в 8 г.с. тепърва се развива ембрион

  • 10 369
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 25 257
другото, което ми стана странно - "развива се плодния сак и ембрион без пулс"? Как може да нараства, като няма живот/пулс?!
По принцип е възможно.

# 31
  • Мнения: 874
При мен с първата бременност плодът беше спрял да се развива и расте в 9та седмица (и отговаряше на размери на 7ма), странно ми е как ще расте, ако няма от какво да расте? Иначе конкретни цифри от бременността (сега си видях записките) - 7.07 последен цикъл (уточнявам, че бях спряла хапчета и не знаех кога ми е овулацията) - на 27.08, се установи беменност 6г.с., на 10.09 се видя пулс (8ма седмица)

# 32
  • Мнения: 4
Здр. момичета миналата година и аз имах сходен проблем,кухо яйце.Уж всичко беше наред ,бях в 8г.с. и имах малко зацапване.В същия ден имах и преглед и ми казаха ,че всичко е добре ,докато не прокарвях вечерта.Два дни лежах вкъщи и ме беше страх да отида в болницата ,но страх не страх отидох през ноща и уж беше кухо яйце.Направиха ми кюртаж чак след 4 дни ,бях се сринала тотално.

# 33
  • Мнения: 931
Аз съм с по-късна ову и второто ми дете вървеше винаги почти седмица от по-малко от предполагаемите размери. Наскоро имах и неуспешна бременност - там по едно време се видя уж ембрион (все още без пулс), после на следващия преглед пък не Sad Обаче плацентата растеше, в един момент се виждаше доста голямо яйце, наполовина пълно с плацента, а другата половина - празна. Имах и кървене, така че колкото и да съм противник да идеята за бързането с премахването на кухото яйце, не посмях да чакам и да рискувам спонтанният аборт да ме завари някъде сама с децата...

Надявам се при авторката новините да са добри!

# 34
  • Мнения: 11
Здравейте,
за съжаление не са добри новините , в сряда съм планирана за изчистване или така наречения кюртаж.
Но мисля да направя изследване да се види от какво се е получило. Втория доктор който посетих за второ мнение ми каза че е генетична грешка и че се случват такива неща.

# 35
  • Мнения: 503
При мен с първата бременност плодът беше спрял да се развива и расте в 9та седмица (и отговаряше на размери на 7ма), странно ми е как ще расте, ако няма от какво да расте? Иначе конкретни цифри от бременността (сега си видях записките) - 7.07 последен цикъл (уточнявам, че бях спряла хапчета и не знаех кога ми е овулацията) - на 27.08, се установи беменност 6г.с., на 10.09 се видя пулс (8ма седмица)

Е защото точно така е в началото - плодът се състои от струпване на стволови клетки, които в малко по-късен етап се превръщат в над 200 други вида клетки. То и в самото начало, когато имаме бластоцит, няма сърце.

# 36
  • Мнения: 874
Съжалявам за лошия изход Sad  Hug

За развитието на плода - всичките тези процеси стават доста преди 7-8 седмица Wink  Peace

# 37
  • Мнения: 931
Здравейте,
за съжаление не са добри новините , в сряда съм планирана за изчистване или така наречения кюртаж.
Но мисля да направя изследване да се види от какво се е получило. Втория доктор който посетих за второ мнение ми каза че е генетична грешка и че се случват такива неща.

Съжалявам Sad В общи линии, наистина няма нищо конкретно,  от което се получава - просто се развива не както трябва и спира растежа да се изчисти докато е време. В коя седмица трябва да си сега?

# 38
  • Мнения: 68 747
Чела съм, че при генетични грешки организма сам прекъсва бременността...природата си знае работата. Може би така е трябвало да стане..
Тежък момент е това, прегръдки на авторката Hug

# 39
  • Мнения: 11
Здравейте,
за съжаление не са добри новините , в сряда съм планирана за изчистване или така наречения кюртаж.
Но мисля да направя изследване да се види от какво се е получило. Втория доктор който посетих за второ мнение ми каза че е генетична грешка и че се случват такива неща.

Съжалявам Sad В общи линии, наистина няма нищо конкретно,  от което се получава - просто се развива не както трябва и спира растежа да се изчисти докато е време. В коя седмица трябва да си сега?


 В 10 седмица.

Благодаря на всички Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 8 656
В такъв момент не е утешаващо и дори може да прозвучи ужасно, но наистина...това е природа и някои неща  е по-добре да се случат на ранен етап.
Имам 2 ранни аборта и знам какво е, когато го искаш  Hug 

# 41
  • Мнения: 2 490
В такъв момент не е утешаващо и дори може да прозвучи ужасно, но наистина...това е природа и някои неща  е по-добре да се случат на ранен етап.
Имам 2 ранни аборта и знам какво е, когато го искаш  Hug 
Не е утешаващо в никакъв случай, но  в колкото по-ранни седмици толкова по-добре за психиката. Наскоро ми изтекоха водите в 5ти месец и няма смисъл да описвам ужасът, който преживях.
Нини, много съжалявам, че така са се развили нещата, пожелавам ти бързо физическо и психическо възстановяване и една успешна и лека бременност веднага щом се почувстваш готова  Hug

# 42
  • София
  • Мнения: 1 626
Много съжалявам за станалото - дано се възстановиш бързо и да се сбъдне скоро мечтата за детенце !  Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 8 656
Commala, така е. Имам позната, която със сетни сили успя да задържи бременността си след много проблеми в началото, но я загуби в 5 месец.
 Случаите са съвсем различни и можем само да се нагаждаме и да гледаме напред. Трудно е, но ни очакват много хубави неща...заради тях си струва да се справим.

Общи условия

Активация на акаунт