината, освен че ме разсмива, ме и вади от патъците. Рефлексът за самозащита, самосъхранение е могъщ - по принцип - и трудно му се устоява. И това постоянно повтаряне като мантра "Трябва да съм до Кахраман!".... Проблемна бременност, страхове, притеснения докато каже на Ках... и сега хукнала като амазонка, на която обаче вятърът й е отвял онова вещество между ушите. Колкото до лекарствата на Сонер - Елиф чу "това са силни антидепресанти". Предполага се, че с нейното ниво на интелигентност, поне горе-долу е наясно за какво става дума. Минаха през шпалир от хора из коридорите на болницата, вече имаше някакви съмнения, зад гърба си има преживяни какви ли не опити да й навредят... и пак като овца без история върви към нови проблеми и неприятности... Разбирам, че без художествена измислица не може, но на моменти тя граничи с истинска и неподправена глупост.
Е те това са размислите ми по малките часове  Peace

Последна редакция: сб, 02 юли 2016, 19:42 от kyty

# 168
  • София
  • Мнения: 117
Според мен, Зия почина от разочарованието, което не очакваше от любимата Саадет. Той я издигна толкова високо, колкото принизи Къймет. Не можа да понесе, че и тя го лъже. Къймет от друга страна знаеше, че думите и ще наранят Зия. Тя самата е наранена и независимо от всичко е жена, отхвърлена от съпруга си заради друга. Аз мисля, че не е искала той да умре, а само да страда. Друг е въпросът, че е слаб и можеше да се очаква влошаване, тя си излезе от стаята...Саадет трябваше да е искрена до край със Зия. В този случай той пак можеше да свърши така... Аз съжалявам, че Зия не доживя щастливите дни...

# 169
  • София
  • Мнения: 2 092
Според мен, Зия почина от разочарованието, което не очакваше от любимата Саадет. Той я издигна толкова високо, колкото принизи Къймет. Не можа да понесе, че и тя го лъже. Къймет от друга страна знаеше, че думите и ще наранят Зия. Тя самата е наранена и независимо от всичко е жена, отхвърлена от съпруга си заради друга. Аз мисля, че не е искала той да умре, а само да страда. Друг е въпросът, че е слаб и можеше да се очаква влошаване, тя си излезе от стаята...Саадет трябваше да е искрена до край със Зия. В този случай той пак можеше да свърши така... Аз съжалявам, че Зия не доживя щастливите дни...

Абе, както казва един мой познат - жени, всички са подли! (Аз пък му отговарям, като не е доволен от жените, да обърне табелата Joy)

# 170
  • Мнения: 69 133
Според мен, Зия почина от разочарованието, което не очакваше от любимата Саадет. Той я издигна толкова високо, колкото принизи Къймет. Не можа да понесе, че и тя го лъже. Къймет от друга страна знаеше, че думите и ще наранят Зия. Тя самата е наранена и независимо от всичко е жена, отхвърлена от съпруга си заради друга. Аз мисля, че не е искала той да умре, а само да страда. Друг е въпросът, че е слаб и можеше да се очаква влошаване, тя си излезе от стаята...Саадет трябваше да е искрена до край със Зия. В този случай той пак можеше да свърши така... Аз съжалявам, че Зия не доживя щастливите дни...

На човек в положението на Зия, веднага след операция, със слабо сърце, не се съобщават никакви подобни новини, никакъв стрес...следва да се пази от стрес, защото изхода е предвидим.
Саадет затова не му съобщи, изчакваше да се постабилизира. Къймет трябваше и тя да изчака, ама пусто, като не можа да се сдържи...

Чакам с нетърпение и тъга последният епизод утре...

# 171
  • Мнения: 3 119
ДНЕС Е ПОСЛЕДНИЯТ ЕПИЗОД ОТ "ЧАСТ ОТ МЕН"!
Благодаря на всички, които коментираха в тази тема, а и на тези които слагаха снимки, песни, клипчета! Беше интересен сезон с много добри професионалисти - артисти!
Пожелавам Ви една хубава лятна почивка с любимите Ви хора!

# 172
  • Мнения: 630
И аз искам да благодаря на всички, които споделяха информация за филма  bouquetЖалко че свършва, но аз продължавам да следя другата тема за Йозджан и Хатидже.Благодаря ви за прекрасната тема!

# 173
  • Мнения: 14 838
Е, това беше.Хубав сериал дори и с пропуските и гафовете на екипа.За мене е сериал с поука- че не винаги  целта оправдава средствата и че винаги всичко което искаме трябва да е на всяка цена.
Благодаря на всички които пишехте и споделяхте тук.
Благодаря и на Бризчето че се грижеше за създаването на темите.
Пожелавам ви хубаво лято и до скоро в друга тема за друг сериал.

# 174
  • Варна
  • Мнения: 2 973
Благодаря на всички, с които заедно проследихме и по българска телевизия този сериал, който понякога ни караше да се ядосваме, друг път да се смеем, не рядко да решаваме да го зарежем Joy и после отново и отново да тръпнем в очакване на нещо приятно, нещо хубаво, нещо, което да ни накара да се радваме заедно с героите. Но .... нали точно това е магията на сериалите! Laughing , а когато има и актьори, които като магнит те залепят за екрана, магията винаги се получава!
Благодаря за коментарите, за снимките, за инфото, за всичко, с което ВИЕ, прекрасни дами, списвахте тази тема! bouquet Аз наистина се надявам отново да се съберем в някоя тема, а защо не и тук, привлечени като с магнит Joy Joy Joy от друг интересен сериал. Пожелавам ви весело и ползотворно лято! Peace
Аз оставам тук, в тази тема за да продължа да поствам новини около актьорите на този сериал.
И за довиждане, но не и "Сбогом" Ви предлагам едно клипче със снимки зад кадър от снимачната площадка! Peace

# 175
  • Мнения: 16 938
БЛАГОДАРЯ ВИ жалко,че свърши но всяко нещо има своят.
Пожелавам ви едно прекрасно лято.

# 176
  • Мнения: 11 747
Не всички сериали са толкова малоумни. Много пъти вече споменавах, ако не сте гледали - гледайте Езел.
Финалът беше като приказка от 1001 нощ.

# 177
  • Варна
  • Мнения: 2 973



╰⋟♥✿♥⋞ KYG⋞♥⋟son ⋟♥✿♥⋞╮

# 178
  • Мнения: 1 196
Много пъти вече споменавах, ако не сте гледали - гледайте Езел.
И аз го препоръчвам.Страхотен филм,много добър Peace

# 179

Общи условия

Активация на акаунт