Как общувате с човек, който смята, че винаги той постъпва правилно?

  • 11 565
  • 70
  •   1
Отговори
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Извинявам се предварително за глупавия въпрос.Но вече не зная какво да правя.Налага ми се да общувам с човек които никога и при никакви обстоятелства не желае да признае че е допуснал грешка.Дори когато тази грешка е очевидна.Толкова ли е трудно да кажеш едно простичко ,,Е тук сгреших" Вместо да почнеш да нападаш целия свят и да докарваш вода от 10 вира в своя подкрепа.Не помагат нито факти нито доказателства!Кажете ми вие как се оправяте с подобни хора.Защото аз досега за толкова години чак такова чудо не съм  виждала!

Последна редакция: вт, 28 юни 2016, 09:48 от Редактор*

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 645
Не общувам. Изобщо.

Имах такава приятелка. След години компромиси и затваряне на очите от моя страна, приключих тези отношения. Чак после си дадох сметка колко натоварващо е било за мен и какво облекчение съм изпитала всъщност след края.

Пишеш, че ти се налага. Жалко. Предстоят ти още много нерви. Такива хора не се променят. Според мен.

# 2
  • Мнения: 4 711
И на мен ми се налага и само чакам момента, когато няма да ми се налага  Praynig
Но тук включвам и винаги обратно мнение, налагането му и т.н. Поне аз мога да ограничавам общуването

# 3
  • Мнения: 6 995
Разведох се с единия Joy За съжаление, следващите двама също бяха такива. Нямам късмет.  Laughing
След това срещнах ММ, който е нормален. Laughing

Странното е, че освен в личния ми живот, не съм срещала такива хора - нито сред колеги, нито сред приятели.  newsm78

# 4
  • Мнения: 2 237
Може да се общува с всякакви хора, стига да не те обиждат или повишават тон, ако започнеш да излагаш своите аргументи. С вторите съм спряла да се събирам и за щастие не съм била принудена. Ако вече грешката е станала и ме е засегнала пряко негативно, също очаквам някакъв вид извинение. Няма ли такова, няма повече общуване. Иначе другите, с които само си обсъждам разни неща или гледам като наблюдател, съвсем спокойно мога да ги приема.

Извинявам се предварително за глупавия въпрос.Но вече не зная какво да правя.Налага ми се да общувам с човек които никога и при никакви обстоятелства не желае да признае че е допуснал грешка.
По-скоро се попитай защо ти е толкова важно човекът да признае грешката пред теб гласно. Той може да се измъчва, да го е срам или да прикрива несигурността си с високомерие, но не значи, че не е осъзнал, че сам е постъпил неправилно. Срещала съм такива хора. Той решава да си мълчи или да те напада, а ти решаваш дали ще го приемеш. Отговорна си само за себе си  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 29 502
Зависи този човек какъв ти е и колко често ти се налага да контактуваш с него.
Аз действам така:
1. Познати/приятели/роднини - намалявам контактите до санитарния минимум. В редките случаи на среща се съгласявам с тяхното мнение. Отговарям едносрично и гледам да не се затормозявам излишно. Wink
2. Колеги - доста по-трудно за справяне, особено ако работата ти е свързана с тях. Имах такава колежка. Оставях я да си мисли, че е велика и безгрешна. В крайна сметка си тръгнах аз, защото и от нея, и от другите шефки ми беше дошло нанагорно... Twisted Evil
3. Половинката - тук нямам опит. Предполагам, че не би станал ММ, ако беше такъв.... Peace

# 6
  • Мнения: 6 676
Ако с подобен човек имам приятелски отношения, те ще приключат, защото е адски изнервящо и натоварващо някой непрекъснато да доказва правотата си.
Ако става въпрос за служители на едно ниво, вероятно ще се обърна към прекия ръководител, той да прецени кой крив и кой прав.
И последния вариант-ако дървената глава ми е началник, в началото най-вероятно ще го търпя, но ще напусна.
Като цяло изобщо не ми харесват хора, които са болезнено чувствителни към всякакви забележки, особено, когато не са прави.
Мисля, че такова поведение е много детинско, на всяка цена да се наложиш над другите и без грам критично мислене към себе си.

# 7
  • Мнения: 12 473
Казвам - "това е твое мнение, но аз имам мое"

# 8
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Всеки човек  си има недостатъци и слабости и грешки,аз също! И си признавам макар че ме е срам, притеснявам се от възможните негативни последици ,гадно ми е. Не очаквам да ми го каже,но  поне следващия път бъде честен.Но въпросния човек  дори се опитва да ми вмени чувство за вина за негови грешки.Даже очаква едва ли не извинение!!!!!В началото си мислех че така се отнася само с мен, но се оказа че това му е обичайния начин на поведение за жалост.

# 9
  • Мнения: 6 676
Цурето, колкото по-рано разбереш, че такива хора никога не се променят-толкова по-добре за теб.Ще си спестиш много време и енергия, хвърлена на вятъра. Аз също преди се заблуждавах и си мислех, че подобен тип хора с времето осмислят нещата, че проумяват защо се случва всичко.Но това са си били мои заблуди и го отчитам като грешка и наивност.Този тип хора имат способността да обвиняват за всичките си неудачи останалите и да очакват някакво специално отношение и внимание.Единствения начин е дистанция, друго решение аз не виждам.

# 10
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
A , общувам си  Laughing
стига да не ме засяга  лично неговото 'правилно'  Mr. Green





"Сигурен ли си, че си прав ? Съвсем, съвсем сигурен ? Да бъдеш „прав“ затваря вратите към „правотата“ на другите хора, които считат, че ти грешиш, точно както ти считаш, че те грешат."


И те така  Grinning

 

Последна редакция: пн, 27 юни 2016, 17:51 от Desss

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 598
Извинявам се предварително за глупавия въпрос.Но вече не зная какво да правя.Налага ми се да общувам с човек които никога и при никакви обстоятелства не желае да признае че е допуснал грешка.Дори когато тази грешка е очевидна.Толкова ли е трудно да кажеш едно простичко ,,Е тук сгреших" Вместо да почнеш да нападаш целия свят и да докарваш вода от 10 вира в своя подкрепа.Не помагат нито факти нито доказателства!Кажете ми вие как се оправяте с подобни хора.Защото аз досега за толкова години чак такова чудо не съм  виждала!

Да не си попаднала на мъжа ми? hahaha

Моят освен,че никога не е виновен,все търси вината в мен. Sad
Слава Богу,че има и добри качества.
Трудно е с такъв човек.Много!

# 12
  • зад кестените
  • Мнения: 795
 Сигурно! GrinningЧета и леко се поуспокоявам.Какво ли толкова се напъвам и аз, те няма да се променят това е ясно.Сещам се как от една невинна забележка  за неправилно произнесена фамилия на футболист какъв лют спор се развихри в компанията и  въпросния човек отрови вечерта #Crazy #CrazyДори когато чу от екрана правилното произношение познайте какъв отговор последва.,,Дори да не съм прав за вас,пак съм прав  за себе си защото го казвам аз!"И така постоянно от маловажните до супер важните неща.Само да имаше начин да сведа до минимум разговорите с него ooooh!

# 13
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 870
Разведох се. Години наред слушах как аз съм виновна за всичко и как нещата ще си дойдат по местата, ако го слушам и приема, че той всичко знае най-добре.

# 14
  • Мнения: 5 820
Разведох се. Години наред слушах как аз съм виновна за всичко и как нещата ще си дойдат по местата, ако го слушам и приема, че той всичко знае най-добре.
   Добре сте направила. По-надалеч от такива хора. Мразя подобни хора, които си мислят, че винаги са прави и отказват да приемат нечие друго мнение. Най-лесно е да обвиняваш отсрещната страна, а ти да си невинен!

# 15
  • Мнения: 5 820
Извинявам се предварително за глупавия въпрос.Но вече не зная какво да правя.Налага ми се да общувам с човек които никога и при никакви обстоятелства не желае да признае че е допуснал грешка.Дори когато тази грешка е очевидна.Толкова ли е трудно да кажеш едно простичко ,,Е тук сгреших" Вместо да почнеш да нападаш целия свят и да докарваш вода от 10 вира в своя подкрепа.Не помагат нито факти нито доказателства!Кажете ми вие как се оправяте с подобни хора.Защото аз досега за толкова години чак такова чудо не съм  виждала!
   За такива хора е много трудно да си признаят, че са сгрешили. Ако го обвиниш такъв човек, че е сгрешил, гледай какво става. Този човек ще те направи на нищожество.
   Избягвам такива хора в моя живот. Познавах един човек точно такъв и беше ужасен. Но не знам как и какво стана при него, но мисля че се осъзна и призна за някои негови грешки. Дори започна да произнася често думата "извинявай". Тази дума не съществуваше в неговия речник преди. Остава само да го проверя в действителност, тъй като живеем в други градове и в момента нямам възможност да се срещна с него. Вътре в мене се провиква едно гласче, че този човек не се е променил и търси някаква изгода от мене. Но ще се разбере. Всеки заслужава шанс и всички грешим. И аз имам доста лоши черти на характера си.
    Моят съвет е бягайте от подобни хора. Само отрицателни емоции ще Ви донесат и ще се почувствате много зле.
   

Последна редакция: пн, 27 юни 2016, 18:34 от Jennifer_w

# 16
  • Мнения: 5 820
Всеки човек  си има недостатъци и слабости и грешки,аз също! И си признавам макар че ме е срам, притеснявам се от възможните негативни последици ,гадно ми е. Не очаквам да ми го каже,но  поне следващия път бъде честен.Но въпросния човек  дори се опитва да ми вмени чувство за вина за негови грешки.Даже очаква едва ли не извинение!!!!!В началото си мислех че така се отнася само с мен, но се оказа че това му е обичайния начин на поведение за жалост.
    Само колко позната история.

# 17
  • Мнения: 14 648
Как общувам?Писна ми да слушам глупости,че освен,че знае всичко,може всичко,разбира от абсолютно всичко и т.н.''всичко''.Естествено известно време премълчавах,минаваше ми покрай ушите.Когато обаче започна много ''да разбира'' от мойта работа,не останах длъжна.Изложих с факти въпросната персона.Не знам как не получи инфаркт.Оттогава се държи мн.резервирано с мен и аз нямам нищо против това.И без това нямах желание да общуваме,но се налагаше покрай др.хора.Също ме вбесяваше,че пред хората говореше все едно сме мн.близки,мн.добре ме познава.Там и беше грешката. Mr. GreenАко ме познаваше мн.добре щеше да знае,че не търпя лъжи,несправедливости и нямаше да ме предизвиква.Права ли съм,гоня до дупка.

# 18
  • Мнения: 9 052
Цурето, колкото по-рано разбереш, че такива хора никога не се променят-толкова по-добре за теб.Ще си спестиш много време и енергия, хвърлена на вятъра. Аз също преди се заблуждавах и си мислех, че подобен тип хора с времето осмислят нещата, че проумяват защо се случва всичко.Но това са си били мои заблуди и го отчитам като грешка и наивност.Този тип хора имат способността да обвиняват за всичките си неудачи останалите и да очакват някакво специално отношение и внимание.Единствения начин е дистанция, друго решение аз не виждам.

Абсолютно си права. но не винаги е възможна дистанция.

Такова поведение е признак на ли4ни проблеми.

# 19
  • Мнения: X
Избягвам контакти с такива хора. От опит знам колко е натоварващо и безсмислено, още повече че някои с този тип мания са и леко психо, често арогантни и агресивни

Друго е обаче ако имаш такъв близък
Там съм се научила да слушам и да не чувам, особено претенциите от типа " колко сме велики, а останалите са ..."
Засега, не знам докога ще го имам това търпение и да отрежа до дъно и там

# 20
  • Мнения: 9 052

Там съм се научила да слушам и да не чувам, особено претенциите от типа " колко сме велики, а останалите са ..."
 

явно за сега здрави нерви показваш. аз не го мога този трик. направо пускам парата.

# 21
  • Мнения: 1 281
имам такъв баща .
не приема , че е възможно да сгреши .
общувам с него, като записвам с диктофон какво говори ..
защото когато разбере, че е сгрешил обикновено отрича това, което е казал .
или писмено го карам да ми напише нещото, след което, ако не съм съгласен и намеря начин да направя опровержение и аз отговарям писмено .
последно време започна да казва да не бях прав, но това не променя нищо ..
той пак се изказва от позицията на последна инстанция без да има необходимата компетентност .
или ако види, че материята наистина е твърде сложна и непонятна за него ..
директно отказва да говори на темата и я обявява за маловажна незначителна .. всичко не .
много е трудна комуникацията с такива хора .. особено ако човек е принуден да общува с тях от някакви обстоятелства .

# 22
  • Мнения: X

Там съм се научила да слушам и да не чувам, особено претенциите от типа " колко сме велики, а останалите са ..."
 

явно за сега здрави нерви показваш. аз не го мога този трик. направо пускам парата.

Няма смисъл иначе, по твоя начин бях в началото, само по-зле ставаше
Имам чувството, че на такива хора им прави удоволствие някак си да правят конфликти от този тип и се кефят на реакциите на околните
Защо да им се доставя това удоволствие ...

# 23
  • Мнения: 14 648
Сигурно им доставя удоволствие,но когато приземиш такъв човека,шока за него е силно травмиращ.Очевидно,че има вътрешни проблеми и комплекси,но останалите не са длъжни да търпят и страдат заради техните терзания.Разбира се в моя случай беше лесно понеже не сме роднини.

# 24
  • Мнения: 9 052

Там съм се научила да слушам и да не чувам, особено претенциите от типа " колко сме велики, а останалите са ..."
 

явно за сега здрави нерви показваш. аз не го мога този трик. направо пускам парата.

Няма смисъл иначе, по твоя начин бях в началото, само по-зле ставаше
Имам чувството, че на такива хора им прави удоволствие някак си да правят конфликти от този тип и се кефят на реакциите на околните
Защо да им се доставя това удоволствие ...


по скоро се успокояват, като разтревожат някого и не само те са разтревожените или уплашените ... в смисъл не искат само те да са зле ... като под зле не става въпрос непременно зле, ами сами решават 4е друг е по-добре и те са минати и няма да я бъде така.

# 25
  • Мнения: 5 820
Как общувам?Писна ми да слушам глупости,че освен,че знае всичко,може всичко,разбира от абсолютно всичко и т.н.''всичко''.Естествено известно време премълчавах,минаваше ми покрай ушите.Когато обаче започна много ''да разбира'' от мойта работа,не останах длъжна.Изложих с факти въпросната персона.Не знам как не получи инфаркт.Оттогава се държи мн.резервирано с мен и аз нямам нищо против това.И без това нямах желание да общуваме,но се налагаше покрай др.хора.Също ме вбесяваше,че пред хората говореше все едно сме мн.близки,мн.добре ме познава.Там и беше грешката. Mr. GreenАко ме познаваше мн.добре щеше да знае,че не търпя лъжи,несправедливости и нямаше да ме предизвиква.Права ли съм,гоня до дупка.
  И аз съм същата. Държа много да бъде казвана истината и справедливостта. Когато сметна, че съм права, не отстъпвам. Трябва солидни факти да се изложат, за да ме убеди, че не съм права.

# 26
  • Мнения: 9 052
Сигурно им доставя удоволствие,но когато приземиш такъв човека,шока за него е силно травмиращ.Очевидно,че има вътрешни проблеми и комплекси,но останалите не са длъжни да търпят и страдат заради техните терзания.Разбира се в моя случай беше лесно понеже не сме роднини.

да, така е. И какво се прави? Необръщане на внимание върви в някои ситуаци и, а в други не ...

# 27
  • Мнения: 5 820

Там съм се научила да слушам и да не чувам, особено претенциите от типа " колко сме велики, а останалите са ..."
 

явно за сега здрави нерви показваш. аз не го мога този трик. направо пускам парата.
   Да правят конфликти непрекъснато, за да изнервят отсрещната страна и те да се наслаждават. Също така на тях им прави удоволствие да накарат човек да се почувства зле.
Няма смисъл иначе, по твоя начин бях в началото, само по-зле ставаше
Имам чувството, че на такива хора им прави удоволствие някак си да правят конфликти от този тип и се кефят на реакциите на околните
Защо да им се доставя това удоволствие ...

# 28
  • Мнения: 5 820
имам такъв баща .
не приема , че е възможно да сгреши .
общувам с него, като записвам с диктофон какво говори ..
защото когато разбере, че е сгрешил обикновено отрича това, което е казал .
или писмено го карам да ми напише нещото, след което, ако не съм съгласен и намеря начин да направя опровержение и аз отговарям писмено .
последно време започна да казва да не бях прав, но това не променя нищо ..
той пак се изказва от позицията на последна инстанция без да има необходимата компетентност .
или ако види, че материята наистина е твърде сложна и непонятна за него ..
директно отказва да говори на темата и я обявява за маловажна незначителна .. всичко не .
много е трудна комуникацията с такива хора .. особено ако човек е принуден да общува с тях от някакви обстоятелства .
   И моят баща е същият. Затова се дистанцирам вече от него и не споря. Като си мисли, че е прав, оставям го да си мисли, че наистина е прав. Нямам вече нервите и силите да го убеждавам в противното. Оставям го спокойно да се навика, обижда и напсува, без да му обръщам вече никакво внимание на думите му, тъй като обърна ли му внимание, той съсипва моето здраве. Баща ми е доста чепат човек и въобще не приема ничие мнение и новости в живота.

# 29
  • Мнения: 1 281
имам такъв баща .
не приема , че е възможно да сгреши .
общувам с него, като записвам с диктофон какво говори ..
защото когато разбере, че е сгрешил обикновено отрича това, което е казал .
или писмено го карам да ми напише нещото, след което, ако не съм съгласен и намеря начин да направя опровержение и аз отговарям писмено .
последно време започна да казва да не бях прав, но това не променя нищо ..
той пак се изказва от позицията на последна инстанция без да има необходимата компетентност .
или ако види, че материята наистина е твърде сложна и непонятна за него ..
директно отказва да говори на темата и я обявява за маловажна незначителна .. всичко не .
много е трудна комуникацията с такива хора .. особено ако човек е принуден да общува с тях от някакви обстоятелства .
   И моят баща е същият. Затова се дистанцирам вече от мене и не споря. Като си мисли, че е прав, оставям го да си мисли, че наистина е прав. Нямам вече нервите и силите да го убеждавам в противното. Оставям го спокойно да се навика, обижда и напсува, без да му обръщам вече никакво внимание на думите му. Баща ми е доста чепат човек и въобще не приема ничие мнение и новости в живота.
аз пък се опитвам да го лекувам моя ..
за сега не мога да кажа, че е успешно, или че е напълно неуспешно ..
имам някакви положителни резултати, но са незадоволителни.

# 30
  • Мнения: X
Не общувам с такива хора. Много натоварва, не си заслужава нервите.

Проблем е, когато такива са детето/децата ти, родители, братя/сестри, съпруг. Тогава става много интересно.

# 31
  • Мнения: 1 495
Общуването с тези хора може да се разглежда като подарък, това е един шанс човек да преодолее собствени проблеми. Казват, че хората около нас са като огледало, в което да се огледаме. И че това, което най-много ни дразни в другите хора са всъщност неща, които ни дразнят в нас самите.
Не случайно привличаме определени хора в живота си. Понякога повтаряме едни и същи грешки, понякога дори грешките на родителите си и така докато не си научим това, което имаме да учим.

# 32
  • на село
  • Мнения: 1 028
Баща ми е такъв. Свела съм контактите с него до санитарния минимум.  Confused Олекна ми, когато се изнесох. Омръзна ми да споря и да слушам глупости.
Лошото е, че сега майка ми сама трябва да търпи изявленията му колко е велик....

# 33
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 416
Извинявам се предварително за глупавия въпрос.Но вече не зная какво да правя.Налага ми се да общувам с човек които никога и при никакви обстоятелства не желае да признае че е допуснал грешка.Дори когато тази грешка е очевидна.Толкова ли е трудно да кажеш едно простичко ,,Е тук сгреших" Вместо да почнеш да нападаш целия свят и да докарваш вода от 10 вира в своя подкрепа.Не помагат нито факти нито доказателства!Кажете ми вие как се оправяте с подобни хора.Защото аз досега за толкова години чак такова чудо не съм  виждала!
Удрям го шегаджийската според конкретната ситуация. Като се "изгъбаркаш" няколко пъти с такъв човек и му демонстрираш колко е смешен с тези си напъни, малко от малко се коригират нещата. Peace Stuck Out Tongue

# 34
  • Мнения: 22 036
Такова поведение е характерно за по-млади хора, но някои си го носят до гроб. При младите е по-скоро в следствие на типичната "арогантност" идваща  от усещането им, че "морето им е до коленете" и те знаят всичко. При по-възрастните е според мен, липса на емоционална интелигентност. Те не могат да приемат, че грешат, не могат да си признаят и да се извинят.

Разводът ми е до голяма степен свързан с подобно отношение от страна на бившият ми съпруг, който иначе има доста качества, заслужаващи уважение.

И в работата си имам непрекъснато проблеми с подобен тип хора. Правят гаф, и вместо да си признаят и да потърсят решение, го крият и замазват, докато не стане супер драма.

За съжаление нямам рецепта за справяне. Единственото е да се дистанцираш, ако много те касае това поведение или да го игнорираш, ако обстоятелствата позволяват.

# 35
  • Мнения: 4 711
И в работата си имам непрекъснато проблеми с подобен тип хора. Правят гаф, и вместо да си признаят и да потърсят решение, го крият и замазват, докато не стане супер драма.
Аз не мога да спя, като знам, че съм направила нещо и все казвам на някой. По-добре да се знае и евентуално да минимизираме щетите. Олеква ми, пък и видях, че никой не ми се кара, а просто оправяме проблема.

# 36
  • Мнения: 400
Ами това са роднините на мъжа ми, 2 години ги търпях ,канехме ги на гости когато имаме повод ,посрещахме ги като царе,това искаш ли ,онова харесва ли ти и т.н всичко в името на общото благо.Да ама не ,в отговор на това  взеха да ни правят на балами,мен и моите близки.Казах си ,стига вече ,спрях да ги каня и за в бъдеще ще намирам претекст за да не идват у дома и ще съм по-добре.Накратко ще Ви разкажа  една от случките-да вземем пример с Коледа 2015-2016г ,та приготвили сме се ние ,пържолки,капама,салатки ,сокчета ,вина ,плодове и т.н.По предварителен разговор с" една от тях",т .е близка на мъжа ми ,не искам да уточнявам имена по обясними причини се разбрахме ,че всичко ние ще приготвим ,,те само ще направят питката без късмети.Всяко от семействата отделно щеше да си прави питка с късмети.И така идват те с питката  ...пожелания ,наздравици,хапвайте не се срамувайте  подканяхме ги както винаги ,опитайте от това ,от онова .И какво си мислите ,сестрата на мъжа ми каза ,че е на диета/като се има впредвид ,че тежи мокра 50кг/ и само от питката ,която  донесе си отчупвашие ,нищо  друго. Нито пи ,нито яде.А и за какво бе дошла да празнува Коледа с нас ,да беше си останала вкъщи по -добре.Идваше ми по едно време желание да и нахлупя на главата една от чиниите...Майка и каза ,че са яли в къщи , и с хиляди кандърми от страна на родителите ми и сина им си хапна малко от едно ястие.Ами какво да ви кажа едва ги изтърпяхме такива роднини.Поне мъжа и  си хапна повече ,но през цялото време мълчи,трябва човек да се чуди как да поведе с него някакъв разговор.Просто цял ден да готвиш да се приготвящ за" видни гости" ,а то нямало защо да го правим.Тези хора просто не заслужават да си правиш този труд ,даже дори да ги канят.Та живот издраве идват рожденни дни ,годишнини,Коледа ,Нова година ,дори не си и помислям тези хора отново да съсипят поводите ,няма да ги каня и толкоз.А и това не са хора за маса ,за гости ,нито приказките им подобаващи за компания ,нито поведението им.Непрекъснато мълчат ,попиташ ли ги нещо отговарят едносрично и така.Направо ти играят по нервите ,сякаш сме длъжни да ги забавляваме и да им се молим да удостоят с внимание гозбите ни.Абсурт пълен е тези хора да се поканят отново.Няма начин.Нека си кукуват вкъщи и толкоз.Сега като го споделих с Вас ,ми олекна .Вие аккво мислите? WinkА да не говорим как свекърва ми като ни види всеки път  с едно извинение ,-"Ох ,нямам пари да ви дам , а и пенсията е далече..."А всеки път като идва в къщи с" празни ръце" след това задължително минава през пазар да си пазари на път за вкъщи.А да не говорим колко пъти е идвала на другия ден след като вземе пенсията ,пак нищо дори идума не отваря за пари...Ами няма какво да чака и от нас след това ,дано да си ги пести жената ,защото после ще и трябват....

Последна редакция: вт, 28 юни 2016, 14:46 от карината

# 37
  • Мнения: 4 711
карината, не разбрах защо трябва да ви дава пари?  Thinking И аз съм била на диета по време на празници, как не са ме убили за това, не знам  ooooh!

# 38
  • Мнения: 22 036
Аз не разбрах каква е връзката с темата, но нейсе...

# 39
  • Мнения: 400
На диета е само до момента когато идва на гости ,иначе вкъщи си е хапнала порядъчно ,а за парите бабата предварително се извинява ,че нищо не е купила за внуците ,имам две деца  ,а и паричка баба не маже да им даде ....И така всеки път с едни и същи извинения ,ние не и искаме парите ,просто тя напомня ,че няма за нас!Темата е за комуникацията или за липса на такава ,между познати.

# 40
  • Мнения: 1 568
Човек, който смята че винаги е прав, постъпва правилно и никога не греши - майка ми. Трудно се общува с такъв човек. Като бях малка до като се омъжих - оставях я да си мисли че е права, че ме е обедила в правотата си, само и само да избегна скандала, който винаги го имаше, но поне в по-лека форма. Защото щом тя не е виновна за нищо, значи някой друг е. Този някой друг е най-близко застаналия до нея, към момента на грешката или пък е някакво обстоятелство, което й е попречило да постъпи правилно, но вината разбира се никога не е в нея.

Пример: Прелива да кажем вода (няма значение какво). Разлива се съдът или излиза по под / маса. Веднага следва скандал, в който обяснява как примерно аз / сестра ми/ баба ми й пречим и за това тя е разляла нещото. Или пък казва: "за да те гледам какво правиш и ей на какво се случи".

От както създадох свое собствено семейство: Намалих контактите до минимум, включително и обажданията по телефона. Винаги ще намери за какво да се заяде или какъв конфликт да създаде. Все някой нещо й дължи - като поведение или като дело. Иска нещо, но не казва какво, сам трябвало човек да се сети. Ми не ме интересува какво е и не й обръщам внимание.

карината от историята ти не видях как роднините които описваш са хора, които смятат че винаги те са правите!? Нормални хора. Може би са хапнали по-рано, както обикновено, а някой че е на диета... Аз редовно като ходя на гости хапвам малко, защото това за мен е нормалното, другото е преяждане и аз не намирам за нужно да го правя, ако ще и повод да има. Не намирам и защо някой трябва да носи нещо, когато ходи у някого или пък да дава задължително пари. Ако е решил - супер. Ако няма или е преценил, че ще му трябват за друго, ако ще да е за да си напазарува - ми негова работа.  Peace

ПС: Темата е за "Как общувате с човек, който смята, че винаги той постъпва правилно?"

# 41
  • Мнения: 2 140
Карината, това, което споделяш е доста често срещано явление.
Правилно постъпват и гостите ти и вие - каквито и да са гозбите,
всеки сам решава дали ще се храни, както и не бива да дава обяснения дали е на диета,
хранил ли се преди това,  пости ли и т.н.
Ти постъпваш гостоприемно, масата е подредена, пълна с хубава храна и напитки, казваш "заповядай те" и
не се интересуваш, кой пие, яде или зяпа тъпо.
Имаш  достатъчно впечатления от роднините и си спести негативите.
Колкото до носенето на нещо на домакините - не е задължително, но доброто възпитание го изисква,
особено когато има деца и това е баба им.

# 42
  • Мнения: 9 052
Аз я разбрах какво пише. Имам и аз опит с такива. Целта е налагане и е много неприятно.
Аз също мисля , 4е бабата е хубваво да донесе нещо на децата. Ако няма то поне да ги заведе някъде или да им про4ете нещо. Т.е. да направи нещо специално за тях. Пък после да си се разправят, налагат, показват и мерят на воля ... или каквито им са там отношенията.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 932
Имам много близък такъв човек, напълно разбирам колко трудно се общува в случая. Използвам няколко "маневри" - оставям да си каже, каквото има на сърце, като се правя, че слушам; опитвам се да обърна всичко на шега, за да не възникне спор; казвам просто, че не съм съгласна, защото аз харесвам/не харесвам/ предпочитам/ и т.н.; избягвам ключови теми, по които знам, че ще възникне спор или неприятна ситуация. И най-важното, като набера много вътрешно, изпускам парата пред половинката, той винаги слуша и ме подкрепя. Това помага.
Друг не толкова близък имам на работа. Там положението е по-сложно, защото в работата ни личната преценка е важна, несвършена работа пречи сериозно на другите и т.н. Там изобщо не върви да се влиза в директен конфликт, но често се налага даването на повечко обяснения.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 3 592
При по-възрастните е според мен, липса на емоционална интелигентност. Те не могат да приемат, че грешат, не могат да си признаят и да се извинят.
не е само до липса на емоционална интелигентност: "всезнаенето",  убедеността, че ти си най-прав, че не може да не си прав,  чут, разбран и тн. са характерни черти и при една нарцистична личност - некомуникативна, ригидна, егоцентрична.
Аз лично се стремя да избягвам общуване с такива, нямам толкова психическа енергия за изчерпване...

# 45
  • Мнения: 400
Искам да попитам само -Когато сте поканени на  гости за Коледа ,нали не се нахранвате вкъщи  преди това или съвсем умишлено  сте на диета точно преди това ,като 2 часа преди това сте коментирали менюто с домакините и сте се уговорили за това .А и съвсем съгласна съм  точно с майките ,които ме разбраха правилно ,една баба отива на гости на внучетата.Не ги е виждала най -малко 1,5-2месеца ,съвсем човешко е да им купи поне по 1 банан  ако не нещо друго или по 1 левче да даде за бонбони ако не им е купила друго...Това се води баба все пак и дечицата гледат  дали им се носи нещо от близки хора,детските очички им грейват в този случай, но не...Нашата баба не смята за нужно да го прави ,веднъж годишно им е достатъчно като даде 20лв да им се купи нещо...Като се има впредвид ,че разполага с не малък доход на месец с който да си позволи много Неща..Та с такива хора ми е трудно да контактувам ,както и с лелите от този сорт,предпочитам въобще да не поддържам контакт с тях ако можех.

# 46
  • Мнения: 9 052
карината имай в предвид, 4е роднините 4овек не ги избира, а ги има. Мъжа ти също. Т.е. вие сте му семейството, но те са му роднините и ако той ги оби4а по-добре придобий друга политика спрямо тях.
С което не казвам кой крив и кой прав, а 4е се дразните явно взаимно и по този на4ин ще задълбавате.

# 47
  • Мнения: 874
И аз се разведох с подобен човек... но всъщност неговото поведение беше продиктувано от "мама" (т.е. щом мама е казала така, значи е така)...за щастие от както не е при мен не се и опитва да ми казва как "правилно" се гледа дете... Grinning Grinning Grinning

колкото до виждането и подаръците (от бабата) на мен баща ми, ако се сетеше да ми подари нещо за р.д, то беше едно балонче, ти за 20лв... че това си е щедрост!!! (съжалявам за черния хумор...)

# 48
  • Мнения: 1 009
Маи цялата тема е за лошата свекърва  Mr. Green Шанса ако имаш син ти да си лошата е много голям. Така де ще отидеш на вечеря при снахата, ще опиташ всичко което ти предлага(за да не я обидиш) и тя накрая ще каже "Ей тази не се наяде"  Mr. Green hahaha hahaha

# 49
  • Мнения: 29 502
Сега се сещам, че точно този тип хора винаги са недоволни от нещо, все някой им е виновен и мрънкането е почти непрекъснато!  Mr. Green

# 50
  • Варна
  • Мнения: 932
Явно аз от сега съм си лоша, пък нали един ден, живот и здраве, ще съм многократно свекърва, ама не съм съгласна с това за подаръците. Не смятам за необходимо да се купи нещо на децата, само щото не ги е виждала от някакъв си период на време. С годините и бабите се научиха, децата не го оценят, търсят си го като наследство, едва ли не им се полага. Мне, благодаря. Лакомства не разрешавам вкъщи, играчки имат за няколко детски магазина, не виждам смисъл да се купи нещо, само за да се купи нещо.

# 51
  • Мнения: 400
Просто се изчерпах откъм възможности да се правя ,че винаги ми е приятно да ги видя тези мили роднини,дори да не може човек с тях да  комуникира по нормален начин.Кажете ми как да продължа в името на МИРА в семействата.Това всеки път когато се видим с родата на мъжа ми е обучение как да си гледам децата ,как да чистя ,кога да го правя  ,с аккво да чися ,как да готвя  и т .нКъде са си купили много вкусен ориз за 2лв ,аз трябва непременно да го купя ,къде има вкусна извара ,сирене .Не трябва да гледам цените ,а това кое е по вкусно.А пари някъде закачени по дърветата къде да си накъсам?Това не ги интересува .Те са най знаещи ,можещи и т.н

# 52
  • Мнения: 29 502
И що се връзваш?

Отговаряй с:
"Мммм, вярно ли?"
"Браво, чудесно!"
"Еййй, добре, че ми каза!"
"Ама това е супер, как не съм се сетила?"
"Ще пробвам и аз някой път."
"Много добре става/е станало/..."

....и подобни. Защо се напрягаш излишно? Имам си една сентенция - "Говори си, не ми пречиш!". Аз си правя, каквото съм решила, както съм го решила. Това, че някой ме поучава или ми обяснява колко е прав и велик, не ми влияе. Особено, като не живеете заедно, още по-лесно е.
Аз даже бих се възползвала. Като ми каже, че се чисти еди как си, ще й кажа: "Леле, колко страхотно го направи, блести направо. Я сега пробвай с тигана/тенджерата/печката, че твоят начин е чудесен, аз не мога да постигна такава чистота!".....и ще си направя едно кафе по случая!  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 400
 JoyСрахотно подобрихте ми настроението ,добрата новина е ,че слава богу не живеем заедно ,но се налага за съжаление да се виждаме по определени поводи,но и тях ми стигат за да намразя пътя до тях или времето спира ,когато те дойдат на гости. ooooh! #2gunfire

# 54
  • Мнения: 14 648
На мен ми се вижда прекалено ''съветването'' на роднините.То си граничи с подценяване и критика спрямо карината.Намирам го за неуважително и лошо възпитание.Не мислиш ли да ги контрираш,че и без техните съвети се справяш добре,защото си имаш глава на раменете?Съжелявам ако ти развалям настроението,но те се държат все едно си малоумна.

# 55
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Извинявам се предварително за глупавия въпрос.Но вече не зная какво да правя.Налага ми се да общувам с човек които никога и при никакви обстоятелства не желае да признае че е допуснал грешка.Дори когато тази грешка е очевидна.Толкова ли е трудно да кажеш едно простичко ,,Е тук сгреших" Вместо да почнеш да нападаш целия свят и да докарваш вода от 10 вира в своя подкрепа.Не помагат нито факти нито доказателства!Кажете ми вие как се оправяте с подобни хора.Защото аз досега за толкова години чак такова чудо не съм  виждала!
Мили дами да говорим по темата! Praynig Praynig PraynigМного ви моля!Има си вече отделни теми за баби,свекърви и други роднини!

# 56
  • Мнения: 9 052
тези са най-отровни  Mr. Green

и все са прави.

# 57
  • зад кестените
  • Мнения: 795
тези са най-отровни  Mr. Green

и все са прави.

Много точно определение! И няма оправяне!Опитвала съм да игнорирам подобни,но това им действа като масло в огъня! Тълкуват мълчанието като победа, ако пък им изтъкнеш разумни доводи -много се отваряш!Да заемеш твърда позиция и да отстоиш мнението си -много си агресивен Thinking

# 58
  • Мнения: 22 036
JoyСрахотно подобрихте ми настроението ,добрата новина е ,че слава богу не живеем заедно ,но се налага за съжаление да се виждаме по определени поводи,но и тях ми стигат за да намразя пътя до тях или времето спира ,когато те дойдат на гости. ooooh! #2gunfire

Няколко от пишещите се опитахме да ти кажем, че не си по темата, но май си баш по нея. Не можеш да се усетиш и си продължаваш по драмата, за която има огромна тема. А дали ям преди гости зависи от това на кой съм на гости. Може да не харесват храната ти.

# 59
  • Мнения: 400
Ами да не са идвали тогава,те сами се самопоканват в повечето случаи.

# 60
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 870
Карината, моля те, спри да спамиш темата.  Peace


Опитвала съм да игнорирам подобни,но това им действа като масло в огъня! Тълкуват мълчанието като победа, ако пък им изтъкнеш разумни доводи -много се отваряш!Да заемеш твърда позиция и да отстоиш мнението си -много си агресивен Thinking

Точно това е - нямаш никакъв полезен ход с тези хора. Винаги ще изтълкуват поведението ти както им изнася. Затова най-доброто е да се дистанцираш, доколкото е възможно.

# 61
  • Мнения: 4 711
Точно това е - нямаш никакъв полезен ход с тези хора. Винаги ще изтълкуват поведението ти както им изнася. Затова най-доброто е да се дистанцираш, доколкото е възможно.
Peace

Аз се опитвам да говоря, винаги е обратно на моето мнение. От разговор, се преминава в спор и дори в караница. Ако кажа А, е Б. Ако кажа Б, е А. Аз се дистанцирам, говоря само когато се налага и съм телеграфна, че ми коства много нерви и лошо настроение. Само още няколко месеца и край  Praynig

Баба ми е същата, но на нея съм наложила пълен игнор, само я поздравявам  bowuu

# 62
  • Мнения: 1 568
Точно това е - нямаш никакъв полезен ход с тези хора. Винаги ще изтълкуват поведението ти както им изнася. Затова най-доброто е да се дистанцираш, доколкото е възможно.
Peace

Аз се опитвам да говоря, винаги е обратно на моето мнение. От разговор, се преминава в спор и дори в караница. Ако кажа А, е Б. Ако кажа Б, е А. Аз се дистанцирам, говоря само когато се налага и съм телеграфна, че ми коства много нерви и лошо настроение. Само още няколко месеца и край  Praynig


Опитвала съм да игнорирам подобни,но това им действа като масло в огъня! Тълкуват мълчанието като победа, ако пък им изтъкнеш разумни доводи -много се отваряш!Да заемеш твърда позиция и да отстоиш мнението си -много си агресивен Thinking

Горните цитати много точно описват контактуването ми с моята майка. Последно, когато се опитах да защитя мнението си пред нея ме попита: "Е сега що се пенявиш така?", каквото и да значи според нея думата пенявиш. Sad

# 63
  • Мнения: 400
Радвам се ,че много жени припознаха в моята свекърва ,свекър и зълва свои близки и роднини и както разбирам не съм единствената с подобен род неразбирателства в комуникацията.Явно проблема както се казва не е в нашата къща  ,а в гостите. NaughtyИ то именно в тези ,с други нямаме никакъв проблем и си прекарваме страхотно.Който идва в къщи с покана за ядене ,пийване  го получава и си отива доволен по живо по здраво и бива пак поканен.

# 64
  • Мнения: 5 820
тези са най-отровни  Mr. Green

и все са прави.

Много точно определение! И няма оправяне!Опитвала съм да игнорирам подобни,но това им действа като масло в огъня! Тълкуват мълчанието като победа, ако пък им изтъкнеш разумни доводи -много се отваряш!Да заемеш твърда позиция и да отстоиш мнението си -много си агресивен Thinking
   Хахахаха припомнихте ми преди няколко дни поставих условия пред един познат и като устоявах тези условия, станах доста агресивна според неговите думи, но всъщност въобще не бях агресивна. Той е точно такъв човек - когато нещо не му харесва, прави всичко възможно да го отхвърли и да убеди отсрещната страна, че не е прав. Трябва да стане всичко по негово желание, тоест както той го иска. Не може отсрещната страна да изразява желания, искания, харесвания и позиции. Но знам как да действам вече спрямо такъв човек. В едно мнение се изказа така: "Имам много близък такъв човек, напълно разбирам колко трудно се общува в случая. Използвам няколко "маневри" - оставям да си каже, каквото има на сърце, като се правя, че слушам; опитвам се да обърна всичко на шега, за да не възникне спор; казвам просто, че не съм съгласна, защото аз харесвам/не харесвам/ предпочитам/ и т.н.; избягвам ключови теми, по които знам, че ще възникне спор или неприятна ситуация.". Не му обръщам въобще внимание. Да говори каквото иска, да вика, да крещи, пак няма да го чуя. Научих се да се абстрахирам от такива хора. Такива хора, ако им обръщаш внимание, са способни да те доведат до лудост и изчерпване на енергията ти.

# 65
  • Мнения: 112
Имала съм три пъти в живота си такива отношения - служебни /колега/ и лични /приятелка и гадже/. Колкото и да ценях всеки от тези хора, които безспорно си имаха други качества, в един момент загубих уважение към тях. За мен е важно човек да е самокритичен - в определени граници, разбира се, и достойно да признава грешките си. Отношенията ми и с тримата приключиха, нямаше друг нормален изход за мен.

# 66
  • София
  • Мнения: 452
Отговор - трудно. Но има и по-неприятни недостатъци.

# 67
  • Мнения: 7 519
Имам един такъв колега... Ужасно неприятно и натоварващо е общуването с него. Добре, че не ми се налага да общувам с него, иначе не знам как бих го изтърпяла.

# 68
  • Мнения: 400
имам такава роднина,и не само ,че си мисли,че винаги тя е права,много е нахална и непрекъснато ми праща снимки по вайбъра без да ме интересува нейния живо.Явно няма на кой друг да се похвали.Ужасно досадна е ,стара мома на 42г.

# 69
  • Мнения: 2 811
ох, Господи, колко ми е познато това. Ами, как общувам, с умора!!!! ненавиждам това качество в хората, липсата на гъвкавост и желание за компромис, замисляне. В момента се грижа за такъв човек, ужас.
Иначе е плюс тази черта за някои неща. Но е трудна за околните, наистина. И в мен я има донякъде, но съм една идея по-мека, защото многократно съм грешала, а и се е налагало да съм скромна в много случаи.
Гледам да се концентрирам върху позитивното в човека. Но поне при мен не става дума за злобен или подъл човек, а за добър такъв, просто инат.

Искам да попитам само -Когато сте поканени на  гости за Коледа ,нали не се нахранвате вкъщи  преди това или съвсем умишлено  сте на диета точно преди това ,като 2 часа преди това сте коментирали менюто с домакините и сте се уговорили за това .А и съвсем съгласна съм  точно с майките ,които ме разбраха правилно ,една баба отива на гости на внучетата.Не ги е виждала най -малко 1,5-2месеца ,съвсем човешко е да им купи поне по 1 банан  ако не нещо друго или по 1 левче да даде за бонбони ако не им е купила друго...Това се води баба все пак и дечицата гледат  дали им се носи нещо от близки хора,детските очички им грейват в този случай, но не...Нашата баба не смята за нужно да го прави ,веднъж годишно им е достатъчно като даде 20лв да им се купи нещо...Като се има впредвид ,че разполага с не малък доход на месец с който да си позволи много Неща..Та с такива хора ми е трудно да контактувам ,както и с лелите от този сорт,предпочитам въобще да не поддържам контакт с тях ако можех.
извинявай, ама защо смяташ, че някой е длъжен да харчи собствените си средства както на теб ти се струва правилно??? много ми е нагло това, че хората чак и претенции имат към бабите и дядовците...едно е да приемаш предложена помощ, друго е да изискваш. Ти поддържаш контакт за да ти се дават пари ли? И на децата ти очите им грейват не защото виждат баба си, а защото им дава пари? Ми на моята баба моите родители й  даваха пари, на дядо ми също, родителите ми издържаха родителите си в тежките години, а на мен очите ми са грейвали, защото много я обичах, четеше ми приказки, общувахме и имахме близка връзка.

Последна редакция: нд, 28 авг 2016, 18:43 от OX'AMAH

# 70
  • Мнения: 400
само,че ние нямаме такава връзка с този дядо и тази баба,нито и четат приказки,виждаме се само по празници,само че те и тогава не идват поне с играчка за 2-3лв ,камо ли да дадат 5 лв ние нещо да и купим.

Общи условия

Активация на акаунт