Как общувате с човек, който смята, че винаги той постъпва правилно?

  • 11 566
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 400
Искам да попитам само -Когато сте поканени на  гости за Коледа ,нали не се нахранвате вкъщи  преди това или съвсем умишлено  сте на диета точно преди това ,като 2 часа преди това сте коментирали менюто с домакините и сте се уговорили за това .А и съвсем съгласна съм  точно с майките ,които ме разбраха правилно ,една баба отива на гости на внучетата.Не ги е виждала най -малко 1,5-2месеца ,съвсем човешко е да им купи поне по 1 банан  ако не нещо друго или по 1 левче да даде за бонбони ако не им е купила друго...Това се води баба все пак и дечицата гледат  дали им се носи нещо от близки хора,детските очички им грейват в този случай, но не...Нашата баба не смята за нужно да го прави ,веднъж годишно им е достатъчно като даде 20лв да им се купи нещо...Като се има впредвид ,че разполага с не малък доход на месец с който да си позволи много Неща..Та с такива хора ми е трудно да контактувам ,както и с лелите от този сорт,предпочитам въобще да не поддържам контакт с тях ако можех.

# 46
  • Мнения: 9 052
карината имай в предвид, 4е роднините 4овек не ги избира, а ги има. Мъжа ти също. Т.е. вие сте му семейството, но те са му роднините и ако той ги оби4а по-добре придобий друга политика спрямо тях.
С което не казвам кой крив и кой прав, а 4е се дразните явно взаимно и по този на4ин ще задълбавате.

# 47
  • Мнения: 874
И аз се разведох с подобен човек... но всъщност неговото поведение беше продиктувано от "мама" (т.е. щом мама е казала така, значи е така)...за щастие от както не е при мен не се и опитва да ми казва как "правилно" се гледа дете... Grinning Grinning Grinning

колкото до виждането и подаръците (от бабата) на мен баща ми, ако се сетеше да ми подари нещо за р.д, то беше едно балонче, ти за 20лв... че това си е щедрост!!! (съжалявам за черния хумор...)

# 48
  • Мнения: 1 027
Маи цялата тема е за лошата свекърва  Mr. Green Шанса ако имаш син ти да си лошата е много голям. Така де ще отидеш на вечеря при снахата, ще опиташ всичко което ти предлага(за да не я обидиш) и тя накрая ще каже "Ей тази не се наяде"  Mr. Green hahaha hahaha

# 49
  • Мнения: 29 767
Сега се сещам, че точно този тип хора винаги са недоволни от нещо, все някой им е виновен и мрънкането е почти непрекъснато!  Mr. Green

# 50
  • Варна
  • Мнения: 932
Явно аз от сега съм си лоша, пък нали един ден, живот и здраве, ще съм многократно свекърва, ама не съм съгласна с това за подаръците. Не смятам за необходимо да се купи нещо на децата, само щото не ги е виждала от някакъв си период на време. С годините и бабите се научиха, децата не го оценят, търсят си го като наследство, едва ли не им се полага. Мне, благодаря. Лакомства не разрешавам вкъщи, играчки имат за няколко детски магазина, не виждам смисъл да се купи нещо, само за да се купи нещо.

# 51
  • Мнения: 400
Просто се изчерпах откъм възможности да се правя ,че винаги ми е приятно да ги видя тези мили роднини,дори да не може човек с тях да  комуникира по нормален начин.Кажете ми как да продължа в името на МИРА в семействата.Това всеки път когато се видим с родата на мъжа ми е обучение как да си гледам децата ,как да чистя ,кога да го правя  ,с аккво да чися ,как да готвя  и т .нКъде са си купили много вкусен ориз за 2лв ,аз трябва непременно да го купя ,къде има вкусна извара ,сирене .Не трябва да гледам цените ,а това кое е по вкусно.А пари някъде закачени по дърветата къде да си накъсам?Това не ги интересува .Те са най знаещи ,можещи и т.н

# 52
  • Мнения: 29 767
И що се връзваш?

Отговаряй с:
"Мммм, вярно ли?"
"Браво, чудесно!"
"Еййй, добре, че ми каза!"
"Ама това е супер, как не съм се сетила?"
"Ще пробвам и аз някой път."
"Много добре става/е станало/..."

....и подобни. Защо се напрягаш излишно? Имам си една сентенция - "Говори си, не ми пречиш!". Аз си правя, каквото съм решила, както съм го решила. Това, че някой ме поучава или ми обяснява колко е прав и велик, не ми влияе. Особено, като не живеете заедно, още по-лесно е.
Аз даже бих се възползвала. Като ми каже, че се чисти еди как си, ще й кажа: "Леле, колко страхотно го направи, блести направо. Я сега пробвай с тигана/тенджерата/печката, че твоят начин е чудесен, аз не мога да постигна такава чистота!".....и ще си направя едно кафе по случая!  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 400
 JoyСрахотно подобрихте ми настроението ,добрата новина е ,че слава богу не живеем заедно ,но се налага за съжаление да се виждаме по определени поводи,но и тях ми стигат за да намразя пътя до тях или времето спира ,когато те дойдат на гости. ooooh! #2gunfire

# 54
  • Мнения: 14 705
На мен ми се вижда прекалено ''съветването'' на роднините.То си граничи с подценяване и критика спрямо карината.Намирам го за неуважително и лошо възпитание.Не мислиш ли да ги контрираш,че и без техните съвети се справяш добре,защото си имаш глава на раменете?Съжелявам ако ти развалям настроението,но те се държат все едно си малоумна.

# 55
  • зад кестените
  • Мнения: 798
Извинявам се предварително за глупавия въпрос.Но вече не зная какво да правя.Налага ми се да общувам с човек които никога и при никакви обстоятелства не желае да признае че е допуснал грешка.Дори когато тази грешка е очевидна.Толкова ли е трудно да кажеш едно простичко ,,Е тук сгреших" Вместо да почнеш да нападаш целия свят и да докарваш вода от 10 вира в своя подкрепа.Не помагат нито факти нито доказателства!Кажете ми вие как се оправяте с подобни хора.Защото аз досега за толкова години чак такова чудо не съм  виждала!
Мили дами да говорим по темата! Praynig Praynig PraynigМного ви моля!Има си вече отделни теми за баби,свекърви и други роднини!

# 56
  • Мнения: 9 052
тези са най-отровни  Mr. Green

и все са прави.

# 57
  • зад кестените
  • Мнения: 798
тези са най-отровни  Mr. Green

и все са прави.

Много точно определение! И няма оправяне!Опитвала съм да игнорирам подобни,но това им действа като масло в огъня! Тълкуват мълчанието като победа, ако пък им изтъкнеш разумни доводи -много се отваряш!Да заемеш твърда позиция и да отстоиш мнението си -много си агресивен Thinking

# 58
  • Мнения: 22 036
JoyСрахотно подобрихте ми настроението ,добрата новина е ,че слава богу не живеем заедно ,но се налага за съжаление да се виждаме по определени поводи,но и тях ми стигат за да намразя пътя до тях или времето спира ,когато те дойдат на гости. ooooh! #2gunfire

Няколко от пишещите се опитахме да ти кажем, че не си по темата, но май си баш по нея. Не можеш да се усетиш и си продължаваш по драмата, за която има огромна тема. А дали ям преди гости зависи от това на кой съм на гости. Може да не харесват храната ти.

# 59
  • Мнения: 400
Ами да не са идвали тогава,те сами се самопоканват в повечето случаи.

Общи условия

Активация на акаунт