Бюджетна сватба - възможно ли е?

  • 20 549
  • 121
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 68 646
Куверта се възвръща в по-голямата си част, ако гостите дарят парички вместо предметен подърак. При нас куверт 50 лв., гостите стандартно пак по 50 лв даряваха. Без роднините де, те повечко Laughing

Чанта аз не съм имала.
Спокойно ще се вместите и в по-малка от 10 000лв сума Peace
Оркестъра при нас беше 50 лв..

# 46
  • Мнения: 1 377
Боже хора добре ли сте ...10 000 сватба, моята излезе не повече от 2000 лв с рокля костюм и всичко. Просто предпочетох супер скромна сватба, само най-близките до мен, а останалото за пътешествия из Европа. Е да за фотограф не съм плащала, понеже аз съм такъв и колега реши да ни направи подарък, но даже и там не сме се изхвърляли, тъй като знам какво му коства на един фотограф по време и след сватба .. слава богу че снимам други неща а не сватби, просто ми е мъка на колегите.

Та, с добра организация човек може да се вмести и в много малък бюджет. Нашите кумове и те бяха на същото мнение, та вместо да се изхвърляне в скъпи организации, решихме да обиколим Европа заедно.

# 47
  • Мнения: leet
Боже хора добре ли сте ...10 000 сватба, моята излезе не повече от 2000 лв с рокля костюм и всичко. Просто предпочетох супер скромна сватба, само най-близките до мен, а останалото за пътешествия из Европа. Е да за фотограф не съм плащала, понеже аз съм такъв и колега реши да ни направи подарък, но даже и там не сме се изхвърляли, тъй като знам какво му коства на един фотограф по време и след сватба .. слава богу че снимам други неща а не сватби, просто ми е мъка на колегите.

Та, с добра организация човек може да се вмести и в много малък бюджет. Нашите кумове и те бяха на същото мнение, та вместо да се изхвърляне в скъпи организации, решихме да обиколим Европа заедно.

Предимството на голямата сватба е, че в 99% от случаите се избива от подаръци. Иначе си права, че скромна сватба е за предпочитане - по-лесно организиране, няма стрес.. ама в някои случаи не се получава по план Simple Smile

# 48
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
Направо ме мога да повярвам! 10-15 хил. за сватба?!! За една сюрия народ, дето половината не ги познаваш!
Нашата сватба си беше за малко пари, но ние си искахме скромна сватба, само с най-близките хора (около 20 човека с нас). Не се хвърлях по разни традиции - там сладки, оризи, монети и торти (тази пък западна традиция как бързо намери почва у нас). И без букети, фризьори, жартиери, лимузини и прочие каквото се сетите. Букета ми го направи кумата, питата - свеки, моята майка прическата (много си я харесах, мда!), а всички си носеха доброто настроение и стана страхотен празник. Наехме една уютна механа, с дворче и басейн и си изкарахме супер. ДЖ наистина си го избирахме, но фото и видео ни правиха приятелите и си се кефихме максимално.

Ако пък държиш да е всичко по традициите, не се надявай на скромна сума.

Последна редакция: нд, 03 юли 2016, 14:31 от Radika

# 49
  • Мнения: 1 377
Радика, точно това си мислех да кажа и аз за гостите. Повечето я ги видя веднъж в живота си я не, не ги познавам, а те дошли да се наплюскт, не щото ме познават и така. Та и на нашата сватба решихме да сме около 20 души. И пак си изкарахме супер. Роклята и на мен ми я шиха та излезе около 150лв, но пък шивачката я направи супер. Точно за няма и два месеца я организирах от годежа ни в Италия, та сватбата беше месец и половина след това.

# 50
  • Мнения: 284
Radika Да Ви попитам.Коя година Ви е била сватбата,че ми се вижда много евтино та чак дори не възможно ?

# 51
  • София
  • Мнения: 22 945
Не мога да разбера какъв ви е проблемът с тези,които са решили да отделят повече пари за сватбите си. Всеки сам може да реши - само ще подписва ли,кой ще кани,малка или голяма ще е сватбата, колко пари може да отдели.  Peace А какви са тия въпроси " Щом ще правите ремонт и имате малко дете-защо ви е сватба"  ooooh!

# 52
  • Мнения: 1 377
Проблем нямаме, темата е "възможна ли е бюджетна сватба" очевидно отговорът е ДА.
От там нататък всеки вади колкото иска и за каквито иска глезотии.

В кръга на шегата но гледайки колеги фотографи и разни сватби достигам до извода, че най-големия разход за една сватба се нарича "булка". Каквото поиска тя това е, мъжете не са толкова претенциозни като нас. Joy

# 53
  • Мнения: 32
Момичета, прекрасни сте. Много ви благодаря за отговорите.
Ясно ми е, че докато не се престрашим и не започнем организацията, няма как да разбера колко ще ни струва, но според вас мога ли да си направя някакво разпределение на бюджета, за кое колко мога да дам, и дали това ще отговаря поне малко на реалността ?!  Hug

Прати запитване или се обади да провериш ресторанти, които искаш какъв куверт предлагат. Така можеш да си заложиш по-реална цена. Децата са обикновено с по-евтин куверт. Ако ми пратиш на лично твой мейл, мога да ти изпратя една екселска таблица за сватбено планиране. На ме много ми помогна. Има всякакви пера, ако няма да имате такова нещо, просто пишеш 0лв, така си залагаш суми, които мислиш, че можеш да отделиш за нещо и после виждаш тотала. Има си всичко от рокля, букет, през погачи, покани и т.н.
аз се извинявам,но може ли и на мен да ми пратиш тази таблица.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Не мога да разбера какъв ви е проблемът с тези,които са решили да отделят повече пари за сватбите си. Всеки сам може да реши - само ще подписва ли,кой ще кани,малка или голяма ще е сватбата, колко пари може да отдели.  Peace А какви са тия въпроси " Щом ще правите ремонт и имате малко дете-защо ви е сватба"  ooooh!
Ами напълно нормален въпрос, човек трябва да има приоритети. Имат бебче, явно им се налага ремонт, сватбата ли е най-важното в момента, при положение, че явно живеят заедно и вече имат дете!? Аз лично съм против прибързаните работи, всяко нещо с времето си. В крайна сметка могат да се оженят по всяко време, не ги притискат срокове, или пък родителите да не дават момата преди сватбата да живеят заедно с любимия. Покрай всичките грижи за малкото дете и нервите с ремонта, само това остава да си създава и излишно напрежение със сватба, която хем да е както трябва, хем за малко пари и всички да са доволни. На всичкото отгоре доколкото разбрах ще е и с пари от кредит, така тази сватба изобщо няма да е бюджетна, като се сметнат и всички лихви, които ще платят във времето. По-добре парите да се използват по-рационално от яли, пили и се веселили. Защо изобщо си го причинява? Това ми беше въпроса. Ако държат на брака отиват с кумовете и родителите в гражданското, подписват, след това отиват някъде за няколко дни само двамата.

# 55
  • София
  • Мнения: 5 198
За мен , като гост на сватба е много важно да има диджей!
Разликата е осезаема и прави празненството ,наистина хубаво.
Т.е. на сватбата без диджей, нямаше чупене на питка, хвърляне на букет ,жартиер, музиката беше тиха .
Младоженците нямаха първи танц. Никой не се забавляваше.

# 56
  • Мнения: leet
Всичко е въпрос на възможности и лично решение. Има хора - искат семпъл празник, има други, които предпочитат повече хора. Аз също не разбирам защо трябва да се възмущавате за по-скъпите сватби, при положение, че това е решение на 2-ма души. Това което не разбирам е ако бъдещото семейство няма пари и тегли кредит за сватба. Е те това ми се вижда безумно!!!

# 57
  • Мнения: 61
Хе-хе и според мъжът ми парите за сватба са безумно хвърлени на вятъра. Сигурно е прав, но на мен ми се иска приятелите ни да са с нас и да си направим готин купон. Роднините се ограничават до родители и брат/сестра. Не възнамеряваме да каним лели, чичовци, братовчеди и ......колеги на родителите. Конкретно за нас най-важна ни е атмосферата. Това означава точното място, с готината музика и красивата украса. Всичко останало не ме интересува и искаме да платим минимумът. Ние и DJ няма да имаме. Искаме банда, която да пее наживо. Всеки си преценява, кои елементи да му важни и кои са просто съпътстващи. Сватбата, подобно на пътешествията, си е едно емоционално преживяване. Не бих сложила едното срещу другото.

# 58
  • София
  • Мнения: 5 198
Съжалявам, ако обидила някого !

Скрит текст:
Празник е за двама души .
С тези от 2 до 10хил.,могат да отидат на екзотична почивка

# 59
  • Мнения: 874
wind, напълно съм съгласна с теб и точно затова и аз споменах, че и парите, които дадохме ми беше жал да ги дам... със същите пари после си направихме едноседмична ексурзия до Занзибар, а ако не бяхме дали пари за сватба можехме да си направим и двуседмична екскурзия например Wink

Общи условия

Активация на акаунт